• The forum has been updated. For an explanation of some of the changes, head over here.

Recent content by Anoraks

 1. Anoraks

  Karakteristik Oyun Biçimleri ve Bazı görüşler

  Zaten oyunu eğlenceli yapan bu değil mi? Sandbox oyunda keşfetmek önemli, bu türde zaten yapımcı oyuncunun elinden tutmaz ki oyuncu kendi keşfetsin. Üzücü.
  Oyunun komplike ögeler içermesi elbette güzel olur ancak rol yapma ögeleri oldukça az hatta bu oyuna orta çağ rol yapma oyunu yerine kılıç kalkan simülator demeleri oldukça normal. Ha yine de şu hali de bence oldukça zevkli :smile:
 2. Anoraks

  Karakteristik Oyun Biçimleri ve Bazı görüşler

  1. ve 2. öneri cidden çok iyi olmuş, yapılabilir bence.
  Güncelleme ile gelmese bile modlama ile yapılabilir. Yani umarım :smile:
 3. Anoraks

  Karakteristik Oyun Biçimleri ve Bazı görüşler

  Merhabalar bu yazıda size kendi düşündüğüm birkaç fikri paylaşmak istiyorum. 1) Karakteristik görev alımı ; Karakter olarak eğer bir meslek yapıyorsak (Demircilik,tüccarlik vb.) aynı şekilde karakteristik ve mesleki görevlerin olması çok guzel olurdu. Örneğin yeni bir demirciyiz ve kentte bir...
 4. Anoraks

  Birlik hızı kısmındaki sürü eksisi yemek

  Eğer çok fazla at veya besi hayvanı alırsanız envanterinize, bunlar da sizi yavaşlatacaktır. Atıyorum sizin 20 adet piyade biriminiz olsun. Siz gidip de "Ne kadar at o kadar hız" diyip 100 tane at alırsanız, haliyle yavaşlarsınız. Onun yerine taşıdığınız yüklerin çokluğuna yetecek kadar yük beygiri, piyade sayınız kadar da fazladan at alırsanız hızınız olabilecek en yüksek hıza ulaşır. Yoksa oyun fazladan hayvanları, adamlarınız güdüyor varsayar; bu da sizi yavaşlatır.
  Teswkkur ederim iyi bir bilgi oldu
 5. Anoraks

  Birlik hızı kısmındaki sürü eksisi yemek

  Arkadaşlar bugün baya oynadim ama hızdan nerdeyse -4 sürü debuff yiyorum bunu nasıl ortadan kaldırabilirim ya da azaltabilir çünkü her birim benden çok daha hızlı katır ve yük beygir tonla var taşıma kapasitem de full değil yardımcı olursanız sevinirim.
 6. Anoraks

  Oyun Çıkmadan Ölüyor Mu?

  @Emre DANACI @Anoraks Optimizasyon konusunda söylediklerinize katılmıyorum. Dropları vs. çok yediğim doğrudur lakin sistemim çok düşük olmasına rağmen Single'da yüksek ayarlarda 40fps civarı alıyorum Multide en low'a çekiyorum. Evet oyun pek çok açıdan kötü, evet oyun aşırının da ötesi yavaş gelişiyor; ama Sezar'ın hakkını da Sezar'a vermek lazım. Optimizasyonu güzel kotarıyorlar evden çalışmalarına rağmen.
  Warband kitlesine gelince de gerçekten dediğiniz gibi olmuş. Geçen aylarda bir girmiştim yaş kitlesi büyük oranda küçülmüş. Hadi yaş neyse çocuk, tabi ki oyun oynayacak :grin: . Ama saygılı konuşma falan hiç yok! Bir de 10 yaşında çocuğun bana "Veled" demesi yok mu! Gerçekten komik ya :grin: . (Ki şunu da söylemek lazım: Warband'i ayakta tutan da büyük oranda Bannerlord'a geçmeyen klanlar. Zaman zaman bakıyorum halen turnuvalar falan devam ediyor Warband'de. Yani anlayacağınız aslında genel olarak seriyi ayakta tutan şey klanlar.)
  Valla sistemim normalde drop yememesi gereken bi sistem fakat baya da drop yiyor belki benim pc de sıkıntı vardır ya da şu 8 gb ram olayından dolayıdır. Yine de kaç gb yer kaplıyordu C: klasöründe, en azından oyunu oynayabilecek seviyeye gelene kadar (ram takviyesi ya da optimizasyon vb.) oyunu açmayacağım ama takipteyim buralarda olacağım :smile: Ve evet warband kitlesi oldukça kanser bi kitleye dönüşüyor ancak hala aralarda iyi güzel insanlar da var. Ara ara ben de warband giriyorum nabayım invasion modunu oynayınca insan kendine geliyor :grin:
 7. Anoraks

  Oyun Çıkmadan Ölüyor Mu?

  Oyunun hala drop yemesi, garip bir biçimde düşük ayarların orta ayarlardan daha kötü olması gibi sebeplerden ötürü bugün girdim ve oynayamadım. Kaç ay olmuş optimizasyon desen yok, yeni içerik desen yok, forumla ilgilenen desen yok, yok oğlu yok yani :sad: Tabi ki zor zamanlar bir çok oyun ertelendi ve bu corona döneminden etkilendi ama bari drop yemeyen bi bannerlord koy ki ortaya bırak 40 saat daha demircilik kasayım, 50 saat ticaret kasayım, gideyim 2 turnuva alayım, hatunlar ile kur yapayım. Maalesef şu andan itibaren oyun düzelene kadar bannerlord'u kütüphanemden siliyor ve düzeldiğinde tekrar oynamak için bekliyor olacağım. Umarım şu oyun güzel yerlere gelir de yine ilk günkü heyecanla indirir ve oynarım.
 8. Anoraks

  Hayaller...

  Yine iş modcu tayfaya kaldı mod tayfa inşallah şöyle güzel detaylı bi rpg modu yapar da rahat rahat oynarız yoksa oyun rpg değil at ve kılıç simulatör a dönüşebilir. Bi de şöyle gerçekten işletmeyi işlettiğimiz bi mod falan olsa malları nerden getridiğimizi seçsek müşterilerimizle ilgilensek arada çeteler baskın atsa biz de savunmaya çalışsak ya da bi adamımızı kolluk kuvvetlerine gönderirken biz de onları oyalasak sonra dükkanda küçük bi savaş olsa illegal işler olsa gizli tarikatlar olsa offf offf çok mu şey istiyorum ben :sad:
 9. Anoraks

  Hayaller...

  Eğer kral ya da lord olursak halkın arasında kılık değiştirerek girmek ve halkın benim ve krallığım hakkında ne düşündüklerini öğrenmek isterdim açıkcası. Eğer bana laf eden olursa da alırdım kellesini mis gibi :grin:
 10. Anoraks

  Yeni ve farklı bir konuyu alan multi sistemi

  Senin bahsettiğin aslında M&B Online oluyor.Olmasını isterdim tabi daha sınırsız daha detaylı bir map ilk olurdu herhalde realist ortaçağ online oyun herhalde. @dijiTurk beyimin dediği gibi birde şehirden şehire kendimiz veya grubumuzla gitsek at sürerek ne online olur. :iamamoron:
  Oh oh keşke olsa da saatlerce oynasak tadından yenmez :grin: Ama olmayacak bir şeye de inanmanın pek bir alemi yok maalesef. Belki 5 10 yıl sonra gelişen teknoloji ile beraber oyunun mp kısmı daha çok rpg öğesi içerir. Özelikle de oyunun tam sürümü çıktığında bir Persistent Kingdoms modu türevi tüm rpgciler için bulunmaz hint kumaşı olur diye düşünüyorum :smile:
 11. Anoraks

  Yeni ve farklı bir konuyu alan multi sistemi

  Uzun zamandır foruma girmiyordum. Biraz okuyayım neler olmuş diye dedim sonradan aklımda taslak olarak bir multiplayer modu geldi. Şimdilik ad bulamadığım için Karakter Modu diye bahsedeceğim. Karakter modunda tıpkı singleplayer gibi bir karakter açıp, kültürünü ve yeteneklerini seçip, sonra...
 12. Anoraks

  Yetkililer Lütfen Şu Oyuna El Atın

  Herkes eskiden ne olursa olsun çıksın artık şu oyun oynarız falan diyordu şimdi o tayfa herkesi eleştirir olmuş. Ayrıca arkadaşın dediği gibi zilyon defa açıldı şu konu ve eleştrinin hala ülkemizde negatif yönde olduğunu sanan insanlar var.Bu yüzden de eleştiri yapıyorum diye avunuyorlar...
 13. Anoraks

  Demircilik Tüyolar

  Üst tier itemleri açmak imkansız neredeyse. Demirciliği sırf efsanevi bir item dövmek ve kendi kılıcımın hikayesini yaratmak için geliştirdim ama olmadı be ismail abi :/
  O Thamaske Çeliği ile çift elli efsanevi bir kılıç üretilecek! (Bu hızda parça açılırsa zilyon yıl sonra :smile: )
 14. Anoraks

  Demircilik Tüyolar

  -Ben de bir ara çok uğraştım demircilikle ama uğraştığına değmiyor aslında. Dünyanın parasını harcıyorsun ahşapa ve beklemesi de cabası. Yine de 200 e kadar yükselttim fakat asıl sıkıntı parça açamamakta. Çok kaliteli silahlar eritmek gerekiyor ki parçalar hızlı açılsın.
  -Bir de eritme yaparken yeni parça açılması için şansını %100 arttıran bir perk var onu seçmek yararlı olabiliyor bunun için ama o zamanda seviye atlaması zorlaşıyor ilk başta. Çünkü eritme işleminde daha iyi exp veriyor.
  -Kılıç oluştururken de parça açılıyor ve bunu %100 arttıran bir perk var. Yine bunun yerine çelik ve iyi çelik üretimini de açabiliyoruz. Çelik, iyi çelik ve thamaskene çeliği üretmek çok iyi exp getiriyor. Kılıç üretmekten daha iyi. Demircilik seviyesi 150 civarına geldikten sonra silah yapmak da çok iyi exp vermeye başlıyor çünkü ne kadar zorluğu yüksek silah yaparsannız o kadar yüksek exp alıyorsunuz.
  -20 tane basit kılıç eritince bir parça açılıyorsa 2 tane kaliteli kılıç eritince de bir parça açılabiliyor. Aynısı silah oluşturuken de gerekli.
  -En son dayanamadım artık ve hile ile demirciliği 300 yapıp efsane kılıçlar ürettim. Hem çok para ediyor hem de marketlerde bulabileceğinizden daha iyi oluyor kesinlkle.
  -Yine söylüyorum en büyük zorluğu seviye atlamak değil, istediğin parçaları açamamak maalesef.
  Benim de tecrübelerim bunlar. Amelelik resmen :smile:
  Ben şu ana kadar kendi çabamla 260'ları gördüm ve late game de harika silahlar üretip birsilahla nerdeyse tüm ticari eşyaları alabiliyorum üstüne bana para ödüyorlar :smile: Ama şu parça açılması konusu gerçekten çok can yakıcı bir durum keşke biraz düzeltilse...
 15. Anoraks

  Demircilik Tüyolar

  oyunun sonlarına yaklaştım haritanın %90 ı bende ve diyebilirimki paranın hiçbir esprisi kalmıyor en pahalı zırhları en pahalı kılıçları aldım.. demircilik için birçok şehirde sırf eritmek için kılıçları vs aldım erittim ancak demircilikte çok ama çok fazla eksik var ... misal bazı parçalar dünyayı eritseniz açılmıyor belki binlerce silah erittim ama hala açılmamış birsürü parça var, ve bu erittiğim parçalar ucuz kılıçlar değil dediğim gibi şehirlerden aldığım bütün silahları erittim .. ayrıca kılıcı dövebilmek için zorluğunun yetmesi gerekmiyor çok üst seviye bir zorlukta bile olsa dövebiliyorsunuz sanırım tek etkisi stat lar biraz düşebiliyor..ama hakkını yememek lazım kendinize yapacağınız iyi bir kılıç oyunda satın alacağınız en iyi kılıçtan daha iyi oluyor.. ben henüz istediğim kılıcı yapamadım malum parçalar açılmadı ona rağmen yaptığım kılıç en iyisi diyebilirim
  Parayı fakire fukaraya dağıtmak lazım :smile: Ama parça konusunda evet bir yerden sonra parça açılıyor ama genelde 1. seviye dandik parçalar oluyor.
Top Bottom