Recent content by fbalo1908

1. fbalo1908

Bazı Türk Modculara Itafen

MasterKnightl said:
    Efe Karacar said:
    Ne yazık. Yabancı forumlarda böyle konular göremezsin. Hem cahilsiniz, hem de herşey hakkında fikriniz var
    ÇÜNKÜ SORUN BAZI TÜRK MODCULARINDA KARDEŞİM GİR TAMAMLANMIŞ MODLARA AZGADA GİR BAK EVLATA GİR BAK OSMANLIYA GİR BAK CİHAT VE HAÇLILARA GİR BAK BATTALGAZİYE GİR BAK VE BİR DE ORADAN ÇIK MODLARA GİR İNSANLAR İSTERLERSE YAZ TATİLİNDE  BİRŞEYLER YAPABİLİRLER TAMAM KİMSEYİ ZORLAYAN YOK ZATEN SORUN MOD YAPMAK ÇOK ZOR HE HÜ DİYE KENDİNİ BÜYÜTEN KONU AÇIP KONU ÇÖP OLUNCA BİR ... YAPAMYINCA BÖYLE ZOR DEMELERİ BEKLETENLKERİN DE AZ ZAMAN AYIRIYORUM DEMEYİP DE MOD YAPMAK KOLAY MI DEMELERİ BANA KALIRSA MODLAR %80 KEN KONUSU AÇILMALI MODLAR KISMI TAMAMEN ÇÖP
    BAĞIRMADAN KONUŞ
  2. fbalo1908

Modlar Hakkında Soru Cevap Konusu

Bazı modlarda sahne geçişi olduktan sonra oyun 0.20 fps'e düşüyor ve takılı kalıyor. Çözümü bilen var mı? Litdum, Cihat ve Haçlılar, The Parabellum, OSV2.50 gibi modlarda oldu. 1.170 güncellemesinden sonra.
  3. fbalo1908

Bazı Türk Modculara Itafen

Modculuk çok büyük emek, heves ve fedakarlık isteyen bir iş. İnsanların forum veya modlama haricinde de bir yaşamları var. Kimse bilgisayar başında saatlerini mod yaparak geçirmek zorunda değil. Senin gibi sürekli olarak, "mod ne zaman çıkar, abi bannerlord daha önce çıkacak bu gidişle" tarzında konuşan insanlar yüzünden insanda ne heves kalıyor ne modlama isteği. Forumda her bulduğu osp'yi ekleyip önüne mod diye sunulmasına alışmış herkes. Böyle yaparak forumdaki gerçek modcuları da ne hallere soktuğunuzu hatırlıyorum ben. Yaptığın gerçekten çok gereksiz ve boş bir sitem. Bunun için konu açmaya bile değmez. Madem konuların kilitlenmesinden şikayetçisin, sende beklentilerini güvenilir insanların yaptığı modlara yönelt.
  4. fbalo1908

Kodcu Yardım & Destek Hattı

Karışık değil aslında burada fazla detaya inilmiş. Yapamazsan özelden yaz yardımcı olmaya çalışırım.
  5. fbalo1908

YusufKAYA said:
    Öyle değil,görev olarak.Haydut grubu yok et gibi.
    Şurayı inceleyebilirsin.
    Tüfekçi Başı said:
    Trigger dosyalarına da bak. Varsa trigger dosyalarındadır bence. Hatta tüm module dosyalarına bak. En doğrusu bu.

O dediğin mümkün ve trigger ile olur.

Eklediğin şehrin yeri de önemli. Constants içinde diğer şehirlerin arasında döndürülüyor olabilir.
    Bakacağım teşekkür ederim. Olmazsa yazarım.
  6. fbalo1908

Mount&Blade Mod Yapımcıları Soru - Cevap Konusu

Erozbey said:
    Yok hacı ya resmen kanser. Şehir silmek gibi göze basit gözüken birşey bu kadar kasıyorsa daha üst düzey şeyleri yazmak etmek.. Peki şehirleri silmek yerine disable yapsam yine birşeyleri silmem etmem gerekir mi?
    Aeglos said:
    Bir soru da benden. Bir şehrin koduna görünmez olması için "pf_disabled" ekliyorum ama oyuna girdikten 4-5 saniye sonra şehir görünüyor. Bunun bir çözümü var mı?
    Böyle bir sorun oluyor.
  7. fbalo1908

Tüfekçi Başı said:
    Başka bir yerde pf_disabled kalkıyordur. Kodu karıştır.

Save dosyası da kullanma.
    Tüm scripts dosyasında o şehirle ilgili kodlara baktım ama yok bulamıyorum. Party_set_flags ile sürekli pf_disabled eklenmesi mümkün olur mu? Oyuncu harita üzerinde hareket ettikçe devreye girse mesela.
  8. fbalo1908

LekasMBW said:
    Çok kısa bir şey daha :

HyperCharge said:
    LekasMBW said:
    Sahnedeki bir itemi bir nasıl silebilirim ?

kodla nasıl silebilirim yani...

Code:
    (replace_scene_items_with_scene_props, "itm_kaldirilacak_item", "spr_empty"),
    Bu kod ile sahnede belirttiğin itemden kaç tane varsa onları kaldırıp yerine bir scene_prop(şu anki haliyle görünmez scene_prop) ekleyebilirsin.
    bunu kullan item silmek istediğin kod satırında.

Bunu bir scriptte çalıştırsam ve scripti bir passage'a bağlarsam , sahnede passage etkinleştirilince sadece o sahnedeki itemleri veya scene propları mı siler ?Yoksa başka sahneleri de etkiler mi?

Biraz garip bir soru biliyorum :smile:
    Yedek alıp deneyebilirsin. Deneme yanılma yöntemiyle yapınca tecrübede olmuş oluyor.
    Bir soru da benden. Bir şehrin koduna görünmez olması için "pf_disabled" ekliyorum ama oyuna girdikten 4-5 saniye sonra şehir görünüyor. Bunun bir çözümü var mı?
  9. fbalo1908

Dört yol hanı için yardım adam ekliymiyorum

Ek olarak giriş menüsüne set_visitor ile troopu ataman lazım ki sıkıntı çıkmasın.
  10. fbalo1908

[WB][SP] Cihat ve Haçlılar v6 Çıktı !!!

Moddb açılmıyor. Sorun tek bende mi?
  11. fbalo1908

Üstteki Üyenin Avatarını Değerlendir

basit geldi/2
  12. fbalo1908

Üstteki Üyeyi ''Uzun Uzun'' Anlat

Mod geliştirmede kaynaştığımız, benden sonra üye olmasına rağmen rütbesi beni geçmiş olan arkadaş. Uzun zamandır yoktur umarım hatırlar beni. Geçen sene forumda başlayan bir recruit istilası sırasında gelip, aralarından yükseldi. Mod geliştirmede başarılı sayılabilecek düzeyde. İyi, sessiz, sakin, kendi halinde takılan biriydi en son.
  13. fbalo1908

Nisan Lakırdısı

Android'ten IOS'a geçince WhatsApp mesajlarını aktarmak mümkün mü?
  14. fbalo1908

Yardım Oba Hakkınıda

SepuLtura said:
    Dylle said:
    Aeglos said:
    Yukarıda gösterilende doğru fakat daha garanti olması için menünün sonuç kısmına şunu ekleyebilirsin, hem tek tek uğraşmak zorunda kalmazsın.
    Code:
    (set_visitor,1,"trp_obabeyi"),
    Oradaki "1" entry numarası. Diğeride troop.

+1
    abi kafam karıştı daha yeniyim bana bu kodu birlekte yazcak bir babayiğit arıyorum  :mrgreen:
    Önce obayı oluştur. Sahneyi falan yaptıktan sonra edit mode'den adam koyacağın yerlere entry pointleri yerleştir.
    Oba menüsünde "
    ("enter",[],"Gir.",
          [(set_jump_mission,"mt_town_center"),
        (jump_to_scene,"scn_oba"),
            (set_visitor,1,"trp_obabeyi"),
        (change_screen_mission),
          ]),
    Buraya ekle.

Back
Top Bottom