Recent content by I.Süleyman

1. I.Süleyman

Vücut Geliştirme & Fitness

Karatasak said:
    Kick back arka kol kaslarını(triceps) fena etkiliyor. şuan bunu fark ettim. Önceden takmazdım pek.
    Alına indirişin dumbell versiyonunu denemedin galiba ? çok etkili
  2. I.Süleyman

Neutron!1! said:
    Dediğin gibi göbekte toplu tüm kilomda abi  1 yıl nedir ya ? Çok uzun ben 3 ay falan hayal ediyodum. Neyse pazartesi başlıcam görücez
    Diyecektin galiba :smile:. Benim bahsettiğim başlamazsan bilemezsin muhabeti. Ne kadar üsrede yağ eriteceğini kimse bilemez sen yaratırsın. Ben 1 senede 10cm kol ekledim yılda 8 cm eklemek mükemmel başarı sayılır. Ama gel görki aynı şeyler göğüs için geçerli değil geriden geliyor. Ve 100kg kaldırıyorum yinede geride. Sen başla sporuna beni eski halimle şimdi görenler spora başlıyor. Herşey senin elinde.
    Karatasak said:
    Sonunda 50 kiloluk ağırlık-bar setim geldi. Odama taşırken fıtık oluyordum. Salonda kullandığım programdan makine gerektirmeyen hareketleri çıkartarak kendi programımı oluşturdum.
    -Kick back
    -Concentration curl
    -One dumbbell rowing
    -Side Literal
    -Shrug
    -Shoulder Press
    -Bar curl
    -Lying Barbell
    Yeni değilsen makinaya gerek yok zaten. Ben sana fullbody çalışmayı öneririm. Süper setler devasa setler eklersin pump yaparsın kası. Şişirirsin yani. Mesela ilk olarak. Bench Press sonra ordu press ardında hammer curl barbell curl olabilir. Ama elinde olan program da güzel duruyor Dene.
  3. I.Süleyman

Konu taşınmış galiba herneyse. Dostum Boya göre kilon çok fazla değil 5 kg vermek sana yeter ama sanırım kilo göbekde toplanmış. Yani kollar ince gövde kalın bir durumda sanırım. Başlayacaksan direk bir spor salonuna yazılmanı öneririm. Orada antrenörler sana program yazacaktır. Aklına takılan birşey olursa tekrar yazarsın.
    - Yağları ne kadar zamana eritebiliriz, Ne kadar sürede kas yapabiliriz. Bunu sizden başka kimse bilemez. Anatomi ve workout a bağlı olarak değişmekte. Ağır şiddetli idmanlarla yağ yakarsınız. Ali 1 ayda 10kg verdi diye Ahmet 1 ayda 10kg veremez belki 1 yılda verir. Ama netice olarak hergün daha iyiye gidersin. İlla tahmin istiyorum diyorsan 1 yılda fitleşirsin. Fitten kastım karın kaslı hatlı bir vücut. Tabi ağır ve şiddetli idmanlar + Diet.
  4. I.Süleyman

Findecáno Amandil said:
    Vücut geliştirmede yeni bir yöntem bulunduğu söz konusu, bu yönteme göre 10 kata kadar daha kısa sürede aynı performans alınabiliyormuş. Ayrıca küçük yaşlardan itibaren yapılabiliyor ve boy kısalığına sebep olmuyor, işte görsel :

10639452_850029498365097_6826019403315715004_n.jpg

Şaka bir yana bayağı bilgi içeren şeyler konuşuluyor da benim de bir miktar ilgilendiğim konu olmasına rağmen çok ilgimi çekmedi, daha soru cevap şeklinde olmalı bu konu bence, kolay gelsin diyorum güzel konu olmuş.
    10 kata kadar daha kısa süre yi okuduğumda şaka olduğunu direk anladım :smile:.  3.Mesaja sorulan soruları soru ve cevap olarak ekliyorum özelden ulaşanlar var onlarada program yazıp veriyorum. Amaç konunun ilgi çekiciliği değil biraz daha bilgi kapmak ve idmanların hakkını vermek bence. Yorumun için teşekkürler  :smile:

Kierra said:
    Bizde yapıyoruz birşeyler de kilo verip normal görünmek amaçlı, burda yazılan hareketler ingilizce olduğundan hiçbirini anlamıyorum o yüzden P90X deki videolardan rastgele açıp 30 dakika spor yapıyorum ben, o bitince kollarım için 8 kiloluk dambılla 3x8 set yapıyorum tamamdır.
    Senin için türkçelerini yazabilirim. Ve ya kopyalayıp googleye yapıştırırsan hareketi görsel olarak görüp aklında tutabilirsin. Başdan sağma iş yapıyorsun ve bu seni ileri götürmez. Kilo vermek için evde yapıyorsan elindeki dumbellerla her hareketi ölene kadar tekrarlıyorsun mesela ilk hareket 3xmax olmalı 3 set ama maximum tekrar bu yağ yakımını sağlar. Yeni başlayanlar için bir program yazmışdım üstte bir göz at. Aynılarını yap setleri3x25+ yapabildiğin kadar yap.
    colombos said:
    Beyler bende kilo alamama sorunu var. Ne kadar çok yesem de alamıyorum. Boyum 1.86 kilom 60. Vücudum oldukça güçlü hergün koşu ve 1,5 saat egzersiz yapıyorum. Kilo alsam kaslar oluşacak ama kilo alamıyorum tavsiyeniz nedir? Yemek ye filan demeyin çünkü öküz gibi yiyorum.
    1 Yıl öncesine kadar bende öyleydim. 43KG 1.69 BOY. siz düşünün. İlk aylarda supplement desteği aldım ve normal beslenme ile gayet işe yaradı tam 5 kilo. Sonraki aylarda mideyi açmaya yönelik işler yaptım. Tek öğünü 6-7 yumurta 150gr peynir bol bol reçel yedim. 2 satte bir sürekli yedim kusana kadar. En sonunda mide açıldı artık alıştım. Sana tavsiyem sabah 4-5 yumurta150gr peynir olmak şartıyla günde 1 paket makarnayı bitirmeye çalış. Gün içinde 1 litre sütünü iç. Tabi 1lt nin 400ml kısmını gece içki kilo al. Sürekli ye dostum gelen kilo yağ gelmez çünkü metabolizman ferrari gibi. Direk kas olarak gelir.
    EDİT: Bağzı arkadaşlarımız protein tozları, gainer(kilo aldırıcı)lar ile ilgili bilgi almak isterse yazsınlar konuya cevaplarım.
    colombos sende maddi durumun iyi ise bir gainer öneririm 1 kereliğine.
  5. I.Süleyman

Montrelle said:
    Gençler, benim omuzlarım uzun. Arkadaşlarımdan biri uzun omuzun sporda avantaj olduğunu ve spor yaparsam daha kaslı olacağımı söyledi. Böyle bir şey ne kadar doğrudur?
    Uzun omuzlu olaman bir avantaj ve dez avantajdır. Nedeni ise;
    Uzun omuzamı sahipsin uzun omuz başlarınamı ? Cevabın omuz başı ise çok iyi. Çünkü omuz başlarının kısalığı birçok sporcuyu zor duruma sokuyor. O İri kolları bir örtü gibi yarım örten omuz başlarının uzunluğu daima iyidir. Fakat uzun omuzu doldurmak kısa omuzu doldurmakdan kat ve kat zordur. Başarırsan çok estetik durucaktır.
    carrier said:
    Öncelikle çok güzel bir konu.

Sorum ise şöyle: Ben şimdi kiloluyum bu halde hangi bölgeleri çalıştır mamalıyım, hangi bölgeleri çalıştır malıyım?
    Teşekkürler.
    Tüm bölgeler çalışmalı. Hepsinin bir görevi var. Bodyciler yıllarca bacak çalışmanın aptalca olduğunu söylediler. Fakat sonunda bacak çalışmanın testesteron hormonunu tavan yaptığını ve kas yapımına %60 lık bir etkisinin olduğunu kabullendiler. Göğüs Biceps Sırt Arkakol Bacak Omuz.. Hepsi çalışmalı.
  6. I.Süleyman

SultantssHan said:
    Helal olsun kardeşim, çok yararlı bir yazı olmuş. Ben zayıf biriyim 1.72 boy 52 de kilo. 1 seneye yakındır evde kendim çalışıyorum. İşe önce beni bitkin kılacak kadar şınav ve mekikle başladım. 2 günde bir yapıyordum ama ciddi kas ağrılarım oluştu. Tabi işe başlama gazı da geçince 4 güne bir indirdim vücut dinlensin deyu. Sonra eve bir dambılla barfiks çubuğu aldım. Onlarla da 4 günde bir pestilim çıkana kadar çalışıyordum. Fakat düzensiz sporun zararlı olduğunu öğrenince bir düzene oturttum. Şimdi ise düzenli yapıyorum ama vakit bulamadığımdan haftada bire indirdim.

Şuanlık benim sistemim şu:

3X 25 kol kası
    3X 30 bacak kası
    3X 15 barfiks
    2X 45 bilek çalışması
    3X 30 Alt göğüs çalışması
    3X 15 üst göğüs çalışması.

Bir değişiklik veya ekleme tavsiyen var mı? Yiyeceklerle ilgili tavsiyeni de okudum sağolasın.
    Bu programla gelişim kaydedilmez anca ağrı çekilir. Ağrı boş yere çekildikçe anlamsızdır. Şimdi evde çalışıyorsun dumbell var ve barfik de çekilebiliyor bu iyi. Sana bir program yazıyorum bunları haftada 1 değil Sadece çarşamba ve hafta sonu ara vererek çalışıyorsun. Diğer günler hep çalışmadasın. Haftada 1 gün ile spor olmaz gelişmek için zaman ayırmalısın. 1 Saat günün %3'üne denkdir. Bu mazeret değil.

Şınav 3xMax
    Dumbell Bench Press 3x10-8
    İncline Dumbell Press 3x10-8
    Dumbell Biceps Curl 3x10
    Hammer Curl 3x10
    Barfiks 3x Max
    Omuz yana açış 4x12
    Sehpada Dips 4x12
    Bacak içinse bir çok hareket mevcut araştırabilirsin.
  7. I.Süleyman

Mabella; Şimdi öncelikle ağrı yapması normal. Önemli olan bu ağrı eklem ağrısımı kas ağrısımı. Yanma gibi birşeyse bas gitsin. Eklem ise ve çok şiddetli ise bırak. Ama az ağırıyorsa devam. Şimdi omuzların çalıştığını varsayalım.

Eğer bir salona gidiyorsan ve 3-4 ayı doldurduysan bu program güzel
    Omuz Press Makina 4x12-10-8-8
    Omuz Yana Açış 4x-12
    Omuz Press (ÖN) Makina 4x12-10-8-8
    Front Raise 3x10
    Arka Omuz yana açış 3x20 Hafif dumbell ile.

Evde çalışıyorsan Dumbeller ile
    Shoulder Press
    Omuz Yana açış
    Arnold Press
    Front Raise
    Setler yine aynı.

EDİT: Dumbella bir anda yükleme omuzu alıştır 5-7.5-10 artıra artıra git sonra kendin belirle ağırlığı
  8. I.Süleyman

Kucukpipi said:
    Bu yaptığım hareket doğru mudur, yanlış ise doğru olanı nedir.Kilo fazlası olanlar nasıl bir yol izlemeli, beslenme haricinde bu anlattığım şınavdan günde 20 tane çekilerek ne kadar zamanda ne kadar kol kası yapabilirim.

Gibi sorularımı buradan soruyorum ve cevap bekliyorum @I.Süleyman.

Şimdiden teşekkürler.

Edit:
    Selam,
    Yaptığın hareket doğru bir hareket. Göğüs kaslarını inanılmaz çalıştırır. Bir çok sporcu antremanına bu hareketle başlar ve bende.
    Şimdi kilo fazlalığı olan bir insanın göbeğinde ve adonis kısımlarında sarkmalar meydana gelir bunlar varmı sende ? eğer var ise yapacağın şey diet+spor. Nasıl bir diet izleyeceksin ?
    * Kalori Az
    * Protein Çok
    * Karbonhidrat az
    Hiçbirşey yemeyerek zayıflamaya çalışmak salakça. Ve kaslardan kaybetmeye neden olur.

Sana hazırlayacağım kabaca örnek beslenme programı (spor yapıyorsan) (yapmıyorsan bir işe yaramaz en azından evde yap)

Kahvaltında - en az 2 ve 3 yumurta. 150GR Beyaz peynir. 2 Dilim tam tahıllı buğday ekmeği
    Öğlen yemeğin- Tavuk, Tavuk dürüm, Ayran, Et dürüm gibi şeyler. Kesinlikle pizzaya abanmıyoruz ve hamur işlerine pide olsun veya abur cubur olsun onları geç. Et ye et!
    Ara öğün: Elma muz gibi meyveler ye ama meyve ye! Lifli gıdalar tüket ve bu öğünde karbonhidrat al. Kek felan serbest en fazla 2 tane olmalı.
    İdman öncesi: Makarna pilav ve kesinlikle tavuk göğsü 200gr
    İdman sonrası: Tavuk göğsi az makarna veya pilav.
    Yatmadan önce yağsız 2 bardak süt

2200 kaloriyi geçmiyorsun en fazla 2000 hatta. Besinlerin kalorilerini www.diyetkolik.com'dan bakabilirsin.

Şınav çekerek kol kası yapılmaz. Ayrıca kol diye birşey yok. Biceps - Triceps vardır. Biceps Önkol Triceps Arkakol demekdir. Çektiğin Şınav en çok göğse fakat omuz biceps triceps'e de etki ediyor. Fakat tek yönlü çalışma ile kesinlikle ileri adam atamazsın. Günde 20 şınav ile bu iş yürümez yani bir salona yazılmalısın. Yada eve dumbell alıp vereceğim hareketlere çalışmalısın. Onun dışında sana söyleceğim Barfiks çekmen olabilir.
  9. I.Süleyman

Mabella said:
    Simdi yazıların hepsini okumadım ama bir ricam olacaktı bilen kişilerden.
    Simdi benim omuz kaslarım cok zayıf.Ameliyattan dolayı sol omuzun sağ omuzundan daha büyük duruyor.Bunun için nasıl bir program yapmalıyım.
    NOT=Ameliyattan dolayı omurgam biraz rahatsız o yüzden dambıl,barfiks vs.omurgaya etki edecek hareketler önermeyin.
    Boyum 1.77 Kilom=59(ciddiyim)
    Sağ omuzun sağlammı dumbell kaldırabiliyormu ?
  10. I.Süleyman

Şınav çekmedeki azmini beğendim çok iyi. Başarmıssında fakat şınavla bir yere varılmaz. Şınav orta göğsü hedef alır. Alt ve üst ne oldu ? Değişim yok demişsin. 1 Den 30 a Çıkmışın değişim yokmu sence? güç gelmiş işte. "Vücudunu geliştirmek isteyenler göğüsden başlasın" Katılmıyorum.

Tüm adeleleri çalıştırın her yeriniz güçlensin. Neden sağdece tek bölge isteyesiniz ki ? Bodycilere yıllarca bicepslerini büyütmeleri söylendi. Fakat yanlış öğretildi. Kolu büyük göstermek için biceps değil triceps önemlidir. Triceps kolun 3/2 si biceps ise 3/1 idir. Tüm bölgeleriniz çalıştırın.

EDİT: Makinalarla yaşamayın serbest çalışın.
  11. I.Süleyman

İlk adele göğüs ile başladık göğüs ile bilgileri toparlayıp tek başlık altına aldım daha yazamadıklarım var onları ileri seviyeler anlatırım. Örnek programlarda mevcut Yeni ve orta seviyeler programlarına 2 ayda bir yeni hareket eklesin. İleri seviyeler 1 ayı geçirmeden Dumbell-Halter değişimi yapsınlar.

Karatasak ?
  12. I.Süleyman

Cinnah said:
    çok faydalı bir konu..
    Teşekkürler konu daha tam hazır değil az sonra Göğüsler için bir başlık açıcam ilk mesaja. Yavaş yavaş adeleleri tanıyacağız.
  13. I.Süleyman

KidCudi said:
    Süper konu gerekliydi valla...:smile: Sana bi sorum olursa özelden mesaj atarım abi...:grin:
    Tamam açık olursam yazarım hemen.
    Karatasak said:
    spor platformu var ama...
    Birebir destek veriyorum yani sorunu olanların programlarıdır beslenmesidir düzenleyip onları takip ediyorum normalde bu iş paralıdır. Üst düze sporcular yapar. Ama ben sizler dahada gelişin istiyorum 2-3 sporcuyla yetinmeyelim.
  14. I.Süleyman

Bu konu sadece vücut sporunu kaplıyor. Farklı yani diğeri hep futbol konuşmuşlar basketboll falan.
  15. I.Süleyman

SİZLERDEN GELEN SORULAR VE CEVAPLARI

Kucukpipi said:
    Bu yaptığım hareket doğru mudur, yanlış ise doğru olanı nedir.Kilo fazlası olanlar nasıl bir yol izlemeli, beslenme haricinde bu anlattığım şınavdan günde 20 tane çekilerek ne kadar zamanda ne kadar kol kası yapabilirim.

Gibi sorularımı buradan soruyorum ve cevap bekliyorum @I.Süleyman.

Şimdiden teşekkürler.

Edit:Bunun ayakların koltuğa dayanmış hali

Selam,
    Yaptığın hareket doğru bir hareket. Göğüs kaslarını inanılmaz çalıştırır. Bir çok sporcu antremanına bu hareketle başlar ve bende.
    Şimdi kilo fazlalığı olan bir insanın göbeğinde ve adonis kısımlarında sarkmalar meydana gelir bunlar varmı sende ? eğer var ise yapacağın şey diet+spor. Nasıl bir diet izleyeceksin ?
    * Kalori Az
    * Protein Çok
    * Karbonhidrat az
    Hiçbirşey yemeyerek zayıflamaya çalışmak salakça. Ve kaslardan kaybetmeye neden olur.

Sana hazırlayacağım kabaca örnek beslenme programı (spor yapıyorsan) (yapmıyorsan bir işe yaramaz en azından evde yap)

Kahvaltında - en az 2 ve 3 yumurta. 150GR Beyaz peynir. 2 Dilim tam tahıllı buğday ekmeği
    Öğlen yemeğin- Tavuk, Tavuk dürüm, Ayran, Et dürüm gibi şeyler. Kesinlikle pizzaya abanmıyoruz ve hamur işlerine pide olsun veya abur cubur olsun onları geç. Et ye et!
    Ara öğün: Elma muz gibi meyveler ye ama meyve ye! Lifli gıdalar tüket ve bu öğünde karbonhidrat al. Kek felan serbest en fazla 2 tane olmalı.
    İdman öncesi: Makarna pilav ve kesinlikle tavuk göğsü 200gr
    İdman sonrası: Tavuk göğsi az makarna veya pilav.
    Yatmadan önce yağsız 2 bardak süt

2200 kaloriyi geçmiyorsun en fazla 2000 hatta. Besinlerin kalorilerini www.diyetkolik.com'dan bakabilirsin.

Şınav çekerek kol kası yapılmaz. Ayrıca kol diye birşey yok. Biceps - Triceps vardır. Biceps Önkol Triceps Arkakol demekdir. Çektiğin Şınav en çok göğse fakat omuz biceps triceps'e de etki ediyor. Fakat tek yönlü çalışma ile kesinlikle ileri adam atamazsın. Günde 20 şınav ile bu iş yürümez yani bir salona yazılmalısın. Yada eve dumbell alıp vereceğim hareketlere çalışmalısın. Onun dışında sana söyleceğim Barfiks çekmen olabilir.

Mabella said:
    Simdi yazıların hepsini okumadım ama bir ricam olacaktı bilen kişilerden.
    Simdi benim omuz kaslarım cok zayıf.Ameliyattan dolayı sol omuzun sağ omuzundan daha büyük duruyor.Bunun için nasıl bir program yapmalıyım.
    NOT=Ameliyattan dolayı omurgam biraz rahatsız o yüzden dambıl,barfiks vs.omurgaya etki edecek hareketler önermeyin.
    Boyum 1.77 Kilom=59(ciddiyim)
    Mabella; Şimdi öncelikle ağrı yapması normal. Önemli olan bu ağrı eklem ağrısımı kas ağrısımı. Yanma gibi birşeyse bas gitsin. Eklem ise ve çok şiddetli ise bırak. Ama az ağırıyorsa devam. Şimdi omuzların çalıştığını varsayalım.

Eğer bir salona gidiyorsan ve 3-4 ayı doldurduysan bu program güzel
    Omuz Press Makina 4x12-10-8-8
    Omuz Yana Açış 4x-12
    Omuz Press (ÖN) Makina 4x12-10-8-8
    Front Raise 3x10
    Arka Omuz yana açış 3x20 Hafif dumbell ile.

Evde çalışıyorsan Dumbeller ile
    Shoulder Press
    Omuz Yana açış
    Arnold Press
    Front Raise
    Setler yine aynı.

EDİT: Dumbella bir anda yükleme omuzu alıştır 5-7.5-10 artıra artıra git sonra kendin belirle ağırlığı
Back
Top Bottom