Recent content by Afrandez

1. Afrandez

Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

İnce'nin parti kurmasının CHP'yi çok parçalayabilecek olduğunu sanmıyorum; çünkü kendisi yıllar önceki o tanınmış çizgisinden neredeyse Tayyip çizgisine doğru kayıyor. Yeni parti kurması o kadar bölmez sanırım, ama başarılı olacağına da pek ihtimal vermem
  2. Afrandez

Yaz Lakırtısı

Şu malum ses tonlu elemanların bir şeyler hakkındaki "bilgi" videolarından rahatsız olan tek ben miyim? Aptalca geliyor
  3. Afrandez

Yaz Lakırtısı

Valla bu forumu forum yapan üç kişi var bildiğim; Cioss, ErkutErdem ve Erozbey. Bir aktif Cioss kaldı bunlar arasında, o da giderse kargoyla helva yollarım artık
  4. Afrandez

Yaz Lakırtısı

Bak bu olabilir
  5. Afrandez

Yaz Lakırtısı

İşte kalanlara ne olduğunu soruyoruz
  6. Afrandez

Yaz Lakırtısı

Reddit'te Taleworlds falan varsa belki millet oraya kaydı, bilmiyorum
  7. Afrandez

Yaz Lakırtısı

Siyasi yönü sanırım Pontus oluyor :shifty:
  8. Afrandez

Yaz Lakırtısı

Spor mu yoksa normal şehir mi?
  9. Afrandez

Öz Türkçe

Latince de saf değil; Antik Elen dilinden aldığı bir sürü kelime var ki bu kelimeler Latinceden diğer Avrupa dillerine geçti zaten
  10. Afrandez

Öz Türkçe

Avrupa genelinde aşırı sağcı hareketler mevcut zaten, mesela Almanya'daki AfD ve Yunanistan'daki Hrisi Avgi(Altın Şafak) bu kategorilere giren siyasi partiler, ama bunların ortak noktası noktası göçmen karşıtlığı ve bildiğim kadarıyla dillerle pek bir alakaları yok. Bir de Türkiye'nin aksine...
  11. Afrandez

Yaz Lakırtısı

O zaman 1945'e gidiyorum, orada bulamazsam yoktur demektir
  12. Afrandez

Öz Türkçe

Linguist değilim, ama gene de bildiğim kadarını cevaplayayım: 1, 2: Kültürler arası etkileşimlerin tamamen engellenmesi gerekir, aksi durumda saflığını kaybeden bir daha saf olamaz. 3: Yorum yapmıyorum 4: ? 5: Bunu anlamadım, yabancı kelime denilen şey o dile sonradan girmiş kelimedir 6: Hayır...
  13. Afrandez

Yaz Lakırtısı

1943 senesi mi yani?
  14. Afrandez

İşte bu da sorunun diğer bir boyutu ya, daha kötü işte. Anlatamazsın. Hele anlamak istemiyorsa hiç bir mümkünatı yok. Halktan kaçabilen kaçıyor, kalanlar da bir şekilde yaşamaya devam ediyor. Mutlularsa bir şey demem, ayrı konu, ama değillerse bir şeyler yapmalarının gerekli olduğunun farkına...
  15. Afrandez

Günaydın. Türkiye'nin politik anlamda en büyük ve belirgin sorunu ülkede doğru düzgün bir muhalefet olmaması zaten. Partiler çöp, öne çıkan sözde "muhalif kişilikler" de her türlü bir falso veriyor; şimdi saymayayım. Gerçekten muhaliflik yapanlar da zaten ya bir şekilde içeri alınıyor, ya da...