Recent content by boran1108

1. boran1108

1.4.0 direk çökme hatası.

geliştirici konu hakkında ileti attı hotfix yayınlayıp halledeceklermiş.. biraz önce yazdı..
    Teşekkürler hocam şimdi gördüm.
  2. boran1108

1.4.0 direk çökme hatası.

1.4.0 betasını yükledikten sonra sefere tıklıyorum direk çöküyor oyun sebebini bilen var mı arkadaşlar? Şimdiden teşekkürler.
  3. boran1108

İşlevsel Modlar

Konu güncellendi. Yeni Modlar eklendi. Mod Çeviri konusunun linki eklendi.

(Kolaylaştırılmış Demircilik) - Yeni
    EasySmithing

Silahları erittiğiniz zaman daha fazla parçanın açılmasını sağlıyor.

(Klan Emirleri) - Yeni
    Party AI Overhaul and Commands

Klan üyelerinize Warband yapımındakine benzer emirler verebiliyorsunuz.

(Klan Emirleri Türkçe Çevirisi) - Yeni
    Party AI Overhaul and Commands Turkish-Translation

Oyundaki Bellek(RAM) Optimizasyonu An itibari ile sıkıntılı olduğundan 8 - 16 GB RAM çok farkediyor. İşlemci ve Ekran kartlarımız arasında çok fark yok. Ayrıca bir kaç ince ayar yaparsan performans artabilir.

Ses Efektlerini 0.30 Ana Ses ve Diğer Sesleri 0.50 yap. Gölge Filtrelemeyi Statik - Dinamik değil. Sadece Statik yap. Oyunu tam ekranda aç. Belleğin az olduğundan Memory Cleaner programını indir. Ayarlardan beş dakikada bir bellek temizlemeyi aktif et. Bununla ilgili Performans Arttırma Rehberi isimli konuya bakabilirsin.
    Teşekkürler hocam deniycem. Memory Cleaner'ı zaten kullanıyorum. Ses efektlerini ve gölge filtrelemeyi dediğin gibi yapıcam umarım olur. Bu arada benim PC nedense oyun tam ekrandayken çok fazla drop veriyor pencerelide daha iyi performans alıyorum.
  4. boran1108

İşlevsel Modlar

ramin 8 olması büyük etken 16 olsa baya farkediyor zira bende de aynı sistem var ama 16gb ramlisi ve oyunu ssdye kurdum drop fazla olmuyor.
    Teşşekürler hocam yapıcak birşey yok o zaman bi 8 GB ram daha alıcaz.
  5. boran1108

İşlevsel Modlar

Ateşli Okları 400 Kişilik savaşta denedim. Bir performans kaybı yaşamadım. Diğer modlar ilede bir sorun görmedim. Hatta Topluluk Güncellemesi oyundaki dropları azaltmış.

Yüksek ayarlarda oynuyorum.

Sistemim
    RX 570
    Ryzen 5 1600
    16 GB RAM

Doğru yapmışsınız. Şimdi Launcher Mods kısmından aktive etmeniz gerekiyor. Uyarılara Evet diyerek geçin. Launcher hata veriyorsa onun içinde bir mod vardı.
    Şunu deneyebilirsiniz.
    Hocam benim sistemim ekran kartı ve işlemcim ikiside 1 tık senden üstte ramim senden düşük fakat sen yüksek ayarlarda 400 kişi oynuyorum diyorsun ben minimuma çeksem bile 200 kişilik de droptan hiçbir türlü oynanmıyor.
    Sistemim
    RX 580 8GB OC
    Ryzen 5 2600
    8 GB RAM
  6. boran1108

FPS arttırmak istiyenler buraya

Hocam niyetiniz iyi olabilir çok teşekkürler ama bilmeyenler olabilir öyle hemen overclock atmalısınız demeyin bence. İyi bir soğutucu yoksa sisteme çok büyük zarar verebilir hatta yanmasına bile sebep olabilir.
  7. boran1108

DROP, YUKSEK RAM KULLANİMİ SORUNUNA ÇÖZÜM

Cpu yönünden kullanacağın program QuickCpu dur hocam. programın amacı işlemcinin sahip olduğu tüm çekirdeklere oyun yükünü eşit bir şekilde paylaştırmaktır. Genelde Cpu lar 1. çekirdeğe yüklenir bu program ise paylaştırıyor. Programı indirdikten sonra System power plan ı performanceye çekmen yeterlidir. Artı olarak smart game booster programınıda kullanabilirsin bu üçlüyü kombolarsan çok iyi olur
    Sağolasın hocam denedikten sonra tekrar dönerim.
  8. boran1108

Problem GPU değil CPU

Knk kendine çözüm buldun ozaman.Pencereli çözdü mü gerçekten? Oyun akıcı mı?
    Sebebini gerçekten bilmiyorum ama pencereli yapınca gerçekten çok yüksek performans artışı oldu. 70-80 FPS alıyorum savaşlarda 1000 kişilikde bile ama şehir içinde falan yine hala drop drop drop
  9. boran1108

Program da galiba işlemci için de var biri demişti ama bakmadım hiç
    işlemci için olanı bulursan hemen yaz bence hocam hatta konu bile açabilirsin. Oyunun cpu optimizasyonu çok kötü.
  10. boran1108

beni kazıkladı satıcı n11'den galiba ekran kartı fanı kırıktı gönderdim başka fan taktı ancak 83 derecede çalışıyor ve sesi çok fazla
    onu bilemiycem kanka. benim işlemci de çok yüksek ısılara çıkıyor ekran kartıda ama soğutucun çok iyi değilse bu ekran kartı ve işlemcinın ısınma sorunu var zaten.
  11. boran1108

Problem GPU değil CPU

Grafikler ultra idi hocam sadece çözünürlük ve düşey senkron 60 da sabit.

Ancak çökme yaşamadiysan demekki grafikleri düşürmek yardımcı oldu.
    Grafikler en yüksekteyken de en düşükteyken de drop çok fazla yaşıyorum hocam düşürmek yardımcı olmadı. Pencereliye alınca nedense yüksek grafiklerde bile 50-60 fps alıyorum drop pencerelideyken olmuyor.
  12. boran1108

aynı sistem bendede var ekran kartı deli ediyor beni
    ekran kartından değil işlemciden kaynaklı sorun kral.
  13. boran1108

Problem GPU değil CPU

@TheHangover Hocam dediğinizi yaptım ekran görüntüleri ektedir.

"En yüksek grafiklerde 1000 kişilik savaş

En düşük grafiklerde 1000 kişilik savaş

Pencereli yüksek ayarlarda 1000 kişilik savaş

Bu arada oyunu pencereliye alınca yüksek grafiklerde 1000 kişilik savaşda 50-60 fps alıyorum şimdi farkettim. drop da çok az var
  14. boran1108

Problem GPU değil CPU

Kanka şöyle işlemcinin yetersizliğinden dolayı ekran kartın tam performans çalışamıyorsa ayarları düşürsende zaten zorlanmayan gpu yu dahada rahatlatacaksın ki zorlanan parçan cpu.Ve msi afterburnerdan 1000 kişilik bir savaş yapıp ultra ayarlarda oynayıp cpu gpu yüzde kaç kullanılıyor bi ss atarsan daha iyi anlayacağım durumunu.
    Tabii deneyip atıcam şimdi.
  15. boran1108

Denedikten sonra yaz buraya kanka
    Hocam denedim fakat benim sorun cpu da herhalde. 200 kişilik savaşta bile minimum ayarlara almama rağmen drop oluyor ve öyle böyle değil oyun oynanmıyor yani. ekran kartımım maksimum sistem gereksinimlerini destekliyor işlemcim maksimum desteklemiyor ama minimumdan da kat kat daha iyi ortada birşey yani fakat minimum ayarlarda 200 kişilik savaşta bile drop oluyor kasma oluyor ve çok sıktı bu durum artık. Yinede çok teşekkürler sistemden sisteme göre değişiyor herhalde senin dediğin yöntem bazı sistemlerde gayet işe yarıyor.
Back
Top Bottom