Recent content by CavalryMan

 1. CavalryMan

  Mafia Trilogy - 2020

  Sadece Mafia 1 oynamak için alırım. İki ve üç tırttı.
  Linç yemek istemiyorum hatta 1. oyunu yakın zamanda tekrar bitirdim ama bence 2.oyunun hikayesi daha organikti, 30'lu yaşlarında taksici olan hatta bir bakıma sünepe sayılabilecek bir adamın tesadüf eseri şehrin en önemli gangsterlerinden biri olmasından ise, Sicilya asıllı, ergenlikten itibaren suça itilmiş bir savaş gazisinin yavaş yavaş mafya olma hikayesi bana daha gerçekçi geliyor. Kesinlikle 1.oyunda çok sağlam bir mafya oyunu, hatta çıktığı zamanın şartlarına göre çok güzel emek verilmiş detaylara sahip ama gene çıktığı dönemin şartlarından mıdır bilinmez hikaye anlatımında kopukluklar var, böyle olaylar oluyor ama böyle bölük pörçük hissiyatı uyandırmıştı bende o yüzden ana karakterin nefreti ve merhametini hissedememiştim. Mafia 2 bence grafik olarak remake isteyen bir oyun değil, hikayeyi bir tık uzatsınlar textureleri elden geçirsinler hatta geçirmeseler bile hala oynanır kendince tatlı bir dokusu var o oyunun. Mafia 3 mafia serisine hakarettir, hatta kara bir lekedir. Ne yapıp ne edip desinler ki böyle şeyler yaşanmadı, vito scalletta, lincoln clay gibi bir barbar köylüyle hiç tanışmadı, farklı bir son yazsınlar vito ve joe için, mafia 3 çıkmaması gereken bir oyundu.
 2. CavalryMan

  Mafia Trilogy - 2020

  mafia 1 ve ya mafia 2 ye bide online kısım eklesinler, bu oyun gençliğimi yesin öyle diyim.
 3. CavalryMan

  Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

  Bende anlamadım o işi bide çocuk oğlan mı kız mı nasıl anlayacaz yazmıyor hiçbişe adını alparslan koydum inşallah kız değildir
  Eğer çocuk tek çocuk değilse kardeşlerine ansiklopediden girdiğin zaman ''erkek kardeş'' veya ''kız kardeş'' yazıyor. Dikkatimi çekti genelde erkek oluyor, eğer kardeş yoksa L tuşuna basıp klan kısmında üyelerden çocuğun tipine bakarak da anlayabilirsin, çocuğunuz oldu bildirimini çarpıdan kapatmadığın sürece ismini değiştirebiliyorsun çocuğun ama ikiz çocuklarda bug oluyor sadece bir tanesinin adı değişiyor diğeri değişmiyor.
 4. CavalryMan

  Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

  Kendi çocuğumuzu sadece 18 yaşına gelince mi gruba alabiliyoruz veya şehirde görebiliyoruz ? Jahrein ufak çocuğu grubuna almış anlayamadım onu.
 5. CavalryMan

  Fethedilen tımarı alamıyorum

  Dostum yakınlarda toprağı olan 3 lord çıkıyor anladığım kadarıyla, o yüzden bi yer kuşatacaksan yakınlardında toprağın olmasını sağla.
 6. CavalryMan

  kale savunmasını yendiğimiz halde kale için kuşatma yapmak

  Bu arkadaş gayet haklı, 1600 küsürlük orduyla kaleyi kuşatıyorum içeride 70 küsür asker var gelip benden merhamet dileyeceklerine teslim ol çağrısı yapma seçeneği bile çıkmıyor. Destek gelir mantığı saçma bir mantık çünkü gelen 100-120 kişilik lordlar dahi kaleye girmeye çalışmıyor ben kaleyi kuşatırken avel avel izliyorlar, kuşatmadan sonra açık arazide kaçmaya çalışıyorlar ama onlarında gırtlaklarına çöküyorum.
 7. CavalryMan

  Resimler, çizimler, çeşitli komiklikler

  la bende anlamadım karının üstüne ceketi atıyoruz hamile kalıyor, 7 tane bebe oldu bunlara kim bakacak
 8. CavalryMan

  Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

  @CavalryMan Aynen kuşatma kulesinin dibinde sıkışıp kalıyorlar. Peşimden gel diyorum 3 ü 5 ü geliyor diğerleri hala takılıyor köşede duvardan geçmeye çalışıyorlar. Birde mancınığa taş taşıyan elemanlar sürekli bug a giriyor 2 saat koyamıyor taşı sağa sola takılmaktan. Ayrıca demin kale savunmasında kalabalık asker grubuna mancınık atıyorum tam ortalarına düşmesine rağmen koca kaya parçası bir kişi öldürüyor. Kuşatma ve savunma silahlarını da keşke tek bir yere odaklayabilsek çok daha iyi olacak.
  Bence ekibin buna odaklanması lazım, vlandiya lorduyum, sturgiya, battania, kuzey ve güney imparatorluğu yıkıldı, geri kalan krallıklar olarak sürekli savaş halindeyiz ve oyun full kale ve şehir kuşatmalarına döndü ve bu problemden kaynaklı kuşatma yapasım gelmiyor, yapsam da gereksiz kayıplar veriyorum askerlerim kımıldamadığı için okçuların hedefi oluyor.
 9. CavalryMan

  Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

  Bu kuşatma sırasında merdivene tırmanamayan beyinsiz npc lerin düzeltilmesi lazım, kuşatma kulesi inşa ettim düşman kuleden iniyor düşüyor falan benim adamlar dibinde duruyor.
 10. CavalryMan

  TALEWORLDS BİZE T-SHIRT SAT

  Ben oyun çıkmadan çok daha önce gözüme kestirmiştim bu t-shirtleri pek çok yayıncıya haberciye vs. hediye de edilmiş videolarda görmüştüm. Şuan resmini bulamadığım kıpçak maskeli bir t-shirt daha vardı en güzeli oydu, başlık yeterince açık bence. Mr.Arda başta olmak üzere bu önerimi lütfen...
 11. CavalryMan

  Battlefield 3 MP Platform[Gelin Beraber Oynayalım]

  3'ü bırakalı çok oldu. Geçen sene galiba nostalji furyasına kapılıp indirmiştim de oynayacak yer zor bulmuştum. Girdiğim maçların yarısında da hileci doluydu uçan aimbotlu LAVler falan vardı. Sonra 4 ve 1'e de sıçradı hileciler. Şimdi her multiplayer oyun hileci dolu herkes evde diye.
  Cios biz kuzenle gta 5 aldık her yer hileci dolu herif god mod açmış, beni admin gibi istediği yere spawnlıyor 8000 level olmuş falan saçma sapan şeyler Rockstar perma ban atmıyormuş hesaplara sadece sıfırlayıp bırakıyormuş o yüzden sanırım. Cs go hileden geçilmiyor, mevlana falan yok ama belli yani wh var adamda artık gizlemiyorlar da bam bam duvardan çıkıp vuruyor VAC ayakta uyuyor. Bak şaka yapmıyorum eğer hile yapan kişinin yanına gerçek hayatta tam hile yaptığı anda spawn olma gibi bir özel gücüm olsaydı, o hile yaparken zevkten merzifon eşeği gibi sırıtan hilecinin kafasıyla monitörde yeni bir katman yaratırım, hatta hırsımı alamazsam klavyeyi makatına duhül edebilirim.
 12. CavalryMan

  Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

  Oyunda 5 tane çocuğum var, yaşları 4-3-2-1(ikiz) şeklinde, bunlar annelerinin olduğu şehirde gözüküyor lordun salonunda göremedim. Ben bunları kaç yaşında grubuma alabilir veya birlik oluşturabilirim ?
 13. CavalryMan

  Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

  Topraklarımı tutarak vlandiyadan ayrıldım bana savaş açtılar, 130 kişilik ordumla 690 kişilik vlandiya kralının içinden geçtim, 4 lorduyla beraber kellelerini aldım sonra 40k verip barış yaptım ama şuan krallık olarak görünmüyorum. 3 Şehri 2 kalesi ve köyleri olan bir klan oldum, şu komplo görevini bitirmem mi lazım krallık olmak için ? En başta sancağı vlandiyaya vermiştim şuan kendi krallığımı kuramıyor muyum ?
 14. CavalryMan

  Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

  Hahaha, ilk 2 elli silahların, iki kişiye(tabi modda bıçakla terayağı keser gibi) vurabildiğini, TW'ün oyuna koyduğunu açıkladığında bir başlık açılmıştı. Ben nolamaz böyle bir şey diyenlerdendim. Tabi onunda modu çıkar. Vurmayız 2 kişiye birden. Singleplayerda zaten isteyen istediği gibi oynasın. Ama güzel gerçekçilik namına modlar var misal köye veya şehre yakın bir yerdeki haydutları öldürünce asker aldığımız npcler ile ilişkimizin artması veya Armor Does Something diye bir mod var. Okların piercing damage ini cut a çeviriyor. Zırhı iyi kuşanırsan oklardan daha az hasar alıyorsun. Ve ya yoldaşlarına kurduğun partiye, git şuralarda asayiş berkemal yap diyebiliyorsun PartyAIOverhaulCommands modu ile.


  Hocam, sivil kıyafete koyduğun at, şehirdeki thug lar ile ilk bir kere savaştıktan sonra bir diğer sahne geliyor biraz bekleyince, yine onlarla sokak ta dövüştüğünüz. Orada yoldaşlarla spawnlanırken at altında oluyor. Tabi, niye direkt gelmiyor da sadece o sahnede geliyor, onu bilmiyorum. Eğer bilmiyorsan diye söylüyorum, şehirdeki at tüccarlarının atına binip kendi atın gibi kullanabiliyorsun şehir içinde.
  armor does something modu çok mantıklı ve doğru bir mod o tarz modlara bir şey demiyorum, mesela sancak taşıma modu da aynı şekilde. Bu arada bu onur -2 dalgası nasıl geçecek herkesi serbest mi bırakayım ne yapayım, karım ile bile ilişkim -100 nasıl oldu anlamadım.
 15. CavalryMan

  Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

  O da mod.
  https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/İşlevsel-modlar.414195/ Şu başlığa bir bak istersen, eğer görmediysen. Ama mod işi sakat iş. Çok dikkat etmek gerekiyor. Oyuna ekleyeceğim modu seçerken oyundan daha fazla vakit harcıyorum.
  Şuan geforce now üzerinden oynuyorum, mod yüklendiğini sanmıyorum. Açıkçası şuan modda yüklemek istemiyorum şuan saf haliyle ne var görmek istiyorum. Şuan istinanın komplosu 1680 puanda, vlandianın lorduyum görev bitince ne olacak merak ediyorum, imparatorluğu da yıkabilirim vlandiya lorduyken, daha sonra herkese hükmetmek istiyorum ama bu komplo görevi sürekli süresi bitti diyip tekrar başlıyor saçma geldi bana. Bu sayfadaki modların çoğu hile gibi, sargı bezi, multiple cuts gibi şeyler oyunu aşırı kolaylaştırıyor. Combat zaten zor sayılmaz, kral olarak gene her savaşta 40-50 adam öldürememek mantıklı geliyor bana, mesela baksana dostum şuna bu nedir ya
  Oyunun kozmetik olarak düzeltilmesi gereken yerler var, koca lord olmuşum şehire hükmediyorum herif bana koyunlarımı götür görevi veriyor wth ? Bir de zırh çeşitliliği bana az geldi bana, kılıç parçaları da arttırılabilir bence. Son olarak city outfit kısmından kendime at verdim ama eğer koyamıyorum ve şehirde sürekli yaya olarak geziyorum bu normal mi ben mi yanlış yapıyorum ? Eğerlerin tamamının ve silahların %99 unun savaş tipi eşya olması saçma olmuş, kendi yaptığım hançeri bile kuşanamadım.
Top Bottom