Recent content by calebkan

1. In Progress Sorunlar,Öneriler...

Merhabalar, bahsettiğiniz bazı sorunları(kuşatmadaki asker yapay zekası ve merdiven) biliyoruz ve çözümleri için çalışıyoruz. NPC lordlarının sık hedef değişimi ve haritada kuşatma silahlarının ikonlarının görünmemesi gibi diğer sorunları da geliştiricilere ilettim. Umarım en kısa zamanda düzeltileceklerdir.
    tamamdır teşekkürler...
  2. Need More Info Beta 1.4.2 Sonrası Sorunlar

Merhabalar, lütfen Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Mount & Blade II Bannerlord adresindeki "Shader" dosyasını silip oyun dosyalarını Steam üzerinden doğrulatın. Oyun ayarları içinden performans sekmesinin altındaki "screen space reflection" ayarını devredışı bırakın. Bu adımlardan sonra sorun devam ederse lütfen bana bildirin.

Bazı perklerin tasarımları hala bitmediği için oyuna eklenmediler. Tasarımları bittiğinde hepsi aktifleşecektir.

iyi güzel de oyundan bıktık hala perklerın tasarımı bitmemiş..ilk bitmesi gereken şeylerden değil midir bu perkler?neyse ki modlar var da oynanıyor oyun...biraz hız verin lütfen ..şimdi çalışanlarınızın yetenekli kendi dallarında gayet basarılı olduklarına ınanıyorum fakat geldiğimiz nokta da demek witcher 3 gibi veya totalwar warhammer gibi bir oyun çıkartmaya kalksalar 20 yıl falan sürecek gibi..sıkıntı nedir ?yazılımcı eksikliği mi ?çok yavas ilerliyor herşey..
  3. In Progress Sorunlar,Öneriler...

perklerin tasarımı bitmemiş dostum
    Tasarımı mı bitmemiş?vay arkadas biz daha cok bekleriz..400 saat oynadım biraz daha oynar bırakırım 9nlar yapadursunlar
  4. In Progress Sorunlar,Öneriler...

söylediklerinde haklısın.ordu sürekli kuşatma rotasını değiştiriyor.150 saatlik oyun süremde daha kale kuşatması yapmama imkan olmadı.bu sorunlar kesinlikle çözülmeli.ayrıca kaleler inanılmaz işlevsiz.söylediğin tarzda misyonlar yüklenirse kalelerin kilit bir rolü olabilir.
    :xf-wink:

400 saate geldim daha kale savunması yapmadım olacak şey değil..ha gidip 50 kısıyle kalede beklersen saldırabılıyorlar ama kalede biraz asker olsun hedef değişiyor sürekli..yok çok eksik var bilemiyorum nasıl toparlanacak
  5. 49 gündür gelmeyen güncelleme geldiğinde beklediğimize değecek mi ?

Burada mesele oyun ne kadar zamandır yapılıyor? Ekseriya 2012'den beri yapılıyor zannediyor fakat oyun 2019'da baştan başlandı diye işittim. Bâzısı da 2016 diyor. Sonuç olarak elimizde 1-4 senelik bir oyun var, 8 senelik değil.

4 Sene bile çok büyük bir süre..bende 7-8 senedir bir önceki oyundan beri uğraşılıyor diye duydum....aslında keske 1 senede çıkartmıs olsalar büyük başarı olurdu..1 sene de bu kadar yaptılarsa 1 sene daha uğraşsalar harikalar ortaya çıkabilirdi..bilmiyorum belki de çıkar..görücez...
  6. 49 gündür gelmeyen güncelleme geldiğinde beklediğimize değecek mi ?

valla erken erişim tamam iyi güzel ama artık elle tutulur birşeylerin yerine konulması gerekmekte..yazılıyor 200 tane crash hatası düzelti falan diye..ya iyi de 200 yerde çöken oyunu çıkartan da sizsiniz?maalesef çok eksiği varmış toparlanamıyor bir türlü..oysa oyunun gerçekten öyle bir potansıyeli var ki..total war serisini medieval dan beri fanatıgı olan biri olarak ve aynı şekilde witcher serisini defalarca oynamıs biri olarak bu iki oyundan biraz biraz bannerlorda birşeyler çekılebilse efsane olabilir..mesela oyuna din adamları gelebilir.daha fazla ülke daha büyük harita inanc kavramı da eklenebilir..ya herşey olur da bu hızla zor..bu hız şu an anladığım kadarıyla sadece acıkları kapatmaya yetişebiliyor..köklü değişiklik için biraz bekleyeceğiz gibi..
  7. 49 gündür gelmeyen güncelleme geldiğinde beklediğimize değecek mi ?

baştan beri adamları savunuyorum ama artık birşeylerin değişmesi de gerek..perkler bile çalışmıyor hala!!!acilen bir düzenleme şart yoksa oyuncu kaybedecek bannerlord ve kötü reklam da cabası..
  8. In Progress Sorunlar,Öneriler...

bu da bahsettiğim kale kuşatması sırasında koçbaşı ve kule kurulan spotların görünmemesi durumu.mancınık spotları aktif onlarda sıkıntı yok..sıkıntı olan koçbaşı ve kule spotları.resim 1 de hiçbir spot belli değil şansa buldum bir tane..2 ve 3.resim farklı acılardan..4.resimde de tıklaya tıklaya diğer iki spotu bulmuş halim
  9. In Progress Sorunlar,Öneriler...

evet başka sorunlarla yeniden beraberiz :smile:
    şu durumu açıklayabilecek olan var mı acaba?şaşırdım kaldım ekran karşısında..yendiğim halde yenilmiş gibi göründüm
    https://ibb.co/ZddgcJQ
  10. 2.0 sürümü tam sürüm olur mu?

anladım ..1.4.1 devam o zaman..
  11. In Progress Sorunlar,Öneriler...

ticaret konusunda da bir tıkanma söz konusu..özellikle kervanlar hem asker sayıları artmıyor hemde saldırıya uğruyorlar ..saldırıya uğrayıp esir düşüyor hem gidip esaretten kurtuldugunda yoldaşı bulmak gerekiyor hemde yine 15k verip yeniden kervan oluşturmak..bu çıkmaza giriyor bir süre sonra..15k veriyoruz daha 15 k kaznamadan tekrar esir düşüyor kafa yormaya değmeyecek bir duruma geliyor..çoğu zaman kervan oluşturmuyorum hatta..ve misal kervan için ayırdıgımız yoldaşın üzerindeki zırhları silahları ne derece önemli etkisi var mı yok mu belli değil..cıplak da yollasam full zırh da giydirip kervan oluştursam farkını farketmedim..dolayısı ile kafa yormaya gerek yok..kervanlar saldırıya ugradıgında esir düşme yerine ne bileyim yakın bir şehirde tüm sağlıgını kazanana kadar 1-2 gün dinlenebilir mesela..1-2 gün devre dısı kalır sonra kaldıgı yerden devam eder..yani yakalandı esir düştü yeniden adamı bul 15k daha ver vs ohooo astarından pahalıya geliyor..

ayrıca yoldaşlardan iki tanesini yanımdan ayırmıyorum ama savaslarda genel olarak hiç asker öldürmüyorlar ..savasta bizzat önderlik etsem de asker de göndersem değişen birşey olmuyor..adamları full gıydırıyorum sılahlandırıyorum ama değişen birşey yok..gıydırmıyorum yıne değişen birşey yok..arada sırada cok nadir 3-4 kişiyi kesiyorlar..bu neye göre değişiyor etki eden faktör ne çözemedim..özellikle okcu olan yoldaşların hiçbir asker vurmamıs olması cok enteresan..

şu perkler hala çalışmıyor ayrıca?neden hala aktif edilemedi?_sıkıntılar var..
  12. 2.0 sürümü tam sürüm olur mu?

valla 1.4.2 deydim ..1.4.1 e geçtim değişen cok da birşey yok..hangi sürümde kalmak mantıklı onu da anlamadım..artık ne geliyorsa gelsin de birşeyler değişsin
  13. In Progress Sorunlar,Öneriler...

yine karşılaştığım bir sıkıntıyı yazıyorum..1.4.1 deyim..kale kuşatması sırasında 2 kule 1 adet koçbaşı kurulabiliyor ya.kalenin önünde ki alanda tıklanıcak bölgeler beliriyor tıklayınca kule veya koçbaşı cıkıyor ve kuruluyor..bu noktada bazı kuşatmalarda bu yerde belirgin olan alanlar görülmüyor..dün koçbasını bulabilmek için tıklamadığım yer kalmadı..hatta videoya alacaktım almadım..olmadı anlaşılmadıysa videoya alabilirim..kule yapacaksın yerdeki alana tıklanmıyor alan yok..bazı savaslara eksik kule veya koçbaşı olmadan girdim mesela..
  14. In Progress Sorunlar,Öneriler...

yeni konu açmıyorum kaldıgım yerden devam ediyorum..uzun süredir 1.4.2 deydim 3 gün önce 1.4.1 e geçtim ve hala kusatma sırasında kuledeki merdivenleri tek tek kullandıklarını gördüğümde canım sıkıldı..hatta tek tek bıle kullanamıyorlar..ayrıca gerçekten bakın ilk konumda da bahsettiğim şu mantık hatası saçma duruma lütfen bir çözüm bulun..bir hedef belirleyip bu hedefe saldırı yapıldıgında ne olursa olsun o saldırı gerçekleşsin..yoksa olay köşe kapmacaya dönüyor..ve düşman topraklarında elini kolunu sallaya sallaya gezemesin ordular..adam bana saldırıya geliyor gidip sehre veya kaleye destege gıdıyorum yön değiştirip yakında ki başka kele veya sehre saldırıyor..vallahı bakın 350 saatten fazladır oynuyorum daha savunma savası yapmadım dıyebılırım..böyle birşey olur mu?anca 100 kişi sehirde beklersen o zaman 1000 kişi gelip saldırıyor yön değiştirmiyor..ee nasıl olacak bu iş?bu savas mantıgı na müdahale gerekli acılen..

1-nerde ne asker var görülmesin casusluk yeteneği belli bir seviyeden sonra kısım kısım tahmini saılar veya bilgiler göstersin..
    2-yapay zeka bir kale veya sehre saldırı kararı aldıgında yine bizim casusluk veya baska yeteğimize göre bundan haberimiz olsun uyarı gelsin misal güney imparatorlugunda rhagea senin şu sehrine veya kalşene saldırya geçti gibi...bizde önlem alabıleceksek alalım veya yolda karşılayalım kendısını vs..ayrıca bu noktada yoldaşları destege veya yardıma gönderebilmemiz de gerekli..yoldaşları secip şu kaleye -sehre yardım edin veya misal şu klanın ordusuna yardım edin gibi..ordu saldırıya gıderken bizim gönderdiğimiz yoldaşlar yağma yapabılır veya ufak bırlıklerı toplanmadan temizleyebilir..
    3-yapay zeka ülke sınırlarında kı sehır veya kalelere saldırsın..dibinde benım sehrım dururken taaaa harıtanın en altına inip kıyıda ki köşede ki kaleye saldırmasın..bunun mantıgı nedir?
    4-sehirler kendilerine bağlı kaleler alınmadan alınamasın..sehre bağlı 3 kale düşmeden sehir kusatılamasın ..dolayısı ile kalelerin önemi artsın..
    5-kaleler savunma veya ticaret gibi kendi içlerinde geliştirilebilsin..ciddi paralara ciddi geliştirmeler yapılabilsin..
    6-en önemlisi...yapay zeka saldırı yaptıgı zaman hedef değiştirmesin..tekrar edeyim..ben sehrime gelen saldırıyı gördüm sehrıme destege gıttım..adam bunu görüp yakında ki kaleye yöneldi..hadi buraya kadar anlarım..sonra ben bir şekilde kaleye de destege yetiştim..ordu tekrar hedef değiştirip sehre yöneliyor..e kardeşim illa sehri veya kaleyi verecek miyiz böyle birşey olmaz..o ordu o kaleye veya sehre gelecek artık ne cıkarsa bahtına..aynı sey bızım ıcın de gecerli olacak..öyle kur 1000 kişilik ordu yukarıdan assagıya temizlemeye başla gibi bir durum olmayacak..ordular bazen duvara carpmış gibi dağılacak ciddi kayıplar verecek..
    7-kale,sehir savunmaları berbat o kadar oynadım daha savas kulelerının ballısta veya toplar tarafından yıkıdlıgını görmedim..bir seferinde koc başı kapıya gidemeden yıkıldı onun dışında başka birşey yok..
    8-genel olarak herkesin beklentisi artmakta fakat ciddi güncelleme gelmedikçe bu beklenti daha sinirli ve öfkeli bir hal almakta bilginize..2-3 forumdan siteden takip ediyorum artık bu beklentiler kötü reklam moduna girmiş durumda..bunlarınönüne geçmek için acil güncelleme şart..lütfen acele edin
  15. 1 ayda görünen değişim

valla uzun süredir 1.4.2 deydim şimdi 1.4.1 e geçtim değişen birşey yok gibi geldi bana..hangi sürümü kullanıyorsunuz beyler?en basiti hala kusatma sırasında kulede ki merdivenleri tek tek kullanıyorlar.bu düzeltilmişti diye biliyorum ama düzeltilen birşey yok..artık birşeylerin düzelmesi gerek.
Back
Top Bottom