Recent content by Çâler-i Cedd

1. Çâler-i Cedd

Anketörlük ve Benzer Gelir Kaynakları

Teşekkür ederim fakat o tarz sitelere güvenmiyorum hem benim istediğim bilgisayarda oturup anket doldurduğumuz siteler değil
    Dışarıdaki insanlarla anket yaparak para kazanmak
  2. Çâler-i Cedd

Anketörlük ve Benzer Gelir Kaynakları

Kırklarelinde üniversite okuyorum ve aileme çok fazla yük olmaktansa kendi harçlığımı anketör olarak veya benzer işlerle çıkarabilirim diye düşündüm tabi bir kaç sorun var; İnternette gördüğüm iş ilanlarının geneli istanbul, izmir, ankara gibi büyük şehirlere özel Kırklarelinde de işveren bulma...
  3. Çâler-i Cedd

Okul Meseleleri

bizim hoca pazartesi kitapsız geleni derse almayacam dedi  :meh:
  4. Çâler-i Cedd

Mühendisler ve Mühendis adayları

Beni de yazılım mühendisi adayı olarak ekler misin

Yazılım Mühendisliğinden kısaca bahsetmek gerekirse;

Yazılım Nedir ?
    Yazılım elektronik bir sistemin donanım hariç tüm parçalarıdır. Başka bir deyişle elektronik sistemlerin ruhudur.

Yazılım Mühendisleri Ne İş Yapar ?
    Sanıldığının aksine yazılım mühendisleri kodları yazan kişiler değillerdir. Kod yazan kişiler programcılardır. Yazılım mühendisleri şirketlerde yazılım geliştirme ekiplerinde yönetici olarak görev alırlar. Ortaya konulan işten sorumlu olan kişilerdir. Bu yüzden çok iyi kod yazan herkesin yazılım mühendisi olamayacağı gibi, çok az kod bilgisi olan biri yazılım mühendisi olabilmektedir. Yazılım mühendislerinin eğitimleri kodlamadan çok zaman ve iş yönetimiyle ilgilidir. Tabi bu demek değildir ki yazılım mühendisleri ekip veya şirket olmadan çalışamazlar. Yazılım mühendislerinin tek ihtiyacı bilgisayardır. ( Tabi tek kişi çalışmak ekibe göre çok daha zordur. )

Yazılım Mühendisleri Hangi İş Alanlarında Çalışabilir ?
    Sağlıktan otomotive, havacılıktan inşaata kısaca bilgisayar kullanılan her alanda yazılım mühendislerine ihtiyaç vardır.

Hangi Devlet Üniversitelerinde Yazılım Mühendisliği Bölümü Var ?
    Celal Bayar Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Fırat Üniversitesi
  5. Çâler-i Cedd

İlişki Konusu - "Seviyosan bence git konuş abi"

Aslında artık pek ümidim de kalmadı. Söyliyim en azından içimde kalmasın diyorum da hemen sonra ya seneye bu bölgeye gelirse diye düşünüp vazgeçiyorum. Biraz önce facede dolaşırken bi geo sorusu gördüm oradan geldi yine aklıma ( Geo en sevdiği dersti )
  6. Çâler-i Cedd

İlişki Konusu - "Seviyosan bence git konuş abi"

10. sınıftan beri bi kızdan hoşlanıyorum. Açıldım açılacam derken 12. sınıf oldum. Başka şehre gidince unuturum zaten diyerek yine açılmadım. Üniversite için Kırklareli'ne geldim. Kız mimarlık istiyordu olmayınca seneye bırakmaya karar vermiş. Yani şuan kız Tokat'ta, ben Kırklareli'ndeyim. Birkaç haftadır nedense kız aklımdan çıkmıyor. Sizce hislerimi söyliyim mi yoksa üniversite için bu bölgeye gelmesini mi bekliyim ( Hedefi Çanakkale veya İstanbul ) ya da birkaç ay belki unuturum diye kendime süre mi tanıyim

Çok zayıfım ( 49 kilo ). O yüzden de ters yanıt alırım diye de korkmuyor değilim. Ayrıca kızla çok aşırı samimi olduğumuz söylenemez. Sınıf arkadaşıydık işte. Bir arkadaşım da uyuma bahanesiyle seni kesiyordu diyor ama sırf bana gaz vermek için midir yoksa doğru mudur bilemem.
  7. Çâler-i Cedd

Okul Meseleleri

Sertity said:
    Edebiyat dersi için şiir ezberleyip fon müziği bulacakmısız. Beyler sizce hangisi guzel olur.

bizim müzik dersine bi ara edebiyat hocası giriyordu
    müzik performans için aynı şeyi söylemişti
    Mevlana'nın Etme şiiri ve Sen Yoktun Sultanım Fon Müziğini kullanmıştım
  8. Çâler-i Cedd

Supremacy 1914 | Web tabanlı strateji oyunu

Romanya ve Sırbistanı alırsam en azından sizin gücünüze ulaşırım diye düşündüm fakat Romanya'ya savaş açtığım anda 3 tane şehir alabilirsin dediler
    bu gidişle zaten pek faydam dokunmazdı o yüzden oyunu bırakma kararı aldım
    dün büyük ihtimalle oyuna girmedim bugün veya yarın inaktif olurum ondan sonra atabilirsiniz
  9. Çâler-i Cedd

Ainulindalë said:
    Gazetede filan yazmıyor hiç, romanya'nın sana casus attığı. Hadi yazsa, amenna lakin bu da saçma oluyor bir bakıma. Ülkelerin amaçları ne kadar toprak ele kazandırabilir olmamalı koalisyonumu nasıl kazandırabilirim olmalı. Çünkü karşınızda sıradan ai'ler yok; size büyük zarar verecek olan ai'ler var.

Olay Romanya'nın casus atması değil ki. 24 Haziranda 2 casus petrollerimi çalmıştı. Ben de onlar üzerinden rp yaptım. Aynı casusların bir sonraki gün saygı yürüyüşünde ortaya çıktığını ve birini yakalayıp konuşturduğumu söyledim. Hem amacım tüm dünyayı ele geçirmek değil ki en azından sizin şehir sayınıza ulaşsam yeterli. Şuan kaynakların yarısı üretilmiyor
  10. Çâler-i Cedd

Aklımda başka bir şeyler vardı. Siz casus atınca bi işe yarasınlar dedim. Hem daha nasıl bir rp yapabilirim ki. En azından
    sebepsiz yere gemimi bombaladılar yazmadım
  11. Çâler-i Cedd

Fox Mulder said:
    Saldırma sende Alla Alla politik savaş diye bir şey var.  :roll:

Ayro makaleye iki satır yazı yazdı diye bir haftalık rpyi siliyim. O da güzelmiş

Ainulindalë said:
    Zaten karşındaki elite ai, bir saldırmayı dene istersen  :razz:

Elit te olsa asker sayısı belli
  12. Çâler-i Cedd

saldırdığım ilk devleti korumaya aldı
    şimdi ben oraya saldırsam dünya savaşını başlatmakla suçlanacağım yine değil mi  :meh:
  13. Çâler-i Cedd

Bence de uzatırsak daha iyi olur
    50-60 askerle savaşmak yerine 400-500 asker+gemi+uçak+obüs+tankla savaşmak daha iyi olur  :grin:
  14. Çâler-i Cedd

zaten çok az kaynak geliyor onda da gözünüz mü var  :meh:
Back
Top Bottom