Recent content by Deneme

1. Dînî Tartışma

Arapça'da bir kelime Türkçe'de 33 ayrı anlama geliyor şuan ki tartışmanın ne kadar boş olduğunu bu anlatır sanırsam. Tek anlam farkı ışığın kaynağı değilmiş fakat aynı zamanda ışığın kaynağı anlamına da geliyor. Keşif olmadan öncesine gidip sorman lazım bunun için oda sanırsam imkansız. Bu...
  2. Dînî Tartışma

Siraç: Çıra, kandil, lamba gibi yakıtı kendinden olup etrafı aydınla­tan alete denir. Cenâb-ı Hak bu kelimeyle Güneş'in enerjisinin kaynağının kendisinde mevcut olduğunu, başka bir kaynaktan alıp yansıtmadığını bil­dirmektedir. Nur: Etrafa yayılıp eşyayı görmemize yardımcı olan ışık demektir...
  3. Dînî Tartışma

Bilim tamamen somut baktığından ötürü böyle bir şey kabul etmesine gerek yok. Açıklayamadığı şeyleri bile askıya alır, teoriler üretir. Sebebine ulaşmak için yırtınır. Allah bu kainatı hikmet dairesinde yaratmış. Bir filizin filizlenmesi için su lazım, güneş lazım, oksijen lazım. Merdiven...
  4. Dînî Tartışma

Bilimin Allah'ın varlığını nasıl açıkladığını zaten söyledim. Tamamen açıkladığından bahsetmedim. Sebepler kendi başına iş göremeyeceğini bildiğimizden, bir iş varsa işi yapan olmak zorunda olduğundan Allah'ın varlığı ortaya çıkar. Zaman ve Mekan yaratılmış olduğundan ötürü bunun dışına aklen...
  5. Dînî Tartışma

Bilimi inançla bir tutan ben değildim. Dinin bilimle uyuştuğu yerlerde var uyuşmadığı yerlerde var. Bilim dini tamamen açıklayacak bir merci değil. Bilim Allah'ın varlığını açıklar çünkü hiç bir şey sebepsiz olamaz. Mucizeler ise Allah'ın bir anlık adetinden vazgeçmesidir. Normalde olmayan...
  6. Dînî Tartışma

Kur'an-ı Kerim'de sadece 25 tanesinin ismi geçer. Biz ise çok az bir şeyi biliriz, bildirdiği kadar. Hem ben sana 124 bin tane isim saysam memnun mu olacaktın ki bu soruyu sordun? Avf b Mâlik'in bildirdiğine göre Ebû Zer (r.anh), Rasûlullah'ın (sallallahu aleyhi ve sellem) yanına oturdu...
  7. Dînî Tartışma

Hayır ben gözlerimi kapatmıyorum tam aksine Allah Teala'nın bana emrettiği şekilde gözlerimi açıyorum, aklediyorum, bakıyorum, şaşırıyorum ve şükrediyorum. Güneşin varlığını zaten akıl ve mantık çerçevesinde sunmaya çalışıyoruz. Bir şey gözlemlenmeden mucize olup olmadığını nereden bilebilirsin...
  8. Dînî Tartışma

Kimse Kur'an'dan önce bilimsel ve teknolojik gelişme yoktu demedi ki. "Benim" mucize dediklerim rahatlıkla gözlemlenebilen bir şeyse artık sana diyecek bir şey yoktur. Gözlerini ellerinle kapatıp "Ben güneşin varlığına inanmıyorum kimse inandıramaz" diyorsun. Senin bileceğin iş kimse kimseyi...
  9. Dînî Tartışma

Senin bu söylediğinin Kur'an-ı Kerim'den öncesinde bulunmasına da cevap verebilirim ancak senin bunu kabul edeceğini zannetmiyorum daha Kur'an-ı Kerim'in Allah kelamı olduğunu inkar ederken onu kabul edeceğini hiç zannetmiyorum fakat bu söylediğin şeyler bulunsa dahi Kur'an-ı Kerim'de daha çok...
  10. Dînî Tartışma

Allahu Teala zaten seninle kitabı aracılığıyla konuşmaktadır. Buna hadis-i şeriften de örnek getirelim: "Allah -celle celâlühû- ile konuşmak isteyen Kur’ân-ı Kerîm okusun.” Ha illa ki sen ses olarak benimle konuşsun istiyorsan üzgünüm ki sınav olma açısından böyle bir şey mümkün değil. Allah...
  11. Insult for Muslims about Islam

Biz elimizden geleni yapalım da gerisi elimizden gelmez zaten.
  12. Insult for Muslims about Islam

First of all Hello, i don't know this is right place for this topic but i need to open this topic. Yesterday we have a match UK3 vs TR2 i can't play this match because of i have electrical issues. My friend sent me the video and i was watching this video i realize this shameful conversation...
  13. [WYL4] Büyük Final - Yenilmezler vs ASFC 15.08.2018

Kolaydı hiç zorlanmadık. Oynayan arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Hilesiz hurdasız bir maç olunca HAK eden kazanıyor. Verdiğimiz 2 elde 6 kişi olduğumuz için oldu. Orada da bir şeyler yapmadığınız şüpheli ama kolaydı.
  14. Ramazan Platformu

Senin bu dediklerin insanların kendilerini ilgilendiren bir problem. Evet, inanç denilen şeyi mantığa yatırmak zorunda değiliz. Fakat yatırmamızı engelleyen bir şey de yok. Şahsım için bir problem yok zira tastamam bir teslimiyet ile inanıyorum. Akla ve mantığa yatırarak bu tür konuları daha...
  15. Ramazan Platformu

Kur'an ile Sünnet birdir ayrılamaz. Hadisler kaynaktır, hemde Kur'an'ın ayetleri kadar sağlam kaynaklı olan hadisler vardır ki bunlara "Mütevatir" hadisler denir. Reddi insanı kafir eder. Allahu Teala bir çok yerde Resulune yönlendiriyor ve ona uyulmasının ona itaat edilmesinin kendisine itaat...