Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bu konsol portlarının farklı bir sebebi şirketin maddi sıkıntı sebebiyle oyun verimliliğinden kesip, konsollar vesilesiyle yeni topluluk/gelir kaynağı oluşturmaya itmiş olabilir, buradan sağlanan maddi güçle, tam sürüm sonrası kaybedilen verimliliği tekrar sağlama politikası tasarlanmış olabilir.

Tam sürüm değil de, ondan sonra gelecek süreçte olacakları görmek lazım, bi "no man sky" çıkabilir arkasından, umduğum gibiyse.

Güncelleme: Hiç görmeden evlendiğim eşimi hiç görmeden çoçuk sahibi oldum. Bu durum beni biraz üzdü doğrusu. Reddetme seçeneği de yok artık krallığı Allah'a emanet edicez :sad:

Şu yapay zekanın salak gibi sürekli üzerinize yürümesine bi düzeltme getirmeyecekler mi gerçekten? Aradaki mesafeyi korumuyor dibine girmeye çalışıyor anca Warband'de bile mesafeyi koruyordu sen üzerine çok gidersen geriye doğru gidiyordu bu kadar zor olamaz bu

Şu yapay zekanın salak gibi sürekli üzerinize yürümesine bi düzeltme getirmeyecekler mi gerçekten? Aradaki mesafeyi korumuyor dibine girmeye çalışıyor anca Warband'de bile mesafeyi koruyordu sen üzerine çok gidersen geriye doğru gidiyordu bu kadar zor olamaz bu
Benim oyunumda komutanlı ordular mesafa koruyorlar. Fakat birlik çeşidine göre değişiyor. Okçu ve piyade yoğunluktaysa 70-80 metre uzakta konumlanıp önce ok atışına tutuyorlar (özellikle kalkan duvarı formasyonu yaptığımda). Veya direkt kendileri savunma stratejisi yapıp beni bekleyebiliyorlar. Süvari çoğunluktaysa oklu olanlar etrafımda dönüyor, kargıcılar ise hücum edip geri dönüp tekrar vuruyorlar. Hücuma geçen piyadeler bozulunca geri çekilip yardımcı kuvvetlerle birleşip tekrar saldırıya geçiyorlar. Üstelik yapay zekayı veya savaşı etkileyen bir mod kullanmıyorum. Taktik becerisi yüksek komutan gelince iyi savaşıyorlar.

Oyunun daha çok senaryo konusunda eksikliği var. Sürekli aynı savaş senaryosu ve aynı savaş alanları dönüyor. İki dağ arasında kalan yeşillikli kanyonda 10'dan fazla savaşmışımdır. Üstelik şehirler ve hanlar çok fazla tekrar ediyor. Burası bana nerden tanıdık geliyor dediğim kale meğer benim kalemin aynısıymış.

Benim oyunumda komutanlı ordular mesafa koruyorlar. Fakat birlik çeşidine göre değişiyor. Okçu ve piyade yoğunluktaysa 70-80 metre uzakta konumlanıp önce ok atışına tutuyorlar (özellikle kalkan duvarı formasyonu yaptığımda). Veya direkt kendileri savunma stratejisi yapıp beni bekleyebiliyorlar. Süvari çoğunluktaysa oklu olanlar etrafımda dönüyor, kargıcılar ise hücum edip geri dönüp tekrar vuruyorlar. Hücuma geçen piyadeler bozulunca geri çekilip yardımcı kuvvetlerle birleşip tekrar saldırıya geçiyorlar. Üstelik yapay zekayı veya savaşı etkileyen bir mod kullanmıyorum. Taktik becerisi yüksek komutan gelince iyi savaşıyorlar.

Oyunun daha çok senaryo konusunda eksikliği var. Sürekli aynı savaş senaryosu ve aynı savaş alanları dönüyor. İki dağ arasında kalan yeşillikli kanyonda 10'dan fazla savaşmışımdır. Üstelik şehirler ve hanlar çok fazla tekrar ediyor. Burası bana nerden tanıdık geliyor dediğim kale meğer benim kalemin aynısıymış.
Beyim aslında bahsettiğim 1v1 dövüşler içindi. Karakter sürekli dibine girmeye çalıştığı için elindeki uzun bir şeyse kendisi de adam gibi vuramıyor benim de vurmamı engelliyor çok uyuz edici bir şey :grin: Tek elli bir şey kullanıyor olsa bile sürekli ittirmeye çalışmaması lazım

Beyim aslında bahsettiğim 1v1 dövüşler içindi. Karakter sürekli dibine girmeye çalıştığı için elindeki uzun bir şeyse kendisi de adam gibi vuramıyor benim de vurmamı engelliyor çok uyuz edici bir şey :grin: Tek elli bir şey kullanıyor olsa bile sürekli ittirmeye çalışmaması lazım
Doğru söylüyorsun özellikle arena dövüşlerinde adam dibime kadar geliyor 2-3 vuruşum 1 falan vuruyor sürekli. Bir blogda gösterdiklerine göre yapay zeka çok iyi olacaktı. Hatta combatı görünce ulan bunlar gerçek insan değil mi demiştim. Çünkü atak iptal edip ters taraftan vurma, tekme atma gibi güzel hareketler yapıyorlardı. Şuan en baba karakter dümdüz vur-kalkan tut kombosu yapıyor.

Arena ile ilgilenen biri varsa lütfen şu zırh muhabbetini düzeltsin. Herkes eşit zırhta savaşsın. Ayrıca arenanın her aşamasında farklı silah kombinasyonu kullanılsın. Arkada arkaya 3-4 el aynı kombinasyonla oynadığım oluyor. Verilen ödüller de çok tekrar ediyor. Bunları yapmak çok zor olamaz.

İç mekanda bulunan meşalaler inanılmaz fps düşürüyor. Kalabalık savaşta bu kadar kasma olmuyor. Şehri gezerken gördüğüm meşaleler de aynı şekilde. Ufacık şeyler 20 fps yiyor.

İç mekanda bulunan meşalaler inanılmaz fps düşürüyor. Kalabalık savaşta bu kadar kasma olmuyor. Şehri gezerken gördüğüm meşaleler de aynı şekilde. Ufacık şeyler 20 fps yiyor.
Evet bunu zamanında çok söylüyordum sürekli :grin: Eskiden onlarca kurduğum cümlenin benzerini yine kurayım o zaman:
Mp de kocaman savaş alanına bakarken +60 fps alıyorum ama gidip duvardaki 1 meşaleye bakarken fps sürünüyor maşallah. Özellikle kapalı alandaki meşalelerin içerisine girersem daha çok acı çekiyor fps. Hanlarda falan zaten 60fps göremiyorum gibi :grin:

Evet bunu zamanında çok söylüyordum sürekli :grin: Eskiden onlarca kurduğum cümlenin benzerini yine kurayım o zaman:
Mp de kocaman savaş alanına bakarken +60 fps alıyorum ama gidip duvardaki 1 meşaleye bakarken fps sürünüyor maşallah. Özellikle kapalı alandaki meşalelerin içerisine girersem daha çok acı çekiyor fps. Hanlarda falan zaten 60fps göremiyorum gibi :grin:
Uzun süredir çözememişler o zaman. Sefer haritası hariç sabit 60 fps alıyorum. Hana girdiğimde veya meşaleye baktığımda bilgisayar bayılıyor.

Şaka gibi , madem meşale fps düşürüyor , bu da biliniyor. Yahu gidip warbanddaki meşale efektini de mi koyamıyorlar anlamıyorum...

Sanırım Tw başka birşeyle uğraşıyor aylar hatta yıllardır. Burada boşa yazıyoruz. Hoş , artık yazmıyorum çünkü bayağıdır istesem de oynayacak yeni birşey olmadığı için yüklemiyorum. Keşke yarım yamalak tam sürüm yapsalardı , modcular güzelleştirir gider modlu oynardık. Şirket adeta oyunun önünü kesiyor. İstiyorum ama güncellemeleri yüzünden kapsamlı mod yok. Eskiden twye kızıldığı zaman sabırsız bunlar derdim ama kaç zaman geçti , ben de iyice saçmaladıklarına ikna oldum.

Back
Top Bottom