Recent content by Cevapsız Sorular

1. Cevapsız Sorular

Battlefield 2042

Starcraft'a pek hakim değilim ama evet, o atmosferi bize vermesi lazım.
    BF1 de değil olay, Örneğin zamanında yerin dibine gömdüğümüz BF4 bile daha zevkliydi bence, hele Siege of Shanghai mapinde C objectiveinin bulunduğu binayı yıkabiliyor olmak o dönem çok zevk veren bir şeydi, bundaki en yüksek binayı yıkamıyoruz. Battlefield'ın zamanında CoD'den ayrıldığı yegane nokta zaten yıkım değil miydi? Hani yıkım denen şeyden eser yok şuan oyunda. Keza BF1 ile seriye gelen istediğimiz her noktada açık alanda kaldığımız durumlarda kendimize siper yaratmak için zemine herhangi bir patlayıcı yerleştirip patlattığımızda yerde bir göçük oluşuyor, biz de o göçüğü siper alabiliyorduk. Mesela ben tankları uçak savar olarak kullanabilmek için o göçüğü oluşturup tankımı yukarı bakacak şekilde ayarlıyordum ve WOLAAH! Mobil bir uçaksavarımız oluyordu. 2042'de ise yere tank mermisi bile ateşlesem göçük oluşmuyor. Kısacası evet, yıkılabilirlik bitmiş desek yeridir. BF 3 dönemindeki sadece belirli duvarların yıkılabilmesi durumuna geri dönmüş gibi duruyoruz :/ . Maalesef ki şuanki haliyle oyun beklentimin çok çook altında, duyrulduğunda o kadar da hypelanmıştım oysa. (Karşılaştığım bug ve glitchleri saymıyorum bile, keşke o anlarda kayıtta olsaydım da Youtube'a falan atsaydım izler gülerdik :grin: )
    bende merak ettim şimdi :grin: youtube'da asansör bugu falan görmüştüm heralde ondan daha değişik verseiyonları da vardır. dediğin gibi yıkım olayları gerçekten iyi bir tespit yapmışsın. çoğu bf oyununu oynamasam da en ayırt edici özelliklerinden bazı oyunlarında olan yıkım olayıydı sanırım. bf1 de ki o taktiğinde yaratıcıymış. ilginç :grin:
  2. Cevapsız Sorular

Battlefield 2042

Black Ops 4'de sp yoktu da, BF zaten hiçbir zaman sp campaign ile öne çıkmaya çalışan bir seri olmadı, ama CoD bile Black Ops 4 ile singleı salmışken BF1'de güzel bir campaign yapmış olmaları iyi bir şey. Hem sp campaignde oynadığımız haritaları multide oynayınca o map niye var, hangi bölgesi hangi özelliği ile stratejik daha iyi bilgi sahibi olabiliyorduk, e haliye daha da bir moda giriyorduk :grin: . Cinematic konusunda da bence yeterli değil, sadece birkaç cinematic bizzat oynamamızla aynı tecrübeyi yaşatmaz.
    dediğin gibi, moda giriyorduk. bf güzel bir campaing değildi. single playeri iyi değildi bf1 in. ama moda sokmayı başarmıştı. atmosferi ile. görülmemişliği ile. aynı şekilde farklı oyunlar olsa yani rekabet olsa, farklı bf1 gibi oyunlar olsa bf1'e bakmazdık bile. attack on titan animesi gibi.

gene dediğin gibi cinematic yeterli değil. spci fanlara kemik atar gibi. sinematik yapacaksan starcraft gibi yapacaksın. singleplayerla örtüşecek. kaliteli ve üzerine düşünülmüş olacak.
  3. Cevapsız Sorular

Battlefield 2042

Oyun aşırı derecede 2019 Modern Warfare gibi olmuş (MW da güzel ama Q ile spotlama mekaniği birebir CoD'daki gibi olunca o eski rahatlığı gitmiş bence), (bir de uçak ve helikopter kullanımı da BF4'den ve 3'den kötü diye düşünüyorum). Pek çok kez oyuna girince yerin altında bekletti deploy olamadım, bir de arada yere ammo crate atıyorum bir anda kayboluyor :grin: . Optimizasyon olarak iyi ama çözünürlüğü düşürünce FPS'in artması gerekirken artmıyor, artmayı geç düşüyor. 40-60 arası olan FPS'im 20-30lara düşüyor. Savaş alanında silahımızı customize edebiliyor olmak güzel olsa da eklenti çeşitliliği çok az. Vuruş hissi ise eh işte, hit indicator'de ise tam düşmana ateş ederken yere ammo crate atarsanız tekrar bir düşmana ateş edene kadar orada kalıyor. Betadaki bir oyun için güzel olsa da oyun Battlefield olmaktan çok Conquest modu barındıran Call of Duty olmuş sanki?

Ha bir de ek olaraktan "OYUNDA NEDEN SINGEPLAYER CAMPAING OLMAYACAK" Gelmesi lazım :smile:
    singlesi yok ya cod black ops 3 mü 4 mü onda da öyle olmuştu sp yoktu. ama bunda sp olmasa da youtube'a ana hikaye ile alakalı cinematic falan atıyorlar
  4. Cevapsız Sorular

Battlefield 2042

betası gelmiş hoş duruyor bence (codcuyum)
  5. Cevapsız Sorular

DC-Marvel

What if serisi o kadar iyi gidiyor ki loki dizisi kadar güzel bence mutlaka izlenilmeli
  6. Cevapsız Sorular

Rick And Morty!

sezon sonu bölümü efsaneydi
  7. Cevapsız Sorular

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Sinematik kalsin bence isteyen bir tusa basip gecebilsin ama
  8. Cevapsız Sorular

Anime/Manga

images

Pet button
  9. Cevapsız Sorular

Sonbahar Lakırtısı

Benim icin idare ederdi yav onceki yazlara gore biraz sonuktu.

Yalniz Şengor un lakabi da sapik saplakciya cikti. Sonunda hak ettigini buldu. Er ya da geç boyle şeyler in ortaya cikma gibi bi huyu var. Sirf bos bogazi sayesinde :smile: zamaninda beni lincleyen herkes şimdi buna yükleniyor. Devran doner 2 sene ileriden yasiyorum hayati resmen. Dotada da hep oracle oynardım yerinde bi karakterim olmuş. Yalnız bunu bile savunan var. Turkiye de her sey olursun ama rezil olmazsın harbiden. Kim demişse dogru demis bu konu hakkinda. Bide sizde bir seyi de begenin diyorlar. Yavrum begendigim bir sürü sey var zaten sen sadece benim kotu yanlarima odaklaniyorsun diyemiyorum iste.
  10. Cevapsız Sorular

Attack on Titan - 2013'e Damga Vuran Anime

2013e damga vuran anime hayal kirikligina ugratti 2021 de.

zaman nasida cok gecmis. bu 8 sene de neler neler yasandi. Vakit çok kiymetli bir sey.
  11. Cevapsız Sorular

[Çeviri Çalışması] Dickplomacy Mod 4.3.0.7B [+18]

abi bir şey diyeceğim modu kuramadım yardımcı olabilecek birisi var mı acaba 1.5 saatir uğraşıyorum ve olmadı yardım ederseniz çok sevinrim teşekkürler :smile:
    Hatayi yazarsan daha iyi yardimci olabiliriz
  12. Cevapsız Sorular

[Çeviri Çalışması] Dickplomacy Mod 4.3.0.7B [+18]

Bu modu menuden enable ederken consensuel non consensuel olaeak size soruyor +18 icerik olsun mu diye sadece uygun cinselligi aktif edin tecrube konusuyor bakin ben yandim siz yanmayin.

Savasta esir düşmüştüm. Neyse kaleye getirdiler fidye istediler param vardi ama ödemedim. Odemeyince sana bir ders ogretecegiz diyip 3 tane asker bir agizdan biri onden biri arkadan bayram adli karakterime tecavuz etti oyunda izlettiriyodu sonra 3 ude ustume bosaldi. Bu boyle bir moddur efenim. Tabi sinirlenip alt f4 cekip oyuna tekrar girip o dusman kralligin tum leydilerini cariy- esirim yapmıştım. Bunuda ekliyim.

Bannerlord versiyonunu bekliyom Rhagae icin
  13. Cevapsız Sorular

Dînî Tartışma

Esg nin dedigi gibi antropoloji de sicak toplum soguk toplum vardir islam sonrasi sicak toplumda yasayan artik kendine musluman diyen onde gelmiş teologlardir, onde gelen müslümanlardir islami boyle "dinleştirip" 'yaygınlaştırmışlar'.

Soguk toplumda da boyle. Hristiyanlar da kilise cok güçlüydü ama karsi gelindi ve reform, Protestanlık ortaya çıktı. Ancak islamda boyle bir karşı gelme yok. Sicak toplum insanlari olarak bu imkansiz. Tembeliz okumuyoruz.
  14. Cevapsız Sorular

Sonbahar Lakırtısı

Yok anime bitmiş diye okudum ben internetten.
    4.sezon 2 partli 3.sezonda öyleydi.
    yani daha bitmedi 4.sezonun 2. Kismi 2022basinda gelecekmis.
  15. Cevapsız Sorular

Sonbahar Lakırtısı

Ya bana da başlangıç animesi olarak tavsiye etti. Belki başka animeler de izlerim ileride, önce bunu bir bitireyim sonrasına bakarım artık.
    Konusu vardı forumda. Cios biliyor bayagi orada tavsiye olarak yazmisti. Suanlik evangelion izliyom ben

Aot un son sezonu da sanirim 2022 basinda gelecekmis. Az kaldi yani biter. Mangasi bitti ama tavsiye etmem.
Top Bottom