Recent content by 3k.1907

1. 3k.1907

Bu Oyunda Late Game Yok!

Atıyorum bir lordu infaz ettik, bunun intikamını güden birileri işin arkasından çıktığında oyuncu da bir derinlik hissiyle karşılaşacaktır. Aklıma Nemesis sistemi geliyor, doğrudan bir alakası yok ama dinamik bir sistemin oyuna yaptığı katkı açısından bence iyi bir örnek. Ama zahmetli.
    Bilemiyorum altan. Aklıma gelenler bunlar, diplomasi vs. zaten oyunun her döneminde olması gerekenler. Her halükarda zor iş.
    Mesela bu çok iyi bir fikir..

Bizim elimizde Kral yada Lord olduktan sonra yapabileceğimiz bir ekstra yok.
    Kral olarak en çok yapacağımız şeyler; diplomasi,yönetim,yargı.
    Kral olunca da verin oraya lordlar arası kavgayı, krallıktan ayrılmadan yapılan bir iç savaşı, darbe, hazine seferi...

Lord olunca köylülerin davalarını görsek, yargılasak mesela ? K.C. Deliverance'de vardı.
  2. 3k.1907

1000 Kişiyle 100 Kişilik Şehri Alamayan Monchug!

Bu bir sorun değil ki kuşatma aracı yok doğru dürüst.
  3. 3k.1907

Clanlar milyonlarca altın istiyor

Bu konuda malesef dinamizm yok oyunda.
    Sahada da çözülmüyor malesef. Elimde 9 tane Kuzarit tutsağı var ve savaş konusunda çok öndeyiz ama gelip bana yalvarmaları gerekirken yada barış için para teklif etmeleri gerekirken ben yalvarıyorum. O halde bile barış için bile çok çılgın rakamlar istiyorlar.

Birde kale içerisnde üç tane asker var ve 350 kişi ile kuşatmaya gitmişim, adamlarla görüşme yapamıyorum.
    Teslim olun seçeneği yok illa saldırmak zorundayım.
  4. 3k.1907

Roleplay Önerisi

Kalradyanın Robin Hood'u ol. Sadece köylü görevleri yap sürekli baskın yemiş köylülere yardım et gerekirse herkezle düşman ol. Kur bi grup okçu takımı millete bela ol.
    Bu oyunu (Bannerlord) özellikle bu yüzden çok hevesli beklemiştim, gerçekten seçtiğimiz yolda yürüyebilelim diye ama hikayeyi anca kafanda yazıyorsun.
    Köylülerle aranı 100 yapınca bile bir etkisi olmuyor ama RPG işte... Kendince...
  5. 3k.1907

Mod'suz ve Cheat'sız tüm Kalradia nasıl ele geçirilir ?

Kalradyaya plütokrasi getiren adam.. Helal olsun sana
  6. 3k.1907

demircide yapılabilecek en iyi silah

ben en güçlü olanı istiyorum
    bende...
  7. 3k.1907

Kalelerin ve Şehirlerin İşlevsiz Olması

Bu durum Bannerlord'dan beklentiniz kısmında konuşuluyordu yıllar önce.. Yapımcıların pek bakmamış olduğunu anlayabiliriz sanırım bu yolla.
    Kale alıyoruz ama bir önemi yok. Adamlar yanından gelip geçiyor hatta bütün krallığı gezip hangi kaleler uygunsa onları seçip seçip alıyor.

Ayrıca Daha ilk çıktığı hafta bu konuda gelip foruma hatta steame ağladım.
    Kale içinde ki 1000 Askerim, Kuşatma yapan 1500 kişilik orduya kaybetti... Şok oldum 1 hafta uğraşmıştım o 1000 adamı toplamak için.

Benimde önerim; Sonsuz döngüde askere ulaşmak yerine oyunda kontrol edilebilir bir popülasyon olsun. Düşmana ağır bi zayiat verince ben dinlenerek canımı düzeltene kadar adam yine aynı sayıda askerle gelip kapıma dayanıyor. 2 günde bir her köyde 8/10 adam birikirse olmaz. Olay adam kesme simulasyonuna dönüyor işte. Ekonomik bir sınır yok, YZ'nin para sıkıntısı çekmeme avantajı var. dıdısının dıdısı lordlar bazen yanında en elitinden 50 adam dolaştırıyor.
  8. 3k.1907

Kervanlar sürekli zarar ediyor

Amacım para kazanmaktan ziyade ordumun masraflarını karşılaması ve şehir alana kadar az az para biriktirmesi. 4 kervan ile günlük 200 dinar getirse yetecek bana. 50 kişilik son seviye süvarilerden oluşan bir ordum var. 200 kişilik ordulara kafa göz dalıyorum. Şu anlık tek amacım bu küçük bir ordu ile ortalığı kasıp kavurmak. Ama bunu devam ettirebilmem için para lazım.
    Bi tüccar gibi düşün aga. Herkesle barış halinde ol. Bir süre şahsen de ticaret yap takıl sağda solda ciddi paralar kazanıyorsun belli bir zaman sonra. Biriktirirsin fazlasıyla :grin:
  9. 3k.1907

Oyunu oynamayı imkansız kılan buglar ve döngüler

Harfiyen bende katılıyorum. Vallahi savaşmaktan bıktım usandım, artık gücüm kalmadı ayıptır söylemesi Kraldan daha çok bi orspu olduk. Bi onun esiriyiz bi bunun.
    Warbandda hep şikayet ediyordum Kale ve Şehirlerde olmak, buralara hakim olmak avantajdır. İçinde 200 askeri olan bi kaleyi 300-400 adamla almazsın. 1/10 oranda bile bir kaleyi ele geçirmek kolay olmaması gerekiyor ama benim nerdeyse hepsi elit askerlerden oluşan 400 kişilik Şehrim 550 kişiyle fethedildi. O garnizonu toplayana kadar götüm koltuğa yapışmıştı..

Bu durum olduğu sürece tabiki harita renkten renge girer.
  10. 3k.1907

In Progress Key hala gelmedi

Arkadaşlar forumda hiç denk gelmedim ama dün öğlen saatlerinde oyunu Website üzerinden oyunu satın aldım ama hala Steam kodu veya farklı bir bilgi / mail gelmedi. Anladığım kadarıyla bir tek ben yaşadım bu sorunu. Supporta mail attım ama 36 saat geçmiş olmasına rağmen henüz ne destek ekibinden...
  11. 3k.1907

Mount&Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Çok da üstüne düşmeye gerek yok ya yaparlar bir şekilde. Bizim zamanımızda köylerden kaleye yürünmüyordu yada köylüler lordlar gibi ustaca kılıç sallıyordu düzeltmişler falan deriz artık oğullarımıza...
  12. 3k.1907

Bannerlord için öneriler

Bence Oyun çıksın...

10 Yıl boyunca öneri toplamayı düşünüyorsanız o ayrı...
  13. 3k.1907

Bannerlord için öneriler

kaleler yolun kontrolünü sağlasın. öyle el sallayarak düşman kalesinin dibinden geçmeyelim-geçmesinler.
  14. 3k.1907

Mount&Blade II: Bannerlord | Developer Blog 10!

Şimdi ben buraya nerde kaldı yeter artık yazıcam bi kaç arkadaş çıkıp:
    Sen yap oynayalım
    Sanamı soracaklar
    Begenmiyorsan bekleme vs vs cvp vericekler.. peşinen söyleyeyim size ne birader!!! siz sözcüsü müsünüz firmanın? ben buraya şikayetimi yazıyorum.. Duyurudan sonra warband bıraktım. DAO 2 DAO inqusition cıktı witcher 2 cıktı 3 geliyor. 3 yılda 10 blog beni tatmin etmiyor. şu ana kadar çoktan gameplay gormemiz lazımdı..
    2015  çok sağlam oyunlar geliyor eğer beklentimiz 2012 standartında olacaksa e bi zahmet alalım artık.
  15. 3k.1907

Bannerlord için öneriler

çok rpg oynadım ama hiç denk gelmedim. oyun türk tarihini yansıtmıyor sonuçta:
    Knight - Baron - Kont - Lord - Dük şeklinde gerçekle baglantılı siyasi bi yükseliş olursa çok daha gerçekçi olacagını düşünüyorum. Soylu seçip şovalye başlasakta belli bi seviyeye gelmeden toprak kazanamaz askerler gibi...
    Yada Dük olduktan sonra kralıgın tahtında hak idda edebilirsin falan falan :grin:
Back
Top Bottom