Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bozuk Üslup
Vay anasını. Forumda şuan herkesin elestirdikleri, söyledikleri şeyleri ben 1 sene önce falan söyleyince linç yiyordum. Devranın döndüğünü görmek güzel. Gerçi hala ufak lawyercilik meramlarıda varda. Pek mühim değil. -.-

Ben şahsen gerçek coop modunu bekliyorum. Discordlarinda weekly update yayınlıyorlar durmadan sync çalışmaları yapıyorlar umarım çıkarmayı becerirler modu da tembel ve çürümüş TW'ye ders olur.

TW bıraksa bile modcular bırakmaz
Hatırlarsın Bannerlord Online modu çıkmıştı
şu an o mod biraz öldü
hiç içerik yoktu
co-op modları geliştiriliyor
Firma olarakta dediğim gibi mücadele yok
benim yazdığım firma da gg, oyunda gg lafına katılmadığını yazdın daha sonra yazdığın her cümle firma gg oyun gg olmuş :party:

TW GG, TW şöyle, TW böyle yapmak yerine keşke biraz da motive edici mi olsak? Hem adamlardan optimizasyonları çözmeyi bekleyip, hem güncelleme getirmelerini isteyip sonra da böyle kelimeler kullanmak tuhaf.

TW GG, TW şöyle, TW böyle yapmak yerine keşke biraz da motive edici mi olsak? Hem adamlardan optimizasyonları çözmeyi bekleyip, hem güncelleme getirmelerini isteyip sonra da böyle kelimeler kullanmak tuhaf.
15 ay oldu daha neyin motivesinden bahsediyorsun? 10 yıldır geliştirilen oyunda yapay zeka merdiven çıkamıyor. bu düpedüz rezilliktir.

Motivasyon uzun süredir sağlanıyor ama iş iyi niyetimiz suistimal ediliyormuş hissi vermeye başladı. Oyunun çıktığı gün ile şimdi arasında gözle görülür 5 değişiklik yoktur. Gelen güncellemeler oyunun oynanabilirlik süresini arttırmıyor kısır döngüsünden kurtarmıyor. Bu durumsa yeni başlayan bir şey değil uzun süredir böyle gidiyor. Insanlar tepkilerini göstermekte haklılar. Hâla merdiven sorununu konuşuyorsak burada bi problem var demektir.

İstek listesinin bu kadar sıkışmasının sebebi yıllardır gözle görülür gelişme göstermemeleri. Kimse her şey 1 ay içinde gelsin demiyor. Tüm bunları yapmak için uzun yılları ve yaklaşık 1.5 yıllık EA süreleri vardı. 1.5 yılda yapılanlara bakılarak konuşuyor insanlar. Oran/orantı diye bir şey var matematik yalan söylemez. 1.5 yılda bu kadar yol alıp 3-5 ayda uçacaklarını bekleyemez kimse. Kısacası dediğin her şeyi yapmak için uzun uzun zamanları vardı. Üzerine "sizin fikirlerinizi alıp eklemeler yapacağız" yalanını söyleyerek EA sürecine girdiler. Bu süreçte forumda bastıra bastıra, zorlaya zorlaya teknik destek ile ilgilenmelerini biz sağladık. TW kimsenin babasının firması değil. Kimse kuru kuru motivasyon vermek zorunda değil. Benim bu oyun için verdiğim para ve forumda geçirdiğim zaman, açtığım konular, dönütler motivasyon için fazla fazla yeter.

Edit: Sana şaşırtıcı gelebilir ama işi bilen firmalar hem optimizasyon hem de yenilikleri aynı anda geliştirebiliyor. 8 sene uğraşıp yeni oyun motoru geliştirdikten sonra demonun demosu bir oyun çıkartıp tam sürüm parasıyla satınca kimse acımaz kusura bakma.

Hocam gördüğünüz gibi konu 375 sayfa, bunun 250 sayfasına kadar olan kısmı herkesin bir tık bile olsa umudunun olduğu yerlerdi.

Temeli olmayan bir oyunun üzerine istedikleri DLC'yi getirsinler, işe yaramaz. Ayrıca o "desteklemek"ten kasıtlarının bug fixler ve bazı popüler modların dlc olarak satılmasından ibaret olacağından şüphem yok, o (!) işaretlerini boşuna bırakmadım oraya.

Tek kabul edeceğim DLC eğer haritayı genişletip 2 3 yeni mekanik eklerse. Yine Viking Conquest gibi gemi savaşları, ekstra mekanikler ve üstte nordik adalar ekleyip fiyatı ucuz şekilde çıkarırlarsa kabul ederim :grin:

Tek kabul edeceğim DLC eğer haritayı genişletip 2 3 yeni mekanik eklerse. Yine Viking Conquest gibi gemi savaşları, ekstra mekanikler ve üstte nordik adalar ekleyip fiyatı ucuz şekilde çıkarırlarsa kabul ederim :grin:
Viking gibi dlcler cikacaksa, almayayım abi kalsin.

Back
Top Bottom