Recent content by bannerlordçıksınartık:(

1. bannerlordçıksınartık:(

Kusursuz stabiliteye sahip internetle rezalet ping değerleri

Oynadığım hiçbir oyunda, hiçbir şekilde internetimde yüksek ping ve hız düşüşü gibi problemler yok iken neden Bannerlord'un avrupa sunucularında 150 ping aldığımı, savaş devam ederken oynadığımız sunucunun sürekli patladığını ve yok olduğunu görüyorum? Boşuna mı para verdik arkadaşım size? Açık...
  2. bannerlordçıksınartık:(

Oyun Kasıyor yardım

işletim sistemi zaten belirli aralıklarda çöpleri temizler.. ama sen yinede öyle zannetmeye devam edebilirsin.. sana söylenecek söz yok..
    Ya güzel kardeşim bilmeden konuşuyorsun şurada. İşletim sisteminin temizlediği ram miktarı 300mb o da sana drop yedirtip 300mb kazandırtıyor bu programın kazandırdığı ise 10 katı. Karşında bilgisiz biri yok haberin olsun köküne kadar bilgisayarcıyım. Oyun 8gb ramin 8ini sonuna kadar dolduruyor ve drop yiyorsun işletim sistemi bu rami *temizleyemiyor*. Bu program ile fiziksel 7gb toplam ramimin oyunda tüm kullanımını 7den 4-3.5lara düşürüyorum. "Hiçbir fps kaybı olmadan" ve drop yemiyorum olay bu kadar basit onlar çöp değil çöp olsa sistem temizler gibi cümleler kurma artık kendin test et msi afterburner aç gpu cpu ram hdd kullanımlarını oyunda gözle ve sonucu gör
  3. bannerlordçıksınartık:(

Oyun Kasıyor yardım

Kanka harbi çok yardımın dokundu bende eskisi kadar drop yemiyorum bu uygulama sayesinde. Tam ayarlarını veririmisiniz size zahmet
    ben de hiçbir ayar tikli değil sadece arada ram dolunca alt tab yapıp temizle tuşuna basıyorum geri oyuna dönüyorum bu kadar zaten en iyisi de manuel yapmak hiç uğraşmak istemezsen options seçeneğinden %80 system cacheye tik at kendi temizlesin
  4. bannerlordçıksınartık:(

Oyun Kasıyor yardım

kanka çok sağol harbi sorun ram program bayağ işe yaradı ama 5 dk da bir optimize etiği için sıkıntılı manual 2 dk bir yapıyorum iyi oluyo bugün 8 gb ram daha aldım zaten istiyordum sebep oldu :grin:
    rica ederim ben de manuel yapıyorum 7gb ramle drop yemeden oyun oynuyorum bu olmasa hayatta oynayamam doluyor üstüne bir de cpu kullanımını azaltmak için nvidia ayarlarından çizilen grafiklerin belleğe atılmasını ultra yaptım daha hızlı doluyor ama fps artıyor sıkıntı yok :grin:
  5. bannerlordçıksınartık:(

Oyun Kasıyor yardım

hiç kendinize sormuyomusunuz peki bu memory cleaner 2-4 gb ramin temizlenmesi gerektiğini nasıl anlıyor (: mantık olarak bunu anlaması imkansız.. çünkü memory cleaner gibi programlar uygulamanın hiç bi zaman erişemiyceği verileri ramden temizlemek için yapılır.. eğer oyun o temizlenen verilere ihtiyaç duysaydı ne olurdu hiç düşündünüz mü? oyun bildiğin çökerdi.. demek ki ihtiyaç duymuyor yani onlar artık çöp.. peki nasıl bi çöp ki bu 2 gb dan büyük olabiliyor.. burdada bi mantık hatası var.. doğru mantık sanal bellek yoluyla ramden veri çıkarılması.. bu konular konuşulmadan 2-4 gb lık büyük bi verinin tek seferde temizlendiğini öne sürebiliyosunuz.. kalkı ki oyun her halükarda miktar olarak 8 gb ramden fazla kullanıyor.. bunuda sanal bellek sayesinde yapıyor.. memory cleaner sayesinde değil.. çünkü hiç bi program çıkıpda ramdeki bi verinin çöp olup olmadığına karar veremez.. sadece zaten çöp olanı temizliyebilir.. bunun kararını sadece oyun verebilir.. oyunun ihtiyaç duyup duymadığını oyun bi veriyi dispose etmişse program bunu çöp olarak görebilir.. dispose edilmemişse o veri hala kullanılacak demektir.. dispose programlamada elden çıkarmak demek.. yöntemin bütün kaynaklarını elden çıkarma anlamında.. yani oyun elden çıkarmadıkça memory cleaner bunu temizleyemez kardeşim.. dolayısıyla bu mantıkla baktığın zaman fazla gereksiz bi program haline gelir.. çünkü zaten ana tabakaya karışamıyor.. diyelim ana tabaka 7.8 gb veri kullanıyosa ve oyun bunlardan sadece 200 mb lık bi veriyi elden çıkarmışsa ki bu miktar gayet mantıklı bi miktar.. memory cleaner bu 200 mb lık veriyi temizlemek için kalkıp birde işlemci kullanacak.. işlemci o anda zaten darboğazdaysa bunu yaparken oyunda gecikme yaşanır..
    Kardeşim içi boş saçma tonla cümle yazmışsın. Oyunda bellek sızıntısı var, rami sürekli topluyor ve anormal ram ihtiyacı doğuyor bu ve bunun gibi programlar oyundaki bu sızıntıyı çözen tek yol. Gereksiz kullanılmayan rami sisteme geri kazandırıyorsun. Oyun bunu elden çıkarmadıkça memory cleaner bunu temizleyemez diyorsun yine saçmalıyorsun çünkü oyun çıkaramıyor sorunu bu. Rami sisteme geri kazandıramıyor yerine bu program altını çizerek söylüyorum temizliyor kazandırıyor gelip burada temizleyemez diye saçmalama çünkü haftalardır kendim kullanıyorum 7gb ramle her gün drop yemeden multi oynuyorsam bunun tek sebebi memory cleanerdir. Şahsen ben manuel temizliyorum. Karakter seçme ekranında temizleyip oyuna giriyorum ölünce tekrar temizliyorum gayet basit işlem yoksa bu program veya türevi bir program olmasa drop yemekten ben kafayı yerdim. Tekrar belirtiyorum sen saçma bir varsayımla konuşuyorsun ben haftaların deneyimiyle konuşuyorum hiçbir sıkıntı yok kardeşim yazın gayet boş ve program oyunun anormal ram ihtiyacına karşı çok iş yapıyor
  6. bannerlordçıksınartık:(

Düello serverları neden kilitli?

Duel sunucularının şifresi sadece Bannerlord'un alphasına katılan kişilere dağıtıldı. Paylaşımı yasak.
    Bannerlordun alphası yok ki? şifresi de forumda callum verdi zaten ben de biliyorum
  7. bannerlordçıksınartık:(

Oyun Kasıyor yardım

Merhaba arkadaşlar oyun garip şekilde kasıyor herşeyi en düşüğe çekiyorum kasıyor en yüksektete kasıyor ikisninde kasma derecesi aynı savaş alanında yoğnlukla kasıyor.
    sistem
    işlemci:ryzen 1500x
    ekran kartı:nvdia 1060 6 gb
    8gb 2400 mhz ram
    samsun m2 ssd ye krurulu
    oyunu warband yaptım en sonunda nvdia denetim masasından düşürdüm oyun üçi full kıstım ama düzelmiyor
    200 fps alırken birden 34 de düşüyo 60 çıkıyor saçma sapan şeyler
    Bunun tek sebebi raminin 8gb olması ve oyuna 8gb ramin yetmemesidir. Kesin çözümü de vardır Memory Cleaner indiriyorsun options sekmesinden sistem raminin %80i dolduğunda geri kazandıra tik atıyorsun otomatik dolduğunda temizliyor tek temizlemede 2-4gb rami sisteme geri kazandırabiliyor
  8. bannerlordçıksınartık:(

En çok neyin eksikliğini hissediyorsunuz?

Kesinlikle hikaye ve diyaloglar. Ben lord mu olmuşum ben çapulcu mu olmuşum ben kral mı olmuşum ne farkeder? herkes bana aynı davranıyor aynı hitap ediyor. Bu oyuna tonla diyalog ve eğlenceli görev eklenmeli. Diyaloglar zekice olmalı, yapay zeka beni ve rütbemi tanımalı, ona göre davranmalı
  9. bannerlordçıksınartık:(

Callum'un umut vaad eden sözleri

Bi düello modu da gelse fena olmaz
    adamlar seni duymuş getirdiler :grin:
  10. bannerlordçıksınartık:(

Oyunu açamıyorum kayıtlı oyunum devam etmiyor

bu durumda tek yapman gereken yeni gelecek güncelleme sürümünü yükledikten sonra save dosyanın açılıp açılmadığını tekrar denemek.
  11. bannerlordçıksınartık:(

Her güncelleme sonrası fps droplarının daha da artması

8gb ram drop yediriyor zaten. Bunun her güncellemeyle alakası yok. Ben de multi oyuncusuyum ve ramim 7gb olmasına rağmen hiç drop yemiyorum neden biliyor musun her ölüşümde veya bazen uzun süre hayatta kalıyorum bir köşeye çekilip alt tab yapıyorum memory cleaner programı var gereksiz rami sisteme kazandırıyor ram dolmuşken Clear System Cache butonuna bir defa basıyorum 3-3.5 gb gibi çok ciddi bir değeri sisteme geri veriyor ve hiçbir fps düşüşü de olmuyor ki buna da güvenerek çizilen işlemlerin cpu kullanımını azaltması için ram belleğe yüklenmesi seçeneğini seçtim nvidia denetim masasından yani üstüne bu da var bende ve drop yemiyorum sen de benim gibi yaparsan drop yemezsin olay gayet basit
  12. bannerlordçıksınartık:(

Yeni görevler

gelecek ama ne zaman yeni görevler eklenir bilmiyorum. Şu an buglar ve performans iyileştirmeleri için çalışmalar yoğunlukta
  13. bannerlordçıksınartık:(

İşlemci konusunda yardım gerekli

Çok saolasın.Sanırım alacağım ama hala bir soru var aklımda.Ryzen 4000 serisini beklemeli miyim? fiyat ya da daha iyisi olması konusunda.
    varsa bir ikinci el piyasasına bakmanı tavsiye ediyorum, bilgisayar işlemcileri bozulmaz denilecek derecede zor bozulan parçalardır ki bozulmuyorlar zaten bu yüzden bilgisayar işlemcisi için ikinci ele kesinlikle bakılmalı sen de bak belki önemli kar edersin paranın bir kısmı cebinde kalır. Eğer ikinci el bulamazsan/imkanın yoksa Ryzen 4000 serisini tabi ki beklemeni tavsiye ederim dolar 7ye vurmuş fiyatlar yükseldi ve ryzen 5 1500x seni biraz daha idare edebilir diye düşünüyorum
  14. bannerlordçıksınartık:(

Knk dediklerin az da olsa iyi geldi gibi ama çözemez tabiki tamamen.Bana 1000 kişilik test linki atar mısın ben bulamadım da.Ve 2 çekirdek farkı bannerlord'da değer mi gerçekten?Keşke bunları görebileceğimiz kaynaklar olsaydı.
    link burada hiç kasmıyor işlemcisi ryzen 5 3600x değil 3600 sürümü edit: tabi darboğaz var elbet ama ortada 1000 karakter var böyle bir durumda takılıp takılmamasına bakılması gerek çünkü bu çok extrem bir durum
    2.edit: ryzen 7 3700x 16 iş parçacığına sahip zaten o çok rahat besler darboğaz da yapmaz
  15. bannerlordçıksınartık:(

Knk dediklerin az da olsa iyi geldi gibi ama çözemez tabiki tamamen.Bana 1000 kişilik test linki atar mısın ben bulamadım da.Ve 2 çekirdek farkı bannerlord'da değer mi gerçekten?Keşke bunları görebileceğimiz kaynaklar olsaydı.
    onu 2 çekirdek olarak düşünmemelisin 6 fiziksel 6 sanal toplamda 12 iş parçacığı var şu an kullandığında ise 8 iş parçacığı var arada 4 iş parçacığı fark var bu ciddi bir değer ve üstüne bir de senin işlemcin 3.5ghz turbo boost ile 3.7ghz. Ryzen 5 3600x 3.8ghz turbo boost ile 4.4ghz, arada baya fark var yani
Back
Top Bottom