Destek Kuvvetin Savaş Alanının tam içinde spawn olması ve yapay zekanın error verip ölmesi

Users who are viewing this thread

türkce içerikle,yabancı kategorisine neden açtınız konuyu anlamadım :smile: türkce dil kategorisinde hata bildirme yerine açsanız daha iyiydi...

derseniz ki trde bizi dinleyen yok,ing sayfasına açtım.o zamanda içerik ingilizce olmalı ki millet anlasın :smile:

Bu konuda kesinlikle haklısın. Düşman savunma yaparken çevreleyip saldırıyorum hop birden önümde onlarca yeni birlik beliriyor askerlerim ölmeye başlıyor yapılan stratejinin hiç bir anlamı kalmıyor. Oyun alanının dışından gelmeleri çok daha güzel olur ama ekip hala warband geliştirdiğini sandığı için asla yapmazlar.

türkce içerikle,yabancı kategorisine neden açtınız konuyu anlamadım :smile: türkce dil kategorisinde hata bildirme yerine açsanız daha iyiydi...

derseniz ki trde bizi dinleyen yok,ing sayfasına açtım.o zamanda içerik ingilizce olmalı ki millet anlasın :smile:
Gayet de güzel cevap veriyorlar kardeşim gidip posta +1 rep bırakırsan sevinirim. Yapacak birşey yok Türk moderatörler İngilizce foruma cevap veriyor Türkçe Forum kimsenin umurunda değil.

Bu konuda kesinlikle haklısın. Düşman savunma yaparken çevreleyip saldırıyorum hop birden önümde onlarca yeni birlik beliriyor askerlerim ölmeye başlıyor yapılan stratejinin hiç bir anlamı kalmıyor. Oyun alanının dışından gelmeleri çok daha güzel olur ama ekip hala warband geliştirdiğini sandığı için asla yapmazlar.
Benim de dikkat çekmek istediğim konu tam olarak bu. Yapılan tüm strateji boşa gidiyor çünkü destek kuvvet teleportlanıyor bu yüzden yapay zeka tepki veremiyor ve zorluk Bannerlord olduğu için teleportlanan adama odaklanamazsan arkandan gelip canının... Total War gibi olsa ne güzel olur Kırmızı alanın dışından gelseler.

Benim de dikkat çekmek istediğim konu tam olarak bu. Yapılan tüm strateji boşa gidiyor çünkü destek kuvvet teleportlanıyor bu yüzden yapay zeka tepki veremiyor ve zorluk Bannerlord olduğu için teleportlanan adama odaklanamazsan arkandan gelip canının... Total War gibi olsa ne güzel olur Kırmızı alanın dışından gelseler.
Ayrı bir tad ekler zaten olması gereken birşey.

Hiçbir adminin buraya uğramamış olması ve yabancı forumdaki açtığım başlığa bi tane Türk adminin saçma bi cevap verip kaybolması daha sonra da farklı bi dil ile konu açtığım için uyarı almam :grin:

Oyunu en çok baltalayan bir şey bu. Gitmişim adamları arkadan sarmışım küçük bir ekiple, herifler birden doğuyor tüm plan çöp. Bu yüzden sürekli aynı taktiği uyguluyorum. Okçuyu öne koy ve ölmelerini bekle.

Warband diplomasi modunu yapan reisleri işe alsınlar onlar düzeltir oyunu. Birde çerilerin uyanışı modu vardı ordaki diyaloglar daha güzeldi.Cihat ve Haçlılar modu zaten...

TW çalışanı saçma bi cevap verip kayboldu zaten? İngilizce forumdaki konuya bakabilirsin.
Saçma bir cevap verdiğini nereden çıkarıyorsunuz?

Scene Name (if related): Syronea Kuşatmacılarını arkalama
buradaki yazıya binaen söz konusu hatanın genele yayılan bir hata mı olduğunu anlamaya çalışması normal değil mi?

Buna biz çözüm lazım son adama kadar öyle bekliyorlar mesela kalkan duvarı ile yaklaşmaları lazım ama nerde..

Evet, karşı tarafta benim uyguladığım taktiği uyguluyor bu arada. Bu da çok can sıkıcı. Yapay zekanın kendine has bir taktiği yok yani. Ben hücum edersem onlar da hücum ediyor, ben beklersem onlar da bekliyor. Bunu geliştirmeleri lazım. Ben saldırırken onların kalkan çekip kendini savunması, atlılarla arkamızdan dolanmaları gibi farklı taktikler uygulamaları lazım. Sonuçta bu oyun Bannerlord. Eşsiz bir muharebe yönetimi var, istediğin taktiği uygulayabiliyorsun. Özellikle bulunduğu konumun savaş coğrafyasına yansıması bu bolluğu daha da artırır. Ama anladığım kadarıyla oyunu takmıyorlar mı bilemedim. Bu güncelleme biraz gecikti, büyük bir güncelleme olacağına inanıyorum. Bir birimin başka bir birime saldırması olayını da getirmeleri lazım.

Evet, karşı tarafta benim uyguladığım taktiği uyguluyor bu arada. Bu da çok can sıkıcı. Yapay zekanın kendine has bir taktiği yok yani. Ben hücum edersem onlar da hücum ediyor, ben beklersem onlar da bekliyor. Bunu geliştirmeleri lazım. Ben saldırırken onların kalkan çekip kendini savunması, atlılarla arkamızdan dolanmaları gibi farklı taktikler uygulamaları lazım. Sonuçta bu oyun Bannerlord. Eşsiz bir muharebe yönetimi var, istediğin taktiği uygulayabiliyorsun. Özellikle bulunduğu konumun savaş coğrafyasına yansıması bu bolluğu daha da artırır. Ama anladığım kadarıyla oyunu takmıyorlar mı bilemedim. Bu güncelleme biraz gecikti, büyük bir güncelleme olacağına inanıyorum. Bir birimin başka bir birime saldırması olayını da getirmeleri lazım.
Beklentim yok açıkçası beyim..

istediğin taktiği uygulayabiliyorsun.
hangi taktikmiş o?
hangi birime bir komut verebiliyorsun ki? sefer haritasında dahi veremiyorsun.
atlıları orayı burayı tıklaya tıklaya bir emir veremeden 500 zahmetle düşmanın arkasından dolandırdın diyelim okçuları ellemeden piyadelerini arkadan vurun diye bir komut verebiliyor musun? benim piyadem ile atlım arasında sıkışsın ezeyim okçu zaten basit. ya zaten atlıyı arkaya dolandırana kadar düşmanın yarısını öldürüyorsun kimse savaşmıyorki herkes zombi gibi kılıç sallıyor düşmana yumuluveriyor ölüyor ya da öldürüyor 3 dk sürüyor bir taktik uygulanamıyor.
harita üzerinde bir klan üyesine sen şu köyü yağmala, savaş ganimetlerini satma, askerlerini bağışlama, şu kaleye bağışla, şu kaleyi koru gibi saçma sapan komutlar dahi veremiyorsun :smile:
adamlar kılıç yapmış at yapmış bineceksin özgürce kırlarda 3 dk içerisinde bulduğuna vuracaksın oyun bu.

hangi taktikmiş o?
hangi birime bir komut verebiliyorsun ki? sefer haritasında dahi veremiyorsun.
atlıları orayı burayı tıklaya tıklaya bir emir veremeden 500 zahmetle düşmanın arkasından dolandırdın diyelim okçuları ellemeden piyadelerini arkadan vurun diye bir komut verebiliyor musun? benim piyadem ile atlım arasında sıkışsın ezeyim okçu zaten basit. ya zaten atlıyı arkaya dolandırana kadar düşmanın yarısını öldürüyorsun kimse savaşmıyorki herkes zombi gibi kılıç sallıyor düşmana yumuluveriyor ölüyor ya da öldürüyor 3 dk sürüyor bir taktik uygulanamıyor.
Hangi oyunda bu dediğin yapılabiliyor merak ettim açıkçası. O oyuna geçmek iyi fikir olabilir.

Hangi oyunda bu dediğin yapılabiliyor merak ettim açıkçası. O oyuna geçmek iyi fikir olabilir.

30. saniyeye bakabilirsin. manor lords oyun adı çıkmak üzere

6. dakika bakabilirsin. bannerlord oyun adı yani bu oyun ve sadece bir mod...

Ayrıca oyun ismi vermeme gerek var mı ki dandik age of empires de 98 model oyunda dahi atlıyı seç ctrl ile basık tutarken sağda 3 tane boş yerde manevra yaptır en son okçuyu tıkla ctrl bırak o tıkladığın 3 noktaya gider sonra okçuya dalar. Ama 2020 de ea olan ve halen geliştiğini iddia eden bannerlordda savaşlar age of empires kadar sürmez, komut desen o da yok. Bence bu oyunda biz bir lorda asker olsak hiç bir şekilde lord mord olamasak haritada paralı asker gibi kendimiz ve 5-6 yoldaşımız ile dolanabilsek (freelancer olmadan) daha zevkli olur... çünkü BAŞARAMADILAR

Last edited:
Back
Top Bottom