Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Aslında ansiklopediden her şehir için kısa bir hikaye yazıldığını görebiliyoruz TW tarafından. Haritada bazı yerlere özel isimler verilmiş falan, Lycaron ovası vs. Ben de bu çerçeve içerisinde geliştirebilecek ve özellikle şehir sahnelerini keşfettirecek bir mod görmek cidden çok isterim. Belki her şehre özgü görevler serisi olabilir vs vs. Çok zor bir şey mi istiyorum bilemem :grin:

@Royalus ⚜ bannerlord'da bazı lord, npc ve yoldaş sohbetlerinde o evren hakkında minik lore'lar geçiyo ya hani, o lore bilgileri ile calradya'yı daha detaylı hale getiren bir mod var mı veya planlanıyor mu ? Baktım göremedim hiç.
Maalesef dostum hiç denk gelmedi.
Aslında ansiklopediden her şehir için kısa bir hikaye yazıldığını görebiliyoruz TW tarafından. Haritada bazı yerlere özel isimler verilmiş falan, Lycaron ovası vs. Ben de bu çerçeve içerisinde geliştirebilecek ve özellikle şehir sahnelerini keşfettirecek bir mod görmek cidden çok isterim. Belki her şehre özgü görevler serisi olabilir vs vs. Çok zor bir şey mi istiyorum bilemem :grin:
Aman beyim TW'den birinin kulağına gider falan kalp ritmi bozulur öyle büyük kelimeler sarfetmeyin...

Sefere ilk başladığımda abartısız söylüyorum 1 saat 40dk kadar sadece ansiklopedide bir şeyler okuyarak zaman geçirdim :grin: Sonra oyuna döndüm ve bıraktım

Şehirlerin ansiklopedi içerikleri çok hoş olmuş,örneğin oniranın isminin bir imparatorun kaçırılan kızından gelmesi hoş bi detay. Lageta, rhotae ve epicrotaeninkileri de beğendim. Hatta kalradya imparatorluğunun kurucularının kıtaya nerden nasıl geldiklerini batının nasıl düştüğüne dair bilgilerde bulabiliyoruz.

Şehirlerin ansiklopedi içerikleri çok hoş olmuş,örneğin oniranın isminin bir imparatorun kaçırılan kızından gelmesi hoş bi detay. Lageta, rhotae ve epicrotaeninkileri de beğendim. Hatta kalradya imparatorluğunun kurucularının kıtaya nerden nasıl geldiklerini batının nasıl düştüğüne dair bilgilerde bulabiliyoruz.
Keşke TW kitap yazsa Bloc'da Bannerlord'u yapan olsa herkes memnun olurdu o zaman...

İlk önce mekanik modların çıkması lazım, onun içinde TW'nin en azından tam sürüme çıkarması lazım; sonra haçlıların mod yapması lazım, lazım da lazım anlayacağınız... :grin:

Ama bu 1.7.1 ile kodları refaktör etmeleri belki de modcuların işini kolaylaştırabilir. Yani en azından ben öyle umuyorum.

İlk önce mekanik modların çıkması lazım, onun içinde TW'nin en azından tam sürüme çıkarması lazım; sonra haçlıların mod yapması lazım, lazım da lazım anlayacağınız... :grin:

Ama bu 1.7.1 ile kodları refaktör etmeleri belki de modcuların işini kolaylaştırabilir. Yani en azından ben öyle umuyorum.
En çok modcuların işine geliyor beyim benim anladığım kadarıyla ve umarım öyle olur.

Gönüldesin baştasın
Fatih'in istanbulu feth ettiği yaştasın!
Ahh ahh keşke gelse bir osmanlı modumuz bassak son ses mehter marşını...
Biz o yaşa tur bindirdik bizden bi bok olmaz ;D
Osmanlı modunu istememde beklentim;
1. Büyük harita olur
2. Seçkin asker zırhı ile değil yetenekleri ile seçkin ve güçlü olur
3. Hafif hafif oyuna ateşli silah gelir
4. En önemlisi saçma sapan hikayesi bile olmayan her oyunda haritası değişen kalradya da oynayacağıma Benliğimi, Hissiyatımı güçlü tutarım, Ceddimin kültürünü benimser küffara (vlandia) hücum ederim !!! :meh:

Beyler My Little Warband modunu sizlere sunarım.
Custom Troop modunda kat ve kat basit ve daha kullanışlı.Kendi asker birliklerinizi oluşturmanız için çok güzel bir mod.
Diğer +sı ise kendi klanındaki birliklerin sadece kendi asker birliklerinizi kullanıyor.
Çok vakit almıyor değil mi ? Custom troops ile sinir krizleri geçirmiştim elit askeri pleb, plebi de elit gibi giydirdiğim için, umarım arayüzünde in ile cini ayırt edebiliyoruzdur.

Back
Top Bottom