Taleworlds neyin peşinde gerçekten merak ediyorum

Users who are viewing this thread

Late game yorucu, berbat, iğrenç, bezdirici, mide bulandırıcı, yaşam enerjimi alıp götürüyor... Late game kötü, başarısız, hayal kırıklığı, vakit kaybı, olmamış...

Late game yorucu, berbat, iğrenç, bezdirici, mide bulandırıcı, yaşam enerjimi alıp götürüyor... Late game kötü, başarısız, hayal kırıklığı, vakit kaybı, olmamış...
Late game'de ne yapacağımı planlarken mid game'de oyundan soğuyorum.. uzun süredir bi late game göremedim ?

Late game'de ne yapacağımı planlarken mid game'de oyundan soğuyorum.. uzun süredir bi late game göremedim ?
aynen bende öyleyim.yeni oyun açıyorum ve başları zevkli,yani yapacak bisürü geliştirme filan var.kral olduktan sonra oyunda 1 ay geçtigini hatırlamıyorum mesela,o kadar çabuk sıkıyor kral olduktan sonrası beni.en az 40 defa sıfırdan oyun açmışımdır bu yüzden.kral olunca kaydı silip,yeniden başlıyorum oynayacaksam.

aynen bende öyleyim.yeni oyun açıyorum ve başları zevkli,yani yapacak bisürü geliştirme filan var.kral olduktan sonra oyunda 1 ay geçtigini hatırlamıyorum mesela,o kadar çabuk sıkıyor kral olduktan sonrası beni.en az 40 defa sıfırdan oyun açmışımdır bu yüzden.kral olunca kaydı silip,yeniden başlıyorum oynayacaksam.
Ben de kral olunca sıkıldığım için vasal oluyorum. Vasallık zevkli geliyor. Hatta savemin birinde batı imparatorluğunun kralı ölmüştü. Beni kral seçtiler. Bir önceki saveme döndüm hemen. :grin: Bu arada vasal olduktan sonra falan yemin etmeyin. Görev süresinin son gününe kadar bekleyin. Oyundan aldığınız zevk artar. :grin:

Ben de kral olunca sıkıldığım için vasal oluyorum. Vasallık zevkli geliyor. Hatta savemin birinde batı imparatorluğunun kralı ölmüştü. Beni kral seçtiler. Bir önceki saveme döndüm hemen. :grin: Bu arada vasal olduktan sonra falan yemin etmeyin. Görev süresinin son gününe kadar bekleyin. Oyundan aldığınız zevk artar. :grin:
denemek gerek :smile:

late game konusunda bir fikrim var lütfen bana yorumunuzu yazın

öncelikle savaşlar zaten başarılı geçiyor fakat sorun şurda; bir derebe ye aldığımız toprakları vermemiz lazım. bunun için lord çekmek lazım.

aldığımız toprakları da kendi medeniyetinden olan birine vermek lazım. ( aseray medeniyetine sahip bir yerleşkeyi aseray lorduna vermek lazım.) yoksa isyan çıkıyor ve yerleşkeyi tekrardan almamız gerekiyor.

öte yandan aldığımız yerleşkeyi her ne kadar kendi medeniyetinden birine versek te, verdiğimiz bu lord bizimle düşmansa yada o krallığın kralıyla dostsa, bize ihanet ediyor ve yerleşkeyi tekrardan kaybediyoruz.

işte diplomasinin dibini bur da görüyoruz. aldığımız yerleşkeyi, kendi medeniyetinden olan ve bize dost olan birine vermek lazım. yoksa yerleşkeyi kaybediyoruz :grin:

oyunu geç oyuna uzatamamızın sorunu bu galiba. zira diplomasiyi iyi yönetemediğimizden oyun geç oyuna uzamıyor sadece orta oyunda kalıyor.

Better player kingdom diye bir mod var. Native dosyasını değiştirmiyor. Krallık kurduktan sonra vasal oluşturmanıza yarıyor. Belki middle gamede aldığınız zevki artırabilir.

Sırf late game için binlerce öneri sunabilirim ama sundukça duvara anlatıyorsun gibi oluyor hep, üstelik önerilen şeyler oyunun yapısına, kültürüne ters düşen fantastik şeyler de değil hani.

Mesela kişiliğimize ve ülkemizin istikrarına göre onurlu veya onursuz lordların komplosuna uğramak (zehirleme, koalisyon kurma, kardeşimizi veya veliahtımızı bizim yerimize kral yapma istemleri, hanemizi tümden hedef alıp yeni bir haneyi hükümdar yapmak yada sadece istedikleri ayrıcalığı elde edebilmek için bize yaptırım uygulamaları vb) , halkımızın şehrimizde bize isyan etmesi (yine hanemizi, sadece bizi veya bir politikamızı hedef alan ayaklanmalara bağlı olarak), eşraf ile ilişkimize bağlı olarak kolluk kuvvetini, şehire atadığımız başkanı vs kendi taraflarına çekip bizi esir alması/idam etmesi/sürgüne yollaması gibi olasılıklar.

Mid ve late game için ise bir lord olarak kral veya başka lordlar ile kanlı, sinsi çekişmeler, iç işlerinde muhalefet etme, dış politika da etkin olma çabaları güdebilmemiz için bazı içerikler sunulabilir, soylu olmak yerine bir şehrin zengin eşrafı olabilme tercihimiz de olmalı, şehirin işlerine karışma, isyan tertipleme gibi içerikler de olası, düşünsene şehrin kolluk kuvvetini arkana alıp lord veya krala isyan ediyorsun, başka bir krala bağlılık yemini edip lord olma karşılığı o şehrin lordu oluyorsun felan.

Beyinler zehir gibi, isteyene öneri deryası var ama işte..

oyun bitti zaten yapılabilecek bir şey olsaydı çoktan yaparlardı.

Bannerlord bu.Daha fazla üstünde durmamalısınız ve hayal kurmamalısınız.

Şuan tek olan şey cilalar ve ufak tefek eklemeler oda sırf Tam sürüm çıkmadı onun hatrına.

Buda oyunculara umut vermeye devam ederek reklamın iyisi kötüsü olmaz taktiğini baz alarak gündemde tutup satmaya devam etmek.

Back
Top Bottom