Recent content by HyperTension

1. Herkeste Olması Gereken "Bugsız" Modlar Listem (e1.1.2)

@WouLinX yazin gayet guzel eline sağlik şahsen burda görüp indireceğim 2-3 mod var ve yukarida diğer yorumlara bakinca benim disinda burdan mod gorup indirecek arkadaşlarda var saol öneriler için.
    @MasterRai senin konunda gayet guzel ve verimli gozukuyor eminim oradanda alacağim 3-4 mod vardir. Bu bannerlord modlari şu an çok fazla yok yani aşaği yukari modlarin iki konudada ayni olmasi normal. İki konuda son derece olumlu yorumlar alip insanlara yardim etmiş ben tartışıp münakaşaya girecek bir konu görmüyorum. İkinizinde eline sağlik. Birbirinizi destekleyin arkadaşlar , forum bu sayede daha güzel olacaktır inanin.
  2. Geforce Now Kullananlar İçeri

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak. Oyunu geforce now üzerinden oynuyorum. Geforce Now'a girip oradan arama yerine bannerlord yazıp kütüphaneye ekleyip oradan direk oyuna girince oyunun ilk sürümü yani 1.0.0 ile oyunu açıyordu. Bende geforce now'dan Steam'ı indirdim oradan girip bannerlord özellikler diyip. Betalar diyorum ve oradan 1.2.0'ı seçiyorum. Ama bunu yapınca güncelleme yapması gerekiyor ve bu 5 dakika kadar sürüyor. Sorum şu: bunu beklemeden her seferinde bunu yapmak yerine tek sefer yapıp nasıl güncel sürüm açılmasını sağlarım her seferinde. Bir kere oyun 1.1.0 sürümündeyken bi şekilde kendi kendine olmustu ama bu sefer olmuyor bilen varsa help. Çok aradım bulamadım.
    Geforce Now kullanmiyorum ama 1.1.0 Betadan kalkti ve normal kullanicilarda şu an onu kullaniyor sizde nasil 1.0.0 geliyor ki ?
  3. Herkeste Olması Gereken "Bugsız" Modlar Listem (e1.1.2)

Anlamsız yere tartışmaya hiç gerek yok bence , gayet guzel bir yazi olmuş , evet belki diğer konuya da yazilabilirdi ama arkadaş kendi başliğini yazmak ve paylaşmak istemiş olabilir kimse de çıkıp açmaman lazımdı diyemez. Bu tarz anlamsız tartişmalardan ise forumda birbirimizi destekleyerek veya yazi içeriğine uygun olarak öneri veya tavsiye vererek daha güzel bir ortam oluşturabiliriz. Lütfen bu şekilde münakaşalara girmeyelim. İyi günler :grin:
  4. Cihat ve Haçlılar konusu

Valla Cihad Haçlıları falan bilmem de mümkünse bütün Osmanlı modcuları bir araya gelip tek seferde Osmanlı modu çıkarıp köşelerine çekilsinler. Sonra forum Osmanlı modları çöplüğüne dönüyor. Her heveslenen direkt Osmanlı modu!

Bu oyundaki klan sistemini çevir hane sistemine, al sana mis gibi Game of thrones modu. Bütün vizyonsuzların tek fikri Osmanlı, cihad bilmem ne... Bu oyuna efsane bir GOT modu gelecek ve ağzımızın suyu akacak. Tabii bu işi vizyonu olan yabancı modcular yapacaktır.
    Hocam Mount and Blade modlarinin en eğlenceli yani her konudan bir mod olmasi. Ruh haline gore seç birini gir oyna mantiği bence daha hoş. Bu arada modcularin birleşip sadece 1 tane mod yapma konusuna şiddetle katiliyorum. Her yerde aynı konunun modu oluyor ve inanılmaz saçma bir olay bence. Girin abi herkesn bi yerden tutsun ortaya atiyorum GoT ile ilgili inanilmaz guzel bir mod ciksin veya girin herkes fikrini belirtsin beraber bir dayanışma içinde geliştirin inanilmaz guzel bir Osmanli modu çıksın. :grin: sanirim yillardir bu yaziyi bekliyorum.
    *Bu arada Cihad Ve Haçlilar Selçuklu döneminde geçen inanilmaz güzel bir moddur. Her yandan fışkıran Osmanlı modlariyls bir tutmayalim :grin: :grin:
  5. Uzun Loading Sürelerine Çözüm

Öncelikle sistemim: i5-6200u, Geforce 945m 2gb ekran kartı, 8gb Ram, Win 10

Bilgisayarımda tüm sürücüler güncel. Oyunu orta seviye ayarlarda rahat oynuyorum. Savaş sahnelerinde birazcık fps düşüyor hepsi bu. Akıcı.

Yalnız bir şehre girdiğimde ya da şehirden bir kişiyle konuşma başlattığımda loading penceresi açılıyor, laptop çok fazla ısınıyor ve 3-4 dakika sonra şehre girebiliyorum veya şehirdeki karakterle konuşabiliyorum.

Şimdi sistem diyeceksiniz belki ama oyunu crash olmadan akıcı bir şekilde 15 saattir oynuyorum. Bugünlük tek sorunum uzun loading ekranları. Bunun için bir yama mı beklemeliyim yoksa yapabileceğim bir şey var mı? Çünkü gerçekten oyun zevkini baltalıyor uzun yükleme ekranları.
    Selam , bu kadar optimizasyondan dert yanan insan arasinda oyunu akici oynamana çok sevindim. Sorununa gelirsek , gelecek guncellemelerle kesinlikle hizlanacaktir ama bu artış çokmu olur az mi bilemem. Daha kesin bir çözümde oyun hdd uzerindeyse ssd ye kurman. Yoksa bir ssd alman. Hem pc ni hem oyunun yukleme ekranini cok hizlandiracaktir. Farki kesinlikle hissedeceksin.
  6. Sistem gereksinimleri

Turnuvalarda ve şehirlerde de fps drop oluyor. Düz ovalarda yaptığım 30-40 kişilik savaşta 60fps alırken, boş şehir ve 5-6 kişinin savaştığı turnuvada fps neden düşer anlamadım. Ayrıca bazı ormanlık ve kar yağan haritalarda da adam sayısından bağımsız fps düşüyor gibi sanki.
    Kuşatmalardaki fps dropları her sistemde oluyor bu arada. 2080ti + i9-9990k ile oynayan birini izliyordum dün, düşman surlara yaklaşınca fps 15-20 filan oldu, max asker limiti 500 olmasına rağmen. Özellikle surlara yaklaşınca fazla kasma oluyor gibi geldi.
    Jahrein mi yayıncı ? Bende izliyordum dün adam 2080 le girdi kaleye yaklaşti koçbaşi kapiya vurduğu anda oyun bi anda 15 fps düştü :grin: adam aşırı tilt oldu ama hiç bozuntuya vermedi tam devam ediyordu bu seferde crash yedi yine bozuntuya vermeden sessizce oyunu açti ve oynamaya devam etti :grin: insanlara ne tür eziyetler yaşatıyorsun Bannerlord , sistem satanlarin cebini ne çok dolduruyorsun Bannerlord !
  7. Zenginlerin Pc'lerini Düzeltmekten VAZGEÇ ARTIK TALEWORLDS!

Yapacakları en iyi şey Bannerlord'ta ki CPU fetişini bıraktırmaları olacaktır. 15 senedir oyun oynayan biri olarak bir oyunun işlemciye bu kadar ızdırap çektirdiğini sadece Bannerlord'ta gördüm. İşlemcim i7 4770k.
    Bende her türlü oyunu oynadım optimizasyonu berbat AC:Unity de oynadim GTA5 de oynadim , Witcher 3 de oynadim oyunlarin babası skyrimide oynadım , oynadımda oynadım. Hiçbirinde bu şekilde bir sistem gereksinimine denk gelmedim yani oyunu optimize etseler dahi laptoplarin ve orta seviye masaustlerinin mediumda felan oynamak için şansi bıle yok. Rx580 li işlemcisi çok performansli bi masaustun olucak en aşşağı. Benim şahsi görüşüm 8 senede bu kadarini yapan firma bu cpu fetişindenden 1 sene erken erişimde vazgecmez muhtemelen :smile: içlerinden şey demiş olabilirler "nasil olsa bi sonraki oyunu 15 sene sonra yapicaz o zamana sistem toplayip oynarlar zaten bannerlordu, biz işimize bakip crashleri fixleyelim boşver" :grin:
  8. FPS drop düşük FPS çözümü

Arkadaşlar kendi FPS sorunumu bu video sayesinde çözdüm buyrun size de yardımcı olacağına eminim

Oyun ayarlarına dikkat edin

Hocam senin sistem nedir acaba ? Yarın ilk iş kendi sistemimde deneyip buraya yazacağım sonucu.
  9. Bannerlord Kaldırır Mı?

Monitörüm yok ama bana 60 Hz monitör de olur monitör tutkunu falan değilim. Oyunu iyi bir şekilde oynayabilsem yeter.
    Monitoru 500 tl civarina halledersin 3,8-4k da sisteme ayirirsan bannerlordu yuksekte rahat rahat bu optimizasyonla bile oynatan bir sistem toplarsin.
  10. Bannerlord Kaldırır Mı?

Steamden sizi ekleyebilir miyim? Veya Discord kullanıyorsanız oradan da olur. @HyperTension
    Steamda Sir Khuzait , Pp se khuzait bayrağı var eklersen yardimci olurum sisteme
  11. Resolved Combata girince ani fps drop!!!

Sana çözümü söylüyorum.

Denetim Masası > Ses > Varsayılan Kayıttan Yürütme Aygıtınız > Sağ Tık ve Özellikler > Bütün Ses Efektlerini Kapatın
    https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/fps-%C3%87%C3%B6z%C3%BCm-%C3%96nerileri-ceviri.398735/
    Kral çıkmıyor bende ses efektlerini kapat ?
  12. Bannerlord Kaldırır Mı?

Yok toplama aldı. Masaüstü.

Bu aldığı bilgisayarda oynatır mı derdi olmaz ama değil mi? Mesela Bannerlord alsa yüklese sorun çıkmaz mı?
    Yani very low da benim gibi oynar muhtemelen ve sunu belirteyim benim laptopum 4000 tl civarinda ve Laptop. Masaustunde benim laptopumun performansini alan bi sistem 2500-3000 civarina toplanabiliyor. Siz kıyası yaparsınız kendiniz :smile:
  13. Bannerlord Kaldırır Mı?

Pek bilgim yok. Araştıracağım. Kuzenim 5 bin TL'ye şu sistemi aldı:
    Rx 550 4 GB
    16 GB Ram
    i7 - 2620 2.70 GHz

Nasıl sizce?
    5000 tl ye 2 katı performanslı pc toplanabilirdi.
    Hatta detaylandirayım , işlemcisi benim 4000 tllik laptopumun işlemcisinden daha kötü , ekran karti olarak beğenmeyip yerine 1650S veya 1660s onerdiğimiz 1050ti RX550 den +%125 daha performansli
  14. Resolved Combata girince ani fps drop!!!

Gral gerçekten çözüyor mu fps dropu ?
    Kral sendeki sistem ne ?
  15. Bannerlord Kaldırır Mı?

Yalnız 1650 alıcaksa S versiyonunu alması lazım yoksa ilk 1650'nin de 1050'ti'den aşağı kalır yanı yoktu.
    Aynen eklemeyi unutmuşum normal 1650 de 1050ti la ayni performansi veriyor hemen hemen. 1660s ler 3500,4000 tl lik pc lerde kullanilabiliyordu yanlış hatırlamıyorsam. En mantiklisi o sekilde bi pc almak olacaktır. Ayrica OC versiyonlarida RX580 le ayni performansi veriyormuş en mantiklisi 1660S OC almak sanırım. Bannerlordu en yuksekte cok akici oynatir ustune bir de 3-4 yil boyunca hicbir oyunda oynatir mi derdi olmaz
Back
Top Bottom