Recent content by CryOps

 1. In Progress Fps düşüşleri ve takılmalar

  Merhaba, maalesef sorun devam ediyor. Alttaki ikinci konudan TimIZ isimli kullanıcın paylaştığı video ve daha önceden paylaştığım SplatterCatGaming kanalının videosu sorunumu çok iyi özetliyor bu yüzden kendi oyunumdan video çekme gereği duymadım. Sanırım bu sorun 1.5.6 ile başlıyor ve donanım özellikleri fark etmeksizin birçok kişi bu sorunu yaşıyor. Talep ederseniz 1.5.5'i indirip bu sorun orda var mı diye bakabilirim.
  https://forums.taleworlds.com/index...oo-recorded-and-uploaded.439531/#post-9677169
  https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/performance-decrease-since-beta-1-5-6.436471/
  https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/laggy-menus.441702/
 2. In Progress Fps düşüşleri ve takılmalar

  Oyunu silip temiz kurulum yaptım sorun düzelmedi.
 3. In Progress Fps düşüşleri ve takılmalar

  Az önce gpu ve cpu kullanımını test ettim. Sekmelere tıklayınca gpu kullanımı %99'dan %0'a cpu kullanımı %25-80'den %1'e düşüyor sekme açılınca normale dönüyor. Haritada gezerken oluşan anlık donmalarda ise gpu %74'e cpu %8-15 civarına düşüyor. Yabancı forumlarda ssd'li high end sisteme sahip kullanıcılarında aynı sorunu yaşadığını gördüm. Bir kullanıcı oyunu silip tekrar yüklediğinde sorunun düzeldigini yazmış. Aynısını deneyip sonucu yazarım.
 4. In Progress Fps düşüşleri ve takılmalar

  Envanter, görev vb. sekmelere, şehir ve köy menülerindeki ticaret, askere alma vb. sekmelere tıklayınca fps düşüp tekrar yükseliyor ve 2-5 saniye gecikmeli açılıyor. Sanki sekmelere tıklayınca anlık olarak oyun ekran kartını kullanmayı bırakıyor. Haritada gezinirken de rastgele zamanlarda saniyelik donmalar oluyor.
 5. In Progress Fps düşüşleri ve takılmalar

  Yani telemetry aldığım save 1.5.8 görünüyor
 6. In Progress Fps düşüşleri ve takılmalar

  Beta sekmesinden perf test seçmeden önce 1.5.9 seçiliydi. Perf test sürümüne geçtiğimde steam 3gb kadar bi dosya indirdi. Oyuna girip yeni save açtığımda sürüm 1.5.8 gözüküyordu.
 7. In Progress Fps düşüşleri ve takılmalar

  win10-64bit
  i7-4700mq
  16gb ram
  gtx765m
  1tb hdd
  sistemim zayıf olsada 1.5.8 güncellemesine kadar sp ve mp yi düşük ayarlarda akıcı bir şekilde oynuyordum.
 8. In Progress Fps düşüşleri ve takılmalar

  İlginiz için teşekkür ederim. Aynı sorunu büyük bir youtube kanalıda yaşamış menüleri yüklemesi uzun sürüyor ve geçişler çok laglı ayrıca 4. dakikadaki karavan görevi bugu çok komik olmuş onuda iletirsiniz.
 9. In Progress Fps düşüşleri ve takılmalar

  perf_test denerken crash verdi crash uploaderdan yolladım. yeni save açıp perf_test almayı deniyeceğim. ayrıca fare imleci ara sıra devre dışı kalıp tıklamıyor.
  perf_test dosyasını gönderdim.
 10. In Progress Fps düşüşleri ve takılmalar

  perf_test denerken crash verdi crash uploaderdan yolladım. yeni save açıp perf_test almayı deniyeceğim. ayrıca fare imleci ara sıra devre dışı kalıp tıklamıyor.
 11. In Progress Fps düşüşleri ve takılmalar

  Merhaba Oyunu 1.5.7 sürümüne kadar stabil 60 fps ile oynuyordum 1.5.8 ile oyun oynanamaz hale geldi ani fps düşüşleri ve takılmalar yaşıyorum savaşta 60 fps den 19 fps e düşüyor ve sabitleniyor. multiplayerda kasma sorunları var. sp haritasında anlık takılmalar oluyor menüler takılıyor ve geç...
Top Bottom