Recent content by Cevapsız Sorular

1. Cevapsız Sorular

Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Conspiracy theory demesin kimse bana, seçim neyle sonuçlanır bilmem ama Bahçeli’nin sınıf arkadaşı Kılıçdar ve Erdoğan birbiriyle danışıklı dövüş yaparak ülkeyi yönetiyorlar gibi geliyor bana. Şu yazdığımı öngöremeyen andaval siyasilerin olması bu durumu ispatlar nitelikte. Türk siyaseti birileri tarafından net bir şekilde dizayn ediliyor millet de sanıyor ki ben oy veriyorum kendi kendimi yönetiyorum işte demokrasi, haha güleyim de boşa gitmesin.

Edit: Oy kullanmadığım için pişman değilim çok şükür. Milleti enayi yerine koyanlara oyum nasip olmadı bu seçim huzurluyum.
    Benim için teoriden çok içselleştirdiğim bir şey. bahsedilen.
    Kılıçdar ve Erdoğan birbiriyle danışıklı dövüş yaparak
    Türk siyaseti birileri tarafından net bir şekilde dizayn ediliyor
    ama tek fark olarak, bunun kılıçdaroğlu, erdoğan(belki) ve diğer siyasetçiler, seçmenler vs farkında değil.

bi farkında olan benim. (lol)

bunun işte tüm dünyayı 5 aile yönetiyor versiyonu var. o bana komplo teorisi gibi geliyor ama türkiye öyle değil. gene nüfuz sahibi güçlü insanlar var dünyada tabide. türkiye de olay farklı.
  2. Cevapsız Sorular

Entrynin milli mücadeleyle ne alakasi var? Atatürk un yaptığı sey isyan değildi. En azindan benim bakis acimdan. Bi halk hareketiydi.
  3. Cevapsız Sorular

Yemin ediyorum bütün partilerin aslında aynı olduğunu anladığımdan beri demokrasinin kanla tazelenmesi gerektiği düşüncesine inanmaya başladım. Demokrasiler yozlaşmaktan kurtulamıyor. Barışçıl yollarla yozlaşmayı durdurmak imkansız, bazı insanlar çok fazla nüfuzlu. Muhalefetin başa geçtikten sonra yolsuzluk yapmayacağına inanan var mı? Medya iletişim uzmanları olmadan iki çift lafı bir araya getiremeyen insanlar bu siyasetçiler, nasıl devlet yönetimini bu tip insanlara bırakabiliriz?
    Bruh biraz liseliymişsin, ergen isyanı gibi olmuş entryin. Guney kore nin eski basbakani hapiste. Bisikletle isine giden hollanda basbakani, yolsuzluk yapmasa bile sirf itibarına golge düşürüldüğü icin istifa eden japonya da bir bakan...

Demek ki neymiş demokrasi yozlasmaktan kurtulamiyor diye bir sey yokmuş. Lisedeki tarih derslerinin yetersizliği bu iste. Adam gibi guncel dunya siyasetini ogretmeyi birak 15 temmuz ya da osmanli tarihi disinda bisiler öğretmiyorlar.
  4. Cevapsız Sorular

Birader bu nasıl bir cumhuriyet draması. :grin: İrticayi yaratan bizatihi bahsettigin celal sengor kafasindaki kötü insanlar. Gerici İslamcilardan nefret ettigim kadar onlardanda ediyorum açıkçası.
  5. Cevapsız Sorular

Dînî Tartışma

İşin en acınası kısmı da İslamiyet'in öve öve bitirilemeyen altın çağının yarısının o beğenmedikleri pagan Avrupalıların ve islamiyet öncesi Orta Doğuluların yazıp çizdiklerinin çevirilerinden ibaret olması. Doğruya doğru, bir dönem müslümanlar gerçekten de yüzyıllar önce terkedilen kitapların tamamen unutulmasını engellediler ama bilime yaptıkları bu katkı 7.yüzyılın başından günümüze kadar insanlığın ve uygarlığın gelişimine verdikleri zararın yanında çok küçük kalıyor.

Bizim de ülkemizde Türkiye'nin yaptığı her sınır ötesi operasyonda "Osmanlı geri dönüyor" "Halifelik uyanıyor" tarzı laflarla hamaset yapan bir dolu insan var, ve emin olun bu insanlar ABD'deki haçlı zihniyetindeki hristiyanlardan kat be kat daha fazlalar.

Ayrıca iş, "ama batı da yapıyor" argümanına gelince görmezden gelinen çok büyük bir fark var. Batı ülkeleri işledikleri suçlarla kendi insanlarının yaşam kalitesini arttırırken dinler (günümüzde çoğunlukla islam) başkasının huzurunu kaçırdığı gibi kendi tarafındaki insanların da hayatını çekilmez hale getiriyor. Ama müslümanlar bıkmadan usanmadan hala daha yaşamdaki bütün güzelliği ve zevki çekip yutan bu sistemi kendi benliklerinden çok savunuyorlar, bunun psikolojide bir adı vardı ama adı aklıma gelmiyor şuanda niyeyse.
    What aboutism
  6. Cevapsız Sorular

Dînî Tartışma

Şu yazdıkların da mantığın m si yok. Masal dediklerinin hepsi de gerçek az bir oryantalist perspektiften İslam tarihi oku bak Müslümanların yazdığı tarihten bahsetmiyorum.

Kime ne anlatıyorsam, bilimsel bilgi üret o zaman sen diyor. Ahahah. Biz neden bahsediyoruz sen hangi alemdesin.

Elemanlar Irak’ı işgal ettiğinde Bush “son haçlı seferini biz kazandık” demişti. Bilmiyorsun bari sallama bazı şeyleri. Ayrıca argümandan net amerikan tarafgirliği akıyor Din adına katliam yapmaması onların katilliğini nasıl diğerlerinden ayırabilir? Tam bir akıl tutulması.
    Bush oyle söylediği icin irak isgali hacli seferi mi olmus oluyor? Bush Papaymista benim mi haberim yok? Benim dedigimde mantiksiz diyipte böyle soylemde bulunman yaman celiski. Bush populist bi soylemde bulunduysa o bush un sorunu. İnsanlari katleden ve zorbalikla yoneten saddam irakida petrol icin oraya coken amerikada yerin dibine batsın.

Bu arada gayette masal. Yok oryantal bakis acisi ile bak vs vs...

Yahu ayın 2'ye ayrılmasını sen bana mantık cercevesinde nasil aciklayabilirsin? Gayet bildiğin uyduruk bir sey. Agizdan agiza yayilinca gercek oluvermis o gune bir de bi uzay anomalisini denk getirmişlerdir. İnsanları kandırmak kolay tabi.
  7. Cevapsız Sorular

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Ya kral madem 300 saat sol click simülasyonu bu oyun sen niye senelerdir burdasın? Aşağı yukarı 2017'den beri bu forumdayım, ilk geliştirici blog yazıları çıktığından beri bu oyuna sallamaların bitmedi yahu. Oyuna tepki gösteren sadece sen değilsin tabi de, bu kadar ısrarla ve azimle senelerdir çamur atan bir sen varsın şu forumda. "Hiç sevmediğin / oynamadığın" oyuna ne bu öfke, ne bu kin? İşinle gücünle uğraş be kardeşim. Madem bu kadar bıktırdı seni bu oyun girme forumlarına da olsun bitsin.
    çamur atmak değil bu bence
  8. Cevapsız Sorular

Dînî Tartışma

Adamlar İslam’ın kan, kin, öfke ürettiğini ve dünyaya yaydığını iddia ediyor fakat ABD gibi 2 milyon+ kişinin katili bir ülkeye taparcasına bir hayat yaşıyor. Neden? Çünkü Amerika dünyaya bilim ihraç ediyor değil mi? Yok, Japonya’daki atom bombasını da Müslümanlar attı ama dünyaya kanı, kini ve öfkeyi yine Müslümanlar yayıyor bu kafaya göre. Sizin modernite dediğiniz ve modern dışı orta çağ kafası dediğiniz İslam dini orta çağda altın dönemini yaşıyordu farkındasınız değil mi? Orta çağ dediğiniz şey Avrupa’nın çağıdır. Avrupa orta çağını aşağılamak için kullanılan bir kavramdır. İslam toplumlarının günümüz dünyasındaki sorunlara ve sorunlarına çözüm üretemediği bir gerçektir. Fakat İslam’ı sadece ibadete indirgemek, onun ahlak emirlerini hayatın her alanına yaymamak, Müslüman dünyanın en büyük sorunudur. Weber’in kamu ve özel hayatın ayrışması, Vestfalya’dan ( 1648 ) sonra gelişen parlamento anlayışı (İslam’da şûrâdır), idarecinin halkın iradesiyle iş başı yaptığı yaklaşımı (İslâm’da biat veya bey’attır) gibi kaidelerini ve bugünkü Batılı devletleri hiyerarşik olarak örgütleyen felsefelerini 1400 sene önce kabile devletinde uygulayan din İslam’dır (Emevilerle beraber bu sistemin çökmesi İslam’ın değil saltanatçıların ürünüdür) Bugün batının tahakkümü altında kalan bir İslam dünyasının dizginlenmesine rağmen hala daha dünyaya kan ve öfke ihraç ettiği safsatasını hangi ayakları sallanan ucuz Goebbels propaganda tesiri altında söylüyorsunuz cidden anlam veremiyorum.
    Ben aynı seyi abd icinde derim sıkıntı yok. Bir tarafa çifte standart yapilacigini sanmıyorum burada. Gayette propaganda tesiri falan yok allah askina islam ile domine edilmis, islam in baskin olduğu ulkelere ve toplumlara bi bakin bu kadar dar bakis acli olmayin. Herkes isine geldigi gibi yorumluyor. Bu devirde subjektif olmak basitliktir.

Yok islam altin cagini falan yasamis, islam altin cag yasarken avrupa b*k yiyordu falan bunlarda tartismali, kesin bir sey soyleyemeyecegin, gri alanda konular. Kizlari diri gommeyi birakjp onlari " farkli amaclar " icin kullaninca altin cagi baslatmis, ya da progresif mi olmus oluyosun? Diyosun ki islam bilim ve dini bilgi üretmeyi birakti. Ozaman kardesim sen musluman olarak sen uret dini ve bilimli bilgiyi. Asil bu goebels tarzi bir islami propagandanin esiri. Liselerde falan hep bu tarzda seyler ogretiliyor yok ilk sifiri bulan muslumanmis, füzyon enerjisi kuranda geçiyormuş vs vs... bildiğin masal anlatıyosunuz.
  9. Cevapsız Sorular

Dînî Tartışma

Malesef bu tür tartışmalar genellikle hakaret bozuk uslüp gibi yerlere gidiyor.
    başka insanlarla tartışmak kötü birşey değil ama insan sınırlarını aşınca hakaretvari ithamlarda bulunabiliyor
    Way ispitçi abi hoş geldin.

Bence hakaretvari bir soylem yok yukardaki mesajlar da. bunada aliniyorsan çocuk falan olman lazim abi. Trash talk yapan yok. Öyle her gucumuze giden argumana alinirsak ohooo.
  10. Cevapsız Sorular

Dînî Tartışma

Şu konuda üstteki mesajlara objektif bir şekilde karşı argüman üretebilecek müslüman yok. Ki bu yukarda dönen muhabbetin doğruluğunuda büyük oranda kanıtlıyor.

Ama çözüme geldiğimizde ne yapmamiz gerek ? Sadece boyle konusarak ve tespitlerde bulunarak elimize bi sey gecmez. İslami nasil bir surecten gecirterek çözüm bulabiliriz? Boyle deyince de tam bir dış minnak gibi oldum ama cozum istiyorum ben çözüm. yoksa çek cumhuriyetine yol mu gözüktü
  11. Cevapsız Sorular

Forum Lakırtısı

Bu hayati yaşıyorsun he. Benim en son canlı izlediğim müsabaka langırt müsabakası olabilir.
  12. Cevapsız Sorular

Forum Lakırtısı

Adama normie demisinde adam doğru bişi demiş yinede. normielik bisiyi yok

Eet
  13. Cevapsız Sorular

Forum Lakırtısı

Ohayo
  14. Cevapsız Sorular

Forum Lakırtısı

Göker ve Courage gey olarak göstermezler umarım. Kiron da kesin siyahi olur.
    Hahahahahahahahabs

Bi tanede asyali ekledik mi tamam
  15. Cevapsız Sorular

Forum Lakırtısı

Bir zamanlar kadim bir forum vardı... Hepsine hükmedecek tek forum...
    Dizisi çıkıyor şimdi
Back
Top Bottom