Recent content by Cattowin

 1. Cattowin

  Modlama tavsiyeleri

  Kodlama dili olarak C# öğrenmen gerekli. Modelleme için çeşitli programlar var ama giriş için doğuştan yeteneğin yoksa eldeki modellerden yürü derim. Şimdilik internette olan ders videolarından mod toolu kurcalayarak öğrenmeye çalış. Kafandan bir konsept bulup onu hayata geçirmeyi dene. Daha sonra C# derslerine atılabilirsin. İngilizce ve Türkçe bir sürü kaynak var ama programlama dili her zaman İngilizcedir.
  Teşekkür ederim ben 1 aydır C# öğreniyorum artık yapa yapa öğrenmek istiyorum sadece console üzerinden olmaz gerekirse yanlış yapa yapa elinde sonunda öğreniceğimi düşünüyorum. Dediğiniz gibi önce mod toolu öğrenmeye sonrada kodlamaya gireceğim
 2. Cattowin

  Modlama tavsiyeleri

  Merhabalar, ben Bannerlord için modlamaya başlamak istiyorum. Sadece öğrenmek istiyorum nereden başlamalıyım, modding tools dışında hangi programları kullanmalıyım, yeni özellikler eklemek için hangi programlama dilini öğrenmeliyim? Bana tavsiyeler verebilir misiniz? Türkçe veya İngilizce...
 3. Cattowin

  Mod yapımcıları bir sorum var

  Sanırsam kendi modellediğin veya hazır aldığın her modeli yükleyebiliyorsun haritanın coğrafik tasarımını kendin yapabiliyorsun en azından ben bu videodan bunu anladım:

  Yani bir modellemeci ve map tasarımcısı ile çok güzel şehirler ve haritalar çıkarılabilir. Birde yazılımcı varsa yeni özellikler eklenerek çok iyi işler çıkartılabilir.
 4. Cattowin

  Sizce yeni m&b oyunu ne olacak?

  Konuyu ne diye açtım nereye geldi 😂
 5. Cattowin

  Sizce yeni m&b oyunu ne olacak?

  Önümüzde ki güncelleme de neler olacağının tartışıldığı toplantıda abi aslında bi bahçen olacak ekiceksin domatesini biberini diye muhabbet döndüğünü duyar gibiyim. 😂
  😂 😂 😂
 6. Cattowin

  Sizce yeni m&b oyunu ne olacak?

  Önce bannerlord tam sürüm ve sorunsuz şekilde piyasada yer alsın, ilerleyen süreçlerinde oyunu güncellesinler. Sonra 3. oyunu düşünsünler.
  Zaten yazdım sohbet olsun diye açtım. Duyurulmamış bir proje üstünde çalışıyorlarmış bunun ne olduğu hakkında tahmin yapabiliriz. Talewords yeni oyununda batırmaz inşallah ben normal de oyunun 2020'de neredeyse bitmiş çıkması gerekiyordu. Adamlar kaç yıldır bu yıl çıkacak diyorlar ama her yıl sonra ki yıla atıyorlar çıkınca da tam çıkmıyor bu kadar yılda yapamadıklarını 1 yıl için de yapamazlar diye düşünüyorum. Tek ümidim bannerlord modu çıkması sadece Bannerlord'un vaatlerini getiren bir mod.
 7. Cattowin

  Sizce yeni m&b oyunu ne olacak?

  Yanılmıyorsam bir röportaj da bu tür üzerinden devam edeceklerini söylemiştiler. Biliyorum daha Bannerlord bitmedi yeni oyuna daha çok var diyebilirsiniz haklısınız. Sohbet muhabbet olsun diye açtım ben artık Bannerlord'dan umumudumu kestim. Bari yeni oyunun konusu ne olacak ne gibi özellikler...
 8. Cattowin

  Emeklerimi boşa harcatan CRASH

  Benim de şehirde bir elemanla konuşurken aldığım crash sonucunda 6 saatlik emeğim gitti az önce 🤬
  • Fixed a rare crash that occurs when talking to common area thugs.

  düzeltmişler :smile: son güncelleme ile
 9. Cattowin

  Görevin bitmesine kalan süre -2 gün veeee crash!

  Fixed a crash caused by the Bounty Hunters quest success and fail consequences düzeltildi
 10. Cattowin

  Need More Info Oyun neden açılmıyor? Bozuk.

  Selam herkese.
  Oyun çıktığında aldım ve akşam üzeri indiğinde oynadım biraz. 30 dakika falan, sonra işlerimi halledip akşam geç saatlerde oyuna girmeye kalktım fakat güncelleme gelmiş, akabinde "oyna" tuşuna bastığımda launcher açılıyor, singleplayer ekranında play tuşuna basıyorum (multide de aynı) hiçbir şey olmuyor. Çalışıyor gibi oluyor (solda steam kütüphanesinde yanınıda "çalışıyor" yazıyor birkaç saniyeliğine) ama çalışmıyor. Windows'u güncelledim, ekran kartını güncelledim sonuç aynı. Sildim yeniden yükledim, yine sorun aynı. Evet evet, 31 GB yeniden indirdim.

  PC: Excalibur G860
  Ekran Kart: 1060 6GB
  Ram: 32 GB
  İşlemci: i7 7700HQ

  Eğer bugün bir güncelleme gelip sorun çözülmezse iade edeceğim. Büyük terbiyesizlik. 8 sene olmuş oyun açılmıyor. Bırakın oyun içi hataları. Yazıklar olsun.
  Ben böyle bir sorun yaşamıyorum ancak forumlara bakıyorlardır düzelticeklerdir.Merak etmeyin dosya bütünlüğünü doğrulamayı deneyebilirsiniz.
 11. Cattowin

  Beta - Early Access Performans Karşılaştırması

  Bende betaya göre daha iyi performans aldım acayip biraz.
 12. Cattowin

  Resolved Oyun açılmıyor.

  Bir sekiz senede onu bekleriz artık ilginiz için teşekkürler.
  Ben neden bana ve arkadaşlarım da hiç sorun çıkmadı onu anlamadım size özel bir sorun mu bu ?
 13. Cattowin

  Resolved Oyun açılmıyor.

  Fotograf olarak atmayı beceremedim fakat şu şekilde özetliyeyim
  windows 10 pro
  intelcore i7_6500 [email protected] 2.50ghz 2.59ghz
  ram:8gb
  sistem türü:64 bit işletim sistemi
  ekran kartı: nvıdıa geforce 940m
  Normalde çalışması gerek ancak yakında hotfix geliyormuş onu yaptıktan sonra yapın bende çalışıyor anlamadım sebebi nedir.
 14. Cattowin

  Resolved Oyun açılmıyor.

  Dostum sistemin dizüstü yada masaüstü olması farketmez. Oyun büyük ihtimalle 1050 gibi kartlarda sıkıntı yaratıyor. Bende 1050 ti sahibiyim ve aynı sorunu yaşıyorum. Beklemekten başka çaremiz yok.En geç 1 aya düzeltirler
  Katılıyorum nedense bir arkadaşımın gtx 970 i var medium da akıcı oynuyor bendede 1060 var full ayarlarda 50 fps alıyorum ama ne zaman hata olsa sisteminde 1050 var.
 15. Cattowin

  Resolved Oyun açılmıyor.

  Aynı sorunu bende yaşıyorum üstelik sistem yeterliliğim oyunu kaldırabilecek seviyede steam üzerinden dosya doğrulama dahil her şeyi yaptım fakat hata veya uyarı almaksızın oyun başlamıyor sekiz sene bekleyip üstüne erken erişimine para verdiğimiz bir oyunla yaklaşık 3 saatir cebelleşiyorum torrent sitelerinden birinden korsan indirseydim bu kadar problem yaşamazdım
  Sistem özelliklerinizi atarmısınız ? bende sorunsuz açılıyor
Top Bottom