Asker veya Eşya nerede saklanır ?

Users who are viewing this thread

Bazı görevlerde (mesela düşman kalesinden mahkum kaçırma gibi) esir alınma veya zindana atılma riskim çok yüksek olduğu için askerlerimi, yoldaşlarımı ve değerli eşyalarımı kaybetmemek için bir yerlere saklamak veya emanet etmek istiyorum.

Eşyalarımı Reyvadin şehrinde açtığım demircide saklayabilirim, ama askerlerimi ve yoldaşlarımı nereye emanet edeceğimi bilmiyorum.
Bir şehir veya kale sahibi olsaydım hemen halledebilirdim, ama ne yazık ki değilim.

Görevler için düşman kaleleri veya şehirlerine sızarken ya çok az askerle yada tek başıma gitmeliyim, askerlerimi ordudan atarsam hiç iyi olmaz.

Mesela şu an kaleden mahkum kaçırma görevim var.
Kaleye ilk defa giderken etrafında devriye gezen kont ile savaştım, bayıltıldığımda kaçabildim. Grup büyüklükleri arasında pek bir fark yoktu.

Sonra kılık değiştirip kaleye sızdım, gardiyandan anahtarları almak için dövüşürken yenemedim, zindana atıldım. İyi ki zindana atıldım diye eşya, para yada asker kaybetmedim, bir süre sonra çıktım.
Ama aynı şeyler tekrar tekrar olacak veya ileride daha zor görevler olacak, askerlerimi bir yerlere emanet etmem lazım ama nasıl ?

Last edited:
Kardeşim, selamun aleyküm. Askerlerini her şeyden önce ALLAH'a emanet etmelisin. Yani böyle sorularla bana gelme. Tabi bana gelmedin zaten. Sonuçta Güzin abla falan değilim ben.

Kardeşim, ben mount and blade-i modlu oynarkene haydut sığınakları vardı. Öldürüyordum, sonra sığınağa adamlarımı bırakıyordum. Normal mount and bladede de olması lazım. Sen haydut falan takip et bi sığınak bul. Ama var mı tam emin değilim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sen son gelişmeleri bana aktar hallederiz reis. Hadi eyvallah.

Kardeşim, selamun aleyküm. Askerlerini her şeyden önce ALLAH'a emanet etmelisin. Yani böyle sorularla bana gelme. Tabi bana gelmedin zaten. Sonuçta Güzin abla falan değilim ben.

Kardeşim, ben mount and blade-i modlu oynarkene haydut sığınakları vardı. Öldürüyordum, sonra sığınağa adamlarımı bırakıyordum. Normal mount and bladede de olması lazım. Sen haydut falan takip et bi sığınak bul. Ama var mı tam emin değilim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sen son gelişmeleri bana aktar hallederiz reis. Hadi eyvallah.
Sığınakta herkesi yendikten sonra ganimetleri (silahlar zırhlar vesaire) topluyorum sonrasında orası yok oluyor.
Eğer kurtarılmış esirler menüsünü diyorsanız oraya koyunca yok olup olmayacaklarını bilmiyorum.

Last edited:
Asker saklamak için savasan krallıklara bak bir kale kusatacaklardır sonra kaleyi aldıktan sonra bekle lordlar gitsin kaleyi kuşat ve kale kumandanı ile görüş de sonra teslim ol de sonra fidye için tutulacaksınız de kaleyi sana teslim ederler ondan sonra otur kaleye mis gibi askerlerini bırak :smile:

Back
Top Bottom