Recent content by bFaceIII

 1. bFaceIII

  Need More Info Tüm şehirlerde erzak, refahtan -100 kadar yiyor, fakat refah durumu normal.

  Merhaba. Detaylı olarak inceleyebilmemiz adına bu durumu görebileceğimiz bir save dosyasını upload.taleworlds.com üzerinden bize gönderebilir misiniz? Dosyayı bulabilmemiz için lütfen açıklama kutusunda bu başlığın linkine vermeyi unutmayınız. Şimdiden teşekkürler.
 2. bFaceIII

  In Progress Menülerde takılma

  Konu geliştiricilerimize iletildi ve üzerinde çalışılıyor. Geri dönüş aldığımda bu başlığı güncelleyeceğim. Anlayışınız için teşekkürler!
 3. bFaceIII

  In Progress application crashed because a fatal error occurred while checking sound bank files hatası

  Konu QA ekibimize iletildi ve üzerinde çalışılıyor. Geri dönüş aldığımda bu başlığı güncelleyeceğim. Anlayışınız için teşekkürler.
 4. bFaceIII

  In Progress "the application faced a problem. we need to collect necessary files to fix this problem" hatası.

  bende işe yaramadı ya
  Bunu duyduğuma üzüldüm. Konu QA ekibimize iletildi ve üzerinde çalışılıyor. Geri dönüş aldığımda bu başlığı güncelleyeceğim. Anlayışınız için teşekkürler.
 5. bFaceIII

  Need More Info Girişde Bannerlord Çalıştırmayı Durdurdu Hatası

  Merhaba. Olası çökme ve launcher problemleri için buradaki adımları denedikten sonra tekrar aynı problemle karşılaşırsanız, çökme sonrasında oluşturulacak olan Crash ID yi ve donanım özelliklerinizi paylaşır mısınız? Crash ID oluşturulduktan sonra otomatik olarak panonuza kopyalanır ve ''2021-01-18_01.42.57_4fad524b502dc5d39f47374f5b22806b'' gibi görünür. Panonuza win+V yardımıyla ulaşabilir ve ID yi direkt buraya yapıştırabilirsiniz.
 6. bFaceIII

  Resolved Karakter ve Ordu isimlerindeki (ERROR: NAME) hatası

  Çok uzun zamandır aynı save i oynuyorsanız, yeni bir oyuna başlamanızı tavsiye ederiz.
 7. bFaceIII

  Resolved %100 Gpu Kullanımı

  Güncelleme için teşekkürler.
 8. bFaceIII

  In Progress "the application faced a problem. we need to collect necessary files to fix this problem" hatası.

  Bannerlord'u uzun süredir oynamıyordum. Bugün 1.5.9 versiyonuna güncelleyip oyuna girmek istedim ama oyun açılırken giriş ekranında Taleworlds yazısından sonra
  "the application faced a problem. we need to collect necessary files to fix this problem" diye hata verdi ve oyuna giremiyorum. Acaba çözümü nedir? Steam'de dosya bütünlüğünü kontrol ettim ama eksik dosya yok.

  Giriş videosundan sonra yaşanan çökme için aşağıdaki geçici çözümü deneyerek sorunun devam edip etmediği konusunda bize bilgi verir misiniz?
  Şu klasöre gidin: "SteamLibrary \ steamapps \ common \ Mount & Blade II Bannerlord \ GUI \ GauntletUI"
  Ve "spriteData.xml" dosyasını silin. Bundan sonra oyun dosyalarının doğrulanmasına gerek yoktur. Oyun, yeniden başlatıldığında dosyayı yeniden oluşturacaktır.
 9. bFaceIII

  Resolved Komployu Durdur! Görevinde Sığınak Baskını Yaparken Çökme

  Bahsettiğiniz durum için 100 asker gibi bir sınırlama bulunmuyor. Askerlerden bir ve ya bir kaçında problem olabilir ancak ne yazık ki save dosyası olmadan bu sorunu yeniden oluşturabilmemiz pek mümkün değil. Bu yüzden bu başlığı şimdilik resolved olarak işaretleyeceğim. Lütfen aynı hatayla tekrar karşılaşmanız halinde durumu save dosyanızla birlikte bize iletiniz. Öneri ve gözlemlerinizi burada yer alan başlık altında bizimle paylaşmanızdan mutluluk duyarız. Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkürler!
 10. bFaceIII

  In Progress Menülerde takılma

  Merhaba. Geri dönüşte yaşanan gecikme için üzgünüm. Oyunu Steam üzerinden oynuyorsanız, Telemetry sürümüne geçtikten sonra, fps düşüklüğü olan yerlerde performansı test ederek çıkan veriyi bize gönderebilirseniz incelemeye başlayabiliriz. Teşekkürler.

  Performans testi için aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz.
  1- Steam 'de Bannerlord 'un beta sekmesinde "perf_test" adlı betayı seçiniz.
  2- Oyunu normal açtığınız gibi açıp performans sorunu yaşadığınız yerlere ilerleyiniz.
  3- Performans sorunları başlamadan önce, performans izleme aracını etkinleştirmek için "sağ shift" tuşuna basılı tutarken "t" tuşuna basınız.
  4- 20-30 saniye boyunca kayıt yaptıktan sonra aynı tuş kombinasyonu ile kaydı kapatın. Ne kadar çok kayıt alırsanız, yükleme süresi o kadar uzun olacaktır.
  5- Oyunun yüklendiği klasör içerisinde ‘\Mount & Blade II Bannerlord\bin\Win64_Shipping_Client’ klasörü altında "test.tmcap" dosyasını bulunuz.
  6- Bu dosyayı upload.taleworlds.com adresine yükleyiniz. Yükleyeceğiniz dosyayı bulabilmemiz için lütfen açıklama bölümüne bu konunun linkine yer vermeyi unutmayınız.
 11. bFaceIII

  Need More Info Launcher Açılıyor,Oyun açılmıyor(Tepkisiz)

  Merhaba. Çökme ve launcher problemleri için buradaki adımları denedikten sonra sorunun devam edip etmediği konusunda bize bilgi verir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
 12. bFaceIII

  In Progress application crashed because a fatal error occurred while checking sound bank files hatası

  "steamapps\common\Mount & Blade II Bannerlord\Sounds" klasörünü silip tekrar verify ettikten sonra deneyebilir misiniz?
 13. bFaceIII

  In Progress "the application faced a problem. we need to collect necessary files to fix this problem" hatası.

  save dosyası alamıyorum ki. uzun süredir oyuna girmiyordum. launcherda talesworlds logosu gözükürken atıyor oyundan direkt.
  Anladım. Paylaştığınız ID ye ait bir dump a ne yazık ki erişemiyorum. Yeni bir Crash ID paylaşmanız mümkün mü? Teşekkürler şimdiden.
 14. bFaceIII

  In Progress "the application faced a problem. we need to collect necessary files to fix this problem" hatası.

  Yukarıda upload diye başlayan sayfada upload ettim save dosyasını.
  Konu geliştiricilerimize iletildi. Paylaşım için teşekkürler!
 15. bFaceIII

  Resolved Komployu Durdur! Görevinde Sığınak Baskını Yaparken Çökme

  Bunu duyduğuma sevindim! Herhangi bir mod ya da hile kullanıyor musunuz? Sığınaklara alınacak maksimum asker sayısı oyun tarafından 10 ile sınırlandırılmış durumda. 100 asker ile hideout a nasıl girebildiğinizi incelemek gerekir. Save dosyanızı yine de gönderebilir misiniz? Teşekkürler.
Top Bottom