Recent content by Gareh

1. Gareh

[BEAST#4] Suggestions

Looks like they didn't fix it.That round should be yours imo.
  2. Gareh

[BEAST#4] Suggestions

They fixed this bug with 1.5.7 patch.
    Multiplayer Fixed a bug that caused the game to end with the wrong side winning when a player killed an enemy in overtime.
  3. Gareh

Wicked Tavern Fanatics

Cuma 22.00’de antreman maçı vardır.
  4. Gareh

Çözünürlüğü seçince crash veriyor

Oyun içinde ayarlardan desktop resolutiondan 1920x1080 olarak değiştirdiğim zaman oyun crash veriyor.
  5. Gareh

EU Skirmish Completed Bannerlord Draft Cup 2 [BDC] (56/56)

Name :Gareh
    Nationality : Türk (Turkish)
    Main Class :Infantry
    Steam Link : https://steamcommunity.com/id/gareh123/
    TW ID : Gareh#3169
  6. Gareh

Battle Brothers [BROs] - Alımlar Açık [TR/EU]

Başarılar.
  7. Gareh

Üniversitede İlk GÜN!

Üniversitede arkadaş olacağın insanlara dikkat et. Tek tavsiyem bu sana.
  8. Gareh

Wicked Tavern Fanatics

Maç yok mu maç? (bannerlord için)
  9. Gareh

Wicked Tavern Fanatics

Dün gece ben, nemerirus, perseus, dest ve carnifex, cheeky yöneticiliğinde Call of Cthulhu'nun daha önce Türkiye'de yayınlanmamış bir senaryosuna başladık. Kayıt alıp youtube'a yükledim, izleyin la.

Bu seriyi beğendim.Devamını bekliyorum.
  10. Gareh

Bilgisayar Kasası Toplama ve Laptop Seçme Merkezi

Bu bütçeye doğrudan kaliteli bir 1440p monitör seçip onun üzerine toplamayı seçtim.

Monitör: Samsung LC27HG70QQMXUF 27" 1ms 1440p144Hz - 3.199,00 TL

CPU: AMD Ryzen 5 3600 - 1.946,32 TL
    Mobo: Asus TUF Gaming X570-PLUS - 1.903,13 TL
    RAM: G.Skill RipjawsV 16GB (2x8GB) 3600MHz - 668,79 TL
    GPU:
    SSD: Crucial BX500 480GB 540MB-500MB/s 2.5" 3D Nand Sata - 529,86 TL
    Kasa: Corsair 275R - 759,00 TL
    PSU: Corsair RM750 750W 80+Gold Modüler - 1.122,68 TL

Ekran kartı hariç 10.128,78 lira yapıyor. Nvidia RTX 3070'lerin 4800 liradan, RTX 3080'lerin de 7000'lerden başlayan fiyatlarla satılacağını söyledi. 3rd party firmaların AIB modellerinde 7500-8500 gibi fiyatlar var. 3080 çıktı ama 3070 Ekim ayında çıkacak, Türkiye'ye gelişleri de çıkıştan haftalar sonra olacaktır muhtemelen. 15k bütçeye indirimsiz uygun fiyat takip etmeden yuvarlak böyle bir sistem toplamayı düşündüm. Monitör mesela bir ara indirimde 3000 liraydı. Anakartta X570 chipset tavsiye ederim ileriye dönük yatırım olur. Aynı şekilde PSU biraz fazla kaliteli oldu modüler olmayan daha düşük seviye 80+ sertifikalı en az 750W olan başka bir PSU seçilirse 500-700 lira kadar bir tasarruf yapılabilir. Kasa için benim tavsiyem hava akışı konusunda başarılı olan bir model seçilmesi, geri kalanı estetik kaygısı. Yani burada 350 liralık önü mesh olan Çin malı bir kasa da seçilebilir. Hava akışı ve içinde gelen fan sayısından sonra kaç tane fan, radyatör vs takılıyor ve içi özellikle ekran kartı için yeterince büyük mü bunlara bakılarak kasa seçilebilir. Ama buradan max 200-300 lira tasarruf edileceği için çok önermem. Cooler Master'ın güzel kasaları var onlar hariç NZXT bulunursa güzel kasaları var. Tüm bütçe bu kadarsa 480GB SSD sistemin tek depolama birimi olacak bayağı az olur. Bütçe zorluyorsa 1-4 TB arası HDD alınabilir en uygunu. RAM olarak bugün 16 GB yeterli ama yavaş yavaş bazı oyunlar ve programlar 32 GB gereksinim duymaya başladı. Anakartta 4 DIMM slotu var nasılsa. Gerekirse hemen şimdi bir tane daha aynı kitten alınıp 4x8 GB yapılabilir ya da aynı kit sonradan alınarak upgrade yapılabilir. İşlemci olarak 3600'de 6 çekirdek 12 thread var her işe yetişir. 3700X daha iyi bir seçim olurdu ama bin lira fiyat farkı var ve ana amaç oyunsa 1440p çözünürlükde zaten 3600 fazla fazla yetecektir. Ekran kartı olarak bütçe artarsa Nvidia'nın Ampere herhangi uygun bir ekran kartını öneririm. Hemen acil toplanacaksa ucuz idarelik bir ekran kartı alınıp 3070, 3070 Ti/Super neyse tüm modellerin çıkıp uygun bir tanesinin piyasaya düşmesini beklemek daha iyi olur. 5000 liraya ucuz RTX 2070 falan anca alınabiliyor. 2070 Super fiyatına RTX 3070 satılacağı için biraz saçma olur şu an bunlara bu kadar vermek bence.

Neyse canım sıkılıyordu uğraş çıkmış oldu bana da. Bakıp fikirlerini yazarsın.
    Yeni çıkacak ekran kartlarını beklemek mantıklı bilgilendirmelerin için teşekkür ederim.
  11. Gareh

Bilgisayar Kasası Toplama ve Laptop Seçme Merkezi

15 bin tlye monitör de dahil nasıl bir sistem toplayabilirim? Önerisi olan var mı?
  12. Gareh

TW Geliştiricilerinin Oyunculara Saygısızlığı

TW BEAST turnuvası için server sağlayacağız demesi ve turnuva başladıktan sonra sağlayamaması ayrı bir olay.
  13. Gareh

TW Geliştiricilerinin Oyunculara Saygısızlığı

Multiplayera önem vermiyorlar.Sırf bu yüzden oyunu bıraktım ben.Büyük bir topluluğa sahip değil oyun.Mevcut olan topluluğu da oyundan soğutuyorlar.
  14. Gareh

[DM] Destiny Masters

best greek clan
  15. Gareh

Turnuva da Elenen Türk Birliklerinin oyuncuları ile ilgili

Grup aşamasında takıma kayıtlı olup maçta oynamamış oyuncu başka bir takıma transfer oluyor ama grup aşaması bittikten sonra olamıyor.
Back
Top Bottom