Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

1.6.4 sürümünde savaş yaptırmıyorlar ya 5-6 tane lord yakalayıp esir alıyorum. Bir bakıyorum barış teklifi gönderiyorlar bizimkiler de hemen kabul ediyor. Savaş açmak için nufüz harcayayım diyorum. Krallıkta benden başka kimse savaşmak istemiyor. Diplomasi kısmı bayağı sıkıntılı çok eksikleri var.
Orta çağ temalı bir oyunda diplomasinin aşırı yavan kalması zaten başlı başına bir problem. Üstüne var olan birkaç basit diplomasi özelliği de çalışmıyor yani. En son 1.6.0'da kalmıştım 4 güncelleme gelmiş hala benzer şikayetler görüyorum. Gelen güncellemeler oyuna içerik olarak hiçbir şey katmamış anladığım kadarıyla.

Arkadaşlar merhaba bir kaç sorum olucaktı,

Dost lordlarla birlikte büyük savaşlara girdiğim de lordlar büyük oran ölmekte, ancak benim katılmadığım savaşlarda herhangi bir lordun öldüğünü henüz görmedim. Böyle bir özellik mi eklemişler? Eğer durum dediğim gibiyse bu bir özellik değil bugdır. 1000vs1000 savaşlarda min 3 lord ölüyor ve bunların sadece benim katıldığım savaşlarda olucağını düşünürsek krallığım aşırı hızlı bir şekilde çökmez mi?

Bu NPC lordları niye hala gerizekalı, 100vs100 savaş bir tarafta oluyor hemen yanında başka bir 100vs100 var, ilk savaş bittiğinde diğerine yardıma gidip daha büyük avantaj sağlayabilecekken esirleri satmaya şehre doğru gidiyor?

Sumpter horse'u karakterin ekipmanlarına atama konusunda da sıkıntı var, redit te bir cevap gördüm sumpter horse u inek gibi binilemez hayvanlar olarak tanımlamışlar galiba :grin:, bu durumu çözmek ne kadar zor olabilir? NPC companionlar ata binemedikleri için skill geliştiremiyorlar dolayısıyla herhangi bir ata binemiyor, sumpter horselagelen companionun atını yanlışlıkla ekipmanından çıkardım daha binemiyor :}.

Son sorum ise kuşatmalar üzerine, bildiğimiz gibi khuzaitler kuşatmada zayıf taraf, bunu biz kendimiz bizzat kuşatmadayken görüyoruz ancak bizim dahil olmadığımız kuşatmalarda da bu geçerli mi yoksa tier seviyesine göre otomatik mi atanıyor? Adamları meydan savaşına yakalayamıyoruz her türlü khuzaitlerin istediği koşullarda meydan savaşları gerçekleşiyor yani sayılarımızın az olduğu durumlarda. NPCler zaten aptal yaklaşan tehtidi kavrayamıyor düşman ordusu dibine girene kadar kaçmaya başlamıyor.

Dost lordlarla birlikte büyük savaşlara girdiğim de lordlar büyük oran ölmekte, ancak benim katılmadığım savaşlarda herhangi bir lordun öldüğünü henüz görmedim. Böyle bir özellik mi eklemişler?
1.6.3 yama notunda şöyle bir şey var
"Enabled death for NPCs in simulation battles."
Google translate
"Simülasyon savaşlarında NPC'ler için etkin ölüm."

Herhalde eskiden simülasyonda ölümler kapalıydı..

1.6.0 da bozduklarını 1.6.1 de düzelttik, 1.6.1 i 1.6.2 de böyle geçiyor yamalar. Sanki biz bozduk onlar düzeltti gibi şu fixed bu fixed
Haklısın bu kadar hatalarla yayınlayıp sonra düzeltmeleri başka hatalar çıkması yeniden düzeltmeleri mod yapan insanlar için sıkıntı. Mod olmadan oyunun pek zevki yok. Yeni sürümleri yayınlarken keşke hatalardan arınık bir şekilde yayınlamanın yolunu bulsalar.

Siz de fark ettiniz mi bilmiyorum ama 1.6.4 de vasal olarak bir şehir verildiğinde günlük görevler genelde işe yaramıyor. Kendi krallığınızı kurduğunuz zaman canı isterse oluyor. Vasalken neden aktif olmuyor anlamış değilim.

Bizim katılmadığımız savaşlarda da lord ölebiliyormuş bunu fark ettim.

Ancak arkadaşlar bir lordla ticaret yapmak istediğimde toprak alışverişi yapamıyorum fiefler kafalı gözüküyor. Elimde bir adet hiç istemediğim bir kale var ve satmak istiyorum nasıl yapıcam fikirler?

Bizim katılmadığımız savaşlarda da lord ölebiliyormuş bunu fark ettim.

Ancak arkadaşlar bir lordla ticaret yapmak istediğimde toprak alışverişi yapamıyorum fiefler kafalı gözüküyor. Elimde bir adet hiç istemediğim bir kale var ve satmak istiyorum nasıl yapıcam fikirler?
Kale satmak istiyorsan ticaretin 300 olmalı. Diğer türlü tımarlardan verebilirsin.

oyunu ilk oynadıgım günden itibaren bi türlü çözemedigim bi sorun var,bide sizlere sorayım dedim çünkü işin içinden bi türlü çıkamadım :smile: oyunda bagzı kılıçlar tek elli/çift elli şekilde biliyorsunuz ki.eskiden warbandtada vardı diye hatırlıyorum bunu..neyse bisürü kılıç denedim,hepsindede tek elli/çift elli özelligi var yazıyor ama arazide savaşırken hepsinide çift elli olarak kullanıyor,x e bassamda kılıcı tek elli tutmuyor.bu konu hakkında bi bilgisi olan var mı acaba? (ayarlarda bu işlem için default olarak x atanmış zaten,degiştirdim o tuşu ama bişey olmadı,tekrar x e aldım)

oyunu ilk oynadıgım günden itibaren bi türlü çözemedigim bi sorun var,bide sizlere sorayım dedim çünkü işin içinden bi türlü çıkamadım :smile: oyunda bagzı kılıçlar tek elli/çift elli şekilde biliyorsunuz ki.eskiden warbandtada vardı diye hatırlıyorum bunu..neyse bisürü kılıç denedim,hepsindede tek elli/çift elli özelligi var yazıyor ama arazide savaşırken hepsinide çift elli olarak kullanıyor,x e bassamda kılıcı tek elli tutmuyor.bu konu hakkında bi bilgisi olan var mı acaba? (ayarlarda bu işlem için default olarak x atanmış zaten,degiştirdim o tuşu ama bişey olmadı,tekrar x e aldım)
Ben de denedim onu, o kılıçları kullanırken kalkan alırsan öyle tek elli oluyor. Benim bulduğum yöntem bu. Belki x tuşunun özelliği buglıdır. :grin:

Ben de denedim onu, o kılıçları kullanırken kalkan alırsan öyle tek elli oluyor. Benim bulduğum yöntem bu. Belki x tuşunun özelliği buglıdır. :grin:
bu mesajı yazdıktan sonra pcyi kapatıp uyumaya gitmiştim,sonradan aklıma geldi bunu eklemedigim.yanlış hatırlamıyorsam kalkan alınca dedigin gibi tek elli kullanıyordu,bende öyle hatırlıyorum onu.ama ben kalkan kullanmıyorum işte :smile:

Bu özellik ne işe yarıyor bilen var mı?
Simülasyonlarda istihkam bonusunu %20 azalt
Simülasyonlarda istihkam bonusunu %20 arttır.
47udem2.png

Last edited:
Güncelleme gelmiş. Sanırsın oyun yeniden dizayn edilmiş. Falanca hata düzeltildi, filanca hata düzeltildi. '' 9.38 GB? '' Elle tutulacak bir şey olsa vallahi kırıp paramparça edeceğim Bannerlord'u.

Eskiden iyi kötü bir şeyler koyuyolardı patch'lere. Şimdi iyiden iyiye salmışlar işi jsjssjd
Ya ayıp be kardeşim 130 kişi çalışıp böyle yama mı yapılır tam komedisiniz kızmıyorum gülüyorum artık halinize :smile:

Yeni oyun ya da oyunlar üzerinde çalışmıyorsanız bu işi bırakın bence. Çünkü bu kadar kişi bir araya gelip böyle bir rezilliğin başka bir açıklaması yok.

Olan bizim paralara oldu.

Bu özellik ne işe yarıyor bilen var mı?
Simülasyonlarda istihkam bonusunu %20 azalt
Simülasyonlarda istihkam bonusunu %20 arttır.
47udem2.png

onun tam olarak ne oldugunu bilmiyorum ama bu perk midir nedir bunların hepsi çalışmıyorda zaten.oradan aktif ettigim biçok özelligi takip ediyorum,aktif olmuyor yani çalışmıyor aslında.mesela dün bi özelligi açtım,+5 birlik büyüklügü artıracak güya ama artırmıyor gibi...

Back
Top Bottom