Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bu çağımızın hastalığı sanırım. Tüketim manyaklığından mı kaynaklıdır bilmiyorum. Ne kadar boş, basit ve kalitesiz içerik varsa deli gibi tüketiliyor. Gerek sanatta gerek film ve oyunlarda böyle bir yozlaşma mevcut.
Esasında piyasanın boş olmasından kaynaklı. 7 milyar insandan 1 milyarı oyun biliyor 100 milyon aktif oynuyor diyelim. 200 bin kişiye 1 sağlam firma düşse 500 adet sağlam firma lazım. Hani nerde? 50 tane yok...
Bu sebeple çıkan hiç birşey aç olan piyasayı doyuramıyor.

patch notlarını okudum. niye böyle bir patch yapmışlar anlamadım. sanırım gelen en boş güncelleme bu oldu.

''The bracing feature has been enabled for spears with handles with 230 base length and above.''

Gözüme çarpan ilk şey bu oldu. Birlikler için de geçerli mi acaba?

Kale veya şehirlerde beklerken kilo alıyorsun. Yaya olarak savaşırsan ve haritada yaya olarak gezersen kilo veriyorsun.
Karakter aşırı yavaş yürüdüğü için oyuna başladığımdan beri atletizm gelişsin diye yaya olarak yürüyorum, becerememişler sistemi sanırım

Oyunda karakter neye göre kilo alıp veriyor bilen var mı? Oyundan soğudum resmen karakter yüzünden
Bende hiç anlamadım bu olayı. Gerçekte bu kadar kılıç savursam rambo gibi gezerdim ortalıkta ama benim karakter garfield gibi kilo alıyor. Sistem olamamış...

1.6.2 gelmiş, diğer güncellemelere göre baya hızlı geldi.
neler gelmiş diye bakmadım notlara ama az önce steam de gezerken 1.6.2 betayı gördüm ve indirmeye başladım.8gb görünüyor,umarım az da olsa bişeyler eklenmiştir diye başladım indirmeye.bi önceki güncellemede bi migfer vardı 40 küsür kiloluk,ilk iş ona bakıcam duruyor mu hala diye :grin:

edit : 40 küsür kiloluk migfer duruyormuş,kalıcı heralde.neye yarayacaksa duruyormuş.üstüne bide kullanabildigim tek kılıç gitmiş :sad: herkes saplamalı kılıç sevmek zorunda mı arkadaş.ben saplamalı kılıç sevmiyorum,kullanamıyorum.on numara kılıcım vardı,saplamalı yapmışlar.

Last edited:
Callum, Future planlarını yayınlamış.

edit:
* tam sürüm için planları 2022'nin ikinci çeyreğiymiş.
* ölüm olduğunda ara sahne tarzı şeyler olacakmış.
* savaş öncesi dizilim olayı güzel duruyor.
* kademeli olarak stüdyoya geçeceklermiş.
* yoldaşları lord yapma olacakmış.
* savaş alanında askerlerin banner taşıması üzerinde çalışılıyormuş.
Oyun erken erişime çıkalı koca bir yıl oldu hala şu oyunun esas eksiğini asıl ihtiyacı olan şeyi anlayamadılar.

Kral olmak boş, lord olmak boş, evlilik boş, çocuk sahibi olma boş, boş oğlu boş. Oyunda immersion namına en ufak bir detay veya mekanik yok. Şehir fethediyoruz, köylüler lordlarının yüzüne karşı rahat rahat konuşuyorlar. Evlenmeye çalışıyoruz, iki cümle muhabbet ve bir başlık parasına kızı nikahımıza alıyoruz (ortaçağ şartlarına bakılırsa bu kısım biraz gerçekçi olabilir gerçi) koskoca kral olmuşuz hala tek eşli takılmak zorunda bırakılıyoruz harem kuramıyoruz. Lordlarımı toplayım bir toy yapalım diyorsun o bile yok. Kıtanın imparatoru olacak konuma geliyorsun hala askerleri tek tek kendin toplayıp geliştirmek zorundasın. Devletin sahibi sensin ama kendime güzel bir kılıç yapayım diyorsan hala amele gibi gece gündüz örsün başında kendin skill kasıp yapıyorsun. Diplomasi "savaş aç, barışa gir" gir seviyesinden öteye geçemiyor. Düşman krallığın bütün ordusunu yeniyorsun ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi yine 500 kişi surlarına dayanıyorlar

Bir de yetmezmiş gibi üstüne zaten sekiz senedir yapmış olmaları gereken şeyleri lütufmuş gibi anlatmıyorlar mı? Çıldırmamak elde değil

Haspam bir de İngilizce dublaj getireceklermiş. Paşalarımız Türkçeyi de dublaj yapmaya layık görürler mi acaba?

Oyun erken erişime çıkalı koca bir yıl oldu hala şu oyunun esas eksiğini asıl ihtiyacı olan şeyi anlayamadılar.

Kral olmak boş, lord olmak boş, evlilik boş, çocuk sahibi olma boş, boş oğlu boş. Oyunda immersion namına en ufak bir detay veya mekanik yok. Şehir fethediyoruz, köylüler lordlarının yüzüne karşı rahat rahat konuşuyorlar. Evlenmeye çalışıyoruz, iki cümle muhabbet ve bir başlık parasına kızı nikahımıza alıyoruz (ortaçağ şartlarına bakılırsa bu kısım biraz gerçekçi olabilir gerçi) koskoca kral olmuşuz hala tek eşli takılmak zorunda bırakılıyoruz harem kuramıyoruz. Lordlarımı toplayım bir toy yapalım diyorsun o bile yok. Kıtanın imparatoru olacak konuma geliyorsun hala askerleri tek tek kendin toplayıp geliştirmek zorundasın. Devletin sahibi sensin ama kendime güzel bir kılıç yapayım diyorsan hala amele gibi gece gündüz örsün başında kendin skill kasıp yapıyorsun. Diplomasi "savaş aç, barışa gir" gir seviyesinden öteye geçemiyor. Düşman krallığın bütün ordusunu yeniyorsun ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi yine 500 kişi surlarına dayanıyorlar

Bir de yetmezmiş gibi üstüne zaten sekiz senedir yapmış olmaları gereken şeyleri lütufmuş gibi anlatmıyorlar mı? Çıldırmamak elde değil

Haspam bir de İngilizce dublaj getireceklermiş. Paşalarımız Türkçeyi de dublaj yapmaya layık görürler mi acaba?
Reis senin 1 yıl önceden gelmen lazımdı foruma. Boş zamanın oldukça bu konunun 1. sayfasından otur okumaya başla neler çektik biz :grin:

Reis senin 1 yıl önceden gelmen lazımdı foruma. Boş zamanın oldukça bu konunun 1. sayfasından otur okumaya başla neler çektik biz :grin:
Bir yıldan fazla bir süredir konuyu ara ara takip ediyorum zaten başkan. Oyunu satın almak daha yeni nasip oldu :d

Forumlarda hep benim gibi sızlanan insanları görürdüm de durumun bu kadar vahim olduğunu oyunu oynayınca gördüm

1.5.2 den beri nehirlerde su yoktu zaten
: Bir de oyuna downgrade mi yaptılar diye şikayet ederken "ağlayacağınıza teknik desteğe bildirin" dedi modlardan birisi bildirdik hiçbir şey değişmedi. Koca oyundaki sular yok oluyor onları görmeleri içinde mi bildirmek gerekiyor şaka gibi. Sanki bildirince de düzeltiyorlarmış gibi

Back
Top Bottom