Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Özel mesaj yoluyla ulaşıp "bana spam atmışsınız, itiraz ediyorum" gibi bir şey deseydin? Zincir mi vurdum sana? Böyle bir hakkınız olduğunu söylemedik mi?
Yazacaktım zaten fakat muteli olduğumdan olsa gerek yazamadım özelden bile. Şükür o kadar salak değiliz

Kimliğim belli zaten biraz kafası olan kimin yazdığını gayet net anlar. Vereceğiniz cezayı da asıl hesaba ekleyebilirsiniz. Kelimelerini cımbızlayarak tek tek cevap vermeyeceğim. Bu fikirlerde olan sadece ben değilim yalnızca bunu bil. Ayrıca dediğim lafları 10x elekten geçirilmiş bir şekilde söyledim. Sadece yöneticilerle iletişime geçebilirsiniz dediğiniz boş muhabbete cevap vericem. Arkadaşımın profiline takılmak için attığım mesajdan mute yemem üzerine iletişime geçtiğimde herhangi bir sorun yok denilip ek açıklamama görüldü atıldı :grin: Bilginize.

Sadece duello modunu denedim. Fena durmuyor ama daha cilalanmaya ihtiyacı var modun. Ama eğlenceliydi. diğer modlarda baya bekledim ama oyun bulmayınca çıktım.

merhabalar dün 1.6.1 kurdum lakin askerleri konumlandırdığımız bayrak ben de bug lı duruyor yetkililere duyrulur
ayrıca sağ altta kalkan simgesi de sıkıntılı duruyor işaretledim (teknikl destek kısmına bakılmadığı için buraya yazıyorum)

1.6.0 ve 1.6.1'de kuşatmada yapay zeka sapıtması ile ilgili kayda değer bir gelişme var mı? İndirip deneyenler tecrübelerini paylaşabilir mi? Ona göre indiricem. Hala merdivenden çıkamıyorsalar oyunu tekrar indirip sinir harbine girmek istemiyorum.

1.6.0 ve 1.6.1'de kuşatmada yapay zeka sapıtması ile ilgili kayda değer bir gelişme var mı? İndirip deneyenler tecrübelerini paylaşabilir mi? Ona göre indiricem. Hala merdivenden çıkamıyorsalar oyunu tekrar indirip sinir harbine girmek istemiyorum.
Benim gözlemlediğim (oynamadım lakin oyunu 1.6.1 üzerinden oynayanlardan izlediklerim üzerine konuşuyorum) merdivenlerde mevcut problem hâla devam ediyor, azalmış şekilde. Ne yazıkki tam anlamıyla bir çözüme kavuşmuş değil. Hele ki kuşatma kulesinde hiçbir değişiklik göremedim, 3 merdiveninde de bi çıkıyorlar bir iniyorlar diğerleri de alttan öylece izliyor. Acaba kuşatma kulelerini yeni bir güncelleme ile Warband'deki (Multiplayer) gibi mi yapsalar? Çünkü bu problemin bu kadar uzaması akıllarda soru işareti bırakıyor.

Last edited:
Benim gözlemlediğim (oynamadım lakin oyunu 1.6.0 üzerinden oynayanlardan izlediklerim üzerine konuşuyorum) merdivenlerde mevcut problem hâla devam ediyor, azalmış şekilde. Ne yazıkki tam anlamıyla bir çözüme kavuşmuş değil. Hele ki kuşatma kulesinde hiçbir değişiklik göremedim, 3 merdiveninde de bi çıkıyorlar bir iniyorlar diğerleri de alttan öylece izliyor. Acaba kuşatma kulelerini yeni bir güncelleme ile Warband'deki (Multiplayer) gibi mi yapsalar? Çünkü bu problemin bu kadar uzaması akıllarda soru işareti bırakıyor.
Katılıyorum merdiven işini belliki çözemiyorlar çünkü bu warbandda da böyleydi. 15 senedir çözülememiş durumda. Tüm merdivenleri kaldırıp rampa mı yapsalar acaba veya merdiven şeklini mi değiştirseler.

Ben askerlerin 3 merdivenden sadece 1ini kullandığını görünce tamamen atmosferden soğuyorum. Benim için tüm gerçekçiliğini yitiriyor. Sağa sola koşanlar, ne yaptığını bilmeyenler. Gidip gidip geri dönenler. Tam bir fiyasko.

Savunma tarafı da pek farklı değil. Onlar da çok kötü savunuyor. Genel olarak çok rezalet bir savaş dönüyor, epic bir sahne olmuyor.

Defalarca örnek verdim ama yine vermek istiyorum. Allah aşkına conquerors blade in kuşatma savaşına baksın yazılımcılar, girip 1 maç atsınlar. Ordaki yapay zeka askerlerin nasıl düzgün bir şekilde sura çıktığını, kaleye girdiğini, hücum ettiğini görsünler. Bazı noktalarda insanlardan bile iyiler. Savunma da aynı şekilde.

Bu oyunun en önemli noktası başından beri kuşatma idi. Bu sorunu çözemedikleri sürece benim için tam sürüme ulaşmış olmayacak. Diğer her şey kuşatmanın yanında garnitür. Vaktimizin çoğu kuşatmalarda geçiyor oyunun ortalarından itibaren.

1.6.1 de köprü ayakları ağaç gövdeleri çadırlar savaş içi ve haritada her yer yine eski pembe doku ile kaplanmış. :sad:
Performans için grafiklerden ufak ufak kırpılıyor diye düşünüyorum. Daha önceki sayfalarda da oyunun çıkmadan önceki görsellere göre grafiğinin düşürüldüğünden bahsediliyordu.

Performance

• Optimisations to the campaign map party icon loading, reducing spikes.
  • Improved thumbnail render performance.
  • Additional minor UI memory improvements.
  • Dead notables and wanderers are now removed from object manager after 7 game days.

Performans için grafiklerden ufak ufak kırpılıyor diye düşünüyorum. Daha önceki sayfalarda da oyunun çıkmadan önceki görsellere göre grafiğinin düşürüldüğünden bahsediliyordu.
Nehirlerin suyunu boşaltmaları dışında gözle görülür bir şey göremedim pek. Özellikle sefer haritasında dağların içine gemi koymak yerine gemileri alıp nehirlere su verseler daha iyi olacak

1.6.1 de köprü ayakları ağaç gövdeleri çadırlar savaş içi ve haritada her yer yine eski pembe doku ile kaplanmış. :sad:
dün biraz arenaya girdim,bendede duvarların alt kısımları pembeydi.ne alaka anlamadım,acaba oyuna bi renk,bi güzellik olsun diye mi eklendi diye dahi düşündüm :grin:

Bannerlord steam sayfasında nasıl çok olumlu olur yahu? ? Enteresan gerçekten. Aynı ürünle muhatap olduğumuzdan şüphelenmeye başladım.

bence normal orası çünkü çogunluk warbandı bilmeyen kesim.biz yani bannerlorddan memnun olmayan çogunluk,warbanddan gelenler gördügüm kadarıyla.biz bekliyoruz ki en azından biçok şey warbandın gelişmiş hali olarak çıksın hatda bagzılarında ordaki gibi olsa dahi dünden razıyız ama o dahi yok.bu yüzdende şikayetciyiz oyunun içinde bulundugu bu durumdan.oyunu hiç oynamamış bi insan için muhteşem.ben oyunu denerken gelip ayaküstü izleyen,oynayan bikaç arkadaşımın aklı gitti oyunu görünce.bayıldılar oyuna,bende alayım süpermiş dediler.bana sorarsan warband hala daha iyi :smile:

dün biraz arenaya girdim,bendede duvarların alt kısımları pembeydi.ne alaka anlamadım,acaba oyuna bi renk,bi güzellik olsun diye mi eklendi diye dahi düşündüm :grin:

bence normal orası çünkü çogunluk warbandı bilmeyen kesim.biz yani bannerlorddan memnun olmayan çogunluk,warbanddan gelenler gördügüm kadarıyla.biz bekliyoruz ki en azından biçok şey warbandın gelişmiş hali olarak çıksın hatda bagzılarında ordaki gibi olsa dahi dünden razıyız ama o dahi yok.bu yüzdende şikayetciyiz oyunun içinde bulundugu bu durumdan.oyunu hiç oynamamış bi insan için muhteşem.ben oyunu denerken gelip ayaküstü izleyen,oynayan bikaç arkadaşımın aklı gitti oyunu görünce.bayıldılar oyuna,bende alayım süpermiş dediler.bana sorarsan warband hala daha iyi :smile:
Gerçi doğru durum aynen böyle düşününce. Yıllar önce serinin ilk oyununu arkadaşta gördüğümde ben de benzer tepkiler vermiştim ?

Katılıyorum merdiven işini belliki çözemiyorlar çünkü bu warbandda da böyleydi. 15 senedir çözülememiş durumda. Tüm merdivenleri kaldırıp rampa mı yapsalar acaba veya merdiven şeklini mi değiştirseler.
Realistic Battle Mod modu ile merdivenler kullanılıyor. Yani daha iyi vanillaya göre. Ayrıca zırhlar daha fazla koruma sağlıyor. Öyle 20 tane acemi asker 5 tane katayı deviremiyor 5 kata ezip geçiyor onları. Ayrıca İmproved Garrisons modunu da deneyebilirsin. TW çalışma konusunda o kadar yavaş ve isteksiz ki şahsi fikrim 1 ay içerisinde özellikle bu iki modun oyuna acilen dahil edilmesi gerektiği kanaatindeyim. Oyunu oynanabilir kılan çok abartmadan her türlü fantaziyi katmadan 3-5 modun yapımcıları ile görüşüp XXX miktar fiyat teklif ederek modları sağdaki soldaki sitelerden kaldırıp ana sürüme dahil edebilirler ve hızlı bir ilerleme kat etmiş olurlar.

Realistic Battle Mod modu ile merdivenler kullanılıyor. Yani daha iyi vanillaya göre. Ayrıca zırhlar daha fazla koruma sağlıyor. Öyle 20 tane acemi asker 5 tane katayı deviremiyor 5 kata ezip geçiyor onları. Ayrıca İmproved Garrisons modunu da deneyebilirsin. TW çalışma konusunda o kadar yavaş ve isteksiz ki şahsi fikrim 1 ay içerisinde özellikle bu iki modun oyuna acilen dahil edilmesi gerektiği kanaatindeyim. Oyunu oynanabilir kılan çok abartmadan her türlü fantaziyi katmadan 3-5 modun yapımcıları ile görüşüp XXX miktar fiyat teklif ederek modları sağdaki soldaki sitelerden kaldırıp ana sürüme dahil edebilirler ve hızlı bir ilerleme kat etmiş olurlar.
Acaba Taleworlds'ün modlardan haberi var mı ki? Bazen kendi kendime düşünüyorum bunu. Varsa da hiç düşünüyorlar mı ki bu modları oyuna ekleyelim diye. Yoksa fikirleri zaten modder yapmış çok isteyen indirsin şeklinde mi?

Acaba Taleworlds'ün modlardan haberi var mı ki? Bazen kendi kendime düşünüyorum bunu. Varsa da hiç düşünüyorlar mı ki bu modları oyuna ekleyelim diye. Yoksa fikirleri zaten modder yapmış çok isteyen indirsin şeklinde mi?
fikirleri biz bi taslak oyun yapalım oynanabilirliği kimsenin umrunda olmayan.
hiç hata olmasın oyun çökmesin ama çokta komplike karışık olmasın ki mod yaparken/oynarken de oyun göçmesin.
kim ne oynucekse her ne hayal ediyorsa ona göre yapılmış modu oynasın. bizden bişey beklemesin.

şuan tüm imaj bu şekilde

Back
Top Bottom