Recent content by dwen01

1. dwen01

Güncelleme Sorunu

Launcherdeki sürün herkeste aynı bizde de 1.0.0 sorun yok o yüzden
  2. dwen01

farklı kamera modları önerisi

Shoulder cam modu var linkini bırakıyorum baya derinlik katıyor bence. https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/143
  3. dwen01

Esirleri Orduya Katma Olayı

Tahminimce ordu morali ve savaş kazanmalarınıza göre artıyor birde idarecilik ve liderlik yeteneklerinizin yüksek olması gerek bende lejyonerler, fian okçuları falanda girmek istiyor orduma.
  4. dwen01

vali olarak kimi seçmeliyim ?

Vali atacağın kişi aynı kültürden çok idareciliği ve zeka statları yüksek olan biri olmalı. Yoldaşlar da teker teker bakıp bulabilirsin idareciliği yüksek birini. Ben direk söylemek isterdim fakat herkese random yoldaşlar geliyor.
  5. dwen01

Oyuna devam et dediğimde crash yiyorum

Bin klasoründeki bannerlord.exeyi yönetici olarak çalıştırıp dener misiniz?
  6. dwen01

Barış seçeneği yok

Ben genelde idam yolunu seçiyorum geçen kuzen imparatorluğunun lordlarına baktım çoğu ölmüş üzüldüm kendi kendime :grin:
  7. dwen01

YENİ MOD GELSİN

Bir arkadaşımız geçen forumda co-op çalışmalarına başladığını söyledi isteyen bakıp destek verebilir.
    Forum paylaşım linki
    https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/campaign-co-op.407192/
  8. dwen01

YENİ MOD GELSİN

Geçen birisinin yayınına yapımcı ekipten bir eleman katılmıştı. Geçmiş yapım sürecinde eklemeyi denediklerini fakat stabil çalışmayacağını düşündükleri için iptal ettiklerini söylemişti arkadaşın dediği gibi özellikle EA bitene kadar bence kesinlikle olmaycak. Artık oyun çıkınca tekrar gündeme getiririz ozaman açıklarlar diye düşünüyorum ama gelmez bence warbanddeki de pek stabil değildi. Ama zamanla feedbacklerle geliştirilebilir umarımki gelir.
  9. dwen01

Barış seçeneği yok

Ya kendi tarafına çekeceksin ya da ansiklopediden mevcut varisi bulup ona gidip belirli bir miktar para teklif edip barış isteyeceksin. Ben olsam tek tek idam ederdim :grin:
  10. dwen01

Kar topu savaşı

Şehirlerde festival falan düzenlesek, gece bir ortam olsa heryer ışıl ışıl etrafta çocuklar koşuştursa halka konuşsak hatta toplu bir konuşma yapsak, ilişkilerimiz artsa haarika olurdu. Düşüncesi bile çok iyi savaş insanı yoruyor.
  11. dwen01

Oyunda yapacak hiçbir şey kalmadı.

Ben ayrı bir savede viking tarzı bir karakter açıp demircilik falan yaptım baya eğlenceli oldu. Demirciliği kolaylaştıracaklarmış zaten olması gerek çok sabır isteyen bir iş. Silah yaptıkça erittikçe yeni parçalar öğreniyorsun ve özelleştirme çok yönlü olduğu için çok fazla çeşitlilik var baya eğlenceli. Yaptıklarını falan satıp ekonomini de geliştirebilirsin. Oyunun savaş kısmına odaklanıp sadece kelle falan almaya oynayınca gerçekten bayıyor bir süre sonra bu yüzden her şeye girişmen gerek ucundan da olsa anca öyle oyunun tüm güzelliklerini görüyorsun ama hala fazla rpg öğresi yok illaki bayacak bir süre sonra :grin:
  12. dwen01

geliştirme aşamasındaki oyundan istek ve beklentiler

Gıda sıkıntısı çeken yerleşim yerlerine zaten gıda verebiliyorsun. Şehir bölümünde avluya gidip açık zulayı yemek ile doldurunca gözle görülür bir artış oluyor.. Tabikide tek sıkıntısı çok fazla vermen gerek sonuçta şehir yüzlerce insan yaşıyor. :grin:
  13. dwen01

Yoldaş Ve Klan Rolleri Rehberi!!!

Acaba ticaret yeteneği olan bir yoldaş yok mu. Kervanları ona vermek isterdim.
    Var dostum benim savemde 100 ticaret 100 idareciliği olan bir yoldaş var adı Zandine The Spicevendar fakat arkadaşların bahsettiği gibi herkese farklı yoldaş olayını bende yeni öğrendim bu yüzden mutlaka ansiklopediden yoldaşlara teker teker bakın oyuna etkisi çok büyük yoldaşların. Bende o yoldaşı arıyorum bulunca şehrime vali olarak atacağım :grin:
  14. dwen01

e1.1.0 Deneyimleri ve Görüşler

1.10 a geri döndüğümde dosyaları doğrulattım ama hata geçmedi şimdi 1.9 a döndüm birdaha doğrulatıcam
    Beta güncellemesinden sonra eski sürüme döndüğümde bende crash aldım ve oynayamıyordum sürekli crash crash crash. Normalde yoktu bu ve bildiğim kadarıyla çözüm yok. Ben direk oyunu sildim ve baştan yükledim en temizi bu açıkcası.
  15. dwen01

Yoldaş Ve Klan Rolleri Rehberi!!!

eline sağlık emek harcanmış, güzel olmuş. Tek sıkıntı yoldaş isimleri warbandde olduğu gibi sabit değil random oluyor, tipler vs de öyle :smile: VErdiğin yoldaşlar bende yok mesela ama bu aslında bir sıkıntı sayılmaz. Asıl mevzuyu izah etmişsin zaten. (y)
    Random olma işini bende yeni öğrendim açıkcası :grin: neyse anlatabildiysem bir şeyler sıkıntı değil
Back
Top Bottom