Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Parti açın oy verelim başkannnnnn!
unknown.png

Keşke "şehir/kalelere girildiğinde giren partilerin sancakları o yerleşimin üzerinde dalgalanacak" gibi hiçbir anlam ifade etmeyen bir "yenilik" yerine, Warband'de bulunan sistemi geliştirip o tımarın (kale/şehir) sahibinin sancağı kale/şehrin surlarında ve iç kalesinde dalgalansaydı; hem ana haritada hem de sahnenin kendisinde; görsel bir yenilik olurdu hiç değilse.
8a82eddad535edab90c2300faebeb40a.jpg

Beyler güncellemenin özeti teklifler(vasallık,paralı asker,evliik) gelmiş ilk olarak sonunda yani ve ayrıyetten klanlara kayyum atama gelmiş :razz:
Bu işlerle kim ilgileniyor bilmiyorum ama acilen TW'ün el atması lazım. Ben neden zibilyon tane alakasız değişiklik arasından bunları tek tek okuyup çıkartmak zorundayım. Üstün körü göz gezdirip geçiyorum. Niye gerçekten sağlam özellikler için 100 tane beni ilgilendirmeyen şeyi okuyayım. Acilen yaman notlarını gruplandırmak yerine önem sırası ve büyüklüğüne göre yazmaları gerekiyor. Ayrıca 3-5 tane görsel ile örnek verseler hiç fena olmaz.

Bu işlerle kim ilgileniyor bilmiyorum ama acilen TW'ün el atması lazım. Ben neden zibilyon tane alakasız değişiklik arasından bunları tek tek okuyup çıkartmak zorundayım. Üstün körü göz gezdirip geçiyorum. Niye gerçekten sağlam özellikler için 100 tane beni ilgilendirmeyen şeyi okuyayım. Acilen yaman notlarını gruplandırmak yerine önem sırası ve büyüklüğüne göre yazmaları gerekiyor. Ayrıca 3-5 tane görsel ile örnek verseler hiç fena olmaz.
Tarama yaparak okuyunca rahat bulabiliyorum. Görsel tatlı olurdu. Ben açıkcası şu anki gruplandırma şeklindeki yama notlarını seviyorum

Fena olmamış, biraz daha polish ederlerse animasyonları, kaplamaları vs daha iyi olur gibi. Sivil kıyafetler random mu yoksa karakterlere giydirdiklerimiz mi acaba merak ettim, umarım bizim giydirdiklerimizdir ve çeşitliliği artar sivil kıyafetlerin; pek bir işlevi yok çünkü mevcut durumda.

Yalnız söylemem lazım, yukardakine kıyasla bu adamlar 12 yıl önce Warband'deki evlilik sahnesini nasıl yapmışlar hayret, şimdikinden nispeten daha iyi duruyor bir de: (gerçi o zamanlar gerçek "vision"ları vardı tabi...)

Evlilik deyince tabi Warband'deki o basit gibi görünen ama dolu dolu olan sistemden Bannerlord'daki sisteme(!) gelişi hatırladım yine...

Edit: Eklemeyi unutmuşum; şu düğün/ölüm/çocuk vs. ara sahneleri her kültür için farklı olsa çok daha iyi olur, her kültüre aynı sahne tuhaf çünkü; umarım yapılır ileride.

Last edited:
Tarama yaparak okuyunca rahat bulabiliyorum. Görsel tatlı olurdu. Ben açıkcası şu anki gruplandırma şeklindeki yama notlarını seviyorum
Gruplandırmada sıkıntı yok ama oyun için önemli olan güncellemeler 300 tane fixed arasında olmamalı. En basit örnek:
Fixed'lerin alayını en aşağıya toplayabilirsin. En üste görseller ile birlikte önemli yama notlarını ekleyip cilalama yaparsın. Biraz göze hitap etmek gerek. Youtuberların yaptığı videolarda bazen "ulan bu ne zaman eklendi" diyorum. Sıradan oyuncular için çok büyük eksi bu. Kimse gündelik işlerinin arasında 3-5 özellik için mining yapmak istemez.

Gruplandırmada sıkıntı yok ama oyun için önemli olan güncellemeler 300 tane fixed arasında olmamalı. En basit örnek:
Fixed'lerin alayını en aşağıya toplayabilirsin. En üste görseller ile birlikte önemli yama notlarını ekleyip cilalama yaparsın. Biraz göze hitap etmek gerek. Youtuberların yaptığı videolarda bazen "ulan bu ne zaman eklendi" diyorum. Sıradan oyuncular için çok büyük eksi bu. Kimse gündelik işlerinin arasında 3-5 özellik için mining yapmak istemez.
Sıradan oyuncunun yama notlarını okuduğunu düşünmüyorum.

Maalesef dostum denk geldiği için bu sefer okudum.Genelde yayıncıların paylaşımından bakıyorum cidden samanlıkta ine aramak gibi oluyor.

Lol'de de sıradan oyuncuların yama notu okuduğunu düşünmüyorum. Ama değişiklikler açık ve net. Her bölüm başlığı altında gayet bir fix başlığı yapıp fix edilen her şeyi oraya atabilirler.
keza bu durum bannerlord oyuncuları içinde geçerli. Sıradan bannerlord oyuncularının da yama okuduklarını sanmıyorum. Bu yüzden daha açık ve önemli değişikliklerin daha belirgin olduğu yama notları paylaşılabilir. Notlarda birkaç resim ekleseler de fena olmaz açıkçası. Zor bir iş olacağını sanmıyorum.
ek olarak ubset subset player muhabbeti nedir? Yabancı forumda da birkaç insanda bu badge'i gördüm ve merakımı körükledi?

Artem yeni beta güncellemeseini tanıtmış. Açıkçası cutscene'ler oyunun epey havasını değiştirmiş. Vlandiya'nın yeni omuzlukları da şahane gözüküyor. Beta güncellemesi dolu dolu olmuş uzun zamandır böyle güzel bir güncellemeye ihtiyaç vardı açıkçası.
@Royalus ⚜ her ne kadar Vlandia omuzlukları şahane olsa da yeni Aserai zırh parçalarına bittim hocam. Bu sefer Selahaddin'ciyim kusuruma bakma :grin:

Last edited:
Back
Top Bottom