Recent content by alpaguthan

1. alpaguthan

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

tam olarak ne oluyor anlamadım
  2. alpaguthan

Epic Games'ten Bannerlord alınır mı?

Steam'dekinin aynısı. Sadece platformun adı Steam değil, Epic Games

o kadar basit değil. epic games'de henüz atölye kısmı yok. oyun yarın bugün tam sürüme geçse steam'de bizler atölyeden direk modlara ulaşırken ve otomatik güncelleme ile ekstra hiç bir şey yapmamıza gerek kalmazken epic games'den alanlar tek tek uğraşmak zorunda kalacaklar. ayrıca steam gerçekten sosyal medya gibi her şey çok aktif ama epic games'in steam gibi olması için en az 2-3 senesi var.
  3. alpaguthan

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Steamdb güncelleme gelmiş !
    ufak bir şeydir
  4. alpaguthan

Bebe Ruhi'nin Maceraları.

kelleci enis aaa pardon bebe ruhi'nin maceralarını merakla bekliyoruz :dddddddd
  5. alpaguthan

@alpaguthan Dostum normalde yazmış olduğun üsluptan rahatsız olduğum için sana cevap yazmamam lazım ama kendimi ifade etmem gerektiğini düşündüm. Uzun uzun bu üslubunu değiştirmen gerektiğini falan açıklamıcam kendini ifade edebiliyorsun ve belli ki böyle ifade etmeyi seçmişsin. Saygı duyarım.
    Eğer aktardığın gibi benim paylaştığım videolarda, Enis Kirazoğlu'nun yaptığı videolardan herhangi bir alıntı veya kopya yaptığımı düşünüyorsan bunun nerede olduğunu söylemeni rica edicem. Özellikle ''ulan adam ne yaptıysa aynısını yapmışsın.'' kısmını açıklarsan çok sevinirim. Tarz elbette ki benzeyebilir. Bunu anlayabilirim. Youtube'da sadece Enis Kirazoğlu değil bir çok insan bu tarzda videolar yapıyor. Bunu söylemek açıkçası bana şey gibi geliyor. Tüm Role Play yapan insanlar aslında ilk defa Role Play yapan insandan bunu çaldı.
    Ayrıca evet Ekşisözlük'te ve Donanımhaber'de de paylaştım. Bunun neresinin komik olduğunu anlayamadım. Burada paylaşırken de söyledim ''Videolarımı paylaşabileceğim ve fikir alabileceğim bir yer yok.'' diye. Sonuçta hiçbirimizin arkasında koca koca sponsorlar ya da büyük Youtube kanalları yok. Amatör bir girişim

bak kardeşim bak güzel kardeşim sen güzel bir kardeşe benziyorsun. özellikle "ulan adam ne yaptıysa aynısını yapmışsın" kısmını açıklayayım da birazcık sevin. enis kirazoğlu'nun anlatım tarzını falan geçtim orayı zaten tamamen çalmışsın da gidip yoldaşlarıyla konuşmasından hatta yoldaşlarıyla konuşma üslubuna kadar çalmışsın be kardeşim. öyle böyle bi çalma değil yani. bak esinlenip farklı bir şey yaparsın anlarım çünkü youtube sonsuz içerik üretebileceğin bir yer değil. esinlenmeler gayet doğal. benim takıldığım nokta birebir kopyalaman.

ayrıca gidip her türlü mecrada paylaşma kısmın tamamen benim şahsi gıcık olduğum bir şey. yüzsüzlük gibi geliyor. yaparsın yapmazsın orası ayrı çünkü benim şahsi görüşüm o

edit: videoya bir daha baktım. enis kirazoğlu'nun kullandığı sancak rengine kadar araklamışsın akjhdaskjhdsad şaka gibi
  6. alpaguthan

bal gibi enes kirazoğlu'ndan çalmışsın. hani fikir alıp esinlensen başka bir şey yapsan eyvallah. ulan adam ne yaptıysa aynısını yapmışsın. bi de gidip ekşisözlük'te de paylaşmışsın :d
  7. alpaguthan

Yaşlanma ve Karakter Ölümü

Suikast derken?

bazı lordlar suikastten ölebiliyor ama bunu sadece ansiklopediden görebiliyoruz
  8. alpaguthan

Ölümü etkinleştir dediğin yaşlanma mı oluyor orayı bende anlamadım

ben öyle biliyorum. ölümü etkinleştirmek, lordların yaşlanarak ölmesini, suikaste uğramasını, leydilerin doğumda ölmesini ve infazları sağlıyor
  9. alpaguthan

sefer ayalarından ölümü etkileştirdin mi?
  10. alpaguthan

Eski Oyunlardaki Özellikler

- Krallıklarda Mareşal olup ordu kurma yetkisi almak.
  11. alpaguthan

Krallığın Ta Ortasına İşgale Gitmek

Artık cidden çıldırıcam. Bir krallık, başka bir krallığın kalesine,şehrine veya asla ulaşmaması gereken bir yere kadar elini kolunu sallaya sallaya gidiyor, kuşatma yapıyor ve üstüne işgal ediyor. sınır mınır hak getire. herkes kafasına göre bir yeri işgal ediyor. Yani artık bunun toparlanması...
  12. alpaguthan

Lordların Anlamsız Ayrılığı

niyee lan niyeee ? herkes yapar dedim hurunag abim yapmaz dedim.

benzer sorunları ben de yaşıyorum malesef
  13. alpaguthan

Nord Krallığı Severlere Bir Soru

Bildiğiniz gibi Warband'daki Nord Krallığı birebir Viking kültürünü yansıtıyordu. Viking kültürünü severler mutlaka benim gibi Sturgia'ya bulaşmıştır. Ama nedense Sturgia krallığı, hem Nordların, hem de Vaegir'lerin ataları diye geçmesine rağmen, asker yapısıyla daha çok Vaegir gibi geldi bana. Nord'daki Viking tadını tam anlamıyla alamadım bu krallıktan. Buram buram "Ben Slav krallığıyım" diye bağırıyor.

Benim gibi düşünenler var mı? Bu konuda önerileriniz ne olur, krallık tam versiyon çıkmadan önce elden geçirilmeli mi sizce?

açıkcası bana Vikingler daha çok Batanyalılar olarak geliyor
  14. alpaguthan

Mevcut Campaign'inizden Görüntüler

Karakhuzait

Katafrakt

Büyük Vlandia Ordusu

çok sağolasın kardeşim
  15. alpaguthan

Mevcut Campaign'inizden Görüntüler

Kuman Maskeli bir asker vardı. Bulabilirsem, atarım.

olur çok teşekkürler
Back
Top Bottom