Düello Modu

Users who are viewing this thread

Selamlar! Önceden forum üyesiydim, Taleworlds oyunuyla ilgilenmediği ve artık oynamadığım için oyunu silip Taleworlds forum hesabımı da kapattım. Düello modunun geldiğini görünce tekrar oyunu indirmeye karar verdim ama bilgisayarımda yeterli yer yok. Düello modunun vadettiklerinden emin olmadan bilgisayarımda dosya yedeklemek / silmek istemiyorum. Düello modu sizin için yeterince tatmin edici mi, haritalar diğer classlar için ne kadar uygun, harita dışında önceki Bannerlord düello modundan ne farkı var? Bilgilendirirseniz sevinirim, herkese iyi forumlar.

Selamlar! Önceden forum üyesiydim, Taleworlds oyunuyla ilgilenmediği ve artık oynamadığım için oyunu silip Taleworlds forum hesabımı da kapattım. Düello modunun geldiğini görünce tekrar oyunu indirmeye karar verdim ama bilgisayarımda yeterli yer yok. Düello modunun vadettiklerinden emin olmadan bilgisayarımda dosya yedeklemek / silmek istemiyorum. Düello modu sizin için yeterince tatmin edici mi, haritalar diğer classlar için ne kadar uygun, harita dışında önceki Bannerlord düello modundan ne farkı var? Bilgilendirirseniz sevinirim, herkese iyi forumlar.

Bannerlord'da bugüne kadar eklenen en güzel şey. Tüm classlar için uygun. Okçularla okçulara özel alanlarda okçu dueli yapabilir, atlılarla atlılara özel alanlarda atlı dueli yapabilrisin. Piyadeleri saymıyorum bile zaten :smile: düello modu için bile olsa indirip oynamalı bu keyfi almalısın.

Ben çok sevdim.

Tek sıkıntısı oynadığınız arenaya başka insanlar da spawn oluyor. Eğer spawn olurlarsa aynı takımdan olduğunuz kişiye dmg vuramıyorsunuz ama karşı takımda olan kişiye vurabiliyorsunuz. Okçu dueli atarken atlılar falan spawn oluyor. Çok tilt ediyor. Onun fixlenmesi lazım. Onun dışında güzel. Zaten multide tek zevk veren şey duel.

Ben de çok beğendim, özellikle harita optimizasyonu diğer multiplayer haritalara göre çok daha iyi yapılmış. Gayet eğlenceli olmuş oyunu indirmeye değer.

Genel anlamda olumlu yorum aldığım için indirip deneyeyim dedim ve ben de çok keyifli buldum. Birkaç tane düzeltilebilecek eksik / hata var. Umarım yakın zamanda düzeltilir.
Eksik ve hatalar:

Bazı classlar belirli itemler için alınıyor (sergeant bastard sword). Diğer itemler gereksiz olduğu ve dikkat dağıttığı için her duelin başlangıcında itemleri yeri atıp öyle duele başlıyoruz, bunu çözmek için lobide itemlerimiz nasıla (yere attıysak elimizde başlamasın) duele girince de öyle kalabilir. Sırf şu durum yüzünden belirli classlardan soğudum yahu :grin: (lobiden kastım birbirimize duel isteği yolladığımız yer, hub yani)

Bannerlord'da bugüne kadar eklenen en güzel şey. Tüm classlar için uygun. Okçularla okçulara özel alanlarda okçu dueli yapabilir, atlılarla atlılara özel alanlarda atlı dueli yapabilrisin. Piyadeleri saymıyorum bile zaten :smile: düello modu için bile olsa indirip oynamalı bu keyfi almalısın.

Ben çok sevdim.
sizin bannerlorda arena getiriyoruz isimli bi konunuz vardı ne oldu ona hala bekliyorum :smile:

Bence çok daha önceden Düello modu yapılması gerekiyordu. Bir çok kişi bu sunucuda kendisini geliştirecek. Vakti olanlar varsa Süvari olarak Düello tekliflerine açığım!

sizin bannerlorda arena getiriyoruz isimli bi konunuz vardı ne oldu ona hala bekliyorum :smile:
unknown.png
unknown.png

0.8.9 da bile calisiyordu harita (daha ileri bir versiyonda yapilmis olmasina ragmen) Taleworlds halihazirda oyunda var olan (misal bu ekran görüntüleri 0.8.9 dan düsün) oyun ici server acmayi geri aktif etme veya custom server modunu engellemekten vazgecmedigi sürece böyle kalicak maglesef.

Ha server acma ne zaman gelir dersen, oyun ici gercek parayla skin kasa vs satmayi aktif etmelerini beklemen gerekicek
Artik loyality cut meselesi midir yoksa takimin kiskanclikla yaptigi bir sey mi yoksa armagan mi önüne geciyor bu konunun bilemem.
Dönüp biride bana eger avrc o yorumu yanlis okuyupta yorum yapti derse diye asagiya tekrar 3-5 sey birakiyorum.
2020-11-23_12h39_49.jpg

Screenshot_20200427_222601_com.discord.jpg
bide konu birakayim
zkh ise baska projelere/takima yönlendirildi. ( Bu leakler ile ilgisi var mi yoksa baska nedenden mi bilemem)
bide bunu koyayim bilmeyen insanlara yeterli bilgiyi verir.
We will be looking at releasing custom server files closer to, or even after, the full release of the game. We still have a lot of work left to do on multiplayer and would like to finish implementing our planned features first.

unknown.png
unknown.png

0.8.9 da bile calisiyordu harita (daha ileri bir versiyonda yapilmis olmasina ragmen) Taleworlds halihazirda oyunda var olan (misal bu ekran görüntüleri 0.8.9 dan düsün) oyun ici server acmayi geri aktif etme veya custom server modunu engellemekten vazgecmedigi sürece böyle kalicak maglesef.

Ha server acma ne zaman gelir dersen, oyun ici gercek parayla skin kasa vs satmayi aktif etmelerini beklemen gerekicek
Artik loyality cut meselesi midir yoksa takimin kiskanclikla yaptigi bir sey mi yoksa armagan mi önüne geciyor bu konunun bilemem.
Dönüp biride bana eger avrc o yorumu yanlis okuyupta yorum yapti derse diye asagiya tekrar 3-5 sey birakiyorum.
2020-11-23_12h39_49.jpg

Screenshot_20200427_222601_com.discord.jpg
bide konu birakayim
zkh ise baska projelere/takima yönlendirildi. ( Bu leakler ile ilgisi var mi yoksa baska nedenden mi bilemem)
bide bunu koyayim bilmeyen insanlara yeterli bilgiyi verir.
eğer skin kasa gelirse beni biraz soğuturlar oyundan umarım daha mantıklı çalışmaları projeleri vardır

eğer skin kasa gelirse beni biraz soğuturlar oyundan umarım daha mantıklı çalışmaları projeleri vardır
ya merak etme hepsi parayla olmayacak. Sistemi halletsinler 2 yildir painten 2 badge cizip kodu ctrl c, ctrl v yapmaya üsenen takim seni unuturmu o sistemi aktif ettikten sonra. Levelle vs gelen oyun ici paraylada 3-5 skin acicaksin sen hem ayrica sadece kozmetik bunlar senin oyundan niye sogutsun ki. Asyalilar cok seviyor mesela kutulari özellikle cinliler. Bak o kadar ugrasiyorlar onlar icin oyun cikarken Cinceyide eklediler asya marketide saglam. Takma kafana, bak oyun türkce olmayadabilirdi. Veya ekonomik olarak kötü bir kitada yasabilirdin mesela Güney Amerika.

Hello,

We are currently looking into various server provider alternatives and will set up some South American servers as soon as possible.

bak üstünden 1.5 yil gecti neredeyse armagan bile forum sifresini hatirlayip yazmis fakat onlar ekonomik olarak bir kazanc beklemiyorlar demekki güney amerikadan ki hala acilmadi serverlari. fakat zengin olan sadece 25 milyon insanin yasadigi avustralya kitasina server aciyorlar bir sürü.Yada amerika kitasinida dogu batiya böldüler. (Ha o bölme isi ne kadar iyi oldu dersen bence iyi olmadi cünkü zaten az olan oyuncu sayisini 2 ye böldüler) Ama unutma oyun daha early acces oyun cikinca serverlar dolup tasicak. ne diyor avrc.

This is an UNRELEASED game, you just have EARLY ACCESS to it while it is STILL UNDER DEVELOPMENT.
No individual patch is the FINAL STATE of the game, it is GETTING BUILT and being ADJUSTED as DEVELOPMENT CONTINUES.

Insanlarin sükretmeyi ögrenmesi lazim(!)

ya merak etme hepsi parayla olmayacak. Sistemi halletsinler 2 yildir painten 2 badge cizip kodu ctrl c, ctrl v yapmaya üsenen takim seni unuturmu o sistemi aktif ettikten sonra. Levelle vs gelen oyun ici paraylada 3-5 skin acicaksin sen hem ayrica sadece kozmetik bunlar senin oyundan niye sogutsun ki. Asyalilar cok seviyor mesela kutulari özellikle cinliler. Bak o kadar ugrasiyorlar onlar icin oyun cikarken Cinceyide eklediler asya marketide saglam. Takma kafana, bak oyun türkce olmayadabilirdi. Veya ekonomik olarak kötü bir kitada yasabilirdin mesela Güney Amerika.

bak üstünden 1.5 yil gecti neredeyse armagan bile forum sifresini hatirlayip yazmis fakat onlar ekonomik olarak bir kazanc beklemiyorlar demekki güney amerikadan ki hala acilmadi serverlari. fakat zengin olan sadece 25 milyon insanin yasadigi avustralya kitasina server aciyorlar bir sürü.Yada amerika kitasinida dogu batiya böldüler. (Ha o bölme isi ne kadar iyi oldu dersen bence iyi olmadi cünkü zaten az olan oyuncu sayisini 2 ye böldüler) Ama unutma oyun daha early acces oyun cikinca serverlar dolup tasicak. ne diyor avrc.

Insanlarin sükretmeyi ögrenmesi lazim(!)
"Takma kafana, bak oyun türkce olmayadabilirdi" eğer bu olsaydı söyleyecek bişey bulamazdım
" Veya ekonomik olarak kötü bir kitada yasabilirdin" bu zaten oldu :/ neyse skin vesaire kabul edilebilir ama real tl ile bi ayrıcalık alınamıcaksa yani az bile olsa p2w kokmayacaksa dedigin gibi cokta sorun olmaz

Düello modu taş kağıt makastan farksız. Bazı classlar bariz olarak diğer classlara üstün. Farklı class ile beni 3-0'layan elemanı ben aynı classa geçince rahatlıkla alabiliyorum. Kılıç boyutu, hızı, hasarı vb. her anlamda üstün olup bir de sergean armoru ile dolaşan adam olunca yenmek mümkün olmuyor. Sistem olarak Warband duel sisteminden çok daha güzel (ne kadar çok geç olsa da) ama oyunun temelinde sorun var ya, 10 saat duel oynadıktan sonra baymaya başladım. Muhtemelen birkaç haftaya oyunu silerim, oyun sildirtecek kadar dengesiz olmamalı classlar :sad:

Düello modu taş kağıt makastan farksız. Bazı classlar bariz olarak diğer classlara üstün. Farklı class ile beni 3-0'layan elemanı ben aynı classa geçince rahatlıkla alabiliyorum. Kılıç boyutu, hızı, hasarı vb. her anlamda üstün olup bir de sergean armoru ile dolaşan adam olunca yenmek mümkün olmuyor. Sistem olarak Warband duel sisteminden çok daha güzel (ne kadar çok geç olsa da) ama oyunun temelinde sorun var ya, 10 saat duel oynadıktan sonra baymaya başladım. Muhtemelen birkaç haftaya oyunu silerim, oyun sildirtecek kadar dengesiz olmamalı classlar :sad:
class farkı olduguna bende eminim ayrıca 5 aydır spama karşı ne yapmam gerektigini çözemedim biri aydınlatırsa sevinirim menavliondan bile spam yiyebiliyorum :razz:

class farkı olduguna bende eminim ayrıca 5 aydır spama karşı ne yapmam gerektigini çözemedim biri aydınlatırsa sevinirim menavliondan bile spam yiyebiliyorum :razz:
Anlık blok yaparsan karşı taraf biraz savuşur. Bundan dolayı savunma yaparken sağ tuşa basılı tutmak yerine anlık blok yapmaya çalışın. Zaten anlık blok yaparsan senin karaktere saldırma animasyon starter ı geliyor

Düello modu taş kağıt makastan farksız. Bazı classlar bariz olarak diğer classlara üstün. Farklı class ile beni 3-0'layan elemanı ben aynı classa geçince rahatlıkla alabiliyorum.
Bazı classlar tabi ki bazılarından üstün olacak, bir atlı ile bir piyade, bir okçuyla bir piyade, bir okçuyla bir atlı asla eşit olamaz zaten. Burada da devreye sabrınız giriyor. Sabır, M&B PvP'de kazanmanın yegâne anahtarı :wink: .
Modelleme bitti zaten yanlış bilmiyorsam. Custom serverlar açılmadığı için getiremiyorlar
Modeller oyunda zaten bulunuyor, biz ise bir sahne tasarlarken zaten var olan propları yerleştiririz. Fırat abi ise var olan o proplara bir şaheseri tekrar ortaya koydu.
Bence çok daha önceden Düello modu yapılması gerekiyordu. Bir çok kişi bu sunucuda kendisini geliştirecek. Vakti olanlar varsa Süvari olarak Düello tekliflerine açığım!
Vaay! İddialı laflar... :grin:

Bazı classlar tabi ki bazılarından üstün olacak, bir atlı ile bir piyade, bir okçuyla bir piyade, bir okçuyla bir atlı asla eşit olamaz zaten. Burada da devreye sabrınız giriyor. Sabır, M&B PvP'de kazanmanın yegâne anahtarı :wink:
Hoş diyorsun da düelloya girip hiç oynadın mı merak ediyorum :grin:
Warband'de de bazı sınıfların bazı sınıflara üstünlüğü vardı ama iyi oynayan biri gayet o üstünlüğü kapatabiliyordu, Bannerlord ise tamamen dengesiz. Bahsettiğim atlının piyadeye üstün olması da değil bu arada, Empire'ın en düşük classında fast sword alıp durmaksızın spam yapabiliyorsun. Ağır zırhı olan birinin hiçbir şansı yok. O short swordu alan biraz iyi oynuyorsa da zaten rakibin saldırıyı savuşturmasına izin vermez. Kalkanla saldırı yapacağı zaman geri çekilir, birkaç saldırıdan sonra karşı taraf bloklarsa (o class aşırı hızlı, sen long swordu sallayana kadar haritanın diğer tarafına gidiyor) sersemletmenin bitmesi için geri çekilir, ardından tekrar saldırır. Bu sadece bir örnek, daha birçok örnek verilebilir ama gerek olduğunu sanmıyorum. Belki ileride oynarken kayıt alıp broken af classları gösteririm bilmiyorum ama şu an üşeniyorum ya :grin:

Back
Top Bottom