Recent content by Jeopin

1. Jeopin

Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Ahmet Faruk said:
    Jeopin said:
    Beyler acaba şu sayaç olan site oyunun traileri için olabilirmi ? Bu siteyi yalanlayan developerler falan oldumu ?
    o konu gerideki sayfalarda tartışıldı dostum oralardan bakabilirsin ama o sayaç yalan :grin:

Ayın 27 sine denk geliyor galiba oyun 27 de duyuruldu fotoğraflar 27 de yayınlandı o yüzden şüpheli
  2. Jeopin

Beyler acaba şu sayaç olan site oyunun traileri için olabilirmi ? Bu siteyi yalanlayan developerler falan oldumu ?
  3. Jeopin

w4hammer said:
    Oyun sandbox tarzı olduğundan kendi senaryomuzu kendimiz yaratmalıyız. Oyunda statik bir senaryo omlası tekrar edilebilirliği düşürür. Onun yerine bol sayıda quest eklenmeli. Warbandaki questlerin sayısı ve kalitesi iç karartıcı.

+1000
  4. Jeopin

casusrobot said:
    Diplomasiyi geliştirsinler, en az total war'daki gibi, mümkünse ondan kat kat üstün bir diplomasi istiyorum.. Bunun için ne çizime gerek var ne bişeye, çok kolay iş. Çulsuz adamın tekiyken de aynıyım, kral olup 30-40 derebeyim olduğunda da aynıyım, kimse adam yerine koymuyo. İlişkim düşük diye derebeyi lafımı dinlemiyo, nasıl dinlemezya, benden korkması gerekir. 30-40 derebeyim var 5-6 derebeyi olan ülke bana kafa tutuyo, ben bunlarla uğraşmakistemiyorum, ben bunlara birşey diyecem bunlar bir dediğimi iki etmeyecek. Kral olduğum kocaman ülke birçok lord yönettiğimin bir anlamı olsun.. Kısacası, diplomasi, politika vb şeyler arttırılsın münkün olduğunca.. Osmanlı, Fransada dans etmeyi yasaklamış, vakti zamanında. Bu olmasa bile buna yakın birşeyler istiyorum.. Kral olup emir yağdırmak istiyorum. Binlerce savaşa girmemin, büyük adam olmamın bir anlamı olsun istiyorum... Çok mu şey istiyorum :grin:

+1
    Adam doğru söylüyor.Diplomasi politika tarzı şeyler ve bir entrika olmadığı için oyunu oynarken bir süre sonra sıkılıyor insan bunu daha önce defalarca söylemişlerdi ama söylemek istedim ayrıca kral olsan bile hiçbir özelliği ekstra bir şey yok oyunda.Çoğunuzun isteklerine göre diplomasi politika ayarları daha basit evet. Modlarda bile politika diplomasi secenekleri daha fazla. En çok beklediğim şey bu diplomasiyi ve oyun senaryosunu geliştirmeleri. Wfastaki gibi görevler olmalı daha entrikalı şeyler hatta.
  5. Jeopin

argon45 said:
    Ben zaten 2. sınıf olduğumdan (Üniversite) sorun yok.

Bu arada belki biraz zorlama bir yorum olacak ama; oyunda en çok istenen şeylerden birisi de şehir-kale-köylerdeki inşa ettirdiğimiz binaların görünmesiydi. Aşağıdaki Artwork'ü büyültüp bakarsanız önceden yazmış olduğum gibi nöbet tutan askerleri, karşıdan gelen atlıları görürsünüz ve sanki o atlıların arkasında esirler var gibi. Belki diyorum bu artworkteki kale inşa ettirdiğimiz "Mahkum Kulesi"dir. İçerisi de uygun gibi mahkum kulesi konseptine.
    argon45 said:

+1000  Adam sonuna kadar haklı arkadakiler esir dikkatli bakın kıyafetlerden belli zaten
  6. Jeopin

ErkutErdem said:
    Balıkesirin çılgın eşekleri dlcsi gelsin.

Edit:Videoyu izleyen kişiler meraktan alırsa parayı kırar taleworlds.

Bu iyiydi :grin:
  7. Jeopin

Söylenmeyen önerilmeyen bir şey kalmadı artık sanırım ama çoğunu yine göremicez gibi sslere bakılırsa
  8. Jeopin

HadjiNazmi said:
    girebi said:
    .808'den 1.011'e kadar harita çılgın gibi değişti. Warband çıktığında harita baştan aşağı değişti. Tabii, böyle değişiklik olacak demiyorum ama eski haritayı yavaş yavaş unutmaya başlasanız iyi olur bence.

Adam haklı. Ayrıca ben gene deniz savaşlarının ve Nordland denen adanın olmayacağını düşünüyorum. Çünkü Warband çıkmadan önce yapımcı ekip zaten düşünmüş ama deniz savaşlarıyla fil eklemekten sonradan vazgeçmiş oyunun dengesi bozulur diye. Bence de bu oyuna uygun değil deniz savaşları.

Sizde anlama özrü mü var ? O açıklamada sadece filleri diyordu. Nordland ve deniz savaşları kesin olur.Zaten büyük çoğunluk olmasını istiyordu
  9. Jeopin

Inanch-Bilge said:
    Tamam da nereye genişleyecek ? doğusu Kergitler ve Sarranidler, Batısı deniz.

Eğer genişletirlerse ya doğu/güneye doğru genişletip doğuya yeni devletler koyacaklar(County of Geroia mesela ?), ya da haritada köklü değişiklikler yapacaklar, belki yeni harita yapacaklar ki bunuda istemem bütün hikayeyi bozar.

Ayrı bir harita olacak büyük ihtimal denizin karşı kısmında. Zaten adamlar haritayı 3 kat büyüteceklerini söylemişlerdi
  10. Jeopin

Umarım wfasta olduğu gibi senaryo ilerleyişi görevlerle olur warbandın sevmediğim yanı buydu
  11. Jeopin

M.ArdA said:
    Çoğu model Warband ile aynı. Umarım sadece grafikleri geliştirmemişlerdir.

+1
  12. Jeopin

qLasuR said:
    Jeopin said:
    Oyun ağustosta çıkıyormuş beyler doğrumu?

2014 ağustosta çıkarsa iyi.

Saçmalama kardeşim zaten en geç 2014 başında çıkacak diyorlar
  13. Jeopin

Oyun ağustosta çıkıyormuş beyler doğrumu?
  14. Jeopin

Astendrache said:
    1-Köyler arası kavga olabilir.Aynı krallıktan bile olsalar.Hatta şehre çiftçiler giderken çatışma çıksa fena olmaz.

2-Bir köy yağmalanırken çevre köylerden ve kalelerden yardım gelse.Aynı şekilde şehirler ve kaleler kuşatılırken de olabilir.Ancak üstteki öneriyi katarsak düşman köyler bir birine yardım etmesin.Yani kavgalar belli olsun biraz.

Şehir ve kale garnizonları yardım etsin.Köylerden çiftçiler etsin.

3-Köpekler olsun.Karakterimizle birlikte şehirde gezerken takip etse.Botların da köpeği olabilir.

Biraz pahalı olmalı tabi.Hiç olmazsa 4000 dinar olsun.Yani o kadar etmez ama önemli olan başlar başlamaz köpek almamak.

4-Köylerde çobanlık olsun.Tarla biçen çiftçiler..

5-Kalelerde antrenman yapan askerler olsun.

Alttaki öneri gibi hasat zamanında hasat yapılsın.Gerçi çok anlamadığım için yanlış yazmış da olabilirim.Bilen anladı.

Antrenman yaptırma seçeneği gibi bir şey olursa antrenman zamanında antrenman yapsınlar.Yani tam antrenman denilemez de şimdi değiştirmeye üşeniyorum.Anladız siz.

6-Savaşlarda daha çok duman çıkmalı.Bozkır ve çölde yeşil araziden çok,tundrada hiç çıkmamalı.

7-Soylular biraz daha belli olsun.Yani soylulara özel kıyafetler olsa.Karakterimiz soylu değilse diğer soylular gibi onları alamasa.Hırsızlık olursa sadece çalarak alınsın.Veya bir derebeyliği filan olursa alsın.

Sonuncusu bana da saçma geldi.

+1
  15. Jeopin

ErtuBey said:
    Bu wesley hala izlemede yazıyor bir admin de çıkıp banlayamıyor ne forummuş arkadaş :grin: 40 oldu her konunun içine ediyor

+
Back
Top Bottom