Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Users who are viewing this thread

Komple bir devletin savaş açması söz konusu değil ama değil mi? İstediğim kadar nötr kalabiliyor muyum?
Direkt devlet savaş açmaz. O devlete ait klan size düşman olur
Not: Elinde topraklar varmış, ben normal lord olarak geziyorsun sandım. Dediklerim doğru olmaya bilir bu durumda

Krallığımı yok etsem de toprağım olduğu için klanıma savaş açabilirler mi? Oyunda bağımsız klanlara savaş açma mekaniği var mı yoksa ortada devlet olmadığı için rahat bırakırlar mı?
Ben bunu bir oyununda yapmıştım. Aseray ile imparatorluk savastaydi, aserayin aldığı yerleri, bende aseraydan aldım. 3-4 şehir topladim böyle. Sonra barış yaptim aserayla. Klan seviyem az olduğu için krallık kuramadim. Krallik kurana kadar geçen surede kimse savaş acmadi, rahat rahat takilmistim. Sonra krallık kurdum, önüne gelen savaş acti, barış yapsan da tekrar actilar, bende save'i sildim..

Arkadaşlar merhabalar.

İlk kez Mount Blade 2 Bannerlord oynuyorum ve aseray krallığına katıldım ve çok fazla yer fethettim fakat ben fazla güç kazandıkça şöyle sorunlar ortaya çıkmaya başladı; ben artık hangi krallığa savaş açarsam açayım anında kendimi 3 tane krallıkla savaşır buluyorum.

Krallıkları bitirmek istedim fakat Wardband'da ki gibi tamamen çekilmiyorlar kelradya tahtından ve tahtta kalıp sorun çıkarmaya devam ediyorlar.

İlk başta bu sorunu çözmek için yanıma lord çektim. Paralı askerlerle beraber 22K gücüm var fakat diğer krallıkların gücü her ne kadar 7K olsa da 3 tanesi savaş açınca ister istemez aldığım yerleşkeleri kaybediyorum. Galiba yapay zekada fazla iyi değil. Yanımdaki lordlar ordu kursa bile ne yapacaklarını bilmiyorlar.

Diplamasi ilk başta bana çok fazla şey kazandırdı fakat artık oda iş yapmaz oldu ve ben artık; ordu kur, savaş, kale al, barış yap, 3tane krallık savaş açsın sana, kaleleri kaybet, ordu kur, kale al sonsuz denkleminden çıkamaz oldum.

Bakın para sorun değil, nüfuz hiç sorun değil. Fakat döngüyü kıramıyorum.

Oyun içinde bilmediğim bir mekanik mi var ?

Maalesef gizli bir mekanik falan yok, hala sistem oturmadı..
+ Kar topu etkisini azaltmak için yapılanlardan dolayı da olabilir. Normalde oyuncunun bu düzeni kırması gerekir ama, işte durumlar malum..
diğer krallıklar sanki hiç birbirleriyle savaşmıyorlar. sadece bana savaş açıyorlar. hayır para verip barış yapmaya çalışıyorum önce 1 tane sine saldırayım bitireyim diye fakat lordlar yanaşmıyor. diyelim barış yaptık 2 gün sonra tekrardan savaş açıyorlar. warbandda belli bir zaman diliminde savaş açmama özelliği vardı. keşke bannerlordda dagelse.

Savunmada kalıp, ilk başta ordularını yok ettikten sonra önce şehirlerini almaya çalışın. Şehirlerini aldıktan sonra açlık ve lojistik sorunları çekmeye başlıyorlar. Bir de nüfuzu 10-20k kasmanız lazım. Ne olursa olsun diğer iki krallıkla barışta kalın. Ben 50k haraç ödediğimi bilirim. Şu anki tek yol bu gibi dünya hakimiyeti için.

Merhaba. 1.6.2'de oynuyorum. Hangi lordu ikna edip tarafıma çeksem askersiz geliyor. 300 askeri olan adam 5 askerle geziyor, bana gelmesi için 800k altın verdiğim adam 10 askerle geziyor. Bunun sebebi tam olarak nedir? Lordlara şehir ve kale verdim

Merhaba. 1.6.2'de oynuyorum. Hangi lordu ikna edip tarafıma çeksem askersiz geliyor. 300 askeri olan adam 5 askerle geziyor, bana gelmesi için 800k altın verdiğim adam 10 askerle geziyor. Bunun sebebi tam olarak nedir? Lordlara şehir ve kale verdim
Bu sorunun acilen çözülmesi gerekiyor. Lordlar asker toplamıyor maalesef. 1.7.2 de çözüleceğini umuyorum.

Orduma günlük maaş ödemek bence kötü. Sürekli onlara para yetiştirmeye çalışıyorum tabi para konusunda warband kadar tekdüze değil bir çok yolu var ama haftalık ödesek maaşlarını daha iyi olur. 300 ödüyorsak günlük haftalık 600-900 arası gibi bir maaş yapılabilir.

Klanımı nasıl yönetecem bilmiyorum bir tutorial göremedim varsa kusura bakmayın ama şuan klan benim elimin altında değil gibi hissediyorum
Aslında 2 3 şehir aldığın zaman 1 2 de kale, yerinde açtığın dükkanlar ve kervanlar karşılıyor fazlasıyla.

Selamlar.
Ben bir kaç şeyden müzdaribim.
1. Atlı okçuların kalan oku gösteren bir bar gerekiyor.
2. Bu muhtemelen bug, göreve gönderdiğim 2 yoldaşım görevden dönünce birliğe katılmadı, x bir şehirde bekliyor yazıyor sadece. 2 yoldaşın kaybolması farklı zamanlarda oldu ama çözümü klandan atmakla buldum.
3. Diploması ekranı çok yüzeysel. Bence burda totalwar oyunlarından birşeyler çalmaları gerekiyor.
4. Ailedeki herkesin uzaktan envanterini ulaşmamız gerekiyor. İlla yanına gidip diyaloğa girmek şart değil.
5. Kuşatma savaşları hala bazen saç baş yolduracak şekle gelebiliyor. 1 adam kalıyor ve beklemekten sıkılıyorum en sonunda intihar edip savaşı hızlandırıyorum. Bunun için illa mod kullanmam da gerekmiyor. O 1 kişi bulunmuyor. Yapay zeka efsane çalışıyor.
6. Savaş öncesi dizilimi yaparken, yakın dövüşü ayırmak istiyorum, mesela kalkan kullanan ve kullanmayanları.
7. Oyundaki zırh seviyesi bence çok işlevsiz. Görüntü olsun diye değiştiriyorum. Ben bannerlord zorluğunda oynuyorum, karakter zırhının güçlendiği hissettirmiyor oyun. Çapulcu taşla 35 vuruyorsa zırhsız, oyunun en tepe full zırhıyla 30 vuruyor taş evet taş. Ben ordan artık 3 5 hasar yemem lazım yada parry yapması lazım. Sırf oyun zorluğu yukarıda diye de böyle zorluk olamaz.
8. Simülasyona geçtiğin zaman 200 kişilik ordu 30 çapulcuya ölü bırakıyor. İmkanı yok yani. Normal savaşa girince ok yağmurundan yanaşamıyor bile ama simülasyonla geçmek isteyince 1 2 ölü 1 2 sakat. Saçma sapan çalışma olayı var.
9. Askerlerin savaşırken morellerini görmemiz lazım. Hangisi bırakıcak hangisi bırakmak üzere bilmemiz gerekiyor.
10. Demircilik silah dışında zırh da craft etmemiz şart.
11. Birlik oluşturduğumuz yoldaşlar veya aile bireyleri kendi kendilerine zırh silah vs yükseltmeli.
Daha da yazardım da yeri burası değil :smile:

Selamlar.
Ben bir kaç şeyden müzdaribim.
1. Atlı okçuların kalan oku gösteren bir bar gerekiyor.
2. Bu muhtemelen bug, göreve gönderdiğim 2 yoldaşım görevden dönünce birliğe katılmadı, x bir şehirde bekliyor yazıyor sadece. 2 yoldaşın kaybolması farklı zamanlarda oldu ama çözümü klandan atmakla buldum.
3. Diploması ekranı çok yüzeysel. Bence burda totalwar oyunlarından birşeyler çalmaları gerekiyor.
4. Ailedeki herkesin uzaktan envanterini ulaşmamız gerekiyor. İlla yanına gidip diyaloğa girmek şart değil.
5. Kuşatma savaşları hala bazen saç baş yolduracak şekle gelebiliyor. 1 adam kalıyor ve beklemekten sıkılıyorum en sonunda intihar edip savaşı hızlandırıyorum. Bunun için illa mod kullanmam da gerekmiyor. O 1 kişi bulunmuyor. Yapay zeka efsane çalışıyor.
6. Savaş öncesi dizilimi yaparken, yakın dövüşü ayırmak istiyorum, mesela kalkan kullanan ve kullanmayanları.
7. Oyundaki zırh seviyesi bence çok işlevsiz. Görüntü olsun diye değiştiriyorum. Ben bannerlord zorluğunda oynuyorum, karakter zırhının güçlendiği hissettirmiyor oyun. Çapulcu taşla 35 vuruyorsa zırhsız, oyunun en tepe full zırhıyla 30 vuruyor taş evet taş. Ben ordan artık 3 5 hasar yemem lazım yada parry yapması lazım. Sırf oyun zorluğu yukarıda diye de böyle zorluk olamaz.
8. Simülasyona geçtiğin zaman 200 kişilik ordu 30 çapulcuya ölü bırakıyor. İmkanı yok yani. Normal savaşa girince ok yağmurundan yanaşamıyor bile ama simülasyonla geçmek isteyince 1 2 ölü 1 2 sakat. Saçma sapan çalışma olayı var.
9. Askerlerin savaşırken morellerini görmemiz lazım. Hangisi bırakıcak hangisi bırakmak üzere bilmemiz gerekiyor.
10. Demircilik silah dışında zırh da craft etmemiz şart.
11. Birlik oluşturduğumuz yoldaşlar veya aile bireyleri kendi kendilerine zırh silah vs yükseltmeli.
Daha da yazardım da yeri burası değil :smile:
ENR3ZhUXYAUU0aE.jpg

Arkadaşlar oyunda becerilerin tamamını fullemek uzun vadede mümkün mü? Benim karakter 32 seviyeye geldi, odak puanını istediğim becerilerde fulledim ama malum, yandaki zeka,dayanıklılık,kontrol,güç gibi kısımları eşit dağıtayım derken (ki tek bir yeri 10 yapıp diğerlerini geride bırakmak da olmuyor malum) yavaş yavaş birçok özellik gelişmeyi durduruyor. Son seviyedeki özellikler de güzel olduğundan insan hevesleniyor yani. Benim için binek, demircilik, yay, çift elli silah, vekillik, liderlik fullense yeterli ama onların da hepsi ayrı olduğundan canımı sıktı bu durum ya. Nasıl bir yol izlemeliyim sizce? İvedilikle cevaplarsanız mutlu olurum efenim..

Arkadaşlar oyunda becerilerin tamamını fullemek uzun vadede mümkün mü? Benim karakter 32 seviyeye geldi, odak puanını istediğim becerilerde fulledim ama malum, yandaki zeka,dayanıklılık,kontrol,güç gibi kısımları eşit dağıtayım derken (ki tek bir yeri 10 yapıp diğerlerini geride bırakmak da olmuyor malum) yavaş yavaş birçok özellik gelişmeyi durduruyor. Son seviyedeki özellikler de güzel olduğundan insan hevesleniyor yani. Benim için binek, demircilik, yay, çift elli silah, vekillik, liderlik fullense yeterli ama onların da hepsi ayrı olduğundan canımı sıktı bu durum ya. Nasıl bir yol izlemeliyim sizce? İvedilikle cevaplarsanız mutlu olurum efenim..
varsa bir yolu bende merek ediyorum bunu

demircilik ve vekillik en kolay yükselen 2 şey bana göre.yani bu 2sini daha önce çok fulledim.fakat demircilik,ticaret,hekimlik,mühendislik,izcilik özelliklerini yoldaşlara vermekten yanayım her zaman.bunlara harcayagınız puanları digerlerine verirseniz sorun çıkacagını sanmıyorum genel olarak.

Oyunla ilgili problem olarak gördüğüm bir kaç şeyi paylaşmak istiyorum 1) Oyundaki ilişki sistemi çok kötü; şehri yağmalasına izin vermiyorum diye karımla ilişkim -70 e kadar düştü :grin:. 2) Yapay zekanın gerilla taktikleri çok sıkıyor, çok büyük bir zafer kazandıktan sonra bile sürekli hızla toparlanıp köylerime şehirlerime saldırıyor olması oyunu içinden çıkılamaz yahut çok yorucu bir hale getiriyor. 3) Kazandığımız zaferler sonrasında ganimetler arttırılmalı kralın bizzati kendisini bile bozguna uğratsak saçma sapan eşyalar toplamak zorunda kalıyoruz. Bu konularda mevcut durum bir gözden geçirilmeli :\\.

1.7.2 de oynuyorum sığınak temizledikten sonra bitti dediğimde oyun donuyor. Crash olarak görmediği için raporlayamıyorum. Ana görevdeki komplo harekat üssü görevini yapmama engel oluyor.

Back
Top Bottom