Recent content by Bill-Ray Sanguine

1. Bill-Ray Sanguine

Hazine sorunu

Yahu ter temiz para gelmiş, çek muhasebecinden de keyfini sür :smile: Üzümü ye bağını sorma :smile:
  2. Bill-Ray Sanguine

Krallığı yönetme hakkında !

Eskiden native değil diplomacy mod oynamışsın demek ki öncelikle.. Bakanlar diplomacy modun eklentisidir. Şuan oynadığın native mi yoksa her hangi başka bir mod mu bilmiyorum ancak diplomacy modu içeriğinde barındırmadığı aşikar. Diplomacy mod oynasaydın yani bakanları almak mümkün olsaydı, başkentindeki devlet yetkiline gidip komiser ve finansçı bakan almak istiyorum demen yeterlidir, kaleden çıkıp tekrar girdiğinde bahsi geçen bakanlarımız görev başına gelecektir.

Krallık kurduğumuzda "gelen" idare hakkına gelelim; idare hakkı krallık kurunca gelmiyor. Sadece sen krallık kurana kadar hiç idare hakkı kazanacak birşey göstermemişsin. Krallığı kurduğunda da, her krallık kurulduğunda verilen, idare hakkın gelmiş.
    İdare hakkının ne işe yaradığını sorarsak; senin devletinin diyardaki tanınmışlığı, kabul görmüşlüğü diyebiliriz. Bu idare hakkı ne işine yarayacak dersek ise diğer devletlerin lordlarını kendi tarafına çekmende büyük fayda sağlayacaktır, tabi bunun yanında nam ve onurun da doğru orantı da etkisi büyük. Benim görüşümce +2000 nam +500 onur +35 idare hakkı olmadan krallık kurmak gereksizdir :smile:

Krallığın yokken idare hakkı kazanmanın en basit yöntemi npc'lerine "bu diyarın kralı olmayı istiyorum" gibisinden birşey demen yeterli ve o npc'yi bu duyuruyu yayması için göreve göndermen.. Her NPC 1 defa gönderilebiliyor her biri de 3 hak sağlıyor. Bunun dışında bağlı olduğun devlet her barış sağladığında sana da idare hakkı gelecektir :smile:
  3. Bill-Ray Sanguine

YouTube Kanalı İçin Küçük Resim ve Banner Tasarımları

Başlıktan da anlaşıldığı üzere kanalım için küçük resim ve banner gibi tasarımlara ihtiyacım var. Halihazırda total war, mb warband, minecraft serilerim var. Bunlar için şöyle fiyakalı  :fruity: tasarımlar arıyorum, yardımcı olabilecek, biraz da kendine güvenen birileri çıkar mı arkadaşlar acaba ?
  4. Bill-Ray Sanguine

[SP] Bozkurtlar Diriliyor! BETA ÇIKTI ! ( Konu Düzeni + anket + ufak video )

Diplomacy eklenecek mi? Gelecek sürüm ile indirmeyi bekliyorum heyecanla :smile:
  5. Bill-Ray Sanguine

[WB][SP] Cihat ve Haçlılar v6 Çıktı !!!

- Harita da fazla boşluk alan var daha kalabalıklaştırılabilir, minik devletçikler kurulup yeni gelecek köy ve kalelere bunlar konulabilir.
    - Diplomacy mod eksiği çok büyük !
    - Ulusumuzun askerini kendimiz düzenleyebiliyoruz ama lordlarımız, eski kültürlerinin, askerlerini üretmeye devam ediyorlar. Bunun düzeltilmesi lazım. Benim krallığıma gelen lordun sadece benim askerimi kullanması gerek, çok sinir bozucu bir şey.
    - Asker ağacını oluştururken item verme çok karışık ve kolaya kaçılmış. Her bir seviye için sizin seçtiğiniz itemler ile düzenli bir şekilde (zırhlar-silahlar-atlar gibi, ve bunlar da kendi içerisinde pahalı ucuz gibi) sınıflandırılırsa çok daha verimli bir iş yapılmış olacağına inanıyorum.
    - Banner eksikliği... En azından hali hazırda tonlarca haçlı bannerları var bunları kullanabilirsiniz diye düşünüyorum (gerekli izinleri almakta bir sıkıntı çıkmayacağını düşünerek) mevcut bazır bannerlarında gölgelendirilmeleri yapılabilir, daha profesyonel bir işe çevirilebilir, A4 kağıdına poster basmış gibi dolaşıyoruz.
    - Mekanlar çok güzel, kuşatmalarda ki yeniliklere hayran kaldım. Hanlara hayat kadını gibi moral yükseltici şeyler gelebilir, ve kervansaray bug ı kaldırılabilir, sabaha kadar işletme yeri alabiliyorum her kervansaraydan.. Kervansarayların birbirinden bağımsız olması sağlanabilir..
    - Kervansaraydan bize katılan NPC olan Muhtar Gazi'ye toprak verip soylu yaparsak ortadan yok oluyor ve verdiğimiz toprağa da el koyuyor, kalıyoruz öyle, düzeltilebilir...

Mod gerçekten çok başarılı ama her mod gibi eksiklikleri var, daha iyi bir şekilde bu eksiklikleri kapatarak yeni sürümü 4 gözle beklemekteyim, hali hazırda youtube kanalımda serisini çekmekteyim oldukça da keyif alıyorum :smile: Umarım bunları dikkate alır, gereğini yapmak için çaba sarf edersiniz :smile: Tüm mob ekibine kolay gelsin, başarılar dilerim :smile:
  6. Bill-Ray Sanguine

[1257AD] Tımar Hakkında Bilmeniz Gerekenler - 100% Saf TR Çeviri

Öncelikle belirteyim 1257AD oynamadım. Bu tımar sistemiyle köyün yanında yeni bir yer falan mı beliriyor ? Her inşa ettiğimiz binanın görsel karşılığı var mı? Sur çekince mesela sur gelecek, kuşatma falan mı olabilecek? Çok güzel bişeymiş ben ilk defa gördüm bu mevzuyu
  7. Bill-Ray Sanguine

A Clash Of Kings DEVREDİLDİ

Bu mod hakkında sohbet konusu falan var mı? Olsa müptelası iyi olmaz mıydı yahu
  8. Bill-Ray Sanguine

ardab said:
    Yayınladığınız tr klasöründe olmayan .csv dosyalarını önceki 2.0'ın türkçe yamasından alıp birleştirdim gayet başarılı oldu.. tahmini oran %80 nin üzerine çıktı (games menus vs. türkçeleşti).. zaten bildiğim kadarıyla yazım olarak iki modun bir farkı yok sadece grafik farkı var diye biliyorum.. tabi siz baştan çeviri yapıyosanız bilemiyorum.. ama çok güzel bir iş yapıyosunuz çeviriler gayet başarılı ellerinize sağlık..  yeni versiyonları merakla bekliyoruz kolay gelsin :wink:

Hocam bizede ulaştırsan şu elindeki tr dosyasını birleştirilmişi  :roll:
  9. Bill-Ray Sanguine

[WB][SP] Fracture Moment: Rise of Ottoman [V0.860]

Çok fazla devlet ile çok güzel eklentiler sunan bir mod. Çıkmasını beklediklerimden..
  10. Bill-Ray Sanguine

Anno Domini 1257 - %99 Türkçe Yama (ÇIKTI)

Son oyun sürümüyle kullanabilir miyim bunu? Anno domini nin hangi versiyonu indirmem gerekiyor? Link ile yardımcı olabiliecek var mı ?
  11. Bill-Ray Sanguine

Yama ne durumda? %60 lık falan bile olsa sunulamıyor mu acaba ?
  12. Bill-Ray Sanguine

Microsoft Visual C++ Runtime hatası

Zireaell said:
    Herkese merhaba! Şimdiden söyleyeyim forumdaki runtime hatasının çözümünü denedim ve olmadı.. Geçen gün mbII'nin gazına gelip Viking Conquesti aldım fakat bir sıkıntım var.. oyunda genelde ''notlar'' kısmına girdiğimde aşağıdaki linkteki hatayı alıyorum ve oyundan düşüyor.. Yazılan birçok şeyi denedim fakat yine olmadı acaba çözümünü bilen var mı?

http://i.hizliresim.com/Eq51pB.png

Eğer yardımcı olacak ise sistemim: win10 64bit/ gtx760/8gb ram/ i5 750 @ 2.67 ghz..

Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim!

not: gelen hatada 'yoksay' seçeneğine 5-10 kez tıklandığında oyuna geri dönüyor..fakat her seferinde bunu yapmak biraz sinir bozucu..

Sen 5-10 defa yoksay deyip oyununa oluğu yerden devam ediyorsun.. Bende her 20 dakikada bi hata geliyor ve oyun kapanıyor. Artık son kayıt ne zaman aldıysa oraya geri dönüyorum, şükret :wink:
  13. Bill-Ray Sanguine

Çoğu Modda Runtime Error

1.166 oyun versiyonu
  14. Bill-Ray Sanguine

Çoğu Modda Runtime Error

DirectX 9 var. Ekran kartı ve driverların güncel olup olmadığını bilmiyorum ama sanırım değiller, ha.  :dead: Nasıl güncelleştirebilirim?

Viking Conquest DLC'sinde aynı hatayı almam değil mi?

Ekran kartını güncelleştirmeyi buldum, şuan güncelleniyor. Önerdiğin bir driver programı var mı? Ona göre indirip güncelleyelim hemen  :lol:
Back
Top Bottom