Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bloc'un yaptığı modların en iyi yanı vanilladan fazla uzaklaşmıyor olması. Gerçi bunlar zaten vanillada olması gereken özellikler bizim bunlara mod dememiz TW'nin ayıbı. Bloc'un bu modları toplu bir şekilde indirmeye açması en büyük beklentim şu an. Eline sağlık reisin :smile:

Bloc'un yaptığı modların en iyi yanı vanilladan fazla uzaklaşmıyor olması. Gerçi bunlar zaten vanillada olması gereken özellikler bizim bunlara mod dememiz TW'nin ayıbı. Bloc'un bu modları toplu bir şekilde indirmeye açması en büyük beklentim şu an. Eline sağlık reisin :smile:
Bloc bu modları indirmeye açmıyorsa niye yapıyor o zaman o kısmını anlamadım çok zaman harcıyordur çünkü bunları yaparken?

Bence bu blocu taleworldste parayla işe almalılar adam tek başına bi ton yenilik getirdi oyuna ya da en azından güzel bir para versinler adam yaptığı modları yayınlasın :grin:

Bloc bu modları indirmeye açmıyorsa niye yapıyor o zaman o kısmını anlamadım çok zaman harcıyordur çünkü bunları yaparken?
Oyunu bu şekilde oynamayı tercih ediyormuş. Gayet anlaşılabilir. İçeriklerden sıkılınca kendi içeriğini oluşturmak daha keyifli oluyor.

Bence bu blocu taleworldste parayla işe almalılar adam tek başına bi ton yenilik getirdi oyuna ya da en azından güzel bir para versinler adam yaptığı modları yayınlasın :grin:
İşe alsa hiçbir şey değişmez. Çünkü ekibin içinde daha iyi modlar yapacak çok fazla çalışan var. Yönetim ne derse o yapılmak zorunda. Emin ol şimdi Bloc'u ekibe dahil etsek değişen hiçbir şey olmayacak. Çünkü bu modları yapmasını sağlayan potansiyelin tamamını abuk subuk konsol sürümlerini port etmeye harcayacaklar. Arena modeli yapmak istediğinde önceliğimiz bu değil diyecekler. Eminim geliştiricilerin de kanı kaynıyordur yeni yeni şeyler denemek için.

Oyunu bu şekilde oynamayı tercih ediyormuş. Gayet anlaşılabilir. İçeriklerden sıkılınca kendi içeriğini oluşturmak daha keyifli oluyor.

İşe alsa hiçbir şey değişmez. Çünkü ekibin içinde daha iyi modlar yapacak çok fazla çalışan var. Yönetim ne derse o yapılmak zorunda. Emin ol şimdi Bloc'u ekibe dahil etsek değişen hiçbir şey olmayacak. Çünkü bu modları yapmasını sağlayan potansiyelin tamamını abuk subuk konsol sürümlerini port etmeye harcayacaklar. Arena modeli yapmak istediğinde önceliğimiz bu değil diyecekler. Eminim geliştiricilerin de kanı kaynıyordur yeni yeni şeyler denemek için.
Anladım teşekkürler. İşte sıkıntı yönetimde salın geliştiricileri potansiyellerini zorlayabildikleri kadar zorlasınlar oyunun yapısını bozmadan. Nereye saklıyor bu potansiyelleri anlamıyorum

Bu arada bloc un modlamayla ilgili bir yorum var onu buraya atıyım

Bu videonun altında birisi yazmış
-Genuine hats off to Taleworlds for building an engine that is flexible enough to do this, and to you Bloc for making it happen

birçok kişi bu yoruma karşı çıkmış hayır öyle değil diye

- @Finn and yet they limit modders a lot for some reason and dont allow them to fully use the engine bunun gibi

Bloc da konu hakkında şöyle bir yorum yapmış
-Let me try to reply all comments in here as much as I can. Engine is far from being perfect and usable for anything other than Bannerlord-esque mods, unfortunately. As the previous comment said, I had to write a lot of stuff from scratch to make it work. I didn't use any modding tools or whatsoever, since they are rubbish and crash-prone. Now, you might say I was able to do this because modding enabled – but this is not directly related to modding capabilities of the game, but rather related to hackability of the C# base. Most of the content you are seeing on my channel are not done with the way of modding TW had in mind. That being said, I always appreciated the Engine team in TW, and they might be the only team that is actually “working” in the company. I can't say the same thing for Gameplay Team or whichever lazy person is calling the shots on features or removing existing ones.

+Armağan Amca güncellemeler gecikti saçma sapan konsollara çıkartacağına önce oyunu adam et sonra çıkartırsın zaman yok🙄😭

- Beklesinler evlat konsolcuları sağmam lazım💰

+ Armağan Amca her oyuna zam geliyor bizim oyuna da yapalım😉😱

- Bi dakka bı dakka

- ZaM mI? 🧐🧐🧐

Bannerlorda güncelleme beklerken zam geliyor gelmeden alın

+Armağan Amca güncellemeler gecikti saçma sapan konsollara çıkartacağına önce oyunu adam et sonra çıkartırsın zaman yok🙄😭

- Beklesinler evlat konsolcuları sağmam lazım💰

+ Armağan Amca her oyuna zam geliyor bizim oyuna da yapalım😉😱

- Bi dakka bı dakka

- ZaM mI? 🧐🧐🧐

Bannerlorda güncelleme beklerken zam geliyor gelmeden alın

Yabancı firmalar doların haddini aşmasından Steam'a "yap ulan!" demesinden kaynaklanmıyor muydu o yahu? Armağan ağam hani TR'ye özel fiyat vermişti fix, ohooo ağam bizimlen eğlenir.

Yabancı firmalar doların haddini aşmasından Steam'a "yap ulan!" demesinden kaynaklanmıyor muydu o yahu? Armağan ağam hani TR'ye özel fiyat vermişti fix, ohooo ağam bizimlen eğlenir.
vpn ve birkaç bişi yaparak region değiştirip direkt oyun alabiliyorsun. eskiden bu olduğu an bunun yapılabilmesinin önüne geçiliyordu ama şu an düzeltemediler. kodsal taraftan nasıl yapıldığı zart zurt bilinmiyor sanırım. o yüzden çoğu firma fiyatları arttırıyor, tw yine insaflı davranıp daha önceden haber vermiş. sadece tw için değil herhangi bir alacağınız oyun varsa alın, çok yakında zam gelebilir. (baldurs gate 3 özellikle)

Geçen Empire total war oynarken aklıma takıldı ve paylaşim istedim, biliyorsunuz kalradya dışında da hayat var, daha gelişmiş, medeni veya vahşi devletler var. Kalradya çoğu dış devletlerin aslında ticari kazanç sağlayabileceği potansiyel bir pazar, oyunda ise kalradya izole bir bölge gibi duruyo, sanki onlar dışında kalan tüm dünya kaynaşma içerisinde kalradya halkı henüz kapitülasyonlara uğramamış Çin veya Japonya gibi, limana her yaklaşan gemi mürettebatına en fazla kıyıda durma imtiyazı veriliyormuş gibi bir hava katıyor.

Empire total war'da Güney Amerika, Afrika, Asya kısımlarında ticari gemileri koyup oradan ticari ürün elde ettiğimiz alanlar var. Tam olarak aynısı değil ama benzer bir sistem gemi savaşları ve ticaret akışı (mod veya dlc olarak) ile beraber gelmesi sizce oyunun ticari tarafına nasıl bir etki eder ?

Bir ürün havuzu var ancak biz bunları kalradya da üretemiyoruz, ancak deniz ticareti ile elde edebileceğimiz şeyler olarak varsayarsak.

gamescom'da bannerlord "tam sürüm" önizlemesi yayınlanmış ve test edenlerin videolarından, orada artık sancakları ve sancakların ne işe yarar olduklarını görmüştük. Biraz arama tarama yaptım. Youtube'da dolandım lakin "neler yeni" "neler değişti" listesi bulamadım. Bilgisi olup paylaşan olursa sevinirim.

gamescom'da bannerlord "tam sürüm" önizlemesi yayınlanmış ve test edenlerin videolarından, orada artık sancakları ve sancakların ne işe yarar olduklarını görmüştük. Biraz arama tarama yaptım. Youtube'da dolandım lakin "neler yeni" "neler değişti" listesi bulamadım. Bilgisi olup paylaşan olursa sevinirim.
-Tam sürüm öncesi 1 update daha gelecek muhtemelen
-özellikle kuşatmada birimlerin sıkışıklık anında aşırı titremesi problemini gidermişler (arkadakiler vurmak için sırasını bekliyor artık)
-Banner olayını 3 level olarak tasarlamışlar (Dragon Banner muhabbeti hala muamma)
-Bir de takip et komutu verdiğiniz yapay zeka sizi hareket temponuza göre takip edecekmiş falan (yürürsen yürür, koşarsan koşar gibi sanırım)
- bir de UI geliştirmeleri

Oyun hala keyifsiz bence. İkna sistemi ve RP öğeleri çok yetersiz. Lordların hepsi birbiri ile aynı davranıyor, 2 muhabbet çeviremiyoruz lordlar ile. En azından klanların başları ile konuşmaya ve tanışmaya fayda sağlayacak şekilde ziyafetler falan getirilseydi güzel olurdu. En azından tanısak bari klanları falan oyun bir nebze içine çeker oyuncuyu.

Back
Top Bottom