Recent content by FLESHCER

1. FLESHCER

Servers Downtime

@Dejan pposted on other thread as well, but we are still getting disconnected.

We can connect to lobby, but then when we try to join a server, we get disconnected
    Yeah, this is exactly what we are facing at the moment. @Dejan
  2. FLESHCER

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Zorlasak oyunu tam sürümde çıkarırız sözü milleti yerden yere vuran olay oldu. Çoğu kişinin de tam sürümde oyunun şuanki halinden pek farkı olmayacağını düşündüğünden dolayı oyuna karşı sözler ediliyor, ben de dahil.

Ben Taleworlds haklıdır demiyorum, yaptıkları o saçma açıklamayı da doğru bulmuyorum. Aklı ve düşünme kabiliyeti olan bir birey, TW zorlasa bile Bannerlord'u tam sürüme kısa süre içerisinde getiremeyeceğini bilir. Özellikle de Dünya bu denli karmakarışık iken. Benim demek istediğim, yapılan gereksiz eleştirilerin hiçbir faydasının olmadığı aksine bu işleyişe zarar verdiğidir.

Hayal dünyamı al yaşa diye sunan tek seri MB serisidir.Kutsal bir oyun benim için oyunlar arasında.Ama ben 8 aylık bir ilerleme göremedim tek sorun bu ve ileriye bakmakta sorun çekiyorum artık.

Bu da bir pazarlama hatasıdır. Bannerlord'u çok aceleye getirdiler, aslında bunu yapmalarının en büyük nedeni bizdik. Neler neler dedik. Hatta bir yerden sonra işin espirisini yapmaya başladık, forumda bir ara viral oldu. Oyun duyurulduğu zaman 18 yaşındaydım, şimdi evliyim çocuk sahibiyim şeklinde.

Demem o ki, bu oyunun aslında önümüzde ki yılın sonunda çıkması gerekiyordu. Ortalama 1000 kişilik oyuncu kitlesi ile birlikte bu işi mükemmel bir şekilde yürütüp, önümüze bambaşka bir oyun sunulabilirdi ama olmadı, geçmişi düşünmenin de bir anlamı kalmadı. Yapmamız gereken şey hata yapmış ve ilerleme kaydedemeyen TW ekibini yıkıcı eleştiriler ile kötüleyerek, onların motivasyonlarını bozmak olmamalı. Destek olup, yapıcı eleştiriler ile birlikte bu çitayı yükseltmeliyiz. En sağlıklısı bu olur herkes için.
  3. FLESHCER

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Ben bu yapılan gereksiz eleştirileri bir türlü idrak edemiyorum.

Ay şu yok, bu yok, AI mı, o da ne?

Ne bileyim,
    "solid" bir eleştiri olsa hak vereceğim ama değil. Eleştiri yapmanın da belirli bir adabı var.

Arkadaşlar bu oyun Early Access olarak piyasaya sürüldü, satın almadan önce Bannerlord'un sayfasında bulunan "Early Access" ibaresini elbette ki görmüşsünüzdür. Bu oyunu alırken size hiç kimse hiçbir şey vaad etmedi, hiç kimse de kalkıp bu oyun tam bir şekilde piyasaya sürüldü de demedi.

Beni yanlış anlamanızı istemem,

Yeni bir özellik gelmiştir, bu özelliği iyi ya da kötü olarak eleştirebilmek herkesin hakkı zaten.
    Ya da hali hazırda olan bir özelliğin uzun süredir göz ardı edilmesi... örnekler çoğaltılabilir.

Demem o ki,
    oyun tamamiyle çıkmadan gereksiz eleştirilerinizi bir kenara koymanız. Yıkıcı değil yapıcı eleştiri yapmanız. Gerçekleşmeyecek olanı değil, gerçekleşebilme ihtimali olanı savunmanız.

Biraz sabır, biraz da destek. Olucak bu oyun, olucak.
  4. FLESHCER

Konuşunca Spam yiyoruz

Reis bence çeviremediğin eski güncellemeleri falan boşver, direk yenisini yazsan da olur :razz:
    Arda yarım yamalak iş yapmayı sevmez :grin:
  5. FLESHCER

Multiplayerda level nasıl kasılır?

maçı kazanmak, aldığın kill sayısı(1. olmak) ve asist sayısı

bu üçü sana bir maçtan alabileceğin en yüksek EXP kazancını sağlar bu sayede de daha hızlı level atlarsın.
  6. FLESHCER

Fleshcer

Steam profilimi çekip, SS olarak atıyorsun ama konu hakkında hiçbir bilginin olmaması da çok komik gerçekten. Bu yargısız infaza giriyor çünkü. Amacın apaçık, İnsanları gömmeye dayalı konuşuyorsun hala, senin amacın yukarıda dediğin gibi "He, he" diyip geçmek değil belli ki.

Steam'da 2 tane banım var, 4,5-5 yıl önce yaşanmış bir olay, H1Z1 eskiden tek bir oyundu ardından Battle Royal ve Just Survival olarak ikiye ayrıldı, ikiye ayırlmadan önce 6-7 ay kadar bir klanda oynamıştım, yöneticilik yapıyordum o klanda. Aşağı yukarı kişi sayımız 20-30 civarıydı, 6-7 aylık bir süre içerisinde klanımızda bulunan bir üye hile kullanmış. Birgün yine oynarken 30 kişi toplu ban yedik, günlerce uğraştık, ticket attık, sebebini öğrendik. Ban yememizin sebebi 6-7 ay boyunca o kişiyi klanımızda tutup, insanların hakkına girmekmiş. Ban çok doğru, çokta yerinde lâkin sıkıntı olan kısım durum hakkında, yani hileyi kullanan kişi hakkında, kullandığına dair bir fikrimiz yoktu. Bilmiyorduk kısacası. Bu hileyi kullanan arkadaş sadece bizim karşımızda oynayan insanların hakkına girmedi, bizimde hakkımıza girdi. O zamanlar H1Z1 50-60TL civarındaydı. 30 kişi ban yedi. Oyun ikiye ayrıldıktan sonra ise ban sayısı ikiye çıktı. İnanmayanlar olursa H1Z1'e attığım ticketları ve aldığımız cevapları DC'den açarak gösterebilirim.

Ben 8000dpi'da oynuyorum demedim ki? Açın deneyin dedim. 0.25 hızda 4-5 tane okçu olarak oynayan arkadaşıma gönderdim, ve izlettim hepsi tertemiz dedi.

Ayrıca sen kimsin ki beni sorguya çekiyorsun birader? Geçmişte yaşanmışlıklar yüzünden, ismi xxxBerkecanreisxxx olan kişi anında ban yiyor diye bunların bütün sorumlusu ben mi oluyorum? Benim yüzümden mi? Git kendine başka bir uğraş bul Allahını seviyorsan. Bu arada empati kurmayı ya bilmiyorsun ya da sana öğretememişler, şimdi birisi foruma video atsa, Charon Aimbot kullanıyor diye, Sende anında ban yemeyeceksin? Çünkü sende oynamışsın bu oyunu uzun bir süre kadar, tanınıyorsun. Ek biç biraz, düşün, taşın, ağızdan kelimeler bir kere çıkıyor çünkü, geriye alamıyorsun ne dediklerini.

Bu son yorumumdu, ya etik sınırlar içerisinde yorum at, ya da bilgin olmayan konular hakkında yorum yapma lütfen.
    İyi Forumlar, iyi geceler.
  7. FLESHCER

Fleshcer

0.33'te kendi atlısına aim alıyor ki Takım arkadaşlarına kitlenemiyorsun, Gameshero'nun yaptığı videoya da ben yardım ettim bu arada. 0.30'da ki titreme olayı da tamamen lackluster, Süvariye kitlenmiş olsam bile(?) target switch atamadığım için orada duran iki piyadeye aim kaydıramamam gerekirdi. Çünkü kitlendiğin kişi Gameshero'nun dediği gibi anasının hörekesine gitse dahi kitlenmeye devam ediyor ve bu süre boyunca Target Switch yapamıyorsun.

"Titremenin de anormal bir şey olduğunu söylemek için de kimsenin hile profesörü olmasına gerek yok. "

Penaltının da penaltı olduğunu söylemek için hakem olup kural bilmeye gerek yok. Titreme bir hile belirtisi, evet lakin bunu yapan kişinin titredikten sonra ya da lock olduktan sonra yaptığı şeyler daha mühim. 10 yıllık oyuncusun ve gördüğün her titreyen adamın hile olduğunu söylüyorsun, onlarcasını gördüm, mekaniksel bir glitch vb. durum yüzünden geçmişi temiz birini sadece tek bir saniyede yaşanan durum yüzünden gömmek, aşağıya çekmek, kötülemek bana sorarsanız etik değil. (kendi adıma konuşmuyorum, herkes için geçerli bu.)

Bu arada bahsetmediğim bir konu olmuş, 8000dpi videosu Native de çekilmiş bir video. Merc ile Native'i karşılaştırmak saçmalık olur ilaveten Blade sadece sağ ve sol yapıyor videoda. Açın oyunu deneyin. Alın ayarları 8000dpi ve 90 ingame sense, birine aim almaya çalışın, özellikle hareket eden birine.

Birde bir tane arkadaş okçular genellikle low dpi, low in-game sens ile oynar yazmış, doğru lakin dediğin gibi dostum "genellikle." Ben Warbandte çıktığım neredeyse hiçbir maçta okçu oynamadım. Piyade oynadığım için, piyadede alışmış olduğum in-game sens ile okçu oynuyordum.

Edit: 1.23'te bir sıkıntı göremiyorum ben, titreme falanda yok hani.

Edit 2: Gameshero'nun çektiği video (yardım ettiğim bariz, konu hakkında bilgimin olduğu da öyle.)

Konu açılınca gülüp geçmiştim, ama ciddiye alınmaya başladıktan sonra cevap verme zorunluluğunda olduğumu hissettim çünkü hepinizin takdiridir ki hakkınızda yapılan kötü yorumlara cevap vermeyince yorumları kabul etmişsiniz gibi bir imaj ortaya çıkıyor.
  8. FLESHCER

Fleshcer

Gameshero said:
    1- Hilenin lock alma mantığı böyle işlemiyor "target switch" olayı yok. Outrange kalmış olsa bile anasının nikahındaki adama kilitlenmeye devam ediyor. (Youtube'da videosunu da paylaşmıştım.)
    Videoda sürekli olarak hedef değiştirdiğimi görebiliyorsunuz zaten.

Gameshero said:
    2- Hilede eğer süvariye aim alıyorsa aim bildiğin keşkül gibi titrer.(bu da denendi onaylandı.)
    Süvariye nişan aldığım yerler: 9. ve 11. saniye, 15. saniye(hepsini yazmadım ama hiçbirinde tek bir titreme dahi yok.) 0.30'da sizlerin dediği üzere titreme gerçekleşiyor, neyin sebep olduğunu inanın bilmiyorum. Ama 0.30'da titredikten sonra nişan aldığım kişi Süvari,(2. başlığı okuyun-süvariye aim aldığım süre boyunca tek bir titreme dahi yok.) süvariden sonra; süvarinin sağındaki piyadeye, ardından süvarinin sağındaki piyadenin sağındaki kişiye(duvara en yakın olan piyadeye) aim çeviriyorum ve en sonunda duvar dibinde ki piyade görüşümden kaybolduğu için ortada duran piyadeye sıkma kararı alıyorum.
    Bu dediğim olay 2 ila 2,5 saniyede gerçekleşiyor. (yani 2-2,5 saniye içerisinde 4 kere hedef değiştiriyorum.

(Ki kimsenin anlamadığı olay şu ki, Charon'un attığı bütün videoları izleyin, hepsi titriyor-evet, ama hiçbiri titredikten sonra Target switch yapmıyor.)

Bu da bizi doğrudan 1. başlığa yönlendiriyor.

Gameshero said:
    3 ve son olarak Aimbot kullandığın vakit bir bölge seçersin (yani sen ayarlarsın) ve sadece o bölgeye nişan alır ve ok sıkar. Kısacası kafasına nişan alıp sadece ayağına sıkıyor gibi bir durum söz konusuda değil (ki video da aynı pozisyonlar mevcut)

Bu yazı yeterince açık zaten.

Bu arada Baltaoglu denilen arkadaşın tek bir videosu yok, bütün Merc camiasi kullandığını biliyordu. Çeşitli çeşitli videoları mevcut, unban isteğini de okuyabilirsin arkadaşın. İlaveten, Baltaoglu şuan güncel olarak Merc oynamakta. Banı açıldı, Sandora bizzat ilgilendi.

Yarın 2 saatlik Gameplay videosu atacağım, bu aklınızda ki bütün soru işaretlerini giderir diye düşünüyorum.

Madem aimbot, madem örnekleri çok fazla, Merc adminleri sürekli aynı sebepten ötürü banladıkları bir hareketi(titremeyi) neden benim konumu değerlendirirken görmezden gelip, açılan Reportu red etmişler?

Keza benim konumun açıldığı gün başka bir Aimbot konusu da açılmıştı 2 kişi hakkında. [Poer ve Dominic.] Onlarınki de red edilmiş.
    Videosu:
    konu linki: http://forums.mbmerc.com/index.php?/page/reports.html/_/eu-servers/aimbot-r7705

https://streamable.com/9ozado

Fleshcer'ın Bannerlord Highlights videosunun ilk 7 saniyesi. Aimdeki anormalliği ve ışınlanmayı görebilirsiniz.

Söyleyebileceğim herhangi bir söz yok gerçekten, çünkü bu ve bunun gibi oyunlarda sadece nişan aldığın yerlere ok yahut cida atabiliyorsun. Flick shot denilen bir mekanik henüz keşfedilebilmiş değil.

Elemanın "gerekli açıklama" dediği şey açıklamadan ziyade süslü bir hakaret silsilesi. Evet knk herkes senden çok nefret ediyor seninle uğraşmaktan başka bi işimiz yok zaten. Adamı tanımıyorum bile ama bu videoyu izleyen biri 30. saniyede net bir şekilde aimbotu görebilir. Oynayanın kim olduğunun zerre önemi yok. İşin komik tarafı şurda adamı az çok savunmaya çalışan biri bile

diyor yani o bile hile belirtisinin farkında. Ama hayır çekemiyoruz dostum. 20 IQya sahibiz. Senden başka işimiz yok hayatta başka amacımız da yok tek hedefimiz seni indirmek. Hiç güleceğim yoktu :grin: Toksiksin.

Ben herkes benden nefret ediyor demedim, "Gerekli açıklamayı" videoyu atan kişiye yaptığımı söyledim.

lockefeer said:
    "Ama hayır çekemiyoruz dostum. 20 IQya sahibiz. Senden başka işimiz yok hayatta başka amacımız da yok tek hedefimiz seni indirmek. Hiç güleceğim yoktu :grin: Toksiksin."

Sanki senin hakkında, senin alehine yahut; seni gücendirecek bir yorum atmışım gibi konuşuyorsun. Ahmete yapılan yorumu Mehmet kendisine yapılmış gibi algılıyor ise şayet, Mehmet gerçekten yazdıklarını yansıtıyor. Bknz: "Ama hayır çekemiyoruz dostum. 20 IQya sahibiz. Senden başka işimiz yok hayatta başka amacımız da yok tek hedefimiz seni indirmek."

Bu konuda ne senden özür dileyebilirim, ne de başka birşey yapabilirim.

Kimseye kin beslemiyorum, bu ortamda da "kötü" olduğum kişi sayısı bir elin beş parmağını geçmez. Bir başkasına atmış olduğum yorumu lütfen üzerinize alınmayın.

Konu sahibi ile Steam'dan uzun bir süre boyunca konuştuk zaten, istediği detayları da verdiğimi düşünüyorum. Onun neden böyle bir video attığını biliyorum, insanların eşek ve eşref saatleri olur, kötü zamanımda kötü bir yorum attığım için böyle bir şey yapma gereğinde bulunmuş. Özürler dilendi, problem kalmadı diye düşünüyorum. Ama yine de herkesin kafasında ki soru işaretlerini sonlandırmak için müsait olduğum bir saatte, 2 saatlik bir gameplay videosu atacağım.

Atacağım videodan sonra da ne bu konuya ne de hakkımda yapılan yorumlara, açılan başka bir konuya cevap vermeyeceğim. Bunun nedeni ise her kafadan başka bir sesin çıkması. Hile hakkında bilgin yoksa neden yorum atma gereğinde bulunuyorsun ki? Evet, herkes istediğini yazma özgürlüğüne sahip ama bilginin olmadığı bir konu hakkında yaptığın olumlu yahut olumsuz yorumların bir geçerliliği olmuyor. Üstüne üstlük zarar veriyorsun. Maç izlemek gibi bu, 50 kişi penaltı der-50 kişi penaltı değil der. Fenerbahçe'nin aldığı penaltı tartışmasına döndü konu.

9. FLESHCER

Fleshcer

Ben gerekli açıklamayı Merc forumunda Blade isimli arkadaşa ve topluluk üyelerine yapmıştım, beni tanıyanlar iyi tanır, 10 yıldır bu ortamdayım, sayısız klana girdim, sayısız turnuvada, sayısız başarımlar edindim.
    Like the 20IQ guy who owns this video; People who think themselves as funny and intelligent, who have no other purpose in this life, try to decipher and try to bring down the people they target.

It's not your fault to have a little brain, even people who have limited intelligence and capacity know where they're going to stop, when.
    The tiny fish doesn't try to eat the big fish.

Grow a pair, pull your sh*t together, make friends(real friends) and take up a new hobby and hobbies, rather than picking a target and attacking it.

Taleworlds forumunda "1725936" ID'sini aratırsanız aklınızda olan soru işaretleri, benim yıllarca piyade oynadığımı gördüğünüz zaman kalkacaktır. (Bu ID sizi 6-7 yıl geri götürür, daha fazla bilgi edinmek isteyen olursa, eski in-game ID'mi özelden atabilirim.)

10 yıl içerisinde ne Merc olsun, ne WBMM olsun, ne de Warband Communitysinde olsun, hiç bir sunucudan-moddan-turnuvadan uyarı dahi almadım.

Yukarıda birkaç arkadaş savunma vermemi istediği için yukarıdakileri yazıyorum. Haricinde Blade nickli arkadaşımızın troll(?) niyetiyle hazırlamış olduğu bir video.

Bu arada arkadaşın bilgi eksikliğini ben düzelteyim, Bannerlord'ta ne Skirmishte ne de Clan Maçlarında Okçu oynamıyorum. [RM]'yi takip edenler bilir hatta, Bannerlord'u bile düzgün oynayamadım.
  10. FLESHCER

Sultans Gaming Oyuncu Topluluğu [SGaming]

Tebrik ederim maç için ancak çok kastı anlamadım 80 fps ile oynadığım oyunu 50 fps ile oynadım daha doğrusu oynayamadım
    Gelen güncellemeden sonra bir çok oyuncuda bu şekilde FPS düşüşleri yaşamaya başladı. TW'ye bildirildi ama ne zaman düzeltilir soru işareti.
  11. FLESHCER

[RM] Risen Manifest [EU]

@Gameshero ,
    Teşekkürler Levent Bey. Bir sayfa yapmanız fazlası bizleri fazlası ile müteşekkir edecektir.
  12. FLESHCER

TR_Meydan [AKTİF]

Hile yayma, reklam yapma, genel olarak sunucu kurallarını ister istemez abuse etmişsin. @Giles 'the Holy' ne derse o artık.
Back
Top Bottom