Mount & Blade:Warband (Bannerlord Modu)

Users who are viewing this thread

Karsontr

Regular
(Modu bilgisayarımda ki bir problemden dolayı geliştirmeyi durdurmuştum. Şimdi tekrardan geliştirmeye devam ediyorum)

Arkadaşlar merhaba. Bir modlama yapmaya giriştim. Modlamaya başlarken modlama ve kodlama hakkında hiç bir bilgim yoktu. Sadece warband native ve diplomacy 4.litdum modlarını oynamış birisiyim. Bannerlord'u bir kaç kez oynama şansım oldu ama kendi bilgisayarım gerçekten kötü olduğu için (warband'de siegelerde 5fps'ye kadar düşüş oluyor.) Bannerlord'u sürekli oynayamadım.

Oyundan hevesimi alamadığım için benim gibi olanlar ve Bannerlord'u hiç oynamamış olanlar için warbande Bannerlord'u mümkün olabildiği kadar eklemeye çalışıyorum. Bir nebzede olsa Bannerlord havası vermek için bu modu tasarlamaya karar verdim. Modlamayı, kodlamayı ve modellemyi taleworlds forumdaki derslerden öğrendim. Tabiki belli bı seviyede. Eklemek istediğim çoğu şeyi yetersiz bilgimden dolayı ekleyemiyorum ve çoğu şey derslerde mevcut değil. Mod şu anda bitmedi ve eksiği çok. Ama şu ana kadar katılmayı paylaşmak istedim. Bu modu şu anda tek yapıyorum. Başlayalı yaklaşık 3 hafta oldu. Yardımcı varsa olmak isteyenler çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler.

(Ufak tefek yazım hataları düzeltilebilir.)

Krallık Kralları ve Kraliçeleri:

İmparatoriçe Rhagaea:

6ajDF.jpg

İmparator Lucon :

5PIEb.jpg

İmparator Garios :

SjVgI.jpg

Monchug Han:

6QU3W.jpg

Kral Raganvad :
wQaOQ.jpg

Kral Derthert
_2hYu.jpg

Kral Caladog :

Caladog için bir saç modeli eklemeyi düşünüyorum. Çok benzemedi çünkü.

6YUce.jpg

Sultan Unqid:
qp_wG.jpg

İmparatorluk Lordları:

Her İmparatorlukta 20 Lord mevcut. Görünümleri şimdilik aynı. Tek tek değiştiricem.

ZDd2Z.jpg

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- ----------------------------------------
Güncelleme Notları Buradan Sonradır

Harita: Harita devasa derecede büyütüldü ve genişletildi. Bu sayede oyun deneyimi güzelleştirilmiş olacak. Eski harita çok sıkışık ve dardı. Ayrıca eski haritaya göre daha fazla detaylandırma yapıldı.

wBGux.jpg

UM1AP.jpg

b2nHC.jpg

St3u7.jpg

gAfd8.jpg

tqYU3.jpg

NWo6l.jpg

rktbZ.jpg

PjEIB.jpg

Gxiaj.jpg

_hjsZ.jpg

WgYQo.jpg

FKHvq.jpg

lSlXr.jpg

FvNpM.jpg

rKgHr.jpg

vHzy2.jpg

KNtSu.jpg

5vRKa.jpg

j6A0O.jpg

Han Animasyonları: Handa oturanlar ve bir şeyler için npc'ler eklendi. Şimdilik iki tip npc mevcut aseraylı ve kuzaitli npc'ler her krallık kültürüne göre npc eklenecek.

nL-Xj.jpg

fH2Wv.jpg

Askeri Birlikler:Her krallığın kendi askerleri ve asker ağaçları olacak. İmparatorlukların asker ağaçlarının %90'ı bitirildi ve oyuna eklendi. Aşağıdaki fotoğraflar sadece İmparatorluk Lejyonerine giden geliştirmeleri gösteriyor. Diğer birimlerin fotoğrafını koymayı gerekli görmedim.

Kc06t.jpg

A4G-g.jpg

4eFOq.jpg

9xZpI.jpg

AJ1uw.jpg

(Sadece İmparatorluk Lejyonerlerinden oluşan bir Ordu)
KJxgG.jpg

vFBH2.jpg

eFC8a.jpg

Yükleme Ekranları:
hMfN5.png

GsxQO.png

QChtH.png

Yapay Zeka ve Formasyonlar: Oyuna native'den daha iyi ve gelişmiş yapay zeka entegre edildi. Ayrıca askerleri yeni düzene sokabileceksiniz. Düzenler şimdilik; Kıdem sırası, kalkan duvar, kare düzeni ve kama düzeni olarak 4 tanedir. Bu sayının ileride arttırılması hedefleniyor.

Kaplamalar: Kaplamalar diploması 4.Litdum modun kaplamaları ile değiştirildi. Modu yayınlamadan önce litdum'a kullanıp kullanmayacağımı soracağım şu an sadece test için entegre ettim.

Zırh, silah, kıyafet çeşitliliği: Oyuna 20 den fazla zırh, kıyafet, kask ve silah eklendi. Bunlar çeşitli modlardan karma yapılarak eklendi. Devamıda gelecek. Ayrıca bannerlorddaki bir çok zırh modellenmiştir.

Baş Kesme: Oyuna baş kesme eklendi.

Savaş İyileştirmeleri: Haritada bir savaş gördüğünüzde artık iki taraftan istediğinize yardım edebileceksiniz.

Savaş AI geliştirmesi: Savaşta askerler tekme atabiliyor.

Kalkanla Vurma: Kalkanla vurma eklenmiştir.

Menüler: Oyun başlangıcına bannerlorddakine benzer bir krallık seçme menüsü eklendi.

Müzikler: Bannerlord müziklerinin bir kısmı eklendi. Zamanlar tamamen eklenecek.

Last edited:
Hocam heyecanlandım modu dört gözle bekliyorum

Sizin gibilerin desteklenmesi gerek.

Bu arada modun linkini yakında paylaşırsan sevinirim.

Last edited:
Hocam heyecanlandım modu dört gözle bekliyorum

Sizin gibilerin desteklenmesi gerekiyor kesinlikle!

Bu arada modun linkini yakında paylaşırsan sevinirim.
Teşekkür ederim hocam. Elimden geldiğince bişeyler eklemeye çalışıyorum. Umarım tecrübeli ve bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olurlar. Bazı yerlerde takılıyorum o yüzden aksayabiliyor. Moda elle tutulur güzel özellikler ekledikten sonra linkini hemen atacağım. Bu şekilde atarsam klasik native'nin sadece daha fazla yerleşkeli ve farklı haritalı hali olur nerdeyse.

Teşekkür ederim hocam. Elimden geldiğince bişeyler eklemeye çalışıyorum. Umarım tecrübeli ve bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olurlar. Bazı yerlerde takılıyorum o yüzden aksayabiliyor. Moda elle tutulur güzel özellikler ekledikten sonra linkini hemen atacağım. Bu şekilde atarsam klasik native'nin sadece daha fazla yerleşkeli ve farklı haritalı hali olur nerdeyse.
Hocam birde bir önerim var oyunda ana menüde ve yüklenme ekranının sol üst kısmında mount and blade warband yazıyor onu bannerlord olarak değiştirirsen daha güzel olur diye düşünüyorum.

Hocam birde bir önerim var oyunu ana menüde ve yükleme ekranının sol üst kısmında mount and blade warband yazıyor onu bannerlord olarak değiştirirsen daha güzel olur diye düşünüyorum.
Hocam ufak detayları halledeceğim onlar çok sıkıntı değil.

Hocam Bannerwar Adlı moddan daha iyi olacağından eminim çünkü Bannerwar modunda Adamlar heryerden kaldırmışlar web sitelerinde bile yok indirme linkleri kaldırılmış

Hocam aradan 4-5 ay geçmiş mod ne durumda 1 aydır falan bekliyorum hesabım olmadığı için mesaj yazamıyordum sırf bunu yazmak için hesap açtım :smile:
Hocam modu birkaç gün önce geliştirmeyi bıraktım ama daha iyi bir haberim var. BannerWar adlı bir mod var benim modumu BannerWar modu ile birleştirdik. Bu sayede çok daha iyi bir Bannerlord modu çıkacak ortaya. BannerWar modunun discord sunucusuna gelebilirsin. Sunucuda İnterpol Hamsi adındaki kullanıcı benim.

Hocam modu birkaç gün önce geliştirmeyi bıraktım ama daha iyi bir haberim var. BannerWar adlı bir mod var benim modumu BannerWar modu ile birleştirdik. Bu sayede çok daha iyi bir Bannerlord modu çıkacak ortaya. BannerWar modunun discord sunucusuna gelebilirsin. Sunucuda İnterpol Hamsi adındaki kullanıcı benim.
Hocam internetten youtubedan discorddan baktımda bannerwar sunucusunu bulamadım link atabilirmisin

hocam ekleyebiyorsanız kralın yerine geçme olayı ekleyin mesela batanyanın kralını bir şekilde öldürüp yerine geçebilelim

Back
Top Bottom