Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Alin size gamescom fotolari, oyun ici görüntüler vs.

Konsoldaki oyun PC versiyonundan daha ileride. Bannerlar vs eklenmis o versiyonda gördügünüz gibi passive skill veriyor ayni zamanda ama verdikleri degerler placeholder gibi geldi bana.

Joystick ile Campaing haritasi gayet güzel calisiyor tahmin ediyorumki @MRay 'in isi gayet güzel yapmis. Kisayollar vs gayet oturakli fakat combat bana göre berbat bi deneyim sunuyor (ui ile alakasi yok bu durumun), joystick ile oyun oynamaya alisik degilim zaten. Seveni belki sever.

Valla pc de 144 fps kitli oynadigim icin mi yoksa 30 fpsde mi calisiyor oyun bilmiyorum ama kare hizi cok düsüktü ara ara fps düsmeleri yasadim. Kaplamalar bazen gec yükleniyor vs gibi sorunlar var 60 günde düzeltirlerse artik desem bile konsol oyuncusu degilim belki konsol oyunlari icin normal seylerdir bunlar bilmiyorum. Ama suna eminim ps4 icin sakin cikmadan almayin bu oyunu. Belki very low grafik ayarlarinda düzgün calisir. Yoksa 2. bir cyberpunk vakasi geliyor gibi geliyor ps4 tarafinda. (Belki yanilirim, sadece son seri konsollarda bile bu problemler varken, ps4 de nasil calisir bu oyun bilmiyorum)

Bu kaplama sorunlari, arenada savasa baslarken bile oluyor. Büyük savaslarda durum daha vahimdir ama sahneye ilk defa girerken oluyor. Sahne icerisindeyken sadece fps düsüsleri yasadim. (Xboxda oynadim belki ps5 daha iyidir).

Settings vs de vardi icine girip bakmadim, belki grafik ayarlari vs koymuslardir. Yay/firlatma icin aimassit ve dövüs icin autoblock getirilmesi sart gibi. (Pc de mousein orta tusu ile hedefe kitlenme var. Büyük ihtimalle konsoldada vardirda ben tusunu bulamadim)

15 dk sonunda cikarkende karton poset veriyorlar 2019 gibi.

Gidecek olursa klavye mouse olana oturun konsolu acip komut yazabiliyorsunuz onda. Daha fazla seyi kolaylikla test edebilirsiniz cünkü 15 dk süre veriyorlar.

C1791AA8-DA0B-4426-8EFA-FCF732CFE1C0.jpg

2F7A5C5D-ED4D-48EE-8760-9B93A3201F9B.jpg
IMG_2521.jpg

F6B7767E-CE95-419A-91E3-C1F5495606FA.jpg
Odamda güzel bir model yapıcam Vlandia Şövalyesi :grin: Baya güzelmiş reis.

@DutchVan1881 yükleme mesafesinin azaltılmasıyla ilgili yorumumdan örnek, çok uzakta çekmemiş olmama rağmen dağın resmen en uç kısmı, önemli bir bölümü en ufak uzaklıkta bile kayboluyor... Küçük bir bölümü bile değil, bu olay bütün yüzey şekillerinde gerçekleşiyor keşke böyle yapmasalarmış. Çoğu kişiye bu arada gereksiz gelebilir takıldığım kısımlar fakat benim gibi görselliğe de önem verenler elbet vardır diye düşünüyorum.
Görsellik seni oyunda tutan şey kanka eğer böyle yaptılarsa büyük hata

Evlenme konusundaki sığlığa çok şaşırdım. Koskoca kral ile akrabalık kurmak için at alır gibi bir miktar para vermem yeterli oldu. Sonra bir tuşa bastım ve hayatımda ilk defa gördüğüm kadın ile bir pop-up ile evlenmiş oldum. Üstelik oyun boyu hiç konuşmam gerekmedi. Yanda bildirim duruyor ve her bastığımda evlilik merasimi tekrar tekrar dönüyor :grin:. Kısacası kız almak herhangi bir itemi almaktan farksız.

Evlenme konusundaki sığlığa çok şaşırdım. Koskoca kral ile akrabalık kurmak için at alır gibi bir miktar para vermem yeterli oldu. Sonra bir tuşa bastım ve hayatımda ilk defa gördüğüm kadın ile bir pop-up ile evlenmiş oldum. Üstelik oyun boyu hiç konuşmam gerekmedi. Yanda bildirim duruyor ve her bastığımda evlilik merasimi tekrar tekrar dönüyor :grin:. Kısacası kız almak herhangi bir itemi almaktan farksız.
Warband de ilişki kasıyoruz ne güzel mektup falan yolluyor kadın buluşmak istiyordu sanırım :grin:

Warband de ilişki kasıyoruz ne güzel mektup falan yolluyor kadın buluşmak istiyordu sanırım :grin:
Aday oluruz sevdalısı çıkar düello ister sanırım şirketi başkaları yönetiyordu o zaman.

Bunu ilk defa görüyorum.Çok hoşuma gitti

Güzel olmuş.
Buna çok üzülüyorum ve özlüyorum. Warband'a güzel bir görev zinciri oluyordu. Çok basit kaldı bu oyunda.

bu tarz içerikler oyunun genel kalitesine uygun olmadığı söylendi
Dogru soylemisler. Warband daha kaliteliydi çünkü bu konularda.

En basitinden Makaveli'nin yazdigi evlilik konusu. Warband'de gercek zamanli herkes toplanip bir dugun sahnesi devreye girerken, simdi campaign map'te bir video devreye giriyor ve oldu bitti hadi masallah.

Hangi kafayla bu ifadeleri kullaniyorlar, anlamis degilim. Onceki oyundan ne kadar daha iyi ve kompleks code yazip oyunu yapmis olsanizda, oyuncu bunu hissetmedikten sonra ne anlami var.

Basta dedigim gibi, aslinda dedikleri dogru. Warband daha kaliteli oldugu icin BL'a bu ozellikleri ekleyememisler.

Anlaşıldı o zaman Bloc'un yaptığı gibi eksik özellikleri ekleyen toplu bir mod beklemekten başka çaremiz kalmadı. Rakipsizlik aynı zamanda kalitesizlik de getiriyor. Bannerlord'a rakip olan ve istediğimiz özellikleri barındıran bir oyun çıksaydı o zaman görürdüm bu rahatlığı. Mod zaten çıkacak ama mod çıkması oyuna yaradığı için umursamıyorlar.

Anlaşıldı o zaman Bloc'un yaptığı gibi eksik özellikleri ekleyen toplu bir mod beklemekten başka çaremiz kalmadı. Rakipsizlik aynı zamanda kalitesizlik de getiriyor. Bannerlord'a rakip olan ve istediğimiz özellikleri barındıran bir oyun çıksaydı o zaman görürdüm bu rahatlığı. Mod zaten çıkacak ama mod çıkması oyuna yaradığı için umursamıyorlar.
Herşeyi mod yapan uğraşan insanlardan bekliyolar ama bu bir Free To Play oyun değil...

Geliştirici ekip derhal şu SS'lere baksın ve neyi kaçırdıklarını görsün. Bu kadar vizyonsuzluk da olmaz. 200kb'lık mod oyunu oynama hevesimi arttırdı resmen. En temel özellikleri bile eklemeyip oyunun genel kalitesini bozuyor demek nasıl bir vizyonsuzluk?

1.0 çıktıktan sonra oyun için bir çok şey yapmaya devam edeceklerini, güzel şeylerin gelebileceği söylendi
İşte bir oyun geliştiricisinden beklediğim cümle. Oyunu çıkardıktan sonra desteği kesmeyeceklerini duymak çok sevindirdi (!)

Erken erişimde olduğu gibi büyük güncellemeler gelmeye devam edecekse tam sürüme geçmenin ne mantığı var acaba? Eksik bir oyunu ısıtıp ısıtıp önümüze koymaktan bıkmadınız. Bari güncelleme desteğini salıp moderların önünü açın da biraz keyif alarak oynayalım.

ben topluluğun özellikle bir önce ki oyunda olupta bannerlorda eklenmemiş olan içeriklerin eksikliğinden yakındıklarını söyledim, bu tarz içerikler oyunun genel kalitesine uygun olmadığı söylendi, verilen cevapta sanki acemi bir indie oyun içeriğini triplay oyun yapısına yakıştırılmadığı tarzında bir sezgi aldım
Oyunun genel kalites... :lol:

Neyse, 10 yıllık geliştirme sürecinde olmadı, EA'da da olmadı, bugüne kadar söyledikleri hiçbir şeyi de beceremediler ama bu sefer kesin; tam sürümden sonra emin olun mükemmel güncellemeler gelecektir oyuna, hiç merak etmeyin(!)

Beta süreci böyle geçtikten sonra tam sürüm sonrası umurlarında hiç olmayacaklarına eminim.Oyun modsuz crash veriyor belli süre sonra.Multi desen hala serverlar acayip çöküyor ve kaptan/çatışma hala arama bugu var oyun bulmuyor.Neyi tam ettinizde adı tam sürüm olsun.

İşte bir oyun geliştiricisinden beklediğim cümle. Oyunu çıkardıktan sonra desteği kesmeyeceklerini duymak çok sevindirdi (!)

Erken erişimde olduğu gibi büyük güncellemeler gelmeye devam edecekse tam sürüme geçmenin ne mantığı var acaba? Eksik bir oyunu ısıtıp ısıtıp önümüze koymaktan bıkmadınız. Bari güncelleme desteğini salıp moderların önünü açın da biraz keyif alarak oynayalım.
Erken erişim ama cüzdanlarınız için :grin:
Tam sürüm= Konsollara da satmak için ne kadar erken çıkartırsak o kadar iyi hesabı.

Back
Top Bottom