Recent content by ArgaKhan

1. ArgaKhan

Sancak Editörü

Ben o kodu kopyalayıp, oyunda bayrak editöründe yapıştırınca oyun hata verip kapanıyor. Oyunu GFN ile oynuyorum. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?
    Bilgisayarınızdan kopyaladığınız bir şeyi gfn ye yapıştıramıyorsunuz, ama eğer steam chatinden kendinize gönderir ve gfn den shift+tab ile o sohbeti açıp kodu kopyalarsanız yapıştırabilirsiniz oyuna. Muhtemelen GFN de başka bir şey kopyalı olduğundan onu oyuna yapıştırmayı deneyince crash yiyorsunuz.
  2. ArgaKhan

Neden kadın karakter ile evlilik yapamıyorum ?

Hocam Geforce NOW'da Shift + Tab tuşları ile Steam Overlay açılır, orada web tarayıcısı da var, herhangi dosya yükleme sitesini açar açmaya ama save dosyanı yüklemek istediğinde GeforceNOW'ın dosya sistemine erişim alabilir mi bilmiyorum fakat denemekten zarar gelmez.

---

Şaka maka GeForce NOW'da Founders hesabım vardı ama yatıyordu, telefondan denemiştim hoşuma gitmemişti performansı. Sayende bilgisayara da kurdum. İstediğim çoğu oyun olmasa da sırf SSD'de yer yok diye kurmadığım Witcher serisini görünce sevindim vallahi. Klavye mouse tepkileri biraz yavaş ama çevrimiçi oyun olmadığı için kurup denemeye değer.

Maalesef ulaşamadım dosyalara. İzin vermiyor. Ge force performansı da her halde internet hızıyla alakalı. Ben mesela R6 da oynuyorum 30ms ping oluyor. Tepki süresi olarak ta bir gecikme görmedim, ya da hissedemedim bilmiyorum.
  3. ArgaKhan

O zaman benim için imkansız oldu evlenmek. Sadece GeforceNow'dan oynuyorun oyunu. Save dosyasını atabilsem sana belki de o da imkansız.
  4. ArgaKhan

Tamam bu yönteme bakayım o zaman ben. Emeğine teşekkür ederim.
  5. ArgaKhan

Klan Banner Sorunu

Sanırım siteden kaynaklı. Sitede oluştururken mor ayarlamış olabilirsin.
  6. ArgaKhan

Hocam ben oyunun her safhasında denedim, açılıştaki karakter oluşturma ekranında bile doğru çalışıyor, bir yerde hata yapıyor olabilirsin. Kopyala yapıştır kısmına dikkat etmeni tavsiye ederim. Doğru kopyaladığına emin olmak için öncelik oyun haricinde başka bir yere yapıştır age="22" gördüğüne emin ol. Buna rağmen hala olmuyor dersen tekrar değerlendirelim problem ne olabilir diye.
    Söylediklerini harfiyen yaptım, tekrar tekrar denedim ama maalesef yine olmadı ya
  7. ArgaKhan

Merhaba arkadaşlar, Yaşı ilerlediği için evlenemeyen ama var olan kaydı da kaybetmek istemeyen/yeniden başlamak istemeyen için tavsiyem yaşınızı küçültün.
    22 en ideal yaş, 18'in aşağısında oyun çöküyor, 22'nin aşağısında dış görüntünüz değişiyor yüzünüz çocuk gibi ve tipiniz cılız oluyor.
    Yaş küçültmenin en kolay yolunu da anlatıyorum, fazla kimse bu kadar kolay yolu olduğunu bilmez mod kur vs der kıymetini bilin bunun. :smile: Uzun uzun yazacağım için zor sanmayın, herkes rahatça anlasın diye bu kadar detaylı yazıyorum.

1- Haritadayken V'ye basın facegen yani karakterinizi modifiye edebildiğiniz yüzünü değiştirebildiğiniz uygulama açılacak. (Varsayılan tuş V, değiştirmişseniz ne olduğuna menüden bakın.)

2- Bu uygulama açıkken klavyeden kopyala kısayoluna yani CTRL + C ye basın. Sonra masaüstüne dönüp bir metin dosyası açın (ya da direkt notepad vs açın) Verdiği kod aşağıdaki gibi bişe olacak:
    <BodyProperties version="4" age="30.57" weight="0.3" build="0.18" key="0000440013143002567677B74945B410887C8E868C68868974CB566D7A7878C800F34603FF67C64C00000000000000000000000000000F01000000007FFC1003" />

3- Yukarıda gördüğünüz gibi age="30.57" yazıyor. Bu benim karakterin yaşı arkadaşlar. Ben bunu age="22" olarak değiştiriyorum. Size de 22 tavsiye ederim genç olmak iyidir.
    Böylelikle yeni kod şu şekilde olacak:
    <BodyProperties version="4" age="22" weight="0.3" build="0.18" key="0000440013143002567677B74945B410887C8E868C68868974CB566D7A7878C800F34603FF67C64C00000000000000000000000000000F01000000007FFC1003" />

4- Şimdi bu değiştirdiğimiz yeni kodun tamamını seçiyoruz ve kopyalıyoruz. Sonra oyuna geri dönüyoruz. Oyunda hala modifiye ekranındaysanız yapmanız gereken tek şey yapıştır kısayolunu kullanmak yani CTRL + V ye basmak. Tebrikler artık karakteriniz 22 yaşında ama geri tuşuna basarsanız kaydetmez. Tamam diyin sonra Ansiklopediyi açıp kendi profilinizi kontrol edin.

5- Verdiğim kodu kullanıp benim karının ikizini yapmayın. :sneaky: (Çünkü cinsiyet değiştirmeye çalışınca oyun hata verip kapanır, profiliniz erkekse acaba bu arkadaş nasıl bir tip oluşturmuş diye kontrol etmek isterseniz haşırt olursunuz, aklınızda bulunsun.)

6- Foruma geri gelip bana teşekkür edin. :xf-tongue:

Önemli not: Kodda yaş dışında bir yere dokunursanız yapıştır dediğinizde oyununuz direkt hata verip kapanır, her ihtimale karşı bunu denemeden önce save yedeğinizi alın. Kodu bozmaz ve kendinizi 18 altı yapmazsanız %100 güvenlidir ve en basit yöntem budur. Diğer bütün yöntemler mod kurulmasını gerektirir (Developer Console veya Detailed Character Creations modları). Bu mesajın linkini paylaşarak başkalarına da yardımcı olmamı sağlayabilirsiniz. Herkese iyi oyunlar.

Edit: Bu postu paylaşmanız için link aşağıdadır. (Yeni kullanıcıyım forum izin verirse..)
    Denedim ama değişmiyor yaş aynı kalıyor, GeForce NOW'da oynadığım için olabilir mi acaba ?
  8. ArgaKhan

Acil Yardım Çocuğun Adı

Saçından anlamak sıkıntı biraz, benim karakterim uzun saçlıydı erkek çocukta uzun saçlı gözüktü, yana kısa saçlı kız çocukta kısa saçlı. Bunun için tek garanti yöntem var. Ansiklopediden kardeşlerden birine tıklarsan diğerinde "Kız Kardeş", ya da "Erkek Kardeş" yazıyor. Bu şekilde anlarsın.

İsim değiştirme olayı da bildiğim tek yöntem var o da, Çocuğun oldu bildirimini kapatmamak. Kapatmazsan tekrar tıklayıp tekrar isim verebilirsin.
  9. ArgaKhan

Bug mı yoksa yaştan dolayı mı gerçekten? Save boşa mı gidecek?
  10. ArgaKhan

Belli bi yaşı geçince evlenilmiyor diye yazmıştı birisi bir yerlerde. Onunla alakalı olabilir.
    37 yaşında karakterim.
  11. ArgaKhan

En başta lordlarlara konuştuğumda evlilik için olan soru seçeneği çıkıyordu ancak karakteri biraz daha geliştirip evleneyim düşüncesiyle seçmemiştim, şimdi ise kiminle konuşursam konuşayım evlilik yapmak için herhangi bi seçenek çıkmıyor bunun nedeni nedir ?
  12. ArgaKhan

Evlilikten Kız Çocuk Doğuyor mu?

Teşekkür ederim. Peki erkek mi kız mı olduğunu nasıl ayırt edeceğim? Klan sekmesindeki görünüşlerine göre mi?
    Ansiklopediden çocuklardan birine girin, Diğer kardeşlerinin üzerinde "Kız kardeş" ya da "Erkek kardeş" yazar. Garanti yöntem bu, başka yöntem bilmiyorum.
  13. ArgaKhan

Nasıl Krallık Kuracam??

Tek bir sürüm var onu indirdim
    Files menüsünün altında old files var. Orada sürümü 1.0.5a olanını indirebilirsin.
  14. ArgaKhan

Nasıl Krallık Kuracam??

sadece betada çalışır diyor ben betada değilim.
    Eğer oyun versionun 1.1.0 ise, modun 1.0.5a olanını indir.
  15. ArgaKhan

Nasıl Krallık Kuracam??

Sancağı verdiysen krallık kuramazsın, fakat bu konuda arkadaşımızın yaptığı bir mod var. Krallık kurmanı sağlıyor bu gibi durumlarda. İstersen incele: https://forums.taleworlds.com/index...d-İçin-mod-nasıl-yapılır.414592/#post-9376957
Back
Top Bottom