Recent content by gLadi

1. Sonbahar Lakırtısı

Öncelikle uzun aradan sonra selamlar :smile:
    Bannerlord biraz geliştirilince tekrardan bir sp karakter açıp oynayayım dedim, baya da oynadım, sonra bir sorun olunca google'ye yazdım tak diye attı buraya, birden hatırladım böyle bir site olduğunu :smile:
    Az bir şey gezindim de eskilerden çok kimse kalmamış, Cioss'u görünce şaşırmadım hala daha yazıyor konulara :grin:
    Şöyle tek tek yorumlarıma baktım, geçmiş konulara baktım da harbiden yaşlanmışız ya. Ergenliğimin büyük bölümünü kapsadı forumda takıldığım yıllar. Dini, siyasi, tarihi vs. birçok tartışmaya girmişim. Bakıyorum da fikirlerime ne kadar değişmiş, çocukmuşum o zamanlar :grin:
    Harbiden düşününce kaliteli bir kitlesi vardı forumun. Birçok fikri, konuyu ve olayı forumda tartışıyorduk ve takip ediyorduk. 2010-2015 yıllarındaki internet ortamına kıyasla düzgün Türkçe kullanan, seviyeli tartışan (ben öyle değilmişim bu arada, tabi gençliğime veriyorum :smile: ), her konuda makul ve en önemlisi farklı fikirler sunan bir kitle vardı. Şöyle bir bakınca hiç pişman değilim geçirdiğim zamana. Muhakkak bana çok katkısı olmuştur forumun.
    Hazır lakırtı konusuna denk gelmişken şöyle bir yazıyım dedim, tekrardan selamlar herkese.
    Edit: Bu arada nickimden çıkaramayanlar olursa bir önceki nick |GladiatoR| idi. Ondan önce de emre9823, tabi bu baya eskiydi :grin:
  2. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bir süredir Beta'yı oynuyorum Atlar çok mu etkili bana mı öyle geliyor. Takım karşılaşmasında adeta tank etkisi yapıyorlar.
    Takım karşılaşması moduna göre yorum yapmamak lazım. Warband'da da takım karşılaşması oynarsanız atlılar çok güçlü gelir. Skirmish modunda o kadar etkili olamıyorlar.
  3. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Yabancı forumda oyunun combat sistemine hakim birinin videosunu buldum sonunda.
    Piyade olarak oyun çok değişmemiş fakat çok fazla her şey birbirinin içine giriyor onunla acilen ilgilenmeleri lazım.
    Keşke aynı kişi süvari de oynasaydı onu da iyi görmüş olurduk.

Sağolsun süvari de oynamış.

Bu arada atlı oynanışı çok kötü görünüyor. Böyle vuruşlarda ve çarpışlarda bir belirsizlik var, ne olduğu anlaşılmıyor.
  4. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

PostalNikov said:
    -video-

Türkçe röportaj.

Diyor ki biz erken erişimi geç çıkarıp neredeyse "bitti" seviyesinde çıkaracağız. Bu da demektir ki 2020 yılı içinde oyun çıkabilir.
  5. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

https://rocketbeans.tv/
    Birazdan Bannerlord yayını başlıyor.
  6. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Warband combatında ki netlik yok. Süvari ve piyade oynanışı daha çok chivalary, mordhau oyunlarına kaymış gibi ve bence bu hiç iyi değil. Özellikle atlar sanki aşırı hızlı, kayarak ilerliyor ve at çarpmaları çok dandik duruyor.
  7. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Beta'nın kime verildiği belli değil ki sadece tahmin ettik, tahmin üzerine nasıl eleştiri yapabiliyorsunuz :smile:
  8. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Warband'ın betasına kabul etmemişlerdi beni, bunda da kabul edilmezsem oturur ağlarım :smile:
  9. Okları Çift Elli İle Engelleme

Yalnızca bu perk için değil de bütün perkler için söylüyorum, required level 260 diyor. Muhtemelen warbanda göre leveller yüksek olacak ve daha hızlı level atlayabileceğiz yoksa warband mantığıyla ömür boyu oynasan zor 260 level olunur.
    Ya da böyle perkler için gerçekten çok uzun bir süre oynamamız gerekiyor.
  10. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Yayın yeni bitti, öncekilerden farklı bir şey gösterilmedi. Fakat oyun biraz daha iyileştirilmiş gibi duruyor, özellikle arena çok hoşuma gitti spartacus sahneleri gibiydi :smile:
    Hala çıkış tarihi yok.
  11. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Oyun biraz daha güzelleşmiş gibi ama hala daha gösterilen yeni hiçbir şey yok. Umarım teaser diye göstermemişlerdir.
    Edit: Şöyle verelim videoyu :
  12. La Casa De Papel

Dizi içerik, oyunculuk bakımından çok güzel olsa da bazı yerler baya bi abartılmıştı.
    Mesela son bölümde ki çatışma sahneleri çok saçmaydı. Polisler adam vuramıyor resmen, Rio ve Tokyo koşarak ateş ediyor.
    Ayrıca Tokyo'nun bütün polislerin arasından geçerek -çatıdaki 4 keskin nişancıyı geçtim- içeri girmesi ve 1 kurşun bile yememesi aşırı saçma bir olaydı. Orada baya hayal kırıklığına uğradım.
    Bunun gibi resmen polisin adam vuramadığı çok sahne vardı, bunlar sona doğru olduğu için hatrımda.
    Ayrıca Raquel'in profesörü son bölüme kadar anlamaması da garipti. Yanındaki 15 yıllık iş arkadaşı Angel'e inanmayıp, profesöre inanması Raquel karakterine göre bir davranış değildi bence. Orada da biraz hayal kırıklığına uğradım.
    Ama dizi genel olarak değerlendirilirse çok güzel bir yapım ve kesinlikle izlemeye değer. Kısa olması da çok güzel artısı öyle benim gibi oturup 12 sezon, her sezon 20 bölümlük dizileri izlemeye üşenenler için birebir.
  13. Kalradya Gezginleri - Komik Kanser Ediş

Sizin rocket league oynayışınızı gördükten sonra kendimin sakat olduğuna karar verdim :grin:
    Başarılar, videolar hoşuma gitti sıkmıyor insanı.
  14. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Video çok iyi, oyun modu da güzel olmuş. Atmosfer grafik felan iyi de keşke daha çok bağırma sesleri olsa.
    Savaş atmosferinde her şey güzel tek sesler eksik bana göre.
  15. Game of Thrones (İlk Sayfadaki Duyuruyu Okuyunuz)

Spoiler yemektense 2 haftayı beklerim daha iyi diyip izledim. Güzel ve heyecanlı bölümdü.
    Sezon finaline yaklaşıyoruz.
Back
Top Bottom