Recent content by Erozbey

1. Erozbey

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

@Erozbey kimin düzgün yorum yazıp kimin yazmadığını sen mi belirliyorsun? Madem çok düzgün(!) yorum yazıyorsun:

isim verilmemiş bir yorumu niye kendi üzerine alınıyorsun? Senden kart oynamanı isteyen yok ortalıkta dolanma yeterli olur. 3 ayda bir gelip erken erişim deyip gidiyorsun. Yapımcılar düzgün düzgün cevap verirken sen triggerlanıyorsun. 138 sayfada seni muhattap alan bir yorum yok. Aksine geliştiriciler ile bir sürü fikir alışverişi ve dertleşme var. Bu konuyu yırtık don misali kullanmayı bırak.
    Emrin olur paşam.
  2. Erozbey

Bence siz fazla normalleştirmişsiniz bazı şeyleri. Biri öyle bir şey yazsa ve düzgün bir yorum yazan birisi olsam üzerime alınmam. Yine erken erişim kartını oynayacağım ama burada oynayamayacağımı biliyorum.
  3. Erozbey

Çocuk beni 80 yaşında zannediyor herhalde. Canısı yaş ile ön plana çıkarmıyorum kendimi, bu oyuna olan bilgimi, ilgimi bil diye söyledim. 13 yaşında olsam ne fark edecek? O lafımı üzerine alındığına göre bence problem ben değilim. :smile:
  4. Erozbey

Oyun ve gelişmeler ile uzaktan yakından alakası olmayan şahısların arada buraya uğrayarak lafı sallayıp tekrardan gelmemek üzere gitmesi beni bitiriyor :grin:
    Sen büyük ihtimal ilkokula giderken ben bu seriyi oynuyordum. Oyunu, gelişmeleri, geliştirmeyi senden daha iyi bilen birisi için böyle şeyler söyleme, tekrardan gelmemek üzere giderken üzersin beni. :sad:
  5. Erozbey

En son 180. sayfaya girmişim bu konuda. 318. sayfaya kadar gelmiş ve birkaç sayfa yorumlara baktım hala çok boş yorumlar(?) var. Allah yapımcılara sabır versin. :razz:
  6. Erozbey

Canlı yayını ben ayarlarım.
  7. Erozbey

Dînî Tartışma

Okul ne demekti..? Okul emek demekti.. Okulda Kur'an'ı gençlerimize anlatamiyorsak gençlerimiz bunlar ağına düşmeye devam eder. Evet yorumdan sonra araştırdım ben bunları evrim agacinin müslüman versiyonu falan zannediyordum. Megersem Fethullah gulen in yerini doldursun diye oluşturulmuş, kuran yerine risale mi ne ordan kaynak veren bir organizasyonmuş. Söylediklerimi geri aliyorum. Bu memleketin gerçek vaizleri, hatipleri dura dursun böyle saklabanlar ortalıkta. Allah varsa sonumuzu hayreylesin.
    İmam Hatip okulları zaten bunun için yok mu? Dini zorla öğretmenin bir anlamı yok. Dine inanmak dediğin şey kişisel bir tercihtir. Tabi şimdi diyebilirsin bana imam hatiplerde düzgün eğitim var mı yok mu orasını bilmiyorum ve pek olduğunu da zannetmiyorum.
  8. Erozbey

Dînî Tartışma

Ben ne diyorum sen ne anlıyorsun.
    Bunu söyleyen sensin. Başka bir şey anlamama gerek yok.

Lamerlikten, dislayicliktan uzak gunlere. Aptala anlatır gibi anlattım umarım anlaşılmıştır. Esenlikle.
    Aptala anlatır gibi anlatmana gerek yok. Birisi kutsal kitap, okursun ve öğrenirsin öğrenmek istediğini. Diğeri ise bir oyun, istersen tecrübe edinirsin öğrenirsin istersen okursun ona göre iş yaparsın. Müslümanım diye takılanların çoğu daha Kuran'da ne yazıyor onu bilmiyor, hacı hocalardan veya videolardan öğreniyorlar sonra al başına saçma sapan yetişmiş insanlar. Doktor örneğini vermişsin de emmi doktorun çektiği videoyu izlerim, dinlerim, dinlemeye değer görürüm. Tıp kitabını okumama gerek yok. Arkadaşın önerdiği kanallar senin benim gibi insanların yaptığı türden şeyler. Ne imamlar, ne de über bilgili olduklarına inancım yok. Sonuç olarak kısmet be gülüm diyeyim ve geçeyim.
  9. Erozbey

Dînî Tartışma

Düşünmek şeytandan kaynaklı yani?
  10. Erozbey

Dînî Tartışma

Dini konularda çelişkide olan ya da bir dini arayış içinde olan kardeşlerimizi, Son Liman , Sözler Köşkü, Hayalhanem gibi YouTube kanallarını izlemelerini tavsiye ediyorum, sorularınızın cevaplarını bu kanallar vesilesiyle bulabileceğinize inanıyorum.

İnsanların sorularına cevap araması için Kuran değil de Youtube videolarını izlemeleri ne kadar da mantıklı, değil mi?
  11. Erozbey

Bannerlord Battle Royale hakkında fikirleriniz?

Böyle bir şeyi düşünüyordum. Bence eğlenceli olurdu. İnşallah yapanı çıkar. Oynarız bol bol.
  12. Erozbey

Sandbox bir oyunda tüccar veya haydut olmak için sıkılmana gerek yok. :razz:
  13. Erozbey

Oyun oynanmıyor farkındaysanız iş gücü oyun yapmaya yetmiyorsa... aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak istemiyorum lütfen okuduğunuzu anlayın bilmemezlikten gelmeyin burada eleştirilerimize yanıt olarak yazdığınız yazı sadece hedefi saptırma amaçlı . Verdiğiniz örnek yazdığınızın bahane ile çatışıyor ya neyse boşa yazıyorum burada bende biliyorum ama bi umut be . Ben şirket ağızından Modlama ile oyunumuz süper olacak diye bir kelime duymadan Modların başarısını oyuna yazmam. Para ve işgücü ile mod ne alaka ? Demek istediğiniz Modlar desteklenecek mi ? Yoksa tool dan mı bahsediyorsunuz ? Uyandırayım oyun 5M sattı

Oyun yapımından ve oyun yapmasından anlarım ben. Oyunun öldüğü yok, oyuncuların oynamadığı vs yok. Gecenin birinde 10 bin oynayanı var. Gündüz vakti bu rakam artar. Bence de boşa yazıyorsun gibi seziyorum.
  14. Erozbey

Kötü olan, artık insanların oyunun bu halini normal olarak görüp modlar sayesinde oynayabilecekleri için sevinmeleri. Adamlar resmen milletin beynini boyamış. Kendinize gelin arkadaşlar bir oyunu oynatan modlar olmamalı.

Ayrıca, şu gemi savaşı olayı felan dlc olarak gelmemeli, gelecekse tabii, oyuna direkt eklenmeli ki, oyunu diğer oyundan ayıracak bir oyun mekaniği olsun. Şurada kimse bana bu oyunun öncekine göre güzel ve değişik bir kaç oyun mekaniğini sayamaz. Arayüz kolaylığı, erişilebilirlikten vesayre bahsetmiyorum, oyun mekaniğinden bahsediyorum. Tam aksine, Warband üzerinde olan burada yok ve Warband üzerinde olup adamı en çok kanser eden lanet olasıca olay burada da duruyor ki, bu da sanırım Warband'i açıp remastered kafasında o oyunun üzerine eklemeler yaptığını kanıtlıyor. Demek istediğim, sıfırdan bir oyun yapmak yerine Warband üzerine inşaa edilmiş bir yapı, deneme.

Half-Life'ın ününe ün katan yalnız sadece oyunun kendisi değil Counter Strike olduğunu unutmamalısın. Ayrıca Bannerlord size dünyanın en manyak sandbox oyununu verecek hali yoktu ya? Paraları ve iş gücü bu kadarına yetiyor. Paranın ve iş gücünün verdiği kadarıyla da oyunun ömrünü uzatacak şey modlama.
  15. Erozbey

TaleWorlds Geliştiricilerinden Modlar ile Game Jam

Oyun içinde oyun... Acaba özel modlari oynarken wolfeinstein in 2D oyununu vs oynama şansımız olacak mı? Veya bannerlordda bir custom sunucuda (ozel mod dosyalarını indirerek), oyun makinalarında atari oyunlarıni, diğer 2D oyunlari vs seçip oynama imkanımız olacak mı...
    Teknik olarak kod biliyorsan her şeyi yapabilirsin.
Back
Top Bottom