Tarafımca görülen ve düzeltilmesi gereken şeyler.

Users who are viewing this thread

Hideout temizlendikten sonra en sonda harami başı ve adamlarının yürüyerek gelme animasyonu biraz çirkin kalmış.
Beş kardeş gibi aynı senkronda gelmelerini yanlış buldum ve animasyonun kalitesinin düşük olduğunu gördüm.
Tarafların askerleri düello esnasında hadi koçum vur koçum hareketleri yapabilirler mesela. Kazanınca sevinir, kaybedince çöker elini
yüzünü kapatırlar ne biliyim.

Mesela en son olarak okla harami indirdin diyelim, cutscene girip son boss yürüyerek geliyor ben haramilerle düello yapmam diyorsun elinde ok kalmış. Adam sana iki buçuk metre mesafeden girişmeye başlıyor o dalgınlığı atıp el çabukluğu yapmaya çalışmak, hızlıca melee geçişi yapmak adamı darlıyor, sen ayılıp silah seçene kadar adam sana kombo yapmış oluyor bile.

Burada karşımdakine "düello müello yok" demeden önce kapışacağım silahı seçebilmem lazım. Bir şekilde diyalog ekranında mouse scroll ile melee yada istenen başka silaha geçiş yapabilmek şart. Bir de mesela çok dipdibe başlıyoruz, taraflar kavgadan önce birbirini tartacak kadar aralarına mesafe koyar burada çok yakın bir başlangıç olmuş. Belki belli bir daire alan içinde kapışabiliriz, daire dışında beş saniye duran ölür.

Bow, Crossbow, Shield, Armor crafting yok, bir çok şeyi yaparken bunları es geçmek bir eksiklik.

Yerden item almak inanılmaz zor! Alt ile highlight edebiliyoruz ama nedense yere bakarken crosshair görünmüyor ve silah düşünce
item üstüne kürsörü denk getirmek inanılmaz zor.. Bazen kılıç yere düşüyor ve beş kişi dalarken kılıca bir türlü denk getiremiyorum.

Haritada sürekli bandit kovalamanın yanında başka şeyler de yapabilmeliyiz. Quest türleri de az görünüyor. Oyun grafiksel olarak güzelleşmiş
bazı mekanikler güzel cilalanmış, kesinlikle çok daha iyi olmuş ama üstüne az şey konmuş gibi. Haritada mesela random event yok.
Bir yerden geçerken birinin kervana kurtlar saldırsa onu kurtarsak? Scouting seviyesi yüksek ise haritadan geçerken birinin sakladığı yada
düşürdüğü bir şeyi tespit etsek? Hiç havadan para bulma yok.

Belki haritada rastgele çıkan cevher olur, altın, gümüş, demir gibi şeyler olur ve kazabiliriz? Belki hırsızlık yada belli kişiye karşı suikast görevleri olur? Sivil giyim kuşamı assassin outfit yaparak düşman merkezine sızabiliriz? Lord öldürebilir yada düşman kalesinde zindandan esir kaçırabiliriz?

One Handed dual melee yapamıyoruz. İki tane düz kılıç kullanabilmeliyiz bence, bu ciddi eksiklik ezelden beri devam ediyor.

Spy bul, Karavanıma eşlik et, Adıma turnuvaya katıl.. Bir de şey var, artizanlar tüccarlar ile çalışmalıymış, kaçak bir mal taşıyacaksın
quest kabul ediyorsun hemen dibinde tüccar bitiyor ne saçma? Nasıl yani işin gücün yok kapı arkasında insanları mı
dinliyorsun? Alıyorum malı ama birden tüccar atlayıp bu yasal değil falan.. 329 Serserilik yeteneğim var ama kaçak iş yapamıyorum?

Oyunu beğendim ve satın da aldım yalnız eskisinin üstüne gameplay olarak çok da çıkmamış bir yazılım gördüm.

İyi şeylerden biri yemeğin bozulmadığını görmek güzel mesela, bir de karşılıklı pazarlık diyaloglarında hemen negatif bir kayıp yaşamamak.

Last edited:
Burada karşımdakine "düello müello yok" demeden önce kapışacağım silahı seçebilmem lazım demişsin kesinlikle katılıyorum. Özellikle kuşatma savaş veya bir şehirde dolaşırken vs karakterimizin her biri için ayrı envanteri olması lazım. Mesela ben savaşlarda kargı kalkan ve kılıç kullanırken kuşatmalarda kılıç yay kalkan kullanıyorum bunları sürekli değiştirmek çok zor oluyor özellikle envanterde satılacak eşyalar birikmiş ve bizim kılıcımız aralarında kaybolmuşsa. Kilitleme özelliği işe yaramıyor ama her duruma ayrı ayrı hatta birden fazla envanter düzeni koyulsa ve bunları önceden belirlesek güzel olur.

abdulham-edit.gif

akıllarınca dalga geçiyorlar işte. Ekipten değillerde forum eskileri gibi bir şeyler sanırım.
Yıllarca yapılan önerilerin hiç umursanmamasına ve foruma yeni gelenlerin bir hevesle -ilk zamanlar bizim de olduğumuz gibi- tavsiyeler vermesine bir tepki sadece. Geliştiricilerin umrunda olması için çok çaba sarf ettik yıllarca. Kimse ile dalga geçtiğimiz yok kişi kendinden bilirmiş işi. Bilip bilmeden insanları töhmet altında bırakma sorunun varsa özelden yaz. Yoksa kendince çıkarımda bulunma.

Bana belli başlı cevaplar verdiler, gördüğüm eksikliği resimli attım ve duruma göre bir şeyler yazdılar.

Zaten her istediğimizi de yapacak değiller. Ben de sektörden biriyim, Olcay, Emrullah, Eren vs bu arkadaşları tanıyorum ve o yüzden sordum.

Bir de her istediğimizi yapacak değiller, Oyuna 270 lira verdim ama hiç söylenmiyorum sizler gibi.

Oyun eksik ve yüzeysel kalıyor. Önerilerimizi görmezden geliyorlar, sen de gelmiş söylenmeyin diyorsun o zaman 2 yıldır erken erişimden tam sürüme kadar bi cacık yapsalardı erken erişim öncesini saymıyorum bile. Yıllardır geldikleri nokta ve eksiklik, oyunun sığ kalmasını bu insanlar çok uzun zamandır dile getiriyor. Ancak ipleyen veya birazcık çabalayan yok gibi görünüyor.

abi biz yeniden buradayız demeleri için eğlenceli görevler eklemeleri gerekli. bu oyuna 20-30 adet görev çeşitliliği eklenirse ( oyun başı için 2-3 yeter. oyun ortası çok önemli çünkü bir süre sonra hay kervan pususuna başlayacağım , banane chaikand'ta fazla fiyatlandırılmış hammaddelerden vs diyebiliyorsun. ) ayrıca şu anki görevler gerçekten yapmamamız için konulmuş gibi. ekibin en sıkıcı elemanı mı seçti bu görevleri nedir ya.

Yıllarca yapılan önerilerin hiç umursanmamasına ve foruma yeni gelenlerin bir hevesle -ilk zamanlar bizim de olduğumuz gibi- tavsiyeler vermesine bir tepki sadece. Geliştiricilerin umrunda olması için çok çaba sarf ettik yıllarca. Kimse ile dalga geçtiğimiz yok kişi kendinden bilirmiş işi. Bilip bilmeden insanları töhmet altında bırakma sorunun varsa özelden yaz. Yoksa kendince çıkarımda bulunma.
+100000. @Mergen70 Konu dalga geçmek ise bu kendimiz ile oluyor. Arkadaşımızın yazdıklarını okuduğumuzda kendimizi görüyoruz sadece ve bu üzüntü veriyor.
Kırılacak bir heves daha....
Arkadaşlar niye söyleniyorsunuz adamlar yol yaptı köprü yapt... pardon o başkasıydı.
Pek fark yok aslında :grin:

Aklınca laf sokmaya çalışıyor işte
Sen tepkini sadece bir tane gülen adamın gifini koyarak koyarsan herkes her çıkarımda bulunur. Sonra yanlış anlaşıldığın için kimseyi hatalı görmeye hakkın yok. Kardeşim biz bir sürü şeyi yıllardır belirtiyoruz hiçbir anlamda geliştirmediler sen burada yenisin herhalde boşuna çok da heveslenme geliştiricilerin bizim düşüncelerimize dikkat ettiği falan yok desen, karşındaki insanı en azından ciddiye aldığını burdaki herkes görür, kimse de sana bir şey demez. Laubali bir şekilde gif atıyorsun sonra da töhmet altında bırakma bilmem ne.

Sen tepkini sadece bir tane gülen adamın gifini koyarak koyarsan herkes her çıkarımda bulunur. Sonra yanlış anlaşıldığın için kimseyi hatalı görmeye hakkın yok. Kardeşim biz bir sürü şeyi yıllardır belirtiyoruz hiçbir anlamda geliştirmediler sen burada yenisin herhalde boşuna çok da heveslenme geliştiricilerin bizim düşüncelerimize dikkat ettiği falan yok desen, karşındaki insanı en azından ciddiye aldığını burdaki herkes görür, kimse de sana bir şey demez. Laubali bir şekilde gif atıyorsun sonra da töhmet altında bırakma bilmem ne.
giphy50b6fe36c89b7875.gif

Sen tepkini sadece bir tane gülen adamın gifini koyarak koyarsan herkes her çıkarımda bulunur.
Gülen adam değil ağlayan adam gifi o. Gifin ne anlama geldiğini anlayamayan insana her şeyi tane tane açıklamak gibi bir huyum yok. Gifin neyi temsil ettiğini ayırt edemediğin ve dalga geçerek gülmek olarak algıladığın için doğal olarak sana laubalilik olarak gelmiş. Burada problem benim ne anlattiğimda değil senin ne kadarını anlayabildiğinde. Kusura bakma 5 yaşındaki çocuğun ayırt edebileceği şeyi doğru anlayabil diye 50 60 kelimelik cümle kuramayacağım.

Gülen adam değil ağlayan adam gifi o. Gifin ne anlama geldiğini anlayamayan insana her şeyi tane tane açıklamak gibi bir huyum yok. Gifin neyi temsil ettiğini ayırt edemediğin ve dalga geçerek gülmek olarak algıladığın için doğal olarak sana laubalilik olarak gelmiş. Burada problem benim ne anlattiğimda değil senin ne kadarını anlayabildiğinde. Kusura bakma 5 yaşındaki çocuğun ayırt edebileceği şeyi doğru anlayabil diye 50 60 kelimelik cümle kuramayacağım.
gifin içeriğinin çok da bir önemi yok adamın hem güldüğünün sonra da ağladığının farkındayım. Laubalilik olan şey kendi kendine eğleniyor olman. Senin için anlam ifade eden o gif postu yazan adam için bir şey ifade etmiyor. Sen kendini sonraki postlarında açıklayana kadar da o adam senin niyetini, ne demek istediğini anlamamıştı. Yani laubalilik senin adamın postuna gelip kendi çapında eğlenmen oluyor. Hayır kendi çapında eğleniyorsan eğlen de, sonrasında herkes başka bir anlam çıkartınca agresifleşeceksen, en baştan kendini düzgün ifade edeceksin.

Sen kendini sonraki postlarında açıklayana kadar da o adam senin niyetini, ne demek istediğini anlamamıştı.
Yok dostum o kapasite bir tek sende var. Bu forumda muhatap olduğum insanların ekseriyeti okuduğunu doğru bir şekilde anlama potansiyeline sahip.

Sen şuradan başla bitirince haber ver devamını atarım:

Bu forumda muhatap olduğum insanların ekseriyeti okuduğunu doğru bir şekilde anlama potansiyeline sahip.
Zaten kendi kendine eğleniyorsun derken ben de tam olarak bunu kastetmiştim. Adamın postunun altında forumdaki zihniyete şov yapıyorsun. Arkadaşın "akıllarınca dalga geçiyorlar işte" demesinin de sebebi buydu. Israrla anlamak istemiyorsan yapabileceğim bir şey yok. Böyle seviyesizce aşağılamaya çalışma noktasına geldiysen de zaten bu mevzuyu bence daha fazla uzatmayalım. Herkese iyi forumlar.

Back
Top Bottom