Recent content by cyperus_

1. LoTR , GoT dlc paketileri ?

büyük paralar gerekir böyle bir şey için TW nin gücü yeter mi bilmem ama Lotr a hayır demem
  2. Güncelleme Problemi

evet oyun modları güncelleniyor.

https://forums.taleworlds.com/index...ştirilmiştir-beklerken-muhabbet.408894/page-3 linkteki 43.mesajda arkadaş göstermiş sürüm öğrenmeyi
  3. Savaş Açamıyorum

Şu şekilde diplomasi olmadığı için herhangi bi lorda kişisel saldıramıyorsun diyor aa çıldırdınmı barıştayız gidip köye zararlı davranışı yapınca savaşta kabul ediyor çünki diplomasi daha eklenmedi eğer barış yapmak istersen lord sana saldırdığında veyahutta sen o lorda diyorsun seçeneklerde var barış yapmamız için ne gerekir ekran çıkıyor teklif yapıp barışıyorsun (direk altın ile veya item) diplomasi gelince düzelicektir...

teşekkürler o zaman 2. oyunumun devamı için biraz beklesem daha iyi olur
  4. Savaş Açamıyorum

Barış yapmak savaş açmak gibi diplomasi özellikleri henüz eklenmedi.

köy yağmalayıp savaş başlatırsak ilerleyen dönemde onlar bize (oyuncunun kurduğu krallığa) barış tekif edebiliyorlar mı ? yoksa diplomasi eklenene kadar savaşmak zorunda mıyız ?
  5. Yeni bulunan tam mapden DLC tahminlerim

böyle bir dlc çıkaracak olsalar warbanda çıkarırlardı
  6. Bilgisayarim bozuldu şaka gibi

MSI Gaming Notebook'um var, oyunu oynarken birden çok kez bilgisayardan bip sesi geldi. Araştırdığıma göre sanırım öten işlemciymiş, daha önce hiç Bannerlord kadar sistemi yoran bir oyun görmemiştim. Artık açmaya korkuyorum, Geforce Now ile sıra bekleyip bir saat oynayıp çıkıyorum sadece ki en son o şekilde oynadığımda o süper seviye bilgisayarın bile kuşatmada kastığını söyleyebilirim.

belirli bir düzende ötüyorsa Bios uyarısıdır anakartınız da bir problem vardır.(1 kısa 1 uzun bip ya da 3 bip gibi)
  7. Bilgisayarim bozuldu şaka gibi

abi emin misin bazı yerlerde okuyorum rx 560 ekran kartı eski ekran kartı değil yanmaz diyor biri de diyor ki yanar. aynı şey işlemci için de geçerli. emin misin kendini kapattığından.

intel işlemciler 100 derecede bazı yeni amd ler 105 derecede kapatır pcyi. yüksek sürede yüksek sıcaklıktan işlemcinin zarar görmesini engellemek için
  8. Sancak Görevi ve Sonrası [KRALLIK KURMA]

Selam Kalradyalılar!

Sancak görevini tamamladım ve sonuç olarak bana 4 tane seçenek sunuldu. Ne yapmam gerektiği konusunda kafam karışık ve sizin görüşlerinizi almak istedim.

Mount_and_Blade_II_Bannerlord_-_Singleplayer_PID__14912_-_Win64_Shipping_Client_Msvc14_Managed_C__Pr.png

? İMPARATORLUK KARŞITI BİR KRALLIK KUR (klan rütbesi:3 - birlik sayısı 100 - klan bağımsızlığı - bir yerleşim alanı)
    ? İMPARATORLUK KARŞITI BİR KRALLIĞI DESTEKLE
    ? BİR İMPARATORLUK FRAKSİYONU KUR (klan rütbesi:3 - birlik sayısı 100 - klan bağımsızlığı - bir yerleşim alanı)
    ? BİR İMPARATORLUK FRAKSİYONUNU DESTEKLE

❓ Öncelikle "FRAKSİYON" ne anlama geliyor ve bunun için ne yapmalıyım?
    ❓ Bir imparatorluk fraksiyonu kurmak ne demek?
    ❓ Bir imparatorluk fraksiyonunu desteklemek demek, bir lorda bağlılık yemini etmek demek mi?
    ❓ Nasıl bir yol izlemeliyim?

HARİTANIN DURUMU:
    Mount_and_Blade_II_Bannerlord_-_Singleplayer_PID__11164_-_Win64_Shipping_Client_Msvc14_Managed_C__Pr.png

Fikirlerinizi paylaşıp yardımcı olursanız çok sevinirim. Herkese iyi oyunlar.

basitçe imparatorluğun sisteminin yanında ol (kendin sıfırdan kurarak ya da herhangi birini destekleyerek) ve ya imparatorluk sistemine karşı bir savaşa gir ( diğer krallıklara katılarak ya da kendininkini kurarak)

khuzait haritayı almış götürmüş zaten.uğraşmak istersen güney imp. a katıl 1v1 atın khuzaitler ile :smile:
  9. Nüfuz nasıl kasabilirim ?

Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim üzere nüfuzu nasıl kasabilrim ? Teşekkürler.

bir krallığa ya da imparatorluğa bağlı olman lazım. Savaşarak , krallık/imparatorluk politikaları ile ve hiç denemedim ama esirleri şehir ve kalelerde
    zindana atınca nüfuz artıyormuş sanırım.
  10. Karımı kendi birliğime çekemiyorum!

Ayni problemi yasiyorum hala cozemedim

son göründüğü yere gidin belki bugda kalmıştır.Bazen partiler sıkışabiliyor
  11. Karımı kendi birliğime çekemiyorum!

klan sayfandan karının birliğini dağıtman gerekiyor sonra da hangi kale ya da şehre gittiyse oradan partine ekle.
  12. Uyarı ! Bir sonraki krallık denge fixlemesi için acil öneri !

Krallıkların yok olmasına yol açan snowball effectleri fixlemeye çalışıyor ekip başarılarının devamını dilerim.

Bir diğer büyük etken ise yapay zekaların karşılıklı kuşatma savaşları, kuşatma savaşlarında normalde savunan taraf daha az zaiyat almalı, yerleşim garnizonu dışında savunma yapan yok ve normalde 300 vs 300 kuşatma savaşında her zaman kuşatan kaleyi alıyor. Bu çökmekte olan krallıklar için büyük bir snowball effect.

Örneğin benim oyunumda sadece vladya ve kuzuit kaldı. Bende kuzuitlerin aklını çelerek yanıma çekip zayıflatmaya uğraşıyorum ki vladyanın kıçını kurtarabileyim ki sonra ben kuzuitlerle savaşırken yandan yardım edecek bir krallık daha olsun. Ama kuzuitlerin güç puanı yaklaşık 16.000, vladyanın 2000civarı. Benim de 2000...

Ben ne kadar kurtarmaya çalışsamda vladya 1-2 kere meydan muharebesinde yenildiğinde lordları kendilerini toplayamıyor, yada şehirleri savunmak için geri çekilmiyorlar 20 şer kişilik partiler halinde keklik gibi avlanıp bellerini doğrultamıyorlar.

Normalde 300 kişilik bir şehri en az 500-1000 kişi kuşatıp kuşatma savaşında zar zor almalı değil mi ?

Ama öyle olmuyor. Şuan 400 kişilik KUZUIT ORDUSU KALE KALE ŞEHİR ŞEHİR GEZİP HERYERİ ALIYOR VE 30-40 ASKER KAYBEDE KAYBEDE YAPIYOR BUNU !

KARŞI KOYACAK KUŞATMAYI YIKACAK GÜÇ OLMADIĞI İÇİN 400 KİŞİLİK ORDUYA 300+300+300+300 1200 KİŞİLİK ŞEHİRLER TEK TEK SIRAYLA ÇABUCAK DÜŞÜYOR.

Umarım sorunu anlatabilmişimdir. Yapımcı ekip umarım bunu görür. Kaybederken kalan lordların acilen şehirlere çekilmesi ve 300-400 kişilik şehirlerin kuşatan ordudan en az 500 kişiyi kalıcı olarak öldürmesi gerekli. Yoksa bunun önünü ardını alamıyoruz. Öyle mali durumunu idare edemeyen haydutlara yem olan lordlarla alakalı falan değil yani bu durum.

Biz şehri alırken 500 adamla kuşatıp 300 savunmacıya karşı kafa kafaya zar zor 400 zaiat vererek kazanabiliyorsak, yapay zeka da böyle olmalı.

Ama öyle değil işte adamın toplam 3.000 kişilik ordusu var 4 koldan haritaya toplam 300-400-500 olarak 5-6 fraksyona bölünmüş, 4 koldan sıra sıra şehirleri gezip hepsini alıyorlar, meydan muharebesinde yenilmezlerse malesef bir krallığı 10 oyun günü içinde direk OWNED yapıyorlar :sad:

İnanın oyunumu kurtarmak için geriden yükleyip, kuzuitin elinde olmayan tek imparatorluk şehrini kuzuit kuşatıp aldıktan sonra zor bela 2 saat uğraşarak kaçarak 110 askerimle alıp direk kuzuitle 60k para karşılığı barış yaptım da oyunun bitmesini engelledim. Ben oyunu kurtarmaya çalıştıkça oyun kendini bitirmeye çalışıyor.

İmparatorluk yerleşkelerinin 3/2 sini almamı söylüyor sıradaki görev. benim toplam lordlarımla partilerimle birlikte gücüm krallık sekmesinde 2000. Kuzuitin 16bin. Adamlar benim 8 katım güçlü haritanın %90ı ellerinde. Bana yardımcı olacak başka bir cephe açacak bir krallık olmadan ben bunlara karşı nasıl kazanacam ? Oynama şansım kalmıyor oyun bitiyor. Hile de kullanmıyoruz ya.

Bir diğer önerim son patchten sonra silinmiş krallıkların toplanmaya çalıştığını görüyorum ufak ufak sol alttan yazı geçiyor şu şunu esir aldı diye.

Toprağı kalmayan krallıklar haydut inleri gibi inlerde yada toplu olarak spawn olup en azından 1 küçük kale ele geçirmeye çalışabilir.

VE EN ÖNEMLİ TAVSİYEM : krallık gücü en fazla olan factiona herkes savaş açsın. Güç dengesi çok bozulmasın.

Örneğin krallık sekmesinde kuzuitin gücü 20.000 diğerleri kalmış cücük gibi 1000-2000, kendi aralarında savaşıp, birbirlerini bitirip, daha fazla yayılmış olan büyük ütücü krallığın ekmeğine yağ sürmesinler... Barış yapsınlar ve herkes en güçlü olana saldırsın. Bu şekilde denge kurmanız kolaylaşır !

Bir diğer öneri de ; bir krallığın genişleme sınırı olsun. Belli yerleşim yeri sayısından sonra agresif olup sağa sola saldırmaya çok devam etmesin, daha çok defansif olup elindekileri korumaya çalışsın veya ne kadar çok büyürse o kadar zorlansın topraklarını korumakta, tam tersi olarakta bir krallık ne kadar küçülürse elinde kalan şehirleri koruması savunması kuşatma savaşında o kadar kolay olsun onun için.

bknz: Warbandda böyleydi, ben bütün nordları kergitleri bitirip tek bir kaleleri kaldığında bütün lordların oraya kaçtığını 1000 kişilik savunma yaptıklarını bilirim. Burada da öyle bir şey eklenebilir. Lütfen dikkate alın...

Umarım en kısa sürede bununla ilgili bir patch gelir.

UMARIM BU YAZIM BİR YAPIMCIYA ULAŞIR LÜTFEN ULAŞSIN !

tamamını okumadım ama gözüme bazı lordların 20şer kişilik ya da ne biliyım tek başlarına dolaştığı çarptı.bu bug değil artık AI lordlar da oyuncu gibi gezerek ordu topluyor ve herkes aynı havuzu kullanıyor.Bu yüzden ondan önce başkası askerleri topladıysa öyle tek başına ya da bir avuç askerle kalıp haydutlara yem oluyor bu biraz düzeltilebilir. Bence bu mekanik iyi artık yattıkları yerden asker toplayamıyorlar.
  13. Önemli olduklarını düşündüğüm eksikler

Biliyorum sadece feedbackte bulunuyorum.Oyunun eksiklerini özetlemek bence baya iyi bir feedback sağlar.

zaten eklenecek özellikler hakkında yol haritaları vardır bunun dışına çıkacaklarını sanmam
  14. Tercih ettiğiniz faction

beyler şehir fethettim ve imparatorluk kurdum kendi adıma yanlız ben krallıklar sekmesinde görünmüyorum ve sol alttaki aslan butonu hala inaktif krallıklar sekmesine ulasamıyorum yardımcı olur musunuz ?

Dragon banner görevini yaptın mı ?
  15. Tercih ettiğiniz faction

Süvariler çok op şu an için.Süvarisi iyi olan her faction iyidir
Back
Top Bottom