Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

1 senedir oyuna girmiyorum şuan ki haliyle yeniden başlamaya değer mi?
1 yıldır oynuyorum oynu,her güncellemede yeni save açıyorum.o derece tatsız... kısa sürede sıkılıyor insan.mod kurmakta pek istemiyorum çünkü bi güncelleme geliyor 3kblik,ufacık bi degişiklik oluyor ve modlar çalışmıyor.

3kblik,ufacık bi degişiklik oluyor ve modlar çalışmıyor.
Bu benim de canımı sıkıyor. Neden böyle uzadı anlamadım , umarım güzel bir dlc planları falan vardır da tam sürüme geçince hiç olmazsa sağlam bir oyun oldu diyebilelim. Hiç beklemiyordum böyle kötü süreç olacağını. Online serverlar da boş orada oynayalım desem o da yok.

Bu benim de canımı sıkıyor. Neden böyle uzadı anlamadım , umarım güzel bir dlc planları falan vardır da tam sürüme geçince hiç olmazsa sağlam bir oyun oldu diyebilelim. Hiç beklemiyordum böyle kötü süreç olacağını. Online serverlar da boş orada oynayalım desem o da yok.
Her akşam giriyorum ben online boş olduğu pek söylenilemez. Bazen tdm sunucusu dolduğu için 2. sunucu bile açılabiliyor, kuşatma zaten hep dolu. Duel sunucuları boş oluyor genelde fakat yine de oyuncu sayısı az yani 1 sunucunun dolu olması iyi değil bence de

Akşamları multiplayer gayet aktif ama 1 yıldır oynuyorum hiç mi gelişmez hala server sorunları var 1-2 saat takılın mutlaka en az 1 tanesiyle karşılaşırsınız, ayrıca bu yeni map e geçerken neden tüm vlandia aşıkları her savaşta vlandia seçiyo bu oyunda başka factionlarda var alooo. Sürekli vlandia seçilmesi bir süreden sonra gerçekten baymaya başlıyo insanı.

Sürekli vlandia seçilmesi bir süreden sonra gerçekten baymaya başlıyo insanı.
Bitirilen maçta seçilen sınıfların ve haritanın sonraki oylamada çıkmaması gerekiyor bana kalırsa. Yoksa söylediğin gibi faction fanboyları çok fazla

bu bana warband'de nordların en sondaki şehri olan wercheg mi ne vardı ya onu hatırlattı. köle tüccarı cimri ramun vardı üst katta. orada da denk gelirdi hep bu sarhoş ? hey gidi günler hey..

şimdi, şöyle geçmişe bakınca ne anılar geliyor aklıma warband ile ilgili ama 530 saat oynadığım bannerlordla ilgili tek aklıma gelen, oyuna tekrar başlasam sarmayacağı..

Bu arada, farklı bir teorim var, sadece farklı bir şey söylemek için söylüyorum. Acaba M&B in içeriği, oynama süremiz ya da oynadığımız oyunların çeşitliliğinin artması gibi sebeplerden ötürü mü bizlere sıkıcı geliyor? Hani bazen dersin tamam ben artık bu tür bir oyun doymuşum gibi. Acaba bannerlord için de bazılarımız için böyle olmuş olabilir mi?

(sadece farklı bir konu olsun diye yazdım)

Bu arada, farklı bir teorim var, sadece farklı bir şey söylemek için söylüyorum. Acaba M&B in içeriği, oynama süremiz ya da oynadığımız oyunların çeşitliliğinin artması gibi sebeplerden ötürü mü bizlere sıkıcı geliyor? Hani bazen dersin tamam ben artık bu tür bir oyun doymuşum gibi. Acaba bannerlord için de bazılarımız için böyle olmuş olabilir mi?

Hayır oyun sıkıcı. Çeşitlilik yok. Bu oyunda da en azından crusader kings 3 kadar diplomasi seçeneği olması gerekirdi. Keza adam gibi seçimlerle değişebilen bir ana hikaye ve yan görev zincileri de olması gerekirdi.

Her akşam giriyorum ben online boş olduğu pek söylenilemez. Bazen tdm sunucusu dolduğu için 2. sunucu bile açılabiliyor, kuşatma zaten hep dolu. Duel sunucuları boş oluyor genelde fakat yine de oyuncu sayısı az yani 1 sunucunun dolu olması iyi değil bence
Doğrudur , ben baktığımda gündüzdü , hatta okulda açmıştım akşam doluysa gireyim belki zevkli oluyordur.

Varsayalım ki öyle, TW diğer oyunlar ile yarışında geride kalmış demektir ki bu, yine kötü.

Kendi açımdan söyleyeyim genel olarak oynadığım 4 oyun var fifa cs, dota ve mb. Fifa ve dota'ya belirli aralıklarla yoğunlaşıp sıkılınca uzun ara veriyorum. Cs tamamen kafa dağıtmalık ayda yılda bir oynuyorum. Ama mb benim için farkli, seri ile tanışmadan, böyle bir oyunun hayallerini kuruyordum, hala da bir oyun hayal etsem aynı bu şekilde hayal ediyorum.. benim sıkıntım oyuna doymak değil tam aksine oyuna doyamamak gibi geliyor bana. ?

Oyunu hangi zorlukta oynuyorsunuz? Bannerlord zorluğunda, asker toplama ve hareket hızı bonuslu bir şekilde oynuyorum. Garnizon ücretlerini sıfırlamak için Improved Garrisons kullanıyorum, çünkü oyunda ekonomi sistemi çok kötü. Mid&Late gamede pasif gelir kendi birliğinize bile yetmiyor. Bana çok kolay geliyor oyun. Bir krallığa girip ordu kurup yıldırım harekatı gibi yara yara gidiyorum. Daha çocuklarımın 18-20 yaşlarını göremedim bir kaç save oynadım Sandboxta. Yukarda bahsettiğim garnizon ücretleri mi kolaylaştırıyor acaba? Dediğim gibi pasif gelir miktarı çok az olduğu için (Atölye, Kervan, Vergi) sürekli demircilik yaparak para kasmak istemiyorum.

Oyunu hangi zorlukta oynuyorsunuz? Bannerlord zorluğunda, asker toplama ve hareket hızı bonuslu bir şekilde oynuyorum. Garnizon ücretlerini sıfırlamak için Improved Garrisons kullanıyorum, çünkü oyunda ekonomi sistemi çok kötü. Mid&Late gamede pasif gelir kendi birliğinize bile yetmiyor. Bana çok kolay geliyor oyun. Bir krallığa girip ordu kurup yıldırım harekatı gibi yara yara gidiyorum. Daha çocuklarımın 18-20 yaşlarını göremedim bir kaç save oynadım Sandboxta. Yukarda bahsettiğim garnizon ücretleri mi kolaylaştırıyor acaba? Dediğim gibi pasif gelir miktarı çok az olduğu için (Atölye, Kervan, Vergi) sürekli demircilik yaparak para kasmak istemiyorum.
Bana kalırsa oyunda çok hızlı gelişmek ve anında zengin olmak oyun zevkini anında öldüren şeylerden birisi.
Aynı şekilde demircilikte benim için hileden tamamen farksız bir şey ve insanların demircilikten sonsuza kadar para derdi olmadan oynaması oyunun zevkini alıp götürüyor çünkü para veya geçinme derdin olmuyor oyunda, hemen oyunun sonlarına ulaşıyorsun ve bundan dolayı da canın sıkılyor.
Kolaylaştırıcı modlar olmadan ve demircilik yapmadan oynamayı ben tavsiye ediyorum çünkü oyunun başları boşuna daha eğlenceli değil, gelişme hissiyatından dolayı daha eğlenceli oluyor.

Q2 2022 (yani Haziran) bekleyen var mıydı ciddi ciddi bilmiyorum ama Bannerlord budur dahası değil; bekleyecekseniz de buna göre bekleyin:
-no feasts or events.
-no claimants/usurpers
-no cutscenes
-randomly generated companions < jeremus
-no promised gang/brigand playstyle
-villages don't count as fiefs, only useless castles and town do.
-no upgradable villages
-no manhunters
-no naval combat
-RtR system from Warband discarded, a clown could become a faction leader overnight.
-no books or trainers.
-no hitmens targeting you/random encounters like the belligerent drunk.
-no lords consipiring on each others, no duels. 0 political intrigue.
-no political quests and denouncement quests.
-no deserters
-no deeper courtships, just gamble rng, no poems.
-no real reason to visit towns/castle/villages at all.
-no camping.
-lots of other content removed/discarded.
-meme ingame economy.
-meme ingame diplomacy.
-lots of exploit-early game is a chore/boring.
-meme mid-late game
Bir ekleme de ben yapayım unutanlar için: 2008 M&B'de bütün lordlar tek tek oy kullanırdı mareşallik için; 2010 Warband'da da istediğiniz tımarı, istediğiniz lorda, istediğiniz zaman verebiliyordunuz.

Oyundaki combat sisteminin gözüktüğü kadar basit değil de çok güzel detaylarının olduğunu anlayabilmek için gerçekten güzel bir video

Öyunun şu menücülük sorununu acilen kaldırılması gerekiyor. Warband'daki gibi barış yapmak istediğimizde elçi gönderelim 3 gün 4 gün sonra gelsin kararı bize söylesin falan. Gerçekten bence oyunun en zevkli yeri burasıydı. Sınırlar arası ihlaller vesaire çıkıyor, devletler birbirine savaş açıyordu. Şimdi sadece savaş aç, toprak al, barış yap gibi. Gerçekten sanırım Bannerlord'u bırakıp Ottoman Senaryosuna başlayacağım neredeyse. Hala erken erişimde olduğu için yine bir ümidim var, belki modcular bir şeyler yapar tam sürümde.

Oyundaki combat sisteminin gözüktüğü kadar basit değil de çok güzel detaylarının olduğunu anlayabilmek için gerçekten güzel bir video

Combat konusunda bizzat kendimiz dövüşteki hareketleri yaptığımız için bundan daha iyi combat olan oyun görmedim. Ama Tw yapmasa bile bir ara ingilizce forumda modculardan isteklerimi belirtirken Skyrimdeki TK hitstop ve son vuruşu yaparken animasyon getiren gibi birkaç mod isteyeceğim. Adamı kesiyorsun ama son dabreyi vurunca zaman yavaşlıyor ve animasyonlu olarak kılıcı karnına falan saplıyorsun sonra yere yığılıyor. Savaşta mükemmel bir görüntü verirdi. Hitstop modu da tam vururken yarım saniye etraf bulanıklaşıp oyun hızı düşüyor ve vurduğunu hissede hissede vuruyorsun.

Bir senedir skyrime bayağı takıldım kaldım ama keşke tw da kalrdayayı böyle yapsaydı. Maalesef hikaye üzerinde çalışmayı bıraktım düşünmemişler bile. Erken erişim bittiğinde Warband'a birtakım eklemeler ve grafik geliştirip sunmuş olacaklar gibi. Şahsen tek istediğim artık tam sürüm olsun modcular da rahatça mod yapabilsin. Sürekli güncellenince onlar da bırakmış artık sürekli eski yaptıkları modları güncellemekten. Oyun sabit dursa sadece modlar bile oyunu uçururdu. Twye kızmıyorum , şirketin planı böyleymiş yapacak birşey yok. Hikaye yok kendin hayal et diyor. Ama bir yerden sonra insan merak etmek , heyecanlanmak istiyor. Skyrimde her zindan neredeyse bir saat vakit geçirtiyordu , her sandıkta acaba içinde ne var merakıyla beyne dopamin salgılatıyordu. Bazen basit bir yan görev dallanıp budaklanıp kendi başına hikaye oluyordu. Daha bu gece oynarken şehirde bi seri katil varmış delil falan araştırıp onu yakaladım. Görevi yapana kadar şehrin yarısıyla tanıştım her sokağını gezdim. Bannerlordda maalesef şehirde en büyük aksiyon çete savaşı oluyor , onun da hikayesi bir paragraf diyalog kadar. Yapacak birşey yok , tam sürüm çıksa bu oyun da çok üst seviyelere getirilir.

Back
Top Bottom