Recent content by brx24

1. brx24

[SP] Şehzade Mustafa

Kardeş mod çok hoş olacağa benziyor eline sağlık gayet güzel bir çalışma. Gözüme takılan bir şey var bu mezarlıkların hepsi aynı yöne bakarsa daha iyi olur :smile: bizde böyle bir şey yok biliyorsun :smile: yanlış  anlaşılmasın modu yermek ya da kulp takmak falan değil niyetim sadece eksiklik giderilirse daha iyi olur  diye söylüyorum daha önce fark edip söyleyen olduysa da bilmiyorum.varsa kusura bakmasın. iyi çalışmalar..
  2. brx24

(Çevriliyor)Floris Mod Artık Türkçe

Kardeş emeğine sağlık ellerin dert görmesin güzel çalışma gerçekten.. Eğer yardıma ihtiyacın varsa yardım ederim çeviri konusunda.. Bana msj atabilirsin..
    Kolay gelsin..
  3. brx24

Bannerlord'dan Beklentileriniz

Arkadaşlar arasında yazanlar olmuş bende katılıyorum onlara KESİNLİKLE AİLE SİSTEMİ.. YANİ ANAN, BABAN, BACIN, KARDAŞIN, EVLENDİKTEN SONRA DA ÇOLUĞUN ÇOCUĞUN HER ŞEYİN OLMALI BENCE...  Çocuk büyüsün erkekse talim falan yaptıralım yetiştirelim o da bizim varisimiz olsun, kız olursa damat adayları kapımızı çalsın istesin falan bizim gidip kızların ailelerinden izin istediğimiz gibi :smile:

Bide kralların çocukları olsun.. Onlarla da evlenebilme olsun.. Evliliğe karşı çıkan Kral ..... peşimize adam taksın :grin: vs. vs...
  4. brx24

At talimi - Envanteri

Gerçekten güzel fikir.. Talimleri hatta kendimiz yaptıralım bence.. mesela şehirlerdeki arena gibi bi talim alanı olsun orada engelden atlama falan olacak atın manevra kabiliyetleri filan güçlendirilecek bide talim alanlarında atlı talim yaptığımız yer gibi uzun koşu alanları olacak orada da kondisyon yüklicez ata :grin: hızlanacak
  5. brx24

[Ders]Kodlama,Modelleme,Kaplama & Warband'a İtem Ekleme[Linkler Güncellendi 2020!]

Arkadaşlar bi yardım ederseniz sevinirim deli olacam.. dersi indirdim baktım modellemeyi yaptım çok da hoş bi kılıç yaptım :smile: kılıcı wings3d'den export ediyorum obj olarak, dds olarak da kaplamayı hallediyorum sonra openbrf den kaplamayı tanıtırken import'a tıklıyorum, static mesh'ten kılıcı seçiyorum (bu resource'a attığım obj dosyasını yani..) sonra tekrar importa tıklayıp new material diorum, sonra ordaki kutucuğuda işaretliyorum, kaplamayı (yani texture dosyasına attığım .dds uzantılı dosyayı) seçiorum tamam dediğim de openbrf de kılıcı gösteriyo böle mavi kareler halinde ama kaplamayı göstermiyo.. kafayı yicem bi yardım edin nolur.. biraz uzattım kusura bakmayın ama çıldırdım artık çünkü denemediğim şey kalmadı olmuyo.. forumda buna benzer bi soruda bulamadım yoksa rahatsız etmezdim sizi kusura bakmayın arkadaşlar.. kısaca bütün adımları aynen dersteki gibi takip ediyorum ancak kaplamayı tanıtamıyorum...
    bi tane de kargı yaptım ondada aynı sorunu yaşadım..
  6. brx24

Mount & Blade 2 için genel olarak üye fikirleri.

crixusreis said:
    KalradyaLordu said:
    Aklıma gelen yeni öneriler:

Tüccarlık

Daha önceden kervansaray önerisinde bulunmuştum. Şimdi söyleyeceğim biraz farklı.

Oyunda tüccar sınıfı olsa güzel olurdu. Şunu diyorum. Oyunda kervan görüyorsunuz. Krallıklara bağlıdırlar. Krallık yerine tüccarlara bağlı olabilirler. Yani (Svadya Krallığı) yerine (Tüccar Ahmet Bey) gibi. Bu tüccarlarla antlaşma yapalım. Veya kervanlarını belli bir ücret karşılığı koruyalım.

Çok Değerli Eşyalar

Dhirim Şehri'ni kuşattınız. Ve şehri ele geçirdiniz. Lordun değerli eşyaları bizim olsun. Mesela altın, gümüş gibi değerli eşyalar. Bunları zengin tüccarlara satalım. Mesela tüccara külçe altın sattınız, bize 15000 dinar versin.. Gibi, gibi..

Edit: Savaş öncesi yoldaşlarımız, askerlerimiz bize taktik önerilerinde bulunabilirler. Güzel olurdu.
    Senin başlığına ekledim, değerli eşya olayı süper olurdu gerçekten..
    brx24 said:
    crixusreis said:
    brx24 said:
    Mesela şöyle bir şey de olabilir. Haritada ilerliyoruz ama şehirler filan oldukça küçük ve çok çabuk gidiliyo şehirler arası veya iki mesafe arasında.. tamam oyun süresi olarak saatler hatta bazen gittiiğimiz yere göre günler de geçebiliyo ancak böle yukarıdan bi harita yerine gideceğimiz yerlere tıpkı savaş meydanındaki görüntüler gibi yani savaş modundaki gibi bi görüntü olsa atımızı kendimiz sürsek dağların ormanların arasından yada çölde kendimiz sürsek atımızı patikalara vs.. :smile: buda güzel olurdu bence.. yolda giderken başka atlılar görsek mesela yolumuzu kaybettik diyelim yada yolunu bilmediğimiz bir yere gidiyoruz diyelim, yoldaki insanlara sorsak şuraya nasıl gidiliyo vs.. biraz uzattım bilmiyorum anlatabildim mi kusura bakmayın arkadaşlar ama hani uzun lafın kısası bu bildiğimiz harita modu olmasa, yada "optional" olsa isteğe göre seçsek, ve sadece topraklarımızı ya da ülkemizin sınırlarını kontrol etmek için Medieval Total War'daki gibi bi seçenekten harita üzerinde baksak onun dışında normal görüntü olsa bence SÜPPERR!! olurdu..
    Harita üzerinden seyahat etmiş olsaydık, tabi öyle bir seçenek eklenebilir ama her zaman öyle olması oyundan soğutur adamı, çok uzun süreler seyahat edicez arkada ordumuz bide yayansalar tam eziyet olurdu bence  :grin: ama fena fikir sayılmaz öylede bi seçenek eklenebilir konuya ekliyorum bunuda  :wink:

Aslında doğru orduyla biraz sıkıntı olabilir özellikle yaya olanlar evet sıkıntı yapabilir ama taşıma araçları olabilir at arabaları filan gibi mesela :smile:) biraz fazla uçuyorum galiba :smile: ama ne bilim sıkıcı olacağını düşünmüyorum bu bi şekilde düzenlenerek yapılabilir ve bence çok da güzel olur.. daha da gerçekçi hale gelir diye düşünüyorum.. ekleme için ve yorum için de teşekkürler..
    Taşıma aracı olayını iyi akıl etmişsin örnek 6 adama bi at arabası alıcan, onlarıda parayla almayınca yürümek zorunda kalıcaksın falan filan..  :grin: ''uçuyorum galiba'' demişsin, burası fikir yeri. Hayal gücünü zorlayabildiğin kadar zorla  :grin:
    EDİT:AKLINIZA GELDİKÇE YENİ FİKİRLER YAZMAYA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ.

eywallah :grin:
  7. brx24

crixusreis said:
    brx24 said:
    Mesela şöyle bir şey de olabilir. Haritada ilerliyoruz ama şehirler filan oldukça küçük ve çok çabuk gidiliyo şehirler arası veya iki mesafe arasında.. tamam oyun süresi olarak saatler hatta bazen gittiiğimiz yere göre günler de geçebiliyo ancak böle yukarıdan bi harita yerine gideceğimiz yerlere tıpkı savaş meydanındaki görüntüler gibi yani savaş modundaki gibi bi görüntü olsa atımızı kendimiz sürsek dağların ormanların arasından yada çölde kendimiz sürsek atımızı patikalara vs.. :smile: buda güzel olurdu bence.. yolda giderken başka atlılar görsek mesela yolumuzu kaybettik diyelim yada yolunu bilmediğimiz bir yere gidiyoruz diyelim, yoldaki insanlara sorsak şuraya nasıl gidiliyo vs.. biraz uzattım bilmiyorum anlatabildim mi kusura bakmayın arkadaşlar ama hani uzun lafın kısası bu bildiğimiz harita modu olmasa, yada "optional" olsa isteğe göre seçsek, ve sadece topraklarımızı ya da ülkemizin sınırlarını kontrol etmek için Medieval Total War'daki gibi bi seçenekten harita üzerinde baksak onun dışında normal görüntü olsa bence SÜPPERR!! olurdu..
    Harita üzerinden seyahat etmiş olsaydık, tabi öyle bir seçenek eklenebilir ama her zaman öyle olması oyundan soğutur adamı, çok uzun süreler seyahat edicez arkada ordumuz bide yayansalar tam eziyet olurdu bence  :grin: ama fena fikir sayılmaz öylede bi seçenek eklenebilir konuya ekliyorum bunuda  :wink:

Aslında doğru orduyla biraz sıkıntı olabilir özellikle yaya olanlar evet sıkıntı yapabilir ama taşıma araçları olabilir at arabaları filan gibi mesela :smile:) biraz fazla uçuyorum galiba :smile: ama ne bilim sıkıcı olacağını düşünmüyorum bu bi şekilde düzenlenerek yapılabilir ve bence çok da güzel olur.. daha da gerçekçi hale gelir diye düşünüyorum.. ekleme için ve yorum için de teşekkürler..
  8. brx24

Back
Top Bottom