Recent content by erennuman_mb

1. Kitap okumak faydasız mı?

Başlıkta kitaplar yerine "edebî metinler" yazılabilir. Faydası var mı sorusuna gelince, bence vardır. Edebi metinler en basitinden kelime dağarcığını genişletir. Yeni ifade şekilleri öğrenirsin ve kendini daha iyi ifade edersin. Ben bu yüzden okuyorum.
  2. Öz disiplin

Evet. Müzik dinlemeyi de eskisine oranla bayağı kıstım. Müzik gereğinden fazla hayale sürüklüyor ve sonra odaklanamıyorsun. Doktorlar yapın diyor ama bence saçmalık. Semen retention topluluğunda mastürbasyonun üzerine şehveti de bırakıp kendileri üzerindeki olumlu etkileri anlatan çok var, ben...
  3. Öz disiplin

Homerøs'un sanal dünya hakkında yaptığı tespitlere %100 katılıyorum. Şunu fark ettim ki zihnini gürültü(dikkat dağıtan her şey)ye maruz bırakmaktansa hiçbir şey yapmamak yeğdir. Canınız sıkıldığı zaman bir durulun kafanızı dinleyin. Arada bir meditasyon yapın. Bir de size safsata veya placebo...
  4. MB Warband Lıght And Darknes Bitirilmiş Save Varmı?

Ben nerden indirdiğimi hatırlamıyorum ama bilgisayarımda duruyordu onu yükledim: Save dosyasını bilgisayarımda bulamadım, son umut belki Drive'a yüklemişimdir dedim ve kader, üç yıl önce yüklemişim, bir gün işe yarayacağı varmış meğer.
  5. Kız Tavlama Taktikleri

Koku da çok önemli.
  6. Dînî Tartışma

İslam'ın tek temsilcisi Kuran'dır. İslam tarihinin çoğunun uydurma olmasına girmiyorum bile, bu tarihi eleştirerek ancak İslam'ın uygulanış şeklini, İslam'a tabi olduğunu söyleyenlerin hareketlerini veya zorlasan İslam'ın insan ve topluma etkisini eleştirebilirsin. Ben böyle bir ayet görmedim.
  7. Dînî Tartışma

İslam tarihi Kuran'ı eleştirmek için kullanılamaz. Kuran'da savaşılmasına izin verilen birkaç durum var, bunlardan biri antlaşmanın bozulmasıdır. Antlaşmayı bozanla hatasından dönene kadar savaşılır. 9:1-7
  8. Dînî Tartışma

Yukarıda attığım gönderiyi okumamışsın(Lalaitha'ya cevap verdiğim). Kuran'da insanın alâmetlere dayanarak kabullenmesi istenir. İmanın anlamı budur. Sizin kullandığınız anlamıyla inanmak ise Kuran'da zan diye geçer. İnsanların çoğunun sadece zannettiği(ya da inandığı) söylenir.
  9. Dînî Tartışma

Ne demek bu?
  10. VC - Sohbet&Yardım Platformu

Şuan ezberlemiş durumdayım ama ilk öğrendiğimde şu rehberden öğrenmiştim: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=744055508&searchtext=profitable+trade+routes
  11. VC - Sohbet&Yardım Platformu

Norveç'in Tunsberg şehrinde boldur, köylerinde de aynı şekilde.
  12. Mekanik ve Ana Hatlar

Bu mekaniklere yapılan eleştiriler bana Warband'i sevdiren şeylerdi zaten. O "kütük gibi" denilen animasyonlar benim için olabilecek en akıcı animasyonlar. Vuruş hissi de mükemmel. Ben asıl Chivalry gibi vuruş hissi olduğu söylenen oyunlarda vuruş hissi alamıyorum. Çok ilginç.
  13. Dînî Tartışma

Bir kere İslam tarihi tamamen yalan. Sözle aktarıldığı iddia edilen, o dönemdeki kaynaklara dayanmayan bilgiler. İslam'ın mucizeleri diye bir şey yok, Kuran'ın alâmetleri var ki, bunlar Kuran'ın Tanrı katından geldiğini kanıtlamaktadır. Bunlardan biri Kuran'daki sayısal sistemlerdir. Kuran'ı...
  14. Dînî Tartışma

Yalnız onlar Kuran'a değil İslâm'a inanıyorlar ve onlara göre İslâm'ı Kuran değil âlimler veya gelenekleri belirliyor. Lalaitha'nın hatası şu ki tek yaptığı Kuran'ı okumak olmuş. Hiç Kuran'ın kanıtları nedir diye araştırmamış(ya da araştırmış ama sadece safsataları görmüş). İlginçtir ki sürekli...
  15. Dînî Tartışma

:lol: Ben inanmıyorum, kabul ediyorum. Bunu yapmak için sorgulayıp analiz etmem gerek. Bunu sanırım Müslümanların(Sünni, Şii, vs.) çoğunluğu için söyledin ve doğru bir tespit. Ben anladığım için kutsal olduğunu kabul ettim. Kutsal olduğunu kabul ettiğim için de anlamak için daha da...