Recent content by BonkShot

1. BonkShot

M&B Ateş ve Kılıç Yardım

Bence Oyunu bilgisayarından sil ve bir daha yükle..
  2. BonkShot

Tüccarlıkla İlgili Yardım Lazım

Tüccarlıkta görev önemli değil Malların hesap durmunu bilirsen kazanırsın..Ama tüccarlığın görevle alakası yoktur tamamen senin iradenle şehirden şehire mal satarsın tüccarlık budur çok iyi para getiriyor :smile:
  3. BonkShot

Warband Ordularımız

Hileli oyundaki ordumu saymak istemiyoru saymaya gücüm yetmez çünkü...Ama Hilesiz olanı ve bana en iyi zamanlarımı yaşatan ordumu açıklarım ;

10 Sarranid Acemisi
    13 Sarranid Memlükleri
    8 Sarranid Kıdemli Okçu
    24 Sarranid Okçusu
    19 Sarranid Piyadesi
    5 Sarranid Kıdemli Piyadesi
    8 Sarranid Atlısı
    9 kiRALIK KILIÇ

Bide Ben...
  4. BonkShot

Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

ghost15 said:
    Mareşal etrafı gözetleme görevi veriyo bize o nasıl yapılıyo bilen var mı ? 1 kaç kere kabul ettim ama bir türlü yapamadım artık hep red ediyorum :smile:

Adını verdiği köylerin yanından bir  tur at zaten oyun gözetleğin anda mesaj atıyor sana...
  5. BonkShot

Savage Opress said:
    bulamazsın çünkü yok zaten sana kısaca ne bulduğunu söylüyor sende tamam saol diyorsun aslında olay bu

Bende öyle sanıyorum ama şuradaki yazanlar dikkatimi çekti..Sende okursan neden öyle dediğimi anlayacaksın..  :smile: http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,186263.0.html
  6. BonkShot

Arkadaşlar... Ben Yoldaşlarımı kendi bağlantılarını kullanmak üzere serbest bırakıyorum..Onlar 5 gün içerisinde geri geliyorlar ve bana (XXX şehri çok iyi,Lordlar ......... Şu mal satılır ) diye kısa bir bilgi veriyorlar ardındanda "Raporumun geri kalanını size yazılı olarak teslim ediyorum" diyor..Ama ortalıkta bir şey..Bu raporu nerede bulabilirim :grin:
  7. BonkShot

Oynayış şekliniz?

Sir Harlequin said:
    Rodoklardan devam ediyordum. 50 kişilik iyi bir birliğim vardı. Köye saldırırken yakalandım ve esir düştüm. Allahtan zırhımı falan almadılar bırakırken. 20 000 dinar param gitti , askerlerim gitti :cry:

Kötü olmuş kardeşim...Bende oyun içinde full savaş ganimetleriyle geçinen biriyim Bir kergit derebeyiyim ama Hiç alakam yok ülke ile,Tek yaptığım bana verilen mülkleri koruyup ekonomimi geliştirmek.Derebeyiolmak için kendimizi kanıtlamak gerekiyor bildiğiniz gibi...Ben ilk başta bir kergit komutanıydım haftalık 150-200 dinar veriyorlardı.O paralar ile birliğimi güçlendirdim...Bir keresinde sefere katıldım o zamanlar 19 askerim falan vardı,Seferin en hızlısı da bendim bu yüzden...Önden 43 kişilik rakip bir ordu yakaladım Diğer kergit Lordlarıda benim yanımda savaşa girdi haliyle :smile: Bizde onları ezdik galibiyet benim üzerime geçti sonra sancar hana gidip derebeyi oldum ama pişmanım Kergit olduğuma Kuşatmalarda çok kötüler orda kalmamın sebebi Mülkümün bana haftalık 550 dinar vermesi (işin içinde 300 dinarlık görevlerde var birde savaş ganimetlerini ekleyin.. :grin: +3000 kara geçiyorum ) Şu an 55.000 dinarım var.Arkadaşlar bir şey soracağım krallık kurmayı düşünmüyor değilim ama daha var....... hemde baya var... Ama krallık kurmak için idare hakkımın kaç olması gerekli şuan 15 olması lazım 15idare hakkı  ile bir krallık kursam diğerleri beni takarmı ? (Rakip ülkeler )
  8. BonkShot

mount blade warband hangi krallık daha avantajlı

luckylancer said:
    rodokta tüm banditler ezik ama atınla rahat dolaşamazsın
    swadyada okçular sorun yapar
    sarranidlerde atlılar seni yakalaya bilir
    kergiti deneme bile
    nordda kıyıya gitmediğin sürece çok tehlike yok

Bana göre kergitler meydan savaşlarında çok sağlam,Kuşatma ve savunmada pek sağlam değiller.
  9. BonkShot

Bilge Kağan said:
    İngilizce forumda da sordum, burada da sorayım. Yağma yapmadan para kazanamıyorum, ticaret deseniz gelen kâr 200 dinardan fazla olmuyor. Eğer daha iyi yollar varsa veya ticarette kolayca para kazanmanın yöntemini biliyorsanız bilgilendirirseniz sevinirim.

Takıldığın Ülkenin lordlarının peşinden git (sefer olduğunda ) onlara yakın dur...Sonra düşman bir birliğe saldır diğer lordlar otomatikman senin yanında savaşacaklar (Tabi sen o ülkenin bir komutanı veya bir derebeyiysen :smile: ) kazanırsan sana geçecek galibiyet,sonra Krala git onun bir derebeyi ol sana  mülk versin,o mülkü kolla ekonomisini geliştir.Çapulcuları çapulla gereğinden fazla asker alma bütçen hep artılarda olsun oyunun zevkini çıkarırsın doğruya doğru...
  10. BonkShot

Sancak Yapmak -- DERS EKLENMİŞDİR --(Ders)

Elinize sağlık Çok işime Yaradı harbiden :smile:
  11. BonkShot

KalradyaLordu said:
    Veagir okçuları, zırhlı süvarilere göre avantajlıdır.(Okçu yüksek bir yerden bir atlıyı kolayca alabilir.)
    Seninde bildiğin gibi oyunda maplar genelde Düz ve engebeli oluyor...Buda şu demek oluyor ( :smile: ) meydan savaşlarında düz ve engebeli yerler var çok yüksek bir yer yok,yani okçuların süvarilere karşı pek bir şansı da yok...Kaleler ne güne duruyor dersen bildiğin gibi Süvarilerin tipi Meydan savaşıdır ,atları olmadan pek bir şey yapamazlar.
  12. BonkShot

Aredhel said:
    Bazı ülkelerin üsttün gözükebilir ama hepsi eşit düzeyde sadece bana göre oyuncunun tarafı biraz avantajlı oluyor bunun sebebiyse ayarları kolaya çevirmek

Rodok Haricinde yazdığın herşeyi doğru buluyorum..Ama Vaegirli gönüllülerin yeri bende bir başka : )
  13. BonkShot

Nord Kahramanlarımı Rodok Keskin Nişancılarımı

DarqLoRD said:
    Eğer arbaletçiler nord kahramanları gelene kadar %80 ini indirebilirse geri kalanlarıda zaten kılıçla alır ama  biraz zor indirir %80 ini :smile:

%80 Biraz fazla :smile: Nord Kahramanlarının kalkanları olduğunu unutmayalım. :grin: En fazla %40 olabilir benim düşüncem bu.
  14. BonkShot

Nord Kahramanlarımı Rodok Keskin Nişancılarımı

Rodok Çavuşu Vs. Nord Kahramanı yapsaydın bile yine nordlar alırdı.
  15. BonkShot

Kiralık askerlik!

Kral_faust said:
    Nam ne kadar çoksa o kadar para veriyor.Namı arttır.Ha yok uğraşamam diyorsan ticaret yap.Bir şehirden diğer şehre eşya al sat.Kısa süreli savaşları seviyorsan al eline bir gürz vur kafalarına esir al sat.Kılıcına güveniyorsan kervanlara eşlik et.Güzel işler istiyorsan lonca başkanıyla konuş (Kesin bir işi vardır :grin:) ya da hancıyla konuş.Lordların ayak işlerini yap mesaj filan götür.Onların işlerini hallet hem ilişki hem para...Köy yaşlısından görev al.Bütün bu yazdıklarım warband'daki bütün para kazanma yollarıydı birini kullan.Hayırlı olsun  :smile:

Arkadaşın dediklerini yaparsan ve hile kullanmıyorsan 2 günde 24.000 dinar kazanabilirsin,Ben kazandım.  :smile:

Clear_s said:
    ya arkadaslar herkez kale sehir felan alıyor benim su anda 29+5  tane esirlerle beraber askerim ancak daha fazla asker sayımı coğaltamıyorum bunun için ne yapmam gerek hep aynı yerde sayıp duruyorum ya :sad:

Karakter penceresinden Karizma geliştireceksin ondan sonrada Lİderliğe basacaksın ve her seviye başına 5-10 adam artacak grup sayın.
Back
Top Bottom