[WT6T-4] // Turnuva Başladı !!!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Video çeken arkadaşların maç videolarını forumda yayınlamasını istiyorum - Eğer biz communitysek bu videoları sadece turnuva yöneticisi değil bizimde görmemiz gerekir. Halen daha videoların neden forumda yayınlatılmadığını anlamış değilim - Oyun içi konuşma varsa editten kıs sesini at. Teşekkürler - İyi turnuvalar :smile:

Öncelikle tekrardan merhaba, forumda sergilemiş olduğum davranışlarımdan dolayı özür diliyorum ancak belirtmek isterimki hakkımda söylenenler ve çekilen videoların kanıt niteliğinde kullanılmasını doğru bulmuyorum. Yine de, her halükarda TR Community’sine zarar verdiysem, yanlış davranışlarım olduysa Community’den özür diliyorum. Takımımız turnuvaya alınırsa bütün oynadığımız turnuva maçlarını video kaydına alıp turnuva yetkililerine göndereceğim.

Öncelikle tekrardan merhaba, forumda sergilemiş olduğum davranışlarımdan dolayı özür diliyorum ancak belirtmek isterimki hakkımda söylenenler ve çekilen videoların kanıt niteliğinde kullanılmasını doğru bulmuyorum. Yine de, her halükarda TR Community’sine zarar verdiysem, yanlış davranışlarım olduysa Community’den özür diliyorum. Takımımız turnuvaya alınırsa bütün oynadığımız turnuva maçlarını video kaydına alıp turnuva yetkililerine göndereceğim.
Gördüğün gibi bazı şeyler aslında o kadar zor değilmiş.. Dilediğin özür benden veya bir başkasından değil Türk komünitesindendir. Bunun farkında olman da bir şey. Bu erdemi gösterdiğin için tebrik ederim.
Takım Adı: Spartans
Takım Tagı: Spartans
Takım Sancağı
İletişim Bilgileri:
https://steamcommunity.com/profiles/76561198841680892
Oyuncu isimleri ve ID'leri:
Ottoman: 1859693
Alcott: 2917086
Njord: 486864
Ren: 3135384
Aule: 4073389
Apollon: 5629925
Tefeci: 4519697
BlackMortis: 4138358
Getright: 5157308

Kuralları okudunuz mu ve kabul ediyor musunuz?: Evet
Takım başvurusu kabul edildi. Ottoman ve Apollon adlı oyuncuların kayıt alacakları videoların nasıl ve ne zaman içerisinde yapılması için bana steam,taleworlds,discord gibi yerlerden ulaşırlarsa bilgilendirebileyim. Böylelikle takım sayısı 10 a ulaştı. Turnuvanın başlaması için son 2 takım başvurusunu bekliyoruz. Son tarih 25 Aralık !!!

Takım Başvurusu

Takım Adı: Veterans
Takım Tagı: tst_
Takım Sancağı : -
İletişim Bilgileri: bAydeniz#6064

5269305 - bAydo
4875867 - fuatavni
2687424 - Abu
5358206 - zodan
713495 - sevketsureyya
712783 - Willes
38460 - s2k_kesis
3208508 - ADORA
1653627 - SSS

Last edited:
Takım Başvurusu

Takım Adı: Veteranlar

5269305 - bAydo
1395461 - Ariana Venti
4875867 - yurthaus
2687424 - Abu
5358206 - zodan
3661988 - Sigferd
713495 - sevketsureyya
712783 - Willes
38460 - s2k_kesis
1653627 - SSS
2976033 - Victoria_Legory

başvuru bitiş tarihine kadar kadroda düzenleme yapacağım iyi forumlar
BEBEKLERİM :love::love:

10- Maçlarda glitch yapılması yasaktır. Glitch yapan takım oynanan round'u kaybetmiş sayılır.
11- Glitch yapılması/zannedilmesi durumunda, o an ekran görüntüsü alınarak hakeme rapor edilmelidir.

Bu kurallardaki "glitch" olayının tam olarak ne anlama geldiğinin kurallara yazılması tarafindayım, geçen turnuvada olduğu gibi bazı tatsızlıklara sebebiyet verebiliyor. Sonuçta eğer bir kurala göre bu glitch'in cezası varsa, aynı şekilde kuralların glitch'in ne olduğu ve nelerin glitch kapsamına dahil olduğunu belirtmesi gerekir diye düşünüyorum.

Takım Başvurusu
Takım Adı:The Sun
Takım Tagı: Sun_
Takım Sancağı:
İletişim Bilgileri: bigo - Kaltahar
bigo 3475788
Kaltahar 1000117
Cattie 662910/1126654
Toro 998205
Cerci 3683617
FranzJoseph 2317327
Flagellum dei 3958907
t34 4537218
Kabul edildi.
Takım Başvurusu

Takım Adı: Veteranlar

5269305 - bAydo
1395461 - Ariana Venti
4875867 - yurthaus
2687424 - Abu
5358206 - zodan
3661988 - Sigferd
713495 - sevketsureyya
712783 - Willes
38460 - s2k_kesis
1653627 - SSS
2976033 - Victoria_Legory

başvuru bitiş tarihine kadar kadroda düzenleme yapacağım iyi forumlar
Eğer takım kadronuzu 9 oyuncuya düşürürseniz kabul edilecek ve turnuva başlatılacaktır.
Video çeken arkadaşların maç videolarını forumda yayınlamasını istiyorum - Eğer biz communitysek bu videoları sadece turnuva yöneticisi değil bizimde görmemiz gerekir. Halen daha videoların neden forumda yayınlatılmadığını anlamış değilim - Oyun içi konuşma varsa editten kıs sesini at. Teşekkürler - İyi turnuvalar :smile:
Kayıt alması gereken oyuncular bugüne kadar maç kayıtlarını hep bana özelden ulaştırdılar ve bundan sonra da böyle devam edecek. Eğer oyuncular kendi insiyatiflerine almak isterse forumda paylaşabilirler.
10- Maçlarda glitch yapılması yasaktır. Glitch yapan takım oynanan round'u kaybetmiş sayılır.
11- Glitch yapılması/zannedilmesi durumunda, o an ekran görüntüsü alınarak hakeme rapor edilmelidir.

Bu kurallardaki "glitch" olayının tam olarak ne anlama geldiğinin kurallara yazılması tarafindayım, geçen turnuvada olduğu gibi bazı tatsızlıklara sebebiyet verebiliyor. Sonuçta eğer bir kurala göre bu glitch'in cezası varsa, aynı şekilde kuralların glitch'in ne olduğu ve nelerin glitch kapsamına dahil olduğunu belirtmesi gerekir diye düşünüyorum.
Daha önce yaşanan şeyler oyunun bilindik glitchleriydi ama gerçekten bunun tartışmasını başlatırsak bu konuda çok fazla fikir oluşacak ve insanlar her şeyin yasaklanmasını talep edecek. En basitinden son turnuva da yaşanan glitchi bir çoğunuz hatırlıyordur. Maç sırasında izleyicide bulunan takım oyuncularından birisi rakip takım veya kendi takımına gir çık yaparak info alabilir veya aktarabilir bu yüzden yasaktır. Bunun cezası da glitchin yapıldığı ellerin karşı tarafa verilmesi demektir. Bir attan başka bir ata binme bugu, duvar içinden kafayı eğerek duvar arkasını görme bugu, yerden daha iyi oku alarak üstüne kendi okunu tamamlama bugu gibi bir çok şey sayabilirim ama bunlar alışılagelmiş şeyler olduğu için bir anda bunları yasaklayarak bunun gözetimini yapacak durumda değilim ve neredeyse 2022 yılının sonuna geldik artık böyle şeylerin tartışılmaması gerektiği kanaatindeyim. Bu sebeple kısaca şöyle ekliyeyim: Maç içerisinde yaşanan glitch veya kural ihlali olarak gördüğünüz şeyleri kayıt veya ekran görüntüsü alarak adminlere ulaştırırsanız gerekli kararı admin uygulayacaktır fakat maç içerisindeyken şikayette bulunmanızın anlamı yok çünkü maç oynanırken herhangi bir ceza uygulanması söz konusu değildir. Umarım bunlar yeterli ve açıklayıcı olmuştur.

Takım Adı:Rangers of Ithilien
Takım Tagı:Ithilien
Takım Sancağı-
İletişim Bilgileri:https://steamcommunity.com/id/tombix41/
Cerci 3683617
FranzJoseph 2317327
Flagellum dei 3958907
t34 4537218
Lizarazu 2827417
216 39604
traktördelisi 3480930

Kuralları okudunuz mu ve kabul ediyor musunuz?:Evet

Last edited:
Kabul edildi.

Eğer takım kadronuzu 9 oyuncuya düşürürseniz kabul edilecek ve turnuva başlatılacaktır.

Kayıt alması gereken oyuncular bugüne kadar maç kayıtlarını hep bana özelden ulaştırdılar ve bundan sonra da böyle devam edecek. Eğer oyuncular kendi insiyatiflerine almak isterse forumda paylaşabilirler.

Daha önce yaşanan şeyler oyunun bilindik glitchleriydi ama gerçekten bunun tartışmasını başlatırsak bu konuda çok fazla fikir oluşacak ve insanlar her şeyin yasaklanmasını talep edecek. En basitinden son turnuva da yaşanan glitchi bir çoğunuz hatırlıyordur. Maç sırasında izleyicide bulunan takım oyuncularından birisi rakip takım veya kendi takımına gir çık yaparak info alabilir veya aktarabilir bu yüzden yasaktır. Bunun cezası da glitchin yapıldığı ellerin karşı tarafa verilmesi demektir. Bir attan başka bir ata binme bugu, duvar içinden kafayı eğerek duvar arkasını görme bugu, yerden daha iyi oku alarak üstüne kendi okunu tamamlama bugu gibi bir çok şey sayabilirim ama bunlar alışılagelmiş şeyler olduğu için bir anda bunları yasaklayarak bunun gözetimini yapacak durumda değilim ve neredeyse 2022 yılının sonuna geldik artık böyle şeylerin tartışılmaması gerektiği kanaatindeyim. Bu sebeple kısaca şöyle ekliyeyim: Maç içerisinde yaşanan glitch veya kural ihlali olarak gördüğünüz şeyleri kayıt veya ekran görüntüsü alarak adminlere ulaştırırsanız gerekli kararı admin uygulayacaktır fakat maç içerisindeyken şikayette bulunmanızın anlamı yok çünkü maç oynanırken herhangi bir ceza uygulanması söz konusu değildir. Umarım bunlar yeterli ve açıklayıcı olmuştur.
takim başvurusunu geri çekiyoruz , kurmayacağım

Takım Adı:Rangers of Ithilien
Takım Tagı:Ithilien
Takım Sancağı-
İletişim Bilgileri:https://steamcommunity.com/id/tombix41/
Cerci 3683617
FranzJoseph 2317327
Flagellum dei 3958907
t34 4537218
Bleda eklenecek
Aerat 1568616

Kuralları okudunuz mu ve kabul ediyor musunuz?:Evet
Kabul edildi. Eksik GUID'leri doldurursunuz. Son başvuru tarihine kadar bekletilecek konu. Turnuvaya yeni haftada başlanacak hem belki yeni takım başvuruları gelir ve 16 takımı bulabiliriz. Turnuva sunucuları konusunda soranlar var buradan yazayım. Henüz sunucular için VDS kiralamadım çünkü destekte bulunacağını söyleyen insanlar oldu onlardan haber bekliyorum. Bu konuda eğer sunucu desteği yapmak isteyen başkaları da varsa bana özelden ulaşabilir.
takim başvurusunu geri çekiyoruz , kurmayacağım
Takımınızın başvurusu silindi.

aldığım dönütlerden yola çıkarak neredeyse bütün takımlar sayının artmasını istiyor
9 değil de 10 bile yapsan işine gelir herkesin

Kadro sınırı konusunda net bir açıklama yapmıştım. Önceki sayfalara bakarak yazdıklarımı okuyabilirsiniz. Son kez tekrar ediyorum kadro sınırı 6 as 3 yedek şeklinde kalacaktır. Bir daha bu konu hakkında yapılan yorumlar dikkate alınmayacaktır.

Kadro sınırı hakkında konuşacağımıza takım sayısını yeterli sayıya ulaştırsak daha mantıklı gibi. Eskiden de kadro sınırı vardı ve ana kadroda yer alamayanlar kendi takımlarını kurup oynuyorlardı. Kendi takımlarınızı kurmak için oynadığınız takım lideriyle kavgalı olmanız gerekmiyor ki görüyorsunuz hala yeterli takım yok. Oynamak isteyen oyuncular bu şekilde bir topluluk kurmaya da çalışabilirler. Turnuvanın amacı bir takımda yedek olmak yerine oynayarak zevk almak olmalı. Zaten çok kasıntı bir turnuva olabileceğini sanmıyorum o yüzden oynayabileceğiniz takımlara girin ve 2022 model Warband turnuvasının keyfini çıkarmaya çalışın.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom