Recent content by bycoko

1. bycoko

11 years of development and still missing.....

11 now

dogu-perincek-171.jpg
    11 and 2.comment
    11 * 2 = 22 > 0,22 :shock:
  2. bycoko

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

güzel şeylerde sıkıntı savaş öncesi birlik düzenlemede değil .Sıkıntı içerikte içeriğin çeşitlendirilmesi gerekiyor bence herkes bam güm savaş yapmak istemez biraz diplomasi olması lazım.
  3. bycoko

Taleworlds neyin peşinde gerçekten merak ediyorum

Bu kadar eleştiren var ama steam da gayet herkes memnun oyundan bu nasıl iş anlamıyorum. Ayrıca bu oyundan ümidinizi kesin artık düzelir vs diye beklemeyin hiç. Düzeleceğini hiç ama hiç sanmıyorum. Anca modcular sayesinde belki bir gram tat verir.
    Ordaki olumlu yorumların büyük kısmı oyundan ne beklemesi gerektiğini bilmeyen adamlardır büyük ihtimaller Warband oynayan adamı bu oyun tatmin etmez .Bannerlord daha geniş bi kitleye ulaştı ilk çıktığı günden bir sürü yayıncı ile insanlara da farklı bi tarz sundu seriyi ilk kez oynayan adam için yeterli bir oyun .Yıllarca bu forumda oyunu bekleyen adam haklı olarak isyan edicektir .
  4. bycoko

acaba oyun motorunu test ederken bannerlord teknoloji demosu olarak yapıldı da sonra bi bunu satarız falan mı dendi .Cyberpunk içeriği için kalın kalın defterler göstermişti .Adamlar oturmuş nasıl görevler ekleyebiliriz diye kafa patlatmış bunlar bu işten anlamıyor .TW'ye gelince at falan var işte atlara biniyon kılıç var onu sallıyorsun .
  5. bycoko

Forumda oyunun şuan ki durumunu eleştiren ve eksikliğini söyleyenlerin çoğunu oyun çıkmadan öncede forumda görüyordum .Buradaki çoğu kişi bu oyunun fanı diyebilirim .Warband 'ı severek oynamış ve yeni oyundan Warband'a kıyasla yeni özellikler ,ekstra içerikler beklemesi de normal .Steam sayfasına bakınca çoğu kişinin olumlu yorumunu görüyorum .TW kesinlikle genel kitleye oynadı .İlk kez MB oynayan insanlar nasıl bir oyun beklemesi gerektikleri hakkında bir fikirleri yok .Onlar için bu oyun yeterde artar bile ama Warband a saatlerini gömmüş ve forumda gelişmeleri takip eden adamı bu oyun doyurmaz .TW de bağımsız bir firma olarak kendi ekonomisini yönetmekle de yükümlü aynı zamanda o yüzden 3-5 tane fan için ekstra içeriğe zaman harcayacaklarını sanmam arkadaşın dediği gibi yeni oyuna başlamış olmaları mümkün .
  6. bycoko

Callum adı gözükmeyen bir konuya girmeye devam ediyor. Sanırım yakın bir zamanda gelecek planlarını yayınlayacak. Bakalım altından neler çıkacak
    Bence not defteri olarak kullanıyor .Belki de ay sonu için alışveriş listesi .Bunlar dediğin şeyden daha olası .
  7. bycoko

DLC ile ek içerik satmaları bana çokta garip gelmedi .Çoğu firma zaten sürekli bir gelir için dlc üzerinde para kazanıyor .Tüm özellikleri normal oyuna getirmeleri taktirde ileride dlc aldırabilecek bir mekanik özellik olmayabilir (bu tabi yaratıcılığa da bağlı ) .Eğer dlc ile oyunu derinleştirip yeni mekanikler getireceklerse fiyatına ve içeriğine bağlı olarak kabul edilebilir bence .Cities Skylines 'a yeni köprü modelleri için dlc geldi .Gelen dlc ler büyük ve oyunu geliştirici düzeyde olursa kabul edilir .5-6 tane yeni modeli dlc satmak saçmalık .
  8. bycoko

oyunun çıkışı da açıklandığına göre artık normal oyun böyle kalır .Diploması vb . birçok oyuna derinlik katacak özellikler dlc ile gelir .
  9. bycoko

dlc yi sadece paralı düşünmeyin ücretsiz genişleme paketi olarak düşünülmüştür .Fillerle birlikte yeni mekanikler belki ama sadece fil paralı bir dlc ise durum kötü .
  10. bycoko

Oyunda daha iyi bir tecrübe için çoğu sistemi ,özelliği çıkışınla birlikte sunma ihtimalleri ne kadardır acaba .Tek tek sunmak yerine her şeyi ile oyunu tam tecrübe etmek daha mantıklı geliyor bana .TW de böyle düşündüğü için midir yoksa cidden yok mudur içerik çeşitliliği .
  11. bycoko

eğer öyle bir şey varsa saçma ben bu oyunu ilk başından beridir oynuıyorum 300 saatten fazlası var daha bi kere mod kurmadım çünkü gerek duymuyorum,bu şekilde oyun bana zevk veriyor sade haliyle, modlu oynamayı sevmiyorum çünkü orjinalinin yerini tutmuyor her anlamıyla oyüzden modcular yüzünden neden geç güncelleme alacaz ki ?
    Modcular bir oyun topluluğunun vazgeçilmez öğesidir .Sen modsuz zevk alabilirsin ama bazıları için oyun bir süre sonra kendini tekrar eder ve yeterli içeriği sunamaz .Özellikle açık dünya - sandbox oyunların en önemli noktası her oyuncuya farklı deneyim sunmasıdır .Modcular oyunda farklı deneyimler farklı tatlar arayanlar için bir ilaçtır .Birçok farklı mod ile oyunu çeşitlendirebilirler .
  12. bycoko

Bloc yazın çok güzel ve gayet açıklayıcı bunun için teşekkür ederim .Ben youtube ve bloglardan takip ediyorum şuanda oyunu .İlk gün oynadığımda çok sorunluydu bu yüzden iade ettim .Full sürüm çıkmadan almayı da düşünmüyorum .Umarım full sürüm herkesin gönlünce olur .
  13. bycoko

Benim için en önemlisi modlanabilirlik .Bloc modlarla uğraştığı için daha iyi bilgisi vardır bu konuda .Modlar bir süre sonra oyunu istenilen yere getirebilir .Bethesda oyunlarını örnek verebilirim .Bethesada oyuna bugfix bile atmadı yıllarca .Skyrim da bugfix için bile 2 gb bir mod vardı .Son zamanda da skyrim mekaniklerini kullanarak yapılan bir mod ile apayrı bi oyun yapıp yayınladı modcular .Skyrim içerik açısından yada oynanış açısından çok iyi bir oyun değil fakat modlar sayesinde 10 yıl sonra bile hayla adınından söz ettiriyor .Modlanabilirliği yeterince güzelse zaten çoğu kişinin istediği içerikler modlar sayesinde gelir .Modlamayı güzel yaptıkları sürece oyundaki içerik ve çeşitliliğin sürekliliği sağlanır .
  14. bycoko

Bu işi bilmiyorlar
    Bu gayet normal binlerce kaynak kodu olan unreal engine yada diğer oyun motorları ile yapılmadı .Baştan kendi oyun motorlarını yapmaları ve hiçbir kaynağın olmayışı onları yaparken öğrenmeye zorluyor .Yazılan kodların birbirine en iyi şekilde uyum sağlaması da deneme yanılmaya bağlı birazda .Şuan için bence süreç normal gidiyor .Oyun çıktığında üstüne çok şey eklemezse ve buna benzer bir oyun çıkarsa o zaman kötü yorum yapılabilir .Sonuçta para verip bir hizmet almak istiyorsun .Bu hizmetin (oyunun) eli yüzü düzgün olması elbette önemli .
  15. bycoko

Bannerlord grafik iyileştirmesi yapılacak mı?

Aynen bunu kast etmiştim. Nedense aklımda Murat Sönmez diye kalmış.
    Savaş atmosferine ve kum partiküllerine bakınca oyunun şu anki hâline gerçekten hayret ediyorum
    O tanıtım için hazırlanmış özel bölüm olabilir .Açık Dünya bir oyun için grafik çokta önemli değil bence hem performans açısından hem de boyut açısından .COD 100 gb üstü bir boyuta sahip .Bannerlord'da COD gibi texture kalitesi yapsa ciddi boyutlara ulaşabilir ve performans sıkıntıları oluşabilir .Yeni geliştirdikleri oyun motoru da bu textureların desteklenmesi oyun içi renderlanması açısından önemli .Oyun motorları daha gelişmeye devam ediyor galiba ve yaptıkları ilk oyun motoru .Bannerlorda bir geçiş oyunu olarak bakıyorum ben aslında oyun motoru daha oturmuş hale geldiğinde daha iyi sonuçlar verebilir .
Top Bottom