Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Güncelleme beklentisi içerisinde değilim artık... ne yazıkki heyecanlandırmıyor. Ne gelecek sanki yeni feature'lar veya diyaloglar mı, Role-Play öğeleri mi? Yine başka oyunlar için çok normal karşılanacak özellikleri büyüük bir iş başarmış gibi yayınlayacak,crash-fixleri sıralayacak, birkaç tane de nesne kaplaması falan koyacaklardır herhalde. Duel ve Battle Terrain System'ı saymıyorum zaten onlar duyurulalı çok oldu, heyecanlandırmıyor.

sokaklara köpek eklendi sanırım
bu patch ile kare kare giden köpek benzeri bişey görürüz
2 ay sonra kulak yaparlar
sonra kuyruk
seneye tam sürümde köpek koşmaya başlar kılıyla tüyüyle
bizde ata bineriz elimizde kılıç. hint fukarası gibi sivil kıyafetler ile kralı olduğumuz şehirde köpeğe bakarız...

Duel sistemini getirmek ne kadar zor olmalı acaba en basitinden şunu soruyorum. Şu oyncuları memnun etmeyi gram bilmiyorsun TW, gram. Duel sistemi dediğin, singleplayer da işleyen yapay zeka ve onlarca kod kombinasyonu arasında yer alan bir sistem değil? Multiplayer daha basit geliştirme açısından. Ana odağımız singleplayer diyorsunuz orada da 1.5 yıl olacak neredeyse elle tutulur adam akıllı bir mekanik sistem getirmediniz. Bari 1.6 ya geçmesini beklemeden şunu erkenden getirseydinizi de tatile ve ondan sonrasına bırakmasaydınız da milleti sıkmasaydınız. Server testleri ne kadar sürebilir? Diyecek laf yok ki. Duel sistemi diye 1.6 Beta ya yazmışsınız çocukla kumda alay eder gibi. Adam beta da gelen özelliği napsın ki beta da server erişimi yok destansı trajikomik ve bruh anı gerçekten ya...

Duel sistemini getirmek ne kadar zor olmalı acaba en basitinden şunu soruyorum. Şu oyncuları memnun etmeyi gram bilmiyorsun TW, gram. Duel sistemi dediğin, singleplayer da işleyen yapay zeka ve onlarca kod kombinasyonu arasında yer alan bir sistem değil? Multiplayer daha basit geliştirme açısından. Ana odağımız singleplayer diyorsunuz orada da 1.5 yıl olacak neredeyse elle tutulur adam akıllı bir mekanik sistem getirmediniz. Bari 1.6 ya geçmesini beklemeden şunu erkenden getirseydinizi de tatile ve ondan sonrasına bırakmasaydınız da milleti sıkmasaydınız. Server testleri ne kadar sürebilir? Diyecek laf yok ki. Duel sistemi diye 1.6 Beta ya yazmışsınız çocukla kumda alay eder gibi. Adam beta da gelen özelliği napsın ki beta da server erişimi yok destansı trajikomik ve bruh anı gerçekten ya...
Keşke bu kadar haklı olmasan...

Verim
  • Daha fazla şirket optimizasyonu tamamlandı. Artık güncellemeler 45 günde bir gelecek.
  • Beşik kaplaması eklerken performans kaybına neden olan bir hata düzeltildi.
Sanat
  • Deve billuru modeli eklendi.
abi çok güldüm ya allah da seni güldürsün :smile:

oyun 50 dolardan çıkmış sanırım yurtdışında ama biz 150 tlye aldık şuanda 17 18 dolar falan eder oyüzden bence oyunun fiyatı bize göre ucuz hatta epicten 60a falan alanlar da var ama o maceraya girmedim ben :smile: parayla ilgili konular dönmüş biraz kendi düşüncemi söylemek istedim :smile:

oyun çıktığı gün aldım 180 saat oynamışım 150si online oynamışımdır muhtemelen single bence bomboş düz savaş oyunu freelancer captivity events modu falan biraz güzelleştiriyodu sadece onlarla bile 2 3 saatten fazla oynayamadım rdr2 oynamak varken neden bannerlord oyniyim yani oyun yüklü değil diye kızıyosunuz bazen ama bence gereksiz :smile:

şuanda oyundan beklentim custom serverların açılması çünkü twnin yaptığı duel modu falan çok sevmedim açıkcası garip bi espor havası var oynamayı düşünmüyorum custom duel server bence daha eğlenceli olur ve (eğer yapılırsa) napoleonic wars dlcsinin warbanddaki zevki verebilmesi

bunlar gerçekleşirse oyunu yeniden indirebilirim 2 tane küçük şey istedim sadece :smile:
yukarıdaki arkadaşların oyunla ilgili bütün eleştirilerine katılıyorum

Nolur indir hemen yapıyoz yalvarırız

Regards
TW community
güzel espri ama ne alaka şimdi oyunu oynamayı bırakmış ve yeniden başlamak için yeni bişeylerin yapılmasını bekleyen birsürü insan var ben de onlardan biriyim işte warbandda olan custom server özelliğini ve napoleonic dlcsini istedim absürt şeyler istediğimi düşünmüyorum sanki uzay dlcsi çıkarın yoksa oynamam oyununuzu demişim gibi davranmışsın hoş değil bana yalvarın diye bişey söylemedim ben orada

güzel espri ama ne alaka şimdi oyunu oynamayı bırakmış ve yeniden başlamak için yeni bişeylerin yapılmasını bekleyen birsürü insan var ben de onlardan biriyim işte warbandda olan custom server özelliğini ve napoleonic dlcsini istedim absürt şeyler istediğimi düşünmüyorum sanki uzay dlcsi çıkarın yoksa oynamam oyununuzu demişim gibi davranmışsın hoş değil bana yalvarın diye bişey söylemedim ben orada
Oyuncu ya da kitle kimsenin umrunda değil. O sebeple öyle dedim. Sp de yz merdiven çıkamıyor ve bu durum belki 500 konu açıldı tüm forumlarda bağrış çağrış gitti ama kimseyi kaale almayan bir ekip var. Boş yapıyorlar o sebeple beklentide bulunma bence ne koyarlarsa onu oynarız.

Oyuncu ya da kitle kimsenin umrunda değil. O sebeple öyle dedim. Sp de yz merdiven çıkamıyor ve bu durum belki 500 konu açıldı tüm forumlarda bağrış çağrış gitti ama kimseyi kaale almayan bir ekip var. Boş yapıyorlar o sebeple beklentide bulunma bence ne koyarlarsa onu oynarız.
haklısın gerçekten ben de aynı düşünüyorum

140 kişi ile çalışan bir oyun stüdyosu örnek verebilirmisin (TW hariç).
Paradox Development Studio: 80

Oyunlar: Crusader Kings Serisi (Son çıkan ck3 oyunu IGN'den 10/10 aldı), Europa Universalis Serisi, Hearts of İron Serisi, Victoria Serisi vb.

Warhorse Studios: 131

Oyunlar: Kingdom Come: Deliverance

Supergiant Games: 20

Oyunlar: Hades (Game Awards'a katıldı ve yılın oyunu seçildi)

11 Bit Studios: 101

Oyunlar: This War of Mine, Frostpunk

MachineGames: 50

Oyunlar: Wolfenstein Serisi

Slavic Magic: 1

Oyunlar: Manor Lords (Daha çıkmadı ama inanılmaz maddi destek ve yardım aldı. Oyunun sanat kısmını gelen maddi yardımlar ile online insanlardan yaptırıyor. Nvidia gibi bazı şirketler dahi güveniyor.)

Amplitude Studios: 24

Oyunlar: Humankind (4X strateji oyunlarının kralı Civilization Serisini tahtından etmeye geliyor, 24 kişi ile daha oyun çıkmadan en iyi strateji oyunu ödülü falan aldı.) Endless Legend Serisi, Endless Space

Daha da var ama gerek yok bunlar yeterli

Oyunun steam sayfasındaki 2015-17 yıllarından kalma ekran görüntülerini/oynanış videolarını kaldırın bence Taleworlds; oyunda o ışıklandırma, atlar, optimizasyon, renk vs. yok çünkü. Mevcut halinden ekran görüntüsü, oynanış görüntüsü koyun oraya.

Last edited:
Back
Top Bottom