Recent content by hburak

1. hburak

Sağlam Fiyata Satılan Demircilik Kombinasyonları

ctrl c - v bende çalışmıyor nedense. GeforceNow'dan oynuyorum ondan mı acep ? Bilgisi olan var mı bu konuda ?
  2. hburak

Update Şiiri

b ir yıl değil bin yıl bekledik seni
    a sırlar geçti duyurulduğundan beri
    n e vazçgetin
    n e de gittin ileri
    e y bannerlord ne ettin bize

r oman olur yazsam seni
    l ügat olur dünden beri
    o yunu çıkar artık
    r ahat et beni
    d ayı sen ne ettin bize
  3. hburak

Resolved Game is going to loading screen for no reason between Poros and Onica Castle. And then crashes

Hi elysebluemoon,

This bug is not reproducible anymore. (at least for me)

Thank You.
  4. hburak

Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Bundan ben de müzdaribim. Alıyorum kaleyi ama kendime oy veremiyorum seçimde çünkü seçeneklerde ben yokum bu yüzden de kendi governor’ımı koyamıyorum kaleye
    Dostum bir çözüm bulabilirsen paylaşır mısın burada ?
  5. hburak

Lordlarıma Kale-Şehir Veremiyorum

Bütün kale şehirlerin vergilerini ben veriyorum lordların askerlerinin maaşlarını da ben veriyorum sigortaydı kaskoydu vs vs. Yani gren bana griyor. Yardım ederseniz sevinirim.

6. hburak

Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Kendi krallığımı kurdum ve 3-4 tane klanı ikna ederek kendi tarafıma çektim. Savaşlarda ele geçirdiğim kale ve şehirlerin oylamalarında kendi klanım çıkmıyor. Kral olarak aldığım şehri veya kaleyi kendime veremiyorum, kralım lan ben ne demek veremiyorum :grin: Şaka bir yana bir sebebi var mı bunun ? İlişki felan mı ilerletmek lazım. Çok şart değil zaten yeterince tımarım var ama önemli şehirleri kendime alabilsem daha iyi olur.
  7. hburak

1.4.0 Beta yı nasıl buldunuz

Şunu belirtmek istiyorum sanırım yanlış anladınız, benim kişisel bir sorunum yok. Bahsettiğiniz gibi sürekli bu eksik şu eksik diye de forumda konu açmıyorum, ya da hakaret etmekle tehtit etmiyorum. Ben sadece resmi bir çalışanın kullandığı üsluba hayret ettiğimi ifade ettim. İnsanların oyunla ilgili beklentileri gökten vahi ile bildirilmedi, oyunun yapım aşamasına başlandığından bu yana geçen süreçte firmanın katıldığı oyun fuarlarında verdiği röportajlarda, yaptığı söyleşilerde anlattıkları ve vaat ettikleri şeylere dayanarak insanlar bu beklentiye girdi. 2016'dan sonra neredeyse her sene sonu bu sene çıkıyor ha çıktı ha çıkacak diye (şimdi tam tarihleri hatırlamıyorum ama resmi olarak oyun 2-3 defa şu zaman çıkacak dendi ve sonra ertelendi haberi duyuldu) insanların beklentileri çığ gibi büyüdü. Oyun satışa sunulduğunda ise büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Çünkü gerçek anlamda bitmemiş bir oyun ile karşılaştılar. Geçen sene erken erişime açılacağı duyurusunu yaptıklarında oyunun full sürüme yakın deneyim vereceğini söylemişti Armağan Yavuz. Sonucunda ise stabil olmayan yarım yamalak bir demo geçti elimize. İnsanlar haklı olarak buna tepki gösterdi, göstermeye devam ediyor. Ve bunun neticesinde hala bir umut arayarak gelip forumda bunu dile getiriyor. Zaten umrunda olmayan biri uğraşıp hesap açmaz. Karşılığında ise oyunu zorla satmıyoruz tarzı bir yaklaşım buluyor. Yani gerçekten burada bir tuhaflık yok mu? Hoş bir tutum değil. Bir lafı alıp uzatmanın da anlamı yok, umarım taleworlds'teki çalışanlar bu şekilde düşünmüyorlardır. Yaptığım metafora geri dönecek olursam, benim yemeği sipariş ettiğim restoran her hafta dev blog yayınlayarak, yemeğin içinde şu da olacak bu da olacak diye pazarladı. Aynı şekilde garson' fulle yakın bir deneyimden bahsetmişti. Sonucunda hüsran oldu. Yalnız olmadığımı da oyunun erişime açıldığında 200k aktif oyuncusu varken şuan 30-40kya düştüğünden anlayabiliyorum.
    Oyunun Steam mağaza sayfasında "Neden erken erişim" başlığı altında oyunun eksik olduğu, sorunlar ile karşılaşılabileceği, önceden vaat edilen bir çok şeyin henüz yapılamadığı açık bir şekilde belirtilmiş. Buna rağmen satın alıp, satın aldıktan sonra hakarete varan eleştiriler yapmak bana çok saçma geliyor. Yaptığın metafora göre restoran satışı yapmadan önce açıkça yemeklerin sorunlu olduğunu menüye bariz bir şekilde yazıyor. Yine de sipariş edip, beğenmeyince hakaret edenler var. Restoran kendini savunarak, bize aptal demeniz doğru değil, kimseye zorla satış yapmadık diyor. Ben burada yanlış bir şey göremiyorum.
    Müşteri olmak kimseye, tüzel veya gerçek kişilere hakaret etme hakkını vermez.
  8. hburak

Modcuların yapabildiklerini neden firma yapamıyor ?

Şu 8 yılcı arkadaşlar Türkiye'de 30 yıldır felan oyun üretiliyor sanıyorlar herhalde. Oyunun şu halini 8 yıl içerisinde geliştirebilecek kaç insan var acaba Türkiye'de ? Nitelikli personel kaynağını bulmayı bu kadar kolay mı sanıyorsunuz acaba ? Oyun sektörünün zirvede olduğu ülkelerden kolaylıkla çalışan getirebileceğinizi mi sanıyorsunuz gerçekten ? Gerçi getirseler bu sefer de, "yabancılar geliştiriyor yeaa, yerli değiller ki" diye eleştirenler olur.

Oyun size zorla satılmış, cebinizden zorla para alınmış gibi eleştiriler yapıyorsunuz. Bu derece kötü düşüncelere sahipseniz de almayın oyunu veya iade hakkınız dolmadan iade edin. Bunun bir vurgun veya dolandırıcılık olduğunu düşünüyorsanız bunun bir parçası olmayın, niye para kazandırıyorsunuz adamlara. (Sözüm forumda genel olarak gördüğüm yorumlar için, herkes üzerine alınmasın)

Ciddi ciddi adamlara yatırım tavsiyesi bile veren var ya :grin:

Bu konuda tartışmalara girmek istemiyorum, kendi yorumumu şuraya bırakıp kaçıyorum.
  9. hburak

Bannerlord Anketi

Güzel emek harcamışsın dostum ancak bir kaç ekleme yapmak istiyorum, uğraşır mısın bilmem :smile: Ben şahsen uğraşmam.

Anketler bizim için birer ölçektir ve sonuçlar bazı istatistiksel testlere tabi tutularak çıkarımlar yapılır. Bu çıkarımların gerçekten anlamlı olması için ölçeğin(bu çalışma için ölçek anket oluyor) doğru ölçmesi gerekir.

Örneğin : Oyun içerisinde şehir ve köylere ne sıklıkla giriyorsunuz? sorusuna benim cevabım 2 olacaktır. Ancak bu benim oyunda şehirleri gezmek istemediğim veya bunu önemsemediğim anlamına gelmez. Giremiyorum çünkü sistemim iyi değil ve optimizasyon sıkıntıları nedeniyle girip çıkmak oyun deneyimimi kötü etkiliyor. Ancak iyi bir sistemim olsaydı ve optimizasyon sıkıntılarım olmasaydı bu soruya cevabım 5 olurdu. Çünkü mevcut oyunda şehirler gerçekten güzel dizayn edilmiş ve üzerine daha fazla çalışmalarını isterim.(şehirlerin birbirine benzemesi biraz sıkıntı ama zamanla değişiklik yapacaklardır)

Böyle durumlar için kontrol soruları eklemek ve ölçeği gruplandırmak gerekiyor. Ankete optimizasyon sorunları yaşıyor musunuz ? sorusunu eklersek bu soruya verilen cevaplar ile Oyun içerisinde şehir ve köylere ne sıklıkla giriyorsunuz? sorusuna verilen cevapları karşılaştırarak anlamlı istatistiksel sonuçlar elde edebiliriz. (Optimizasyon sıkıntısı çeken kişiler şehir ve köylere girmemeyi tercih ederken, optimizasyon sorunu yaşamayan kişiler şehir ve köylere girmeyi sıklıkla tercih ediyor gibi sonuçları rahatlıkla elde edebiliriz)

Ancak dediğim gibi bunlar işin akademik tarafı ve tamamen gönüllü olarak bu şekilde ayrıntılı uğraşır mısın bilmiyorum. Akademik çalışmalar yapan sözüm ona akademisyenler bile doğru düzgün uğraşmıyorlar :smile:

Yine de bu haliyle sonuçlar geliştirici ekip için bir şeyler ifade edecektir. En azından yapıcı yorumlar görmek bile motive eder diye düşünüyorum. Teşekkürler uğraşların için.
  10. hburak

Lordlar savaşta ölmeye başladı neler oluyor?

Ben o kadar uzun süre oynamadım ancak yaştan dolayı ölüyor olabilirler mi ? Bu özellik oyunda var mı bilmiyorum ama.
  11. hburak

[ANKET] Ele Geçirdiğiniz Komutanlara/Soylulara Ne Yapıyorsunuz?

Krallığımı batı imparatorluğunun üzerine kurdum. İlk kez kalelerini ele geçirmeye çalışırken önemli gördüğüm bir kaç kişiyi idam etmiştim. Artık etmiyorum, tamamen rastgele bazen salıyorum, bazen esir alıp zindana atıyorum. Belki ilerde bir iki kral kellesi daha gider bilemedim :xf-cool:
  12. hburak

Farklı Yollar ile Yerleşimleri Ele Geçirmek

kuşatma ve ticaret dışında bir yol gördüğüm kadarıyla yok
    Ticaret ile nasıl alabiliyoruz. Ben konuştuğumda şehir kısmı tıklanamaz oluyor. Eşya ve dinar takası yapabiliyorum sadece lorldarla.
  13. hburak

Sistem gereksinimleri

Arkadaşlar bilen birinden yardim istiyorum. Oyunu satin alacagim fakat kasarsa verdigim para bosa gidecek korkuyorum. Laptop var elimde 6 gb ram, intel hd 4000 graphics, i5 islemcisi var. Düşük ayarlarda sizce ceker mi bu oyunu hafifte kassa oynayabilir miyim ?? Bu oyunun detayli huylarini bilen bana yazsın lütfen???
    İmkansız çalıştırması.
Back
Top Bottom